Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 6. 4. 2009 14:41

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Křeče psa

Nechci napsat epilepsie, protože už na to nemám sílu, ale tuším, že jde o ni. ..

Tento víkend v sobotu jsem zažila u dvou svých  psů (podle mě) epi záchvaty.

11.00
Jeden pes již měl poněkolikáté (co jsem u toho byla)v klidu, dopoledne v kuchyni, já vařím, psi se povalují a potulují okolo...najednou se zkroutil záškuby, jakoby křeče, a bezvědomí, pak počurání atd, a pak za cca 30vteřin zase normální.

mezitím nic podstatného -  jen nežrali...jen se v miskách porýpali

20.00
Druhý pes - na procházce (bez emocí vracíme se zpět vyčuraní, vylítaní...klídek), začal zvedat jednu přední a nedošlapoval na ni. Říkala jsem si, že to komediant, protože se mu nic nestalo, zrovna jsem ho pozorovala. chviličku na ni nedošlapoval, kulhal, a šel ale podivně, a pak začal ulevovat i jedné zadní. Začal zvedat i tu. (jakoby křeče?) A pak uděla divný pohyb, jakoby se zkroutil, to už jsem ho držela v náručí , byl zkroucený, ale neupadnul do bezvědomí. Jen staženej, zkroucenej (víc nevím, měla jsem paniku)a za cca 30vteřin, byl jako normální. Než jsem stačila odemknout auto...Tento pes nikdy nic takového neměl

Můj muž si myslí, že jsem se zbláznila. Neviděl nikdy nic. Já byla u všech epizod sama. Když jsem mu řekla, že měli oba dnes záchvaty, tak se mě zaptal, jestli to náhodou nepřeháním?! No, ani se nedivím, je to neuvěřitelné. Vy, co sem chodíte, asi znáte můj vztah k psům, tak asi nemusím dodávat, jak mi je...

Co mám dělat? S jedním psem(ten z 11.00hod) už jsem byla na vyš., odběrech několikrát. Nikdy nic nezjistili. Byl půl roku klid, tak jsem to přestala řešit...znám ze svého okolí pár epi psů, jsou na lécích, a mají záchvaty i při nich. Logika mi velí, nechat je opět vyšetřit, vyloučit organickou příčinu křečí atd....atd a nechat je nacpat sedativy...
Připadám si bezmocná a mám strach.

Není tady

#2 6. 4. 2009 14:47

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Re: Křeče psa

Wiki, co chceš dělat jiného, než jít k vetovi? Stejně ti to bude pořád vrtat hlavou a nakonec tam půjdeš, tak běž rovnou, ať se netrápíš. Navíc nerozumíme tomu pořádně ani jedna - jen je mi divné, že oba hafani v jeden den. Může to být náhoda, ale taky nemusí. Tak už upaluj.... a pak dej vědět. Držím tlapky.

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#3 8. 4. 2009 19:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ak to nebola otrava - neivem, či zvyknú žrať nedovolene vonku - tak fakt len epileptické záchvaty.. To by malo ísť vyšetriť, nie? Ja poznám psov, čo s tým žili/žijú roky... V prvom rade by som to dala vyšetriť(a to hovorím ja, čom už tykala ľuďom na veterinárnych a hygienickcýh staniciach, ale mala pritom psov s ťažko diganostikovateľnými a neliečiteľnými neduhmi hmm ...)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#4 8. 4. 2009 20:09

hhanca
♥♥♥♥♥♥-

Wiki a co máš za  pejsky? My máme jorkšírku a ta má něco podobného sad Je jí už 9let, začalo to asi před 3roky a zatím měla záchvatů asi 5 (o kterých vím). Ale četla jsem, že některé rasy na epilepsii trpí a jorkšírci mezi nima.
U ní to probíhá asi tak, že se najednou zkroutí, začne se klepat a když ji vezmu do náruče tak má v ťapkách jako by tu křeč právě sad Dokonce se mi i počůrala v posteli, což nikdy neudělala ani jako štěňátko. Je to fakt děsný koukat na toho tvorečka jak se třepe a člověk mu nemůže pomoct sad Tak snad vám pomůžou nějací vet!!! Držím palce

http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/cW3AKDk.jpghttp://lb1f.lilypie.com/cW3Ap1.png

Není tady

#5 12. 4. 2009 11:17

Klada
♥------

Dobrý den, v každém případě to chce zajít k veterináři. To se neobejdeme bez vyšetření krve zaměřeného na funkci ledvin, jater, hladinu krevního cukru a stanovení krevního obrazu, který může odhalit probíhající zánět v organismu nebo čeho se obáváme nejvíce epilepsii. To je důležité kvůli lékům.

Náš čtyřletý zlatý retriever začal mít v loni na jaře záchvaty. Veterinář bohužel diagnostikoval epilepsii, což znamená, že záchvaty se nedají léčit, pouze utlumit. Dostal phenobarbital, záchvaty se snížily, ale neutlumily úplně. Na radu doktora jsme mu začali přidávat k léku potravinový doplněk, na posílení imunity a vyčištění organismu InGel Boss, je dobrý i na záněty. Tímto přípravkem se záchvaty utlumily úplně. Popis přípravku, popřípadě objednat lze reklama , takže držím palce všem pejskařům, chce to klid a trpělivost.

Není tady

#6 13. 4. 2009 17:18

Selene
♥♥♥----

Wiki napsal(a):

Nechci napsat epilepsie, protože už na to nemám sílu, ale tuším, že jde o ni. ..

Tento víkend v sobotu jsem zažila u dvou svých  psů (podle mě) epi záchvaty.

11.00
Jeden pes již měl poněkolikáté (co jsem u toho byla)v klidu, dopoledne v kuchyni, já vařím, psi se povalují a potulují okolo...najednou se zkroutil záškuby, jakoby křeče, a bezvědomí, pak počurání atd, a pak za cca 30vteřin zase normální.

mezitím nic podstatného -  jen nežrali...jen se v miskách porýpali

20.00
Druhý pes - na procházce (bez emocí vracíme se zpět vyčuraní, vylítaní...klídek), začal zvedat jednu přední a nedošlapoval na ni. Říkala jsem si, že to komediant, protože se mu nic nestalo, zrovna jsem ho pozorovala. chviličku na ni nedošlapoval, kulhal, a šel ale podivně, a pak začal ulevovat i jedné zadní. Začal zvedat i tu. (jakoby křeče?) A pak uděla divný pohyb, jakoby se zkroutil, to už jsem ho držela v náručí , byl zkroucený, ale neupadnul do bezvědomí. Jen staženej, zkroucenej (víc nevím, měla jsem paniku)a za cca 30vteřin, byl jako normální. Než jsem stačila odemknout auto...Tento pes nikdy nic takového neměl

Můj muž si myslí, že jsem se zbláznila. Neviděl nikdy nic. Já byla u všech epizod sama. Když jsem mu řekla, že měli oba dnes záchvaty, tak se mě zaptal, jestli to náhodou nepřeháním?! No, ani se nedivím, je to neuvěřitelné. Vy, co sem chodíte, asi znáte můj vztah k psům, tak asi nemusím dodávat, jak mi je...

Co mám dělat? S jedním psem(ten z 11.00hod) už jsem byla na vyš., odběrech několikrát. Nikdy nic nezjistili. Byl půl roku klid, tak jsem to přestala řešit...znám ze svého okolí pár epi psů, jsou na lécích, a mají záchvaty i při nich. Logika mi velí, nechat je opět vyšetřit, vyloučit organickou příčinu křečí atd....atd a nechat je nacpat sedativy...
Připadám si bezmocná a mám strach.

Prosímtě, ty pejsci jsou příbuzní?
Protože jestli ne, a jestli nezažili společně nějaký fakt velký šok - který by taky tu epi mohl vyvolat - tak mi to přijde hrozně moc divný, a přikláněla bych se k vlivům prostředí - tj OTRAVA nebo takněco - a třeba ne jednorázová, ale něco co máš doma, a třeba to uvolňuje škodlivé látky, nekvalitní hračky ,nebo nevím co.... Popřemýšlej o tom - nejsem odborník, ale celkem hned mě to napadlo...

Není tady

#7 24. 4. 2009 14:11

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Holky, děkuji za příspěvky.

Jsou to lvíčkové. Lvíček - bišon. Jsou z jedné chovné stanice, takže pokrevně spříznění nebudou, krytí tam probíhá podle předpisů...víte jak...je možné , že před  x generacemi třeba se tam mohla dostat krev--ale to je asi nepodstatné. Aspoň si myslím.

Pes - ten jeden, který měl který měl záchvaty již několikrát,  (probíhaly ty záchvaty tak, že jsem dokonce myslela , že se dusí - jak lapal po dechu a následně mi visel přes ruku jak ručník. Mlátila jsem do něj s úmyslem mu tu překážku vyrazit ...tak to působilo......), tak ten byl komplexně vyšetřený a vyloučeny ostatní organické příčiny. jediné, co mu nedělali bylo CT. Doktoři se shodli na idiopatické epi. Léky mu nedali, jen když bude mít záchvaty častěji..(bože). Mám jen diazepam 5mg pro případ, že by měl záchvat -tak do konečníku dát takovou trubičku, stříkačku s gelem , bo co to je(je to zabalený sterilně).

Od té doby co jsem to psala, byl klid. (tedy v mé, naší, přítomnosti). Kluci jsou abnormálně živí, řáděj atd.

Ještě k té otravě - to se mě taky ptali na veterině, protože asi před rokem měl tento pes x krát zvýšený nějaký jaterní enzym (asi ALT) - prostě ten - který svědčí pro akutní otravu. Nebyla jsem svědkem, že by něco sežral. A nyní - po té příhodě jak jsem popsala 7.4. byl v odběrech tento enzym jen nepatrně zvýšený. To byla jediná abnormalita.
Při záchvatu musím sledovatjazyk - toho se docela bojím. Zda-li to není např. nějaký srdečný problém - že by zmodral. Pokud bude růžový, tak mám dát ten Diazepam.

Děkuji za účast. Já jsem úchylná na ty psy a zřejmě přecitlivělá. Což je špatně. Ale popisuju skutečnosti, ne fabula ce. Bohužel.
Ten přípravek koupím, to je výborné! díky. Zájímalo by mě - co to bylo v té "reklamě" ??smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí