Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 2. 2006 0:24

Pavlína Ruzickova
Host

MENTÁLNÍ ANOREXIE

Máte někdo zkušenosti s tímto onemocněnim?

 

#2 5. 2. 2006 10:30

DankaS
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 262

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

jo:)

Není tady

 

#3 6. 2. 2006 3:46

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Mám jí za sebou.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#4 12. 2. 2006 12:32

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Je to vážné onemocnění vyskytující se převažně u dospívajících dívek, může končit až smrtí v důsledku vysilení organizmu v důsledku nepříjímání žádné stravy, odborně je řeší psychiatři, léčba je náročná,a měla by zahrnovat celou rodinu. Pokud máte podezření na toto onemocnění obratte se co nejdrívě na psychaitra nebo psychologa.
PP

Není tady

 

#5 12. 2. 2006 12:52

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Dr. Pothe, doufám, že vás tu uvidíme častěji hmm


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#6 25. 2. 2006 16:40

laila
Host

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Mam...Uz druhykrat sa liecim z anorexie a zo silnych depresii.Myslim,ze keby na to nedosli moji rodicia a nechodila by som k odbornikom,nebrala anidepresiva,nikdy by somsa toho nezbavila!Je to hnusna choroba,ktora sa vrati pri kazdom mensom probleme!Neviem ako z nej von,ale snad sa mi to uz raz a navzdy podari!

 

#7 25. 2. 2006 16:57

kamolina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 302

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Především musí dotyčná sama chtít... bez toho to nejde... moje kamarádka se dostala z MA a plynule přešla do bulimie, i když to paradoxně bývá naopak. Pomalu se blížíme k osmému roku výročí, co zvrací do záchodu, stěžuje si na to a slibuje, že to začne řešit... Ještě se k tomu neměla. Je to krásná holka, nikdy by nemohla být opravdu tlustá, nemají to v genetice. Muži jí podvádějí, odcházejí od ní. Je stále nešastná a poslední dobou ještě začla celkem dost pít. Vzhledem k tomu, že dělá účetní v discoclubu, není to zrovna ideální spojení. Ovšem těžko jí pomoci.. musela bych ji já nebo kdokoliv jiný znesvéprávnit a zavřít do Bohnic. A to bohužel nejde... Takže základ je chtít....--)


... za slzy, za slzy děkuji, ty naučí mne citu.........

Není tady

 

#8 25. 2. 2006 17:20

penizek
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 3976

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Co třeba zkusit psychoterapeutickou skupinu.Tahle nemoc je fakt s...ě.A životu a myšlení opravdu nebezpečná.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI1NzMyUbIGXDASyAKk60.png

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI1NzMyU7IGXDASzgKm58.png

Není tady

 

#9 25. 2. 2006 21:16

MAORA
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 33

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Já zjišuji že mám něco společného snad s každým tématem.V určitém období po dětech,jsem měla asi od nervů problémy s jídlem.Jedla jsem hodně málo,spíš jsem dojídala po dětech,někdy mě jídlo míjelo i dva dny.Omdlívala jsem,ale nezvracela.Někdy se mi jen navalilo při představě na jídlo.Mohli se semnou všichni zlobit,nutit mě,nebo čekat až něco sním málo platný.Až jsem si z části upravila život,vymanila se z problémů co mě ubíjeli šlo to samo.No až s přítelem ten mě na začátku vztahu krmil.Hráli jsme si tak jednou ty a jednou já a talíř byl prázdnej.Říkal mi že 48 kilo mamina od dvou dětí by asi neměla mít.No a dneska mám 60 kg dlabu i v noci a chutná mi tak že až je to nechutný.Ještě 4 kg a mám váhu co u druhého dítka před porodem.

Není tady

 

#10 25. 2. 2006 22:44

penizek
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 3976

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

"Poruchy příjmu potravy"...možná to zažila každá z nás,možná.Každopádně je to věc záludná a zákeřná.Stačí "základ" z dětství,nevhodně pronesená poznámka o velkém zadku,baculatém obličeji.Cokoliv.Křehká hranice mezi žitím a existencí... Snaha po tom být dokonalá,perfektní.Je strašně těžké naučit se mít ráda sama sebe.A je to boj na dlouhou tra.Může to vypadat  nepochopitelně,jak vztah k sobě samému může hraničit až se sebetrýzněním.Může to být o nedostatku lásky a citu.Ale současná doba tomu úspěšně "nahrává"!Jak má cenu žít,pokud nemám 180cm a 50kg...?Jde o to najít svojí vlastní cestu,po krůčkách objevovat každodenní radosti,ale i starosti.A je to taky o tom,že je rozdíl mezi"muset a chtít".
Jídlo je věc potřebná a nutná k životu.Bohužel se může stát drogou...
Každopádně stojí za to vyhledat odbornou pomoc!Život je tak kraoučký...

Upravil(a) penizek (25. 2. 2006 22:45)


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI1NzMyUbIGXDASyAKk60.png

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI1NzMyU7IGXDASzgKm58.png

Není tady

 

#11 14. 3. 2010 15:04

katchenkaa
♥------
Registrovaný: 14. 3. 2010
Příspěvky: 2

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Ahojky holky! Píšu bakalářku o využití Warteggova kresebného testu u anorexie. Chtěla bych poprosit, pokud je někdo ochotný anonymně vyzkoušet tento kresebný test (nejedná se o nic těžkého), aby mne kontaktoval. Je to velmi zajímavý test, který ovšem u nás zatím není stadardizovaný a to se právě snažím změnit. Později by se měl dát využít při screeningu a byl by tak jednou z metod včasného odhalení anorexie. Je možnost se se mnou sejít v Českých Budějovicích, Plzni a Praze. Předem děkuji za pomoc a veškerou komunikaci i případné dotazy směřujte na mail: zaloudkovaK@seznam.cz

Není tady

 

#12 26. 6. 2017 14:52

maryenn
Zablokovaný
Registrovaný: 7. 1. 2017
Příspěvky: 16

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Pavlína Ruzickova napsal(a):

Máte někdo zkušenosti s tímto onemocněnim?

Ahoj, sama zkušenost nemám, ale má blízká kamarádka si mentální anorexií prošla. Byla jsem jí v období onemocnění a léčby velkou oporou. Kamarádce nejvíce pomohli v centru Anabell, které se na poruchy příjmu potravy zaměřuje. Kamarádka nejprve docházela na sezení se sociální pracovnicí a hledaly nejlepší cestu léčby. Sezení v poradně je zdarma, můžeš dorazit sama nebo s osobou blízkou. Poté kamarádka začala docházet k psychoterapeutce, se kterou řešila výčitky po jídel a deprese a také k nutriční terapeutce, se kterou se bavila o svém jídelníčku (sestavování..). Podívej se na stránky Centra Anabell: www.anabell.cz Věřím, že budeš spokojená, jako moje kamarádka. Držím ti moc palce.

Není tady

 

#13 26. 6. 2017 14:58

maryenn
Zablokovaný
Registrovaný: 7. 1. 2017
Příspěvky: 16

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

MAORA napsal(a):

Já zjišuji že mám něco společného snad s každým tématem.V určitém období po dětech,jsem měla asi od nervů problémy s jídlem.Jedla jsem hodně málo,spíš jsem dojídala po dětech,někdy mě jídlo míjelo i dva dny.Omdlívala jsem,ale nezvracela.Někdy se mi jen navalilo při představě na jídlo.Mohli se semnou všichni zlobit,nutit mě,nebo čekat až něco sním málo platný.Až jsem si z části upravila život,vymanila se z problémů co mě ubíjeli šlo to samo.No až s přítelem ten mě na začátku vztahu krmil.Hráli jsme si tak jednou ty a jednou já a talíř byl prázdnej.Říkal mi že 48 kilo mamina od dvou dětí by asi neměla mít.No a dneska mám 60 kg dlabu i v noci a chutná mi tak že až je to nechutný.Ještě 4 kg a mám váhu co u druhého dítka před porodem.

Ahoj, nejdříve bych tě chtěla ocenit, za to, že si se svěřila.. Psychickou stránku by bylo určitě dobré řešit s psychoterapeutem. Navštívila jsi ho už někdy? Můžete společně probrat vše, co se týká jídla, vztahů, dětí, práce.. (výčitky po jídel, deprese..). Je důležité, aby si k němu měla důvěru, jelikož mu budeš říkat věci i intimní.. Je dobré vybrat správně, aby ti vyhovoval.. Podívej se na stránky Centra Anabell: www.anabaell.cz spolupracují s psychoterapeuty, kteří pracují s klienty s poruchou příjmu potravy. Věřím, že někoho vybereš a budeš spokojená. Moc držím palce!!

Není tady

 

#14 26. 6. 2017 15:03

maryenn
Zablokovaný
Registrovaný: 7. 1. 2017
Příspěvky: 16

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

laila napsal(a):

Mam...Uz druhykrat sa liecim z anorexie a zo silnych depresii.Myslim,ze keby na to nedosli moji rodicia a nechodila by som k odbornikom,nebrala anidepresiva,nikdy by somsa toho nezbavila!Je to hnusna choroba,ktora sa vrati pri kazdom mensom probleme!Neviem ako z nej von,ale snad sa mi to uz raz a navzdy podari!

Ahoj, to je skvělé, že docházíš k odborníkovi. Mᚠode mě velkou podporu. Jak sama píšeš, poruchy příjmu potravy se rády vracejí, případně mezi sebou přecházejí. Jakmile však intenzivně docházíš na psychoterapii a pracuješ sama na sobě, bude to je a jen lepší. Držím ti moc palce, pokud budeš cokoliv potřebovat ohledně poruchy příjmu potravy, klidně mi napiš na můj e-mail: mary.enn(zavináč)seznam.cz ráda s tebou budu vše sdílet a poradím ti, pokud to bude v mých silách.. Byla jsem velkou oporou kamarádce, která si prošla mentální anorexií. Drž se!

Není tady

 

#15 26. 6. 2017 15:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: MENTÁLNÍ ANOREXIE

Nevadí ti, že reaguješ na člověka, který sem psal před 11 lety, že...každá příležitost pro trapnou reklamu dobrá.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů