Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 15. 4. 2009 23:56

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

retrogradni planety

muze mi prosim nekdo priblizit jednotlive faze retrogradnich planet?

Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

#2 16. 4. 2009 0:04

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

Re: retrogradni planety

a otazkapro zkusenejsi... nerozumim presne retrogradnimu Plutu ve Strelci v 11 dome

Upravil(a) Dita.L (16. 4. 2009 0:04)

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png

Není tady

#3 16. 4. 2009 19:26

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

nic jednoduššího nemáš? va wink

můj laický pohled:

Pluto má na starosti ukončování starého, nefunkčního, a nahrazení novým. Je ve Střelci,  takže půjde asi o nějaké vznešené či jiné ideje, tužby, snahy......... a je v 11 domě, takže bych to asi vyjádřila jako ukončení projektování/uskutečňování svých idejí skrz lidi kolem, skrz přátele, asi něco jako postavení se na vlastní nohy.
Že je retrográdní, to jsme se s holkama před časem shodly, že by to mohlo být - tak dlouho se v tom pohybuješ a opakuješ dokola, až se to naučíš a zkouškou projdeš.

Není tady

#4 17. 4. 2009 8:24

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Přes víkend nebudu moc na síti, ale po neděli si přinesu knihu a řeknu ti.
Jsou na to různé názory od toho, že retrogradita jaksi duplikuje schopnost, danou planetou až po ten, že retrogradita energii, daou planetou, směřuje spíš dovnitř.

Jo a Pol, právě vyšla kniha přímo o retrograditě....chceš ji? Teda jestli ji Dobra bude ještě mít - měla tam jen jednu, tak doufám, že to byla ukázková.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#5 17. 4. 2009 9:18

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Lupi, teď mám astro knih, že je nestíhám číst.
O retrograditě tam taky něco je, akorát se autoři navzájem moc neshodují, takže si asi počkám než udělají koncensus. Do té doby se řídím tím co mi nakukává ten můj retrográdní Merkur :-)

Není tady

#6 17. 4. 2009 10:02

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Na retrograditu existuje mnoho názorů.
Pokud jde o retrograditu pomalých planet (k nimž Pluto patří), nemá většího významu, protože ho má skoro polovina lidí na světě (Pluto je klidně i půl roku retrográdní).
Retrográdní Pluto ve střelci je generační záležitost a nevypovídá nic konkrétního. Umístění v domě už přibližuje víc, v jaké oblasti se tato energie může projevovat. Tedy 11. dům jako oblast přátel , společnosti, ideálů, volnosti...
Dále je nutno sledovat aspektaci Pluta, zejména na osobní planety, a také jaké má celkové postavení v horoskopu (Kterému domu vládne? Je součástí nějaké planetární konfigurace? Je v apexu? Je táhnoucí planeta lokomotivy? ...apod)

Není tady

#7 17. 4. 2009 10:05

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Jinak obecně-Pluto je o hloubce, a retrogradita hloubku ještě zvýrazňuje. Jde o oblast (11. dům), kde se projeví síla nebo i manipulace ve své intenzivní, nevymanitelné podobě.

Není tady

#8 17. 4. 2009 11:38

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Táhnoucí planeta lokomotivy....no potěškoště! va
Dam, já to nikde nevyčetla: která planeta se považuje za tažnou? Ta blíž Asc, nebo dál? Ptám se proto, páč mám lokomotivu taky a ráda bych už himl věděla, co mě to valstně táhne lol

Není tady

#9 19. 4. 2009 12:23

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Lupí,
táhnoucí planeta je vždy ta, která vychází (je nad obzorem) hned po neobsazené výseči.
Tedy u Tebe Venuše. V Beranu, který je sám o sobě půkopník a vůdce. V 8. domě, domě ezoteriky, magie, smrti a znovuzrození, transformace, a také karmy.
Z těch hmotnějších záležitostí to je oblast financí a hodnot druhých lidí.
Ale tahle venuše není retrográdní. To je docela dobře vzhledem k umístění, kdy by měla naopak táhnout vpřed.

Upravil(a) Damila (19. 4. 2009 12:24)

Není tady

#10 19. 4. 2009 22:20

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥

poletucho, nic lehciho nemam reta ale tak, aby to nebylo nikomu lito.... tak k tomu pridavam jeste retrogradni uzel ve strelci v 11 dome lol lol Jsou tam oba. Jinak jsi to vysvetlila tak nejak obdobne, jak jsem to pochopila i ja, ale stale netusim, co to znamena treti faze retrogradni planety....

Lupi, tak knizka bude super.....

Damil (a holky) ja jsem totalni letadlo. Ja se totiz s tim plutem totalne prepsala. V tom strelci je Neptun rodna Ted na to dochazim, jak to mam pred sebou, takze se omlouvam
takze rotrogradni UZEL a NEPTUN ve STRELCI v 11 dome a retrogradni PLUTO, VAHY,9. Ale me zajima ten Neptun hlavne, tomu nerozumim. Mesic tvori kvadrat s Neptunem a  s retrogradnim uzlem. Strelec je na hrotu 12 domu a ten Mesic pak ve druhem dome.

Fuuuuuuuu je to tam tak kperfektni, az je to cely zamotany. Ale je to logicky..... Tahnouci planeta je Venuse..... neni toho nejak moc na tri planety? va

Upravil(a) Dita.L (19. 4. 2009 22:29)

Není tady

#11 20. 4. 2009 7:28

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Uzel je retrogádní vždy, tam by bylo divné, kdyby nebyl. smile Jako jediný jde v protisměru k ostatním tělesům a bodům.

Ad fáze retrogradity-patrně je tím myšlen pohyb planety, která nějakou dobu "tancuje" na malém úseku tam a zpět. Několikrát je retrográdní, a pak zase kousek direktní, by se zase vrátila zpět a zase postoupila kousíček dopředu. Pluto tohle dělá nejradši a nejčastěji (kvůli jeho excentrické dráze).
Takhle mi Třeba Saturn přecházel přes ASC před pár lety hned 5x během roku. Tam zpět.

Jinak, že mluvíš o Neptunu ve Střelci, to mi mohlo dojít, páč kdybys měla Pluto ve Střelci, tak je Ti kolem 10 let. big_smile

Neptun ve Střelci máme taky dost velká generace, i já. Chce to vidět kolečko, aby k tomu šlo něco bližšího ... Jde Ti tedy o ten Neptun? Proč Tě zajímá zrovna Neptun? Jen tak, samotný... Jeho retrograadita taky není nic neobvyklého. Je retrogádní několik měsíců v roce.
Jo, retrográdní Mars, Venuše, Merkur, to je jiná, tam bych se tím zabývala víc.

Není tady

#12 20. 4. 2009 8:17

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

Lupí,
táhnoucí planeta je vždy ta, která vychází (je nad obzorem) hned po neobsazené výseči.
Tedy u Tebe Venuše. V Beranu, který je sám o sobě půkopník a vůdce. V 8. domě, domě ezoteriky, magie, smrti a znovuzrození, transformace, a také karmy.
Z těch hmotnějších záležitostí to je oblast financí a hodnot druhých lidí.
Ale tahle venuše není retrográdní. To je docela dobře vzhledem k umístění, kdy by měla naopak táhnout vpřed.

Děkuji - takže nad obzorem po neobsazené výseči....to si musím konečně pamatovat smile
Jj....mám pocit, že jsem jí trošku dlužna - ale v tomhle případě bych prosila jen toho průkopníka cool vůdcovství je mu prd platný vzhledem k zásadní převaze pohyblivých znamení.....Jinými slovy, vůdcovství všeho druhu mi nedělá dobře oklo žaludku..... roll

Není tady

#13 20. 4. 2009 8:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Damila napsal(a):

Takhle mi Třeba Saturn přecházel přes ASC před pár lety hned 5x během roku. Tam zpět.

No............ vava Mně lítá přes Asc právě teď, a stačí mi to prozatím 2x, nebo už 3X?

Není tady

#14 20. 4. 2009 8:39

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

jsem offtopic ale můžete mi vysvětlit co je ta "táhnoucí planeta" ?  a jak přesně jí najdu?
teda se přiznám dobrovolně, že tápu i co je "nad obzorem" - nebo teda spíš, jak to poznám ve zvěrokruhu...

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#15 20. 4. 2009 8:49

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Jak máš Jájo rozdělenej zvěrokruh transcendentem (čili Asc-Desc) tak na Ascendenu je jakýsi pomocný začátek zvěrokruhu a co je od Asc proti směru hodinovejch ručiček, to je pod obzorem a co je od Dsc pořád tímtéž směrem, je nad obzorem.
Tažná planeta patří k formaci "lokomotiva", což je formace, kdy máš planety víceméně rovnoměrně rozptýlený po celým zodiaku, jen jedna výseč zůstává úplně prázdná. Říká se tomu lokomotiva proto, že to připomíná kolo parní lokotky s pístem...a tažná planeta je ta, která tuhle formaci táhne smile Což já jsem přesně nevěděla která z těch dvou to je - protože máš na každým konci tý formace pochopitelně nějakou....

Není tady

#16 20. 4. 2009 8:56

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

takže po ascendentu jdu po směru hodinovejch ručiček a po prázdnym úseku mám tu táhnoucí planetu - si to musim ujasnit přesně - se to krásně motá

teda mě se nelíbí ani jedna na těch koncích - jestli jsem to teď konečně pochopila dobře, tak by to byl Měsíc

Upravil(a) Jája (20. 4. 2009 9:00)

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

#17 20. 4. 2009 9:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Proti směru ručiček, Jájo...Stejně, jako když si říkáš Beran, Býk, Blíženci...taky proti směru. Co se ti nelíbí na Měsíci? va

Není tady

#18 20. 4. 2009 9:42

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

jsem z toho jelen - ale to ty směry hodinovejch ručiček lol (levá pravá mi taky nic neřikaji)
takže koukám na svůj zvěrokruh - asc mám vlevo, když jdu proti směru tak dojdu na desc, kde je ten Měsíc a pak volno a pak Saturn - tak a kterej teda lol

Není tady

#19 20. 4. 2009 9:46

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

BYch řekla, že ten Saturn....ale počkáme ještě na Dam lol
Saturn....tak to bys byla Zařizovatel Pořádků lol a kázně...

Není tady

#20 20. 4. 2009 9:51

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

lol
nj jenže neúspěšnej - teda pořádek musí bejt, jen nechápu, proč mi ho všichni sabotujou lol

Není tady

#21 20. 4. 2009 10:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Jájo, když nevidím kolečko, to se blbě určuje. Nemáš ho někde uložené k nahlédnutí?

Lupí, jak píšeš o tom, že Ti Saturn zrovna trajdá přes ASC...tak jak to vnímáš, děje se něco? Mně se vždycky začne dít až PO. Ale stejně se mnou zahýbal Saturn nejvíce když mi vloni lezl přes Lunu a tím dal do pochybu vše, co s Lunou v mém radixu souviselo. Jo, to byla mela.

Jinak když uvažuji nad Beranem, ono to ani tak o vůdcovství nebude. On prorazí cestu, ale nemá schopnost někoho vést.

Upravil(a) Damila (20. 4. 2009 10:50)

Není tady

#22 20. 4. 2009 11:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

No vnímám, to víš že jo. Jen si to přesně neověřuju, poněvadž jsem si nějak pokunďabila Astrologa, kterýho mi stáhla Doubravka, novýho se mi nedaří stáhnout (Ani mně, ani nikomu jinému va ) a na Astromat to zadám jen když mě to zrovinka v práci napadne smile
Takže nevím, jestli to působí přesně, když přechází - ale logický by bylo až trochu po, je přece pomalejší. Vnímám to jako když jde všechno ztuha a drhne - někdy trošku míň a někdy víc. Jo a já mám Pluta ve Lvu, takže se mi přes něj taky musel teď někdy crcat.....ježíž, až tohle doběhne, to taky bude maso... grater Abych se bála příštích pár let cool
Jj, Berana bych vnímala jako ohňostroj nových nápadů.....i když - je to základní znamení? Možná ale na vůdcovství je třeba mít tam toho víc, nebo jinak a ještě povzbuzující rodiče, nebo vyrůstat naopak na ulici lol

Není tady

#23 20. 4. 2009 11:15

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Není tady

#24 20. 4. 2009 11:16

Jája
♥♥♥♥♥♥♥

Damilo, jasně že mám, ale jak ti ho pošlu?

Není tady

#25 20. 4. 2009 11:25

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Ad Beran,
já tam mám MC a Chiron v desátém domě. Ale stejně mi pořád nějak chybí, ten oheň, ta průraznost, ta bezhlavost, nebojácnost. Asi si budu taky muset počkat na nějaký zajímavý tranzitek...aby se to rozehrálo.

Vzpomněla jsem si na jednu kolegyni,  Beranku se silným vzduchem . Ona je tak v pohodě, a ani 4 malé neplánované děti a nezaměstnaný manžel ji neberou úsměv ze rtů.
Nějak bylo nějak bude. žije teď a kouká vpřed, ten nekritický optimismus jí fakt závidím. já, co se zaobírám všemi možnostmi a starostmi...tak její free povahu bych chtěla.

Ačkoliv, jak říká můj muž (a on má někdy pravdu), když je někdo salámista, obvykle je vedle něj někdo jiný, kdo zemře na infarkt, protože po takovém co si nic tak nebere, musí dávat věci do pořádku.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí