Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#26 6. 2. 2006 9:50

Žena 2
♥♥♥----

Re: Komunikace, které se nelze vyhnout.....

Salvatore,
s tím Bulawou je to paradox.Za smrt policistů 4 roky, za slušné chování 2 roky.A za alkohol a daně 12 let.Ať mi nikdo neříká, že je přejel náhodou.Kde je cena lidského života, kde je cena peněz.V tomto státě máme ještě něco nevyřešené.Můj soused při dopravní nehodě na železničním přejezdu přišel o syna 17 let.Syn nepřežil, byl na místě mrtev.Dostal 3 roky natvrdo.Jeho žena se starala o další 2 děti, na krku stavba.Pracovala u mne jako ošetřovatelka zvířat.Těžce to zvládala, je to moc hodná paní.Po propuštění se soused zcela zmněnil.Je to pochodující mrtvola.Často na syna myslí a vyčítá si to´.Žena o tom nemluví.

Nebojte se hledat cesty ve tmě neboť světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

#27 6. 2. 2006 11:03

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Žena, to si Ty na tej fotke?

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#28 6. 2. 2006 11:21

Žena 2
♥♥♥----

Zajisté, neschovávám se za anonymní obrázky.Fotka se moc nepovedla, ale bylo mi to hloupé si s vámi povídat a být skrytá.

Nebojte se hledat cesty ve tmě neboť světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

#29 6. 2. 2006 11:22

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Zinko moje super! Hani, to je bezva "manual", jak na to. Salvatoruv "rozbor" situace je naprosto presny a i Blaziny rady, co se "odstupu" tyce, jsou nad zlato. Jen pozor na to, abys sve emoce jen nepotlacila, to se nevyplaci, pak te o to vic ovlivnuji.  Ja jsem dost vztekla, takze kdyz vim, ze mne ceka neco neprijemneho, "proziju" si to predem mentalne a poustim to dolu, do zeme, spoleham, ze ona si s tim poradi, pripadne v pekle halt budou mit o neco tepleji smile
Pro tu svoji "vasnivost" jsem si taky na zadne soudy netroufla, odesla jsem s kartackem na zuby. O alimenty nastesti nikdy nebyl spor, to si resi ex primo se synem, nidky jsem nedostala do ruky ani korunu, spolehala jsem jen sama na sebe. On dodnes bydli v nasem byte a ja to zatim neresim, i kdyz bych z financnich duvodu mela. On vezi asi stejne jako ten tvuj ve svem ublizeni a ja vim, ze jsem silnejsi a nemusela bych to zvladnout, "zatloukla" bych ho do zeme. Takze trpelive cekam, az mu to dojde a hlavne az mne to dojde! Nechci jeste vic zatizit nasi spolecnou karmu. Nastesti to zacina po trech letech vypadat slibne smile
A pokud ti mohu poradit: naslouchej lidem, kteri ti rikaji i neprijemne veci. To jsou prave ti, kteri ti dovedou pomoci.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#30 6. 2. 2006 12:32

Salvator
♥♥♥♥♥♥-

Žena 2 napsal(a):

Salvatore,
s tím Bulawou je to paradox.Za smrt policistů 4 roky, za slušné chování 2 roky.A za alkohol a daně 12 let.Ať mi nikdo neříká, že je přejel náhodou.Kde je cena lidského života, kde je cena peněz.V tomto státě máme ještě něco nevyřešené.Můj soused při dopravní nehodě na železničním přejezdu přišel o syna 17 let.Syn nepřežil, byl na místě mrtev.Dostal 3 roky natvrdo.Jeho žena se starala o další 2 děti, na krku stavba.Pracovala u mne jako ošetřovatelka zvířat.Těžce to zvládala, je to moc hodná paní.Po propuštění se soused zcela zmněnil.Je to pochodující mrtvola.Často na syna myslí a vyčítá si to´.Žena o tom nemluví.

Jako kdyby pro toho tátu nebyla dost velkým trestem smrt syna! Ještě ho zašijí na tři roky - to je tedy náročná karma. Ovšem nechci soudit, a nevím proč na ten přejezd lehkomyslně vjel. Já tomu nevěřím ani když bliká světlo.
Každopádně, přijít o dítě je něco jako zásah do srdce. Zřejmě podobný člověk potřebuje takovou ránu. Znal jsem paní, které syn vyskočil z okna. Ani nevěděla proč, nerozloučil se byl ve věku kolem 18 let. Člověk se změní navždy a již nikdy nebude tím, co býval.
Ale přesto život běží dál a je potřeba žít. Nepomůže nic, jenom každý den se zvednout z postele a jít do toho.

Kdo máš uši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

#31 6. 2. 2006 18:26

Hana1
♥♥♥----

Žena 2 napsal(a):

Hani,
touhle zkouškou si musí projít všichni kterým bylo ať skutečně či domněle ublíženo.Zde se dostáváme k zrcadlu, mnou často zmiňovanému.V Tvém případě však použitému naopak a to Tvým BM.Je to strach z negativních energií, které vlastně už nosíš sama v sobě, Ty si je tam pěkně pěstuješ třeba dva dny před plánovaným setkáním a on bez jakékoliv námahy Ti nastaví zrcadlo a Tebe vlastní strach pošle k zemi.Musíš na to jít z gruntu.Jak tento pocit zvládneš? Cvičením svého sebevědomí.Udělej si rozbor co k tomuto člověku cítíš a co od něj očekáváš.
Když mě tohle potkalo a narazila jsem na svoji učitelku, věř že jsem jí několikrát poslala do háje a odmítala její teze jako nesmyslné a plané.Trvalo mi to dva roky než jsem to zvládla a to tak, že jsem se jí postavila tváří tvář a s odhodlaným výrazem ji řekla:"Ty víš, že jsem Tě až neměla ráda, jak jsem si myslela, že kážeš bludy.Jak jsem se s Tebou i přestala kontaktovat, ale dnes přijmi omluvu za mé chování, měla jsi pravdu." Ona jen řekla,"Vím"
Oč jde.
Co cítíš k člověku?

1/Láska-
vyvaruj se cítit k němu připoutanost.Jakoukoliv.(Chci tě, potřebuji Tě) To snad máš za sebou.Vyvaruj se nenávisti  a touze po boji.(je to jiná tranformace lásky)

2/Soucit-
vyvaruj se lítosti a sebelítosti.Neříkej si jak trpíš Ty, jak trpí on.
Každý z nás je stižen určitou měrou bolesti, pozoruj ji, vyplav ji pláčem,pamatuj si ji, ať neopakuješ stejné chyby,ale neuzavři se do vlastního bolu, strachu a posuzování.

3/Vyrovnanost
ale ne lhostejnost typu, o nic se nebudu starat on se "někdo" postará.Někdo to za mne vyřeší.
Zbav se odporu, strachu některé věci řešit.Prostě se tomu postav, koncentruj se jen na ten jeden jediný problém a věř si.Vyrovnaný člověk je ten, kdo otevírá svou mysl, srdce, přijímá život plněji s tolerantností, klidem,rozvahou.Přistupuje k životu jako daru s moudrostí a srdcem naplněným laskavostí

4/Slova
Tvůj život začne mít úplně jinou hodnotu, až se přestaneš vyčerpávat zbytečnými úvahami,vzpomínkami,přemítáním o Tvém právu či právu-neprávu jiných.

Setkání s BM nesmí předcházet Tvůj strach.Na setkání se připrav tak, že se opravdu zkoncentruješ a vytvoříš si vlastní štít.Vštěp si myšlenku, že jsi silnější a nevytočí Tě.Jednoduše nesmí, nedokáže to.Šetři slovy.Použij jen to co si nacvičíš a řekneš s pevným hlasem.Nastane-li situace na níž nejsi připravena chvíli mlč,ale dívej se mu zpříma do očí.On znejistí.Mášli pocit, že to nezvládáš, požádej ho ať to zopakuje jasněji.Získáš čas a rychle si uvědom, že Ty jsi ten silný sebevědomý.Pak budeš moci pokračovat.Nevkládej do rozhovoru emoce, braň se jim jak můžeš neboť Tvé emoce dodávají sílu jemu a Tebe oslabují.Nenech prorazit Tvůj krunýř.Mluv s ním nejlépe na vzdálenost 2 m.Vyvaruj se dotyku.
Neútoč ani tehdy, když najednou budeš mít pocit, že je oslabený a máš navrch.Hovor ukonči slušně bez emocí a ivektiv.
Na paměti měj, že někdy mlčení má větší sílu jak záplava slov.V případě urážek je neopětuj, mlč a dlouze se na něj dívej.Polykej je, ale neuhýbej pohledem.Zalkne se vlasními slovy.

Hani, snad to zvládneš a nebudeš si o mě myslet, jako já o své učitelce, že kážu bludy,

Díky moc za Tvůj příspěvek a příspěvky ostatních, snad to zvládnu.
Zamyslela jsem se nad tím a je to hodně zajímavé a podle mě i pravdivé- zvlášť popis toho setkání s BM.
Uvidím, jak se mi to podaří a chtěla bych to dokázat....

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí