Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 14. 4. 2009 9:36

Lidka3
♥------
Registrovaný: 5. 4. 2009
Příspěvky: 20

Tchán

Dobrý den. Potřebovala bych poradit co mám dělat. 7let jsem vdaná a stejnou dobu trvá i napětí v rodině. Tchán se projevil jako rasista, hrubián a nevychovanec. Psychicky týrá vlastní ženu, která kvůli němu má zdravotní problémy - zhoršila se jí cukrovka,není schopná pod neustálým tlakem držet dietu. Má negativní vliv na výchovu našich dětí. Manžel o stěhování nechce ani slyšet. Na statku kde bydlíme podniká jako soukromí zemědělec. Takže přestěhování se by pro něho znamenalo komplikace. Žijeme v neustálém strachu kdy tchán zase něco řekne nevhodného a my přijdeme o zvěrolékaře nebo odběratele výrobků. Už se to jednou stalo a nebylo příjemné to řešit.Tchán se neomluvil za své výroky. Já raději před tchánem lžu,abych si nepřidělala problémy. Např. manžel přijede domů a já to nezaregistruji.Tchán přijde a zeptá se kde mám manžela,když odpovím ,že je pryč tak mne slovně napadne,že lžu,protože už přijel.Nenechá si vysvětlit, že jsem jeho příjezd pro práci vzadu v domě nezaregistrovala. Neomluví se a jen sprostě nadává i před dětmi. Všichni víme,že by se měl jít léčit,ale on si to nepřipouští.Všichni jsme pro něho blázni,ale on jediný blázen není. Co máme dělat? Já jsem na pokraji psych.zhroucení a jeho manželka už to úplně vzdala a plně se mu podvolila.Nevnímá už jeho sprosté nadávání a urážky typu "Ty tlustá krávo" atd. nechá si jeho nadávky líbit.Sebral jí úplně všechno sebevědomí a mne ho chce sebrat také.Jeho vlastní děti jsou pro něho míň než pohunci a tak se k  nim i chová. Považuje všechny za malé děti a nesvéprávné osoby.

Upravil(a) Lidka3 (14. 4. 2009 9:39)

Není tady

 

#2 14. 4. 2009 9:47

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Tchán

Člověk si dovolí jen to , co mu dovolíte.  Neříkej, že VŠICHNI se ho bojí...  Pokud i tvůj muž, neměla bys především zjistit jak chceš aby se tvůj život kodrcal dál? Jestli  ti někdo a něco stojí za to abys vychovávala děti v prostředí  lží a  teroru? Co z nich bude? Co bude s tvým životem? Nejsme v 15 století, kdy pán majetku byl i  pánem nad životem svých  poddaných. Copak jsi taková nula aby ses nedokázala  postavit sama za sebe? Jsi na nich ekonomicky závislá? Tak to změň.   Neohlížej se na tchyni,  a její osud- spíš bych měla strach až zaklepe jednou tchán bačkorama abys nebyla na tom stejně nebo hůř než ona....
Postav se na zadní dokud je čas a dokud si tvé děti nevštípí takový model chování pod kůži.... Pak bys mohla litovat, že jsi nic neudělala. Držím pěsti abys  našla sílu..

Není tady

 

#3 14. 4. 2009 9:49

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Tchán

Lidko - myslím, že jediné řešení je odstěhovat se. To, že se hnusně chová ke tchýni už asi neovlivníte. Jsou spolu léta a pokud si to ona nechá líbit, tak vy s tím nepohnete.
Měli byste myslet především na svoje děti a sami na sebe.
Jediná rada - rychle pryč.

Není tady

 

#4 14. 4. 2009 9:51

zuzi777a
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2008
Příspěvky: 3596
Web

Re: Tchán

annie napsal(a):

Lidko - myslím, že jediné řešení je odstěhovat se. To, že se hnusně chová ke tchýni už asi neovlivníte. Jsou spolu léta a pokud si to ona nechá líbit, tak vy s tím nepohnete.
Měli byste myslet především na svoje děti a sami na sebe.
Jediná rada - rychle pryč.

Jo, odstěhovat se...  To je  nejlepší , co se dá udělat pro  vlastní záchranu a záchranu vlastní rodiny.... Souhlasím...

Není tady

 

#5 14. 4. 2009 10:58

Atevi
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 15. 2. 2008
Příspěvky: 120

Re: Tchán

Odstěhovat se, to by bylo jednoduché. Ale Lidka píše, že to právě asi dost dobře nejde.... Pokud manžel a  Lidka drží při sobě, viděla bych to na razantní promluvu s tchánem a snažit se neustupovat. Pokud tohle chování manželovi až tak nevadí, sama s tím (navíc JEN jako snacha) asi nic neudělá. Tchán si zvykl, že se takle může chovat, zatím mu v tom nikdo nebrání a nebránil. To manžel jako jeho syn měl už dávno udělat a tak tuším, že spíš to manžel až tak neřeší....Držím palce Lidko.

Není tady

 

#6 14. 4. 2009 11:09

Lidka3
♥------
Registrovaný: 5. 4. 2009
Příspěvky: 20

Re: Tchán

Razantní domluva proběhla bez účinku,manžel se stěhovat nemůže kvůli svému podnikání a já jsem zatím ekonomicky závislá právě na manželovi.I když se to už rok snažím změnit -podnikám v kosmetickém poradenství tak se mi zatím nedaří a mám tak trochu svázané ruce  naší 15měsíční dcerkou pro kterou jen obtížně hledám hlídání.Tchýně je z tchána a své ležící maminky unavená a tak hlídá jen občas a to jen,když jsem doma. A mám podezření,že jí tchán proti mne zmanipuloval,aby mi odmítnutím hlídání zkomplikovala moje podnikatelské snahy.

Manžel má s tatínkem svatou trpělivost.Jeho bráchové s ním odmítají spolupracovat a dávají mu patřičně najevo,že se jim jeho chování nelíbí,ale tchán respektuje pouze sebe a svoje zájmy.Manžela jsem již zpracovala a tak se mne a dětí občas zastane a tátu usadí do patřičných mezí,ale to trvá jen pár hodin a je to tu nanovo.

Není tady

 

#7 14. 4. 2009 11:13

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tchán

Lidka3 napsal(a):

Manžel má s tatínkem svatou trpělivost.Jeho bráchové s ním odmítají spolupracovat a dávají mu patřičně najevo,že se jim jeho chování nelíbí,ale tchán respektuje pouze sebe a svoje zájmy.Manžela jsem již zpracovala a tak se mne a dětí občas zastane a tátu usadí do patřičných mezí,ale to trvá jen pár hodin a je to tu nanovo.

Lidko, ale Tvůj manžel by se Tebe a Vašich společných dětí měl zastat VŽDYCKY!!! Jakto že jen občas???
Tchána nezměníš... ale tohle je spíš o Tobě a Tvém manželovi, který se nedokáže vždycky zastat své ženy a dětí.
Odstěhování by bylo řešení... samozřejmě pokud manžel se za žádnou cenu stěhovat nebude... tak to je obtížnější.

Řešení bych viděla:
1. manžel se tatínkovi postaví a 100%ně se postaví za Tebe a děti
2. odstěhujete se - celá rodina (manžel, Ty, děti)
3. odstěhuješ se sama, protože to psychicky nevydržíš (max. s dětmi)

Není tady

 

#8 14. 4. 2009 11:14

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Tchán

Měli jsme něco dost podobného. Tchán manipulátor, vždy má pravdu, neexistuje jakákoliv diskuse na jakékoliv téma. Vše přísně podle toho, jak on řekne. I kdyby to stokrát byla nebetyčná blbost, tak se diskuse nepřipouští.
Manžel v tomto prostředí vyrůstal a měl z otce přehnaný respekt, až strach. Takže kdyby zůstal doma, poslouchal by vesele dál, ani by mu to nepřišlo.
Jelikož ale měli s otcem delší dobu neshody, rozhodl se odstěhovat.
Nebylo to vůbec jednoduché - šli jsme do nájmu.
Po pár letech, co bydlíme sami začal vidět svého otce s odstupem a teprve teď poznává, jak s celou rodinou cvičil.
Ke tchýni - své manželce se chová podobně jako je tomu u Lidčiny tchýně.
A opravdu jsem přesvědčená, že kdybychom tam šli bydlet, tak jsme dávno  minimálně v těžké depresi, v horším případě už rozvedení.

Nejde si najít bydlení podblíž a manžel aby za prací docházel nebo dojížděl do současného bydliště?
Prostě v okamžiku, kdy nebudeš mít na tchány náladu, tak tam prostě nepůjdeš...

Není tady

 

#9 14. 4. 2009 11:19

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Tchán

smile

Upravil(a) annie (15. 4. 2009 5:58)

Není tady

 

#10 20. 4. 2009 12:49

MUDr. Tamara Tošnerová
♥------
Registrovaný: 7. 4. 2009
Příspěvky: 1

Re: Tchán

Lidka3 napsal(a):

Dobrý den. Potřebovala bych poradit co mám dělat. 7let jsem vdaná a stejnou dobu trvá i napětí v rodině. Tchán se projevil jako rasista, hrubián a nevychovanec. Psychicky týrá vlastní ženu, která kvůli němu má zdravotní problémy - zhoršila se jí cukrovka,není schopná pod neustálým tlakem držet dietu. Má negativní vliv na výchovu našich dětí. Manžel o stěhování nechce ani slyšet. Na statku kde bydlíme podniká jako soukromí zemědělec. Takže přestěhování se by pro něho znamenalo komplikace. Žijeme v neustálém strachu kdy tchán zase něco řekne nevhodného a my přijdeme o zvěrolékaře nebo odběratele výrobků. Už se to jednou stalo a nebylo příjemné to řešit.Tchán se neomluvil za své výroky. Já raději před tchánem lžu,abych si nepřidělala problémy. Např. manžel přijede domů a já to nezaregistruji.Tchán přijde a zeptá se kde mám manžela,když odpovím ,že je pryč tak mne slovně napadne,že lžu,protože už přijel.Nenechá si vysvětlit, že jsem jeho příjezd pro práci vzadu v domě nezaregistrovala. Neomluví se a jen sprostě nadává i před dětmi. Všichni víme,že by se měl jít léčit,ale on si to nepřipouští.Všichni jsme pro něho blázni,ale on jediný blázen není. Co máme dělat? Já jsem na pokraji psych.zhroucení a jeho manželka už to úplně vzdala a plně se mu podvolila.Nevnímá už jeho sprosté nadávání a urážky typu "Ty tlustá krávo" atd. nechá si jeho nadávky líbit.Sebral jí úplně všechno sebevědomí a mne ho chce sebrat také.Jeho vlastní děti jsou pro něho míň než pohunci a tak se k  nim i chová. Považuje všechny za malé děti a nesvéprávné osoby.

Milá Lidko, pročítáte-li  následně reagující autory příspěvků vidíte, že sice jsou všechny pravdivé, jenže z vašeho hlediska obtížně aplikovatelné na vaši situaci. Vᚠmuž se svým otcem vyrůstal a svým způsobem našel i formy, jak s ním vycházet. Zvykl se na to, co vy nazýváte hrubiánstvím a nevychovaností. Kdyby byl s ním v konfliktu, rozhodně by v místě nepodnikal. Tchán svou ženu jistě ponižoval i dříve, jen nemoce přicházejí s léty, proto se vám jeví, že se jí zhoršila  cukrovka v souvislosti s psychickým tlakem. Přistěhovala jste se do rodiny, kde se všichni nechali deptat a nějak adaptovali na nevhodné chování tchána k ostatním. Nepřidáte se nakonec k nim? U vašeho tchána se zřejmě  nejedná se o duševní poruchu v pravém slova smyslu, spíše o poruchu osobnosti, medicinskými prostředky neovlinitelnou či velmi obtížně ovlivnitelnou. Léty se osobnost nemění.  Tamara Tošnerová

Není tady

 

#11 20. 4. 2009 13:03

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tchán

MUDr. Tamara Tošnerová napsal(a):

Milá Lidko, pročítáte-li  následně reagující autory příspěvků vidíte, že sice jsou všechny pravdivé, jenže z vašeho hlediska obtížně aplikovatelné na vaši situaci. Vᚠmuž se svým otcem vyrůstal a svým způsobem našel i formy, jak s ním vycházet. Zvykl se na to, co vy nazýváte hrubiánstvím a nevychovaností. Kdyby byl s ním v konfliktu, rozhodně by v místě nepodnikal. Tchán svou ženu jistě ponižoval i dříve, jen nemoce přicházejí s léty, proto se vám jeví, že se jí zhoršila  cukrovka v souvislosti s psychickým tlakem. Přistěhovala jste se do rodiny, kde se všichni nechali deptat a nějak adaptovali na nevhodné chování tchána k ostatním. Nepřidáte se nakonec k nim? U vašeho tchána se zřejmě  nejedná se o duševní poruchu v pravém slova smyslu, spíše o poruchu osobnosti, medicinskými prostředky neovlinitelnou či velmi obtížně ovlivnitelnou. Léty se osobnost nemění.  Tamara Tošnerová

To je rada od odborníka? va

Lidka píše "Já jsem na pokraji psych.zhroucení" a když se "přidá k nim", koleduje si o péči psychiatra.

NIKDY bych se nechtěla dostat do situace, že musím "držet hubu a krok" protože "tchán se nezmění"!!!
Změnit se může každý, pokud bude chtít a pokud k tomu bude mít příležitost - tj. pokud kolem něj nebudou příbuzní chodit jako kolem horké kaše.

Lidko, je to na Tobě... jestli se nechᚠ"převálcovat" tchánem nebo jestli budeš/budete s manželem uvažovat o řešení... která jsme tady psali. Samozřejmě, "zkousnout to" je jednodušší - nemusíš hledat nové bydlení, nemusíš se hádat s tchánem, ani s manželem atd. - ale, BUDEŠ DOOPRAVDY SPOKOJENÁ?

A o to tady jde, ne? Aby ses cítila dobře. Život máme jenom jeden...

Není tady

 

#12 20. 4. 2009 13:05

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tchán

Paní doktorko... kdyby se Lidka dokázala "přizpůsobit", tak by asi do fóra nepsala, ne?

Není tady

 

#13 20. 4. 2009 13:34

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Tchán

nechce se mi věřit že je tohle rada lékaře usch to člověk opravdu ani k tomu doktorovi nemusí chodit


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#14 20. 4. 2009 14:07

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Tchán

Bety napsal(a):

nechce se mi věřit že je tohle rada lékaře usch to člověk opravdu ani k tomu doktorovi nemusí chodit

No, jo ...ta rada se možná zdá pitomá, ale v současné době asi jediná možná : .... začít s vlky výt....   Pokud je Lidka už 7 let vdaná a 7 let je to stejné  ... těžko se to změní.  Pokud nechce z té rodiny odejít ... a už sama nebo s manželem ... bude se must asi přizpůsobit. Nevadí to tchýni, jejímu manželovi... jedině snad těm bratrům, kteří žijí  radši jinde ....
Co tady chcete radit ?  POřídila si do toho blázince 15 ti měsíční dceru .... 6 let je tchán magor ... a teď by měl být jiný?
Jedině prchnout a nebo se přizpůsobit ... co už .... usch


BB

Není tady

 

#15 20. 4. 2009 14:14

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tchán

BB napsal(a):

Bety napsal(a):

nechce se mi věřit že je tohle rada lékaře usch to člověk opravdu ani k tomu doktorovi nemusí chodit

No, jo ...ta rada se možná zdá pitomá, ale v současné době asi jediná možná : .... začít s vlky výt....   Pokud je Lidka už 7 let vdaná a 7 let je to stejné  ... těžko se to změní.  Pokud nechce z té rodiny odejít ... a už sama nebo s manželem ... bude se must asi přizpůsobit. Nevadí to tchýni, jejímu manželovi... jedině snad těm bratrům, kteří žijí  radši jinde ....
Co tady chcete radit ?  POřídila si do toho blázince 15 ti měsíční dceru .... 6 let je tchán magor ... a teď by měl být jiný?
Jedině prchnout a nebo se přizpůsobit ... co už .... usch

No právě... může se rozhodnout: buď se přizpůsobit... nebo to začít řešit - a nejspíš se odstěhovat...

Není tady

 

#16 20. 4. 2009 14:27

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Tchán

Asi tak, jak píše BB.
Nemůže jít hlavou proti zdi. Ne, že se přizpůsobí, ve smyslu, bude se chovat jako on. Spíš by to měla spláchnout a nepřipouštět si to.
Dětem se dá vysvětlit, že děda je sprostej a možná trochu nemocnej... A na jeho otázku, jestli je manžel doma odpovídat - nevím, když vím, že stejně je všechno špatně.
Dědek byl prostě despota vždycky, manželka mu to trpěla, děti se s tím vypořádaly po svém. Kdo na to neměl - prchl. Manžel je asi splachovací, nevadí mu to tolik, rodiny se zastane, tak co.

Martinko, řešit to mohla i tak, že by se tam nepřivdala. Lidi se nemění, s tím musela počítat. Je mi líto.

Není tady

 

#17 20. 4. 2009 15:14

Lidka3
♥------
Registrovaný: 5. 4. 2009
Příspěvky: 20

Re: Tchán

Holky díky za rady.Švagrové bydlí oba s rodiči a kravál kvůli dědovu chování je tam neustále. Dneska to,ale už přehnal a já teď budu trvat na okamžitém řešení ze strany manžela. Dala jsem mu už ultimátum,buď to on sám definitivně vyřeší a tátu postaví do latě a celá rodina mu přestane trpět jeho chování nebo si to vyřeším po svém. Stěhování. Vynadal manželovi, že dělá čvrtletní uzávěrku,když je venku hezky a měl by jít makat ven.Firma je naše a on nemá co do toho krafat.

Není tady

 

#18 20. 4. 2009 15:17

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tchán

Lidka3 napsal(a):

Holky díky za rady.Švagrové bydlí oba s rodiči a kravál kvůli dědovu chování je tam neustále. Dneska to,ale už přehnal a já teď budu trvat na okamžitém řešení ze strany manžela. Dala jsem mu už ultimátum,buď to on sám definitivně vyřeší a tátu postaví do latě a celá rodina mu přestane trpět jeho chování nebo si to vyřeším po svém. Stěhování. Vynadal manželovi, že dělá čvrtletní uzávěrku,když je venku hezky a měl by jít makat ven.Firma je naše a on nemá co do toho krafat.

Lidko... manžel musí dát tátovi hranice... tj. musí si uvědomit, kde on sám má hranice a ty si chránit... zatím tchánovi všichni všechno trpí tak je jasný, že on možná ani neví, že dělá něco špatně...
Držím palce hjarta

Není tady

 

#19 20. 4. 2009 15:22

Lidka3
♥------
Registrovaný: 5. 4. 2009
Příspěvky: 20

Re: Tchán

Martinka1 napsal(a):

Lidko... manžel musí dát tátovi hranice... tj. musí si uvědomit, kde on sám má hranice a ty si chránit... zatím tchánovi všichni všechno trpí tak je jasný, že on možná ani neví, že dělá něco špatně...
Držím palce hjarta

Martinko mᚠpravdu.Jenže tchánovi nedaly mantinely jeho rodiče a tak je teď těžké mu je nastavit.Mne se podařilo naučit ho klepat a zdravit,když k nám přijde. To nedělal. Což já považuji za vrchol svého úsilí.

Není tady

 

#20 20. 4. 2009 15:24

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tchán

Lidka3 napsal(a):

Martinko mᚠpravdu.Jenže tchánovi nedaly mantinely jeho rodiče a tak je teď těžké mu je nastavit.Mne se podařilo naučit ho klepat a zdravit,když k nám přijde. To nedělal. Což já považuji za vrchol svého úsilí.

Lidko, ale tady nejde o tchánovy mantinely... ale o Tvoje a Tvého muže!!!

Tvůj manžel a Ty si musíte uvědomit, co si ještě necháte líbit (od tchána) a co už ne... prostě, kde VY DVA máte svoje hranice... A pokud tchán ty hranice překročí... tak si ty SVOJE hranice budete BRÁNIT!

Klepat a zdravit - super, vidíš, že to jde - aspoň částečně :-)

Není tady

 

#21 20. 4. 2009 16:33

Lidka3
♥------
Registrovaný: 5. 4. 2009
Příspěvky: 20

Re: Tchán

Martino,jenže tím nastavíme i mantinely tchánovi. On bude vědět co si smí a co nesmí dovolit. Já se o to snažím už nějakou dobu,ale on to prostě nehodlá respektovat. Právě je problém v tom, že on je středem světa a on je "PAN" nejmoudřejší,nejchytřejší a nechybující. On si může dovolit vše.Zatím. Dneska už fakt překročil všechno. Já mu donekonečna nehodlám vysvětlovat,že účetnictví je nejdůležitější na celém podnikání a bez toho nám seberou všechno co vybudovaly naši předkové.Manželův rod je na statku cca 200-300let. Bohužel tchán ne tupec,který na rozumné argumenty neslyší.Slyší jen sám sebe.

Není tady

 

#22 20. 4. 2009 19:02

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tchán

Lidka3 napsal(a):

Martino,jenže tím nastavíme i mantinely tchánovi. On bude vědět co si smí a co nesmí dovolit. Já se o to snažím už nějakou dobu,ale on to prostě nehodlá respektovat. Právě je problém v tom, že on je středem světa a on je "PAN" nejmoudřejší,nejchytřejší a nechybující. On si může dovolit vše.Zatím. Dneska už fakt překročil všechno. Já mu donekonečna nehodlám vysvětlovat,že účetnictví je nejdůležitější na celém podnikání a bez toho nám seberou všechno co vybudovaly naši předkové.Manželův rod je na statku cca 200-300let. Bohužel tchán ne tupec,který na rozumné argumenty neslyší.Slyší jen sám sebe.

Ano nastavíte mantinely jemu... ale primárně jde o vaše mantinely.
Ono nemá cenu mu nic vysvětlovat. Prostě si to udělejte po svém a o ničem ho nepřesvědčuj - nemá to cenu.

Hele já tohle znám, táta mi taky pořád říká, co je dobře - většinou to opačné, než dělám já... nastěstí bydlíme 100 km daleko a telefon mu můžu kdykoliv položit lol

Není tady

 

#23 21. 4. 2009 10:14

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Tchán

Lidko - upřímně řečeno, jestli manžel tchána "postaví do latě", tak efekt bude jenom dočasný.
Pochybuju o tom, že nějaký rozhovor s ním hne, chytne se za nos, řekne si:"byl jsem to ale hlupák" a stane se z něj jiný člověk.
Myslím si stále, že pro vᚠvztah nejlepší řešení je přestěhovat se.
Sice se budete i dál potkávat při práci, ale doma budeš svou paní sama.
Hodně sil, mᚠpřed sebou asi ještě dlouhou cestu.

Není tady

 

#24 21. 4. 2009 10:22

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Tchán

annie napsal(a):

Lidko - upřímně řečeno, jestli manžel tchána "postaví do latě", tak efekt bude jenom dočasný.
Pochybuju o tom, že nějaký rozhovor s ním hne, chytne se za nos, řekne si:"byl jsem to ale hlupák" a stane se z něj jiný člověk.
Myslím si stále, že pro vᚠvztah nejlepší řešení je přestěhovat se.
Sice se budete i dál potkávat při práci, ale doma budeš svou paní sama.
Hodně sil, mᚠpřed sebou asi ještě dlouhou cestu.

Tak tak tummenupp

Není tady

 

#25 25. 4. 2009 15:30

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: Tchán

Lidka3 napsal(a):

Dobrý den. Potřebovala bych poradit co mám dělat. 7let jsem vdaná a stejnou dobu trvá i napětí v rodině. Tchán se projevil jako rasista, hrubián a nevychovanec. Psychicky týrá vlastní ženu, která kvůli němu má zdravotní problémy - zhoršila se jí cukrovka,není schopná pod neustálým tlakem držet dietu. Má negativní vliv na výchovu našich dětí. Manžel o stěhování nechce ani slyšet. Na statku kde bydlíme podniká jako soukromí zemědělec. Takže přestěhování se by pro něho znamenalo komplikace. Žijeme v neustálém strachu kdy tchán zase něco řekne nevhodného a my přijdeme o zvěrolékaře nebo odběratele výrobků. Už se to jednou stalo a nebylo příjemné to řešit.Tchán se neomluvil za své výroky. Já raději před tchánem lžu,abych si nepřidělala problémy. Např. manžel přijede domů a já to nezaregistruji.Tchán přijde a zeptá se kde mám manžela,když odpovím ,že je pryč tak mne slovně napadne,že lžu,protože už přijel.Nenechá si vysvětlit, že jsem jeho příjezd pro práci vzadu v domě nezaregistrovala. Neomluví se a jen sprostě nadává i před dětmi. Všichni víme,že by se měl jít léčit,ale on si to nepřipouští.Všichni jsme pro něho blázni,ale on jediný blázen není. Co máme dělat? Já jsem na pokraji psych.zhroucení a jeho manželka už to úplně vzdala a plně se mu podvolila.Nevnímá už jeho sprosté nadávání a urážky typu "Ty tlustá krávo" atd. nechá si jeho nadávky líbit.Sebral jí úplně všechno sebevědomí a mne ho chce sebrat také.Jeho vlastní děti jsou pro něho míň než pohunci a tak se k  nim i chová. Považuje všechny za malé děti a nesvéprávné osoby.

Dat tchanovi poradne do drzky a bude klid wink


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů