Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#551 12. 4. 2010 10:35

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Zvláštní sny

Tulipánka napsal(a):

Myslíte, že by se tam mohl skrývat klíč k možnosti či nemožnoti vyléčení mé nemoci? Dělám teď takový pokus a nejsem si jistá, zda to je či není cesta.

Myslet si kazdy neco bude avsak odpoved znas jenom Ty. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#552 12. 4. 2010 10:52

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní sny

Hir,
když já si s tím pořád nejsem jistá. Chvíli si myslím, že odpověď znám, pak se něco přihodí a už ji zase neznám big_smile . Tak si říkám, jestli mě tímto snem nedá podvědomí odpověď smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#553 12. 4. 2010 12:00

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Zvláštní sny

Tulipánka napsal(a):

Hir,
když já si s tím pořád nejsem jistá. Chvíli si myslím, že odpověď znám, pak se něco přihodí a už ji zase neznám big_smile . Tak si říkám, jestli mě tímto snem nedá podvědomí odpověď smile

Ano jasne Tulipku to chapu. smile  Rozeznat odpoved neni snadne.
Ten sen je zrcadlici odraz Tveho bezneho vedomi,je to jedno a totez. Tohle je muj nazor na Tvuj sen.
Vsechno mas ve svych rukach a vubec nezalezi na tom pochopit prave tento sen, ale zachytit sve vedomi si neceho. 
Bud si jses plne vedoma toho,ze dokazes se uzdravit a tedy vyuzit svoji vnitrni silu a moznost uzdraveni a nebo nejsi. Je to na Tobe. Sen,nesen,je to v Tvem vedomi (vedomi si neceho).

smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#554 12. 4. 2010 12:15

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní sny

Hir,
moc děkuji smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#555 12. 4. 2010 15:29

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 19. 11. 2006
Příspěvky: 2245
Web

Re: Zvláštní sny

Tulipánka napsal(a):

Poprosila bych vás taky o pomoc s výkladem pro mě myslím významného snu:
Jeli jsme se školou snad na sportovní utkání a kamarádka si uvědomila, že já přeci nemůžu kvůli své nemoci jít, tak mě naložila do vozíku za kolo a vezla mě.
Já jsem si však říkala, že ten vozík vůbec nepotřebuju, tak jsem z něho vstala a šla dál po svých celkem bez problémů.
Pak jsem přišla k nějakému domu (něco jako americké koleje, Řecký dům - nebo něco podobného. Prostě výběrový kolej, kam se jen tak každý student nepouští). Stála jsem u dveří a byla jsem něco jako donáška nebo tak nějak a trochu jsem se bála jít dovnitř. Pak jsem chvíli stála mezi dveřemi a když se nic nedělo, vešla jsem do domu. Uvnitř jsem potkala pár děvčat, ale nikdo mě odtamtud nevyháněl.
Pak jsme došli na hřiště, kde se měl konat ten zápas. Soupeři už na nás čekali, ale my jsme to nestíhali, protože už nám měla končit hodina. Takže zápas nakonec nebyl.

Myslíte, že by se tam mohl skrývat klíč k možnosti či nemožnoti vyléčení mé nemoci? Dělám teď takový pokus a nejsem si jistá, zda to je či není cesta.

Děkuji všem smile

Mě se tam líbí pár momentů - to s tou kamarádkou a vozíkem. Byla ti nabídnuta pomoc, teda spíš takové ulehčení situace, obrazně ses se mohla nechat vézt, ale ty sis radši vybrala jít po svých tedy vlastní cestou a vlastními silami a to je podle mě pozitivní.

To s tím domem, to skoro vypadá, že někam chceš jít, ale prostě si neveříš (nebo svým schopnostem) - vidíš se jako donáška, která v tom místě nemá co pohledávat, prostě ubírᚠsama sobě ve svých očích hodnotu. Nakonec vidíš, že ti nikdo nebrání vstoupit, je to jen tvoje iluze sama o sobě, co ti brání vejít. Tohle už by bylo k zamyšlení. wink

Tomu popisu ohledně zápasu moc nerozumím jak je to popsané.

-----

Hir, myslet si samozřejmě může každý co chce, ale pokud to Tuli navede a ona se v něčem co napíše někdo jiný pozná, pak co je na tom špatného, vyžádat si cizí náhled..? wink


Plýžením v plyš! tongue

Není tady

 

#556 12. 4. 2010 18:13

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Zvláštní sny

Tulipánka napsal(a):

Poprosila bych vás taky o pomoc s výkladem pro mě myslím významného snu:
Jeli jsme se školou snad na sportovní utkání a kamarádka si uvědomila, že já přeci nemůžu kvůli své nemoci jít, tak mě naložila do vozíku za kolo a vezla mě.
Já jsem si však říkala, že ten vozík vůbec nepotřebuju, tak jsem z něho vstala a šla dál po svých celkem bez problémů.
Pak jsem přišla k nějakému domu (něco jako americké koleje, Řecký dům - nebo něco podobného. Prostě výběrový kolej, kam se jen tak každý student nepouští). Stála jsem u dveří a byla jsem něco jako donáška nebo tak nějak a trochu jsem se bála jít dovnitř. Pak jsem chvíli stála mezi dveřemi a když se nic nedělo, vešla jsem do domu. Uvnitř jsem potkala pár děvčat, ale nikdo mě odtamtud nevyháněl.
Pak jsme došli na hřiště, kde se měl konat ten zápas. Soupeři už na nás čekali, ale my jsme to nestíhali, protože už nám měla končit hodina. Takže zápas nakonec nebyl.

Myslíte, že by se tam mohl skrývat klíč k možnosti či nemožnoti vyléčení mé nemoci? Dělám teď takový pokus a nejsem si jistá, zda to je či není cesta.

Děkuji všem smile

Tuli, mam za to, ze Tve nocni sneni je projekci denniho prozivani, vnimani smile


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#557 12. 4. 2010 19:48

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní sny

Andromedo,
moc děkuju za výklad, s tím vozíkem jsem tak trochu tušila, ale výklad domu pro mě byl nerozluštitelný. Myslím, že to docela sedne, ale pravděpodobně ty symboly nemoci nemají s řešením nemoci nic společného, spíš se řešení nemoci projektuje do snových symbolů (ale řeší jiné téma).

Mariposo,
takže mᚠi ty pravdu smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#558 12. 4. 2010 22:17

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Zvláštní sny

Andromeda napsal(a):

Hir, myslet si samozřejmě může každý co chce, ale pokud to Tuli navede a ona se v něčem co napíše někdo jiný pozná, ......... pak co je na tom špatného, vyžádat si cizí náhled..?

Andro,
na tohle se snad neptas me. Na tohle se zeptej sama sebe prosim,nebot ja neznam odpoved na Tvoji otazku co je na tom spatneho. Me ani ve snu nenapadlo ze by na necem ci na tomhle konkretne melo byt neco spatneho. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#559 12. 4. 2010 22:36

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Zvláštní sny

Tulipánko, mě zaujalo s tím domem/kolejí něco jiného. Ty ses tam bála vstoupit. Když jsi tam vešla, nic se nestalo a nakonec jsi zjistila, žes tam šla zbytečně. Zápas nebyl. Ale podívám-li se na to z jiného úhlu, nebylo to zbytečné - zjistila jsi, že to zvládneš (vstoupit do neznáma) a sama (bez pomoci kamarádky a vozíku)... Možná nad něčím váhᚠa moc to rozmýšlíš - tak aby to "neuteklo". Otázka je - bylo ti líto, že se ten zápas nekonal? Víš, jestli se jedná o zbytečně vynaloženou snahu (nebylo ti to líto), nebo bys nad něčím neměla moc přemýšlet a jít do toho, protože to zvládneš a mohla bys přijít pozdě (bylo ti to líto).
Ale možná jsem vedle jak ta jedle - jen pocit. smile

Upravil(a) javena (12. 4. 2010 22:37)

Není tady

 

#560 13. 4. 2010 9:40

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní sny

Javeno,
děkuji, myslím, že na tvém výkladu něco bude.
Nebylo mi líto, že se ten zápas neuskutečnil, spíš bylo škoda, že spoluhráči už čekají, že je to domluvené a naše družstvo to nestihne.
Já na ten zápas vlastně ani moc nechtěla, ale bylo to během tělocviku a trenér nás prostě poslal na hřiště, že dnes budeme hrát zápas.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#561 13. 4. 2010 12:19

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Zvláštní sny

Tak to vypadá, jako by tě někdo do něčeho nutil (trenér do zápasu), tobě se do toho nechce (ta kolej), ale nechceš ho zklamat (chudáci ti spoluhráči - ti se tak těšili wink)... mᚠsice pocit, že na to mᚠ(jdeš sama, nevezeš se na vozíku), ale jen se ti nechce a nevíš, jak z toho slušně vycouvat...
To nebude o nemoci... Do toho "pokusu" o vyléčení tě hádám nikdo netlačí, to vychází z tebe... smile

Není tady

 

#562 13. 4. 2010 12:40

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní sny

Javeno,
do toho pokusu o vyléčení se tlačím já sama big_smile .


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#563 13. 4. 2010 19:45

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Zvláštní sny

Tulipánka napsal(a):

Javeno,
do toho pokusu o vyléčení se tlačím já sama big_smile .

Tuli, cim vic clovek tlaci, tim vzdalenejsi to je. Ten tlak ho vzdaluje. Ale to Ty vis, Tulipanku wink


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#564 13. 4. 2010 21:48

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní sny

Mari,
to víš, že to vím smile . Ale v meditaci mi to řeklo, že abych se vyléčila, musím CHTÍT. A než se to chtění doladí, abych nešla hlavou proti zdi ... smile
Jinak to teď docela funguje, už zase jsem bez problémů na 50% dávce "léků". Ale dál to nejde. Asi proto, že mám pochybnosti. Prostě nedokážu uvěřit, že můžu "léky" úplně vysadit. Když dávku snížím o 50%, uvěřit se dá. Ale být úplně bez....
Teď jde o to, jestli mě varuje Vyšší JÁ, a neriskuju a nebo jestli je to pochybovačné ego. Zatím to neumím rozlišit. Ale doufám, že je to varianta B. Když už jsem došla do půlky cesty bez větších problémů, tak se snad dá dojít až nakonec smile

Upravil(a) Tulipánka (13. 4. 2010 21:50)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#565 13. 4. 2010 21:51

mariposa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 3566

Re: Zvláštní sny

Tulipánka napsal(a):

Mari,
to víš, že to vím smile . Ale v meditaci mi to řeklo, že abych se vyléčila, musím CHTÍT. A než se to chtění doladí, abych nešla hlavou proti zdi ... smile
Jinak to teď docela funguje, už zase jsem bez problémů na 50% dávce "léků". Ale dál to nejde. Asi proto, že mám pochybnosti. Prostě nedokážu uvěřit, že můžu "léky" úplně vysadit. Když dávku snížím o 50%, uvěřit se dá. Ale být úplně bez....
Teď jde o to, jestli mě varuje Vyšší JÁ, a neriskuju a nebo jestli je to pochybovačné ego. Zatím to neumím rozlišit. Ale doufám, že je to varianta B. Když už jsem došla do půlky cesty bez větších problémů, tak se snad dá dojít až nakonec smile

smile pussa


"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

 

#566 20. 4. 2010 15:55

Pag
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 478

Re: Zvláštní sny

Ahoj, přeji pěkný den smile
Na dneska se mi zdál takový zvláštní sen a jsem si jistá, že mi má něco říct. většinou mě něco napadne, když to napíšu, tak to zkusím rovnou sem, jinak by hrozilo, že by se mi v tom nechtělo šourat i přesto, že si myslím, že je to šourání nutné...

Ten se byl delší, ale pamatuji si jen tento kousek, protože mě to vzbudilo:
V nedaleké vesnici je velmi důležité poutní místo, tam se sen odehrával, je tam kostel zasvěcený Paně Marii.
Vím, že jsem na začátku kopce nechala zaparkované auto směrem dolů z kopce... Přesto jsme šli nahoru do kopce a šlo nás tam hodně jako z nějaké poutě, tím kopcem jsme chodívali z poutí domů. Ale jak jsem chtěla do toho kopce jít, velmi špatně se mi šlo, nemohla jsem pořádně "na nohy", zvláště na levou nohu jsem výrazně napadala, jako bych byla už stárá. Kousek předemnou napravo šla moje mamka, nečekala na mě, ale byla předemnou jen pár kroků, dohnala jsem ji silou vůle a chtěla se jí chytit za rameno. Jak jsem se jí ale chytla, lekla se mě, úplně uskočila. A měla takový prázdný výraz a vůbec vypadala taková "duchem jinde". Tím jsem se vzbudila, lekla jsem se, jak se ona lekla mě.

No, moje pocity z toho byly dost rozporuplné: Proč se mě mamka leká? A proč na mě nečeká? A na ten kopec mi nepomůže? Proč jdeme pěšky, vždy mám dole auto... A taky kam jdeme? A proč je to auto postavené jiným směrem?

Vím, že si na ty otázky budu muset najít odpovědi sama, ale kdyby vás něco napadlo, tak budu ráda, když písnete.
Nechtěla jsem to psát hned do úvodu, ale moje mamka je už po smrti.

Díky.

Není tady

 

#567 20. 4. 2010 17:29

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní sny

Mně to připadá, jako by tvé vědomí chtělo jít jiným směrem, než podvědomí. Podvědomí (auto) chce jet dolů, rychle příjemnou cestou, ale ty jsi se silou vůle rozhodla jít do kopce. Proto ti to nejde jít. Nechceš náhodou sledovat matčin vzor, tzn. jít za ní, třeba jen z povinosti, i když tvá cesta vede jinudy?
Případně vyžadovala by vůbec tebe matka, abys šla za ní, nebo to chceš jen ty? Matka se tě lekla, nečekala, že jdeš s ní.

Připadá mi: neměla by ses od matky odpoutat a jet si vlastní cestou? Pohled matky byl prázdný, už tu není, proč se ji snažíš následovat?

Upravil(a) Tulipánka (20. 4. 2010 17:35)


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#568 20. 4. 2010 17:32

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: Zvláštní sny


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#569 20. 4. 2010 19:02

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Zvláštní sny

Pag - jak jsi na tom sama se sebou? Jak se cítíš? Nezapomínᚠna sebe a nebo právě jen funguješ jako chlap? Matka , levá strana a panenka marie jsou výrazné ženské symboly...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#570 20. 4. 2010 20:19

Pag
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 478

Re: Zvláštní sny

Holky, díky.
Tulip, taky jsem o tom přemýšlela, ale mě spíš připadlo, že to auto je tělo a jak jsem tam šla, že to byla duše a právě, že to následování bez toho těla tak nějak vázlo...
Ale mᚠpravdu, že v tom snu vidím takový nesoulad.
Nesoulad mezi tím nasměrováním - kam bych měla jít, kam jdu.. Mezi tím, jak bych si přála, aby mě mamka podpořila a jaká je "skutečnost".


Pavli, no, právě, když se mi asi jednou za měsíc pravidelně zdá nějaký podobný sen, tak mám vždy takový psychický propad o 180 stupňů dolů. A s tou ženou jsem to taky už řešila, ale v podstatě se cítím spíš jako služka než jako žena a to služka celkem unavená.

Je pravda, že mamka se chovala stejně a vím, že já se právě mám naučit nějak v sobě nenechat uhášet mou osobitost (jsem beranka, přítel je ryba)  naopak ji podporovat a projevovat. No, hlavně vím, kam to zapomínání na sebe vede... A stejně (ikdyž to vím) je těžké si nastavit jiný.

Asi budu muset zase na nějaký ženský srazík načerpak inspiraci a jemnou ženskou energii hjarta

Není tady

 

#571 21. 4. 2010 12:14

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Zvláštní sny

Pag napsal(a):

A s tou ženou jsem to taky už řešila, ale v podstatě se cítím spíš jako služka než jako žena a to služka celkem unavená.

Je pravda, že mamka se chovala stejně a vím, že já se právě mám naučit nějak v sobě nenechat uhášet mou osobitost (jsem beranka, přítel je ryba)  naopak ji podporovat a projevovat. No, hlavně vím, kam to zapomínání na sebe vede... A stejně (ikdyž to vím) je těžké si nastavit jiný.

Asi budu muset zase na nějaký ženský srazík načerpak inspiraci a jemnou ženskou energii hjarta

no vidíš.......a kam jsi kráčela? K chrámu Královny nebes, žejo? Je to "do kopce" - snadný to asi nebude. Auto jsi nechala dole možná proto, že auto nemusí být symblo těla, ale způsobu, jakým se pohybujeme životem - prostě, je to tvoje energie, kterou mᚠk dispozici a můžeš užívat a která ti věci usnadňuje. Tak třeba ta cesta ke Královně nemá být usnadněná a profrčená jen tak letmo, ale možná mᚠvnímat každý krok?
A máma tě v tom očividně nepodpoří, vypadá to hmm


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#572 21. 4. 2010 18:14

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Zvláštní sny

Pag - jé já ti rozumím. Nedělat obě, nesloužit, najít sama sebe a svoje hranice... těžké, ale jde to...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#573 21. 4. 2010 21:26

Pag
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 5. 2006
Příspěvky: 478

Re: Zvláštní sny

Ne Lupi, šla jsem "domů", od Královny nebes.

Holky, moc děkuju za výklady, moc mě to pomáhá a taky cítím vaši podporu, jste skvělé.

Není tady

 

#574 21. 4. 2010 21:32

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Zvláštní sny

Aha - takže naopak kráčíš špatným směrem, jo? Jaksi v máminých stopách? A ještě je to pro tebe namáhavé. Hm- a žes nechala dole ještě to auto....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#575 21. 4. 2010 21:47

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Zvláštní sny

A koukám, že Pavla už to shrnula jasněji gloria
No - ono to nedělat obě u lidí je velice, velice těžké. Uvědomila jsem si to docela nedávno. Byla jsem totiž příkladný obětní beránek - což by sam o sobě nebylo tak strašné. Takový obětní beránky mají i společenská zvířata - otloukánky, na kterých si všichni vylejou svoje frustrace. Jenže! Tohle je nesmírně důležitá role! Nesmírně - on takovej beránek vlastně udržuje rovnováhu a má své veledůležité místo v partě - a zatraceně dobře to ví. Například smečka, která o něj přijde, je pěkně rozhozená, než se najde jinej. U zvířat je to naprosto vpořádku, nebo svoji roli hrajou vpodstatě do smrti, pokud se jim nepovede poposunout se v hierarchii o stupínek výše, což se stát může.
A tady je ten problém lidských otloukánků: dokavad jsou v původní rodině, kde k té roli přišli, je to OK - ale pak vylezou do světa a ten na nich žádá naprostý protiklad jejich dosavadní role. Ono už jen si tohle uvědomit je docela fuška - že jsem byla obě a už nemám být. Jenže: to si člověk uvědomí - a co teď? Mně třeba se to nepovedlo jen tak si to v hlavě převrátit - přese všechno přesvědčování sebe sama a malování lákavých perspektiv - svou roli jsem měla pod kůží pěkně hluboko. Navíc člově NEVÍ jak by se vlasně měl chovat - naučil se být obě, no....já aspoň měla to štěstí, že kus mojí bytosti se s tím nikdy nesmířil - a Pag, připadá mi, že ty to mᚠstejně.
Abych to nějak ukončila - mně s tímhle pomohla homeopatie - sama bych si tam tu informaci prostě nebyla zapracovala. smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů