Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 4. 2009 21:06

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Prosím poradte

Jak byste se chovali v mé situaci? Od minulého léta mi začal manžel dělat problémy. Máme tři děti (nejstaršího kluka vyženil) já na mateřské. Manžel si vydělává 28000Kč průměrně a prostě už od léta mi dává někdy deset někdy jen 8 někdy dvanáct tisíc. Celou dobu jsem naštvaná, ale nic jsem s tím neudělala. Nevím, jak na něho.
Nepiště mi - uteč od něho. Nemám kam, nebo že jsem si s ním neměla pořizovat další dítě - jsem štastná, že holku mám. Prostě - poradte mi nějakou taktiku, diplomacii?
Pořád mi říká, že kdyby dělal v místní fabrice, že by měl 10000, když se ho zeptám - jestli mu to není blbý, že mi dá desítku a víc jak půlku má jen pro sebe - a kam ty peníze dává - řekl, nestarej se. Nešetří, nic moc extra nemáme, (no já sotva vyjdu). Tak fakt nevím, asi jsem praštěná.
Z mateřský jsem doposud platila složenky - tenhle měsíc jsem mu je hodila na stůl - že je platit nebudu. On mi řekl - o to mín dostaneš na jídlo.
Celé manželství - neříkám, že bylo vše v pohodě - ale dalo se. PRoblémy jsou a byli. Já myslím, že je naočkovanej od rodičů, tchán si taky nechává prachy /jenomže ten narozdíl fakt šetří) a právě v létě jsem se po dlouhých sporech chytla od plic s tchánem. O výchově - že děti rozmazluju, že jsem hysterka atd, tak už jsem nevydržela a poslala ho někam.
Ale k věci. Týden manželovi nevařím. Myslíte že to pomůže nebo bude situace ještě horší, neunosná?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#2 2. 4. 2009 21:12

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Prosím poradte

dusičko, nevím. Možná má pocit, že on jediný "maká" a vy se vezete. Nepomohlo by sepsat a na stůl hodit výdaje za domácnost? Za každého člena rodiny? Vím, že argumentace na chlapy platí hodně...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#3 2. 4. 2009 21:20

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Prosím poradte

Pokud nebudeš nic dělat a nechᚠsi to líbit, bude zřejmě čím dál neúnosnější. Pravděpodobně zkouší, co se stane, kde je hranice.
Já bych mu pohrozila, že požádám o určení výživného na sebe a děti soud. Nebo, ještě lépe, udělala bych to (stáhnout to můžeš vždycky). Prostě mu přijde obsílka od soudu, což se mu asi nebude líbit.

Navíc, chlapi se rádi prezentují v okolí jako ti úžasní živitelé rodiny, co zabezpečí klidně 10 dětí, jak jsou schopní. Až na podobné téma přijde někdy řeč mezi vašimi známými, klidně bych jim řekla, že se dělá, ale ve skutečnosti z něj musím páčit každou korunu.

Další možnost : Máme spolu dvě děti - s prvním jsem byla na rodičovské dovolené já, teď je tedy logicky řada na tobě - začala jsem si hledat práci a půjdu dělat. Tečka.

Podat žádost o rozvod s návrhem ke svěření dětí do jeho nebo střídavé péče, to už je sice dost přitažené za vlasy, ale pokud mᚠjistotu, že by o to nestál, můžeš to zkusit

Upravil(a) mashanka (2. 4. 2009 21:24)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#4 2. 4. 2009 21:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Prosím poradte

dusička napsal(a):

Myslíte že to pomůže nebo bude situace ještě horší, neunosná?

Ano, může být ještě horší kapitulation .

Není tady

 

#5 2. 4. 2009 21:25

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Prosím poradte

škoda dušičko ,že jsi na to vůbec ,kdy přistoupila..Stalo se ,stalo.
.a co zkusit nějak obálky .ukázat ,že  se prostě nedá s 10tis.vyjít..nepíšeš jestli něco neplatí ..Já nevím  nájem,benzín atd,To třeba taky patří do rodinných výdajů..Pokud né tak je dost sobec a měl by se nad tím zamyslet...a nebo ho nech pár dní hospodařit..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#6 2. 4. 2009 21:27

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Prosím poradte

sisi21 napsal(a):

škoda dušičko ,že jsi na to vůbec ,kdy přistoupila..Stalo se ,stalo.
.a co zkusit nějak obálky .ukázat ,že  se prostě nedá s 10tis.vyjít..nepíšeš jestli něco neplatí ..Já nevím  nájem,benzín atd,To třeba taky patří do rodinných výdajů..Pokud né tak je dost sobec a měl by se nad tím zamyslet...a nebo ho nech pár dní hospodařit..

Ano, to je také dobré - uvařím, vyperu, upeču, obleču děti i sebe, ale z toho, co ty nakoupíš


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#7 2. 4. 2009 21:28

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Prosím poradte

PavlaH napsal(a):

dusičko, nevím. Možná má pocit, že on jediný "maká" a vy se vezete. Nepomohlo by sepsat a na stůl hodit výdaje za domácnost? Za každého člena rodiny? Vím, že argumentace na chlapy platí hodně...

Jako chlap mohu potvrdit big_smile
My jsme si (když měla moje paní podobné pochybnosti, jako má teď asi Dusička) se ženou sedli, a sepsali si roční výdaje (nikoli měsíční, protože např. různé pojistky atd. se platí 2x do roka apod.), a pak se dohodli, jak se kdo bude na těch výdajích podílet. Zatím to funguje...
Druhá věc je ta, že argumentace typu: "On neplatí - já nevařím" se mi moc nelíbí... to jen roztáčí kolotoč skrytých či otevřených "bitev o moc" (Nevaříš mi? Tak nevař - najím se v hospodě, ale Ty dostaneš příští měsíc o 2 litry míň), hádek, a kdovíčeho...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#8 2. 4. 2009 21:30

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Prosím poradte

"On neplatí - já nevařím"  -------- a z čeho má asi vařit, když je na mateřské a on jí nedává dost peněz - jedině 3x v týdnu škubánky, to by ho možná vyléčilo smile

Jinak, 11.000 je životní minimum jejich domácnosti a z životního minima se bez sociálních dávek a podobných věcí vyžít nedá

Upravil(a) mashanka (2. 4. 2009 21:34)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#9 2. 4. 2009 21:38

majkafa
Host

Re: Prosím poradte

Má kolegyně kdysi v podobné situaci na mateřské se třetím dítětem udělala to, že mužovi vyčíslila dle ceníku Osvobozené domácnosti svou celoměsíční práci v jejich domácnosti. A začala vařit nudle, kynuté buchty, prostě levná jídla, tudíž bez masa (které její  muž nejedl). Protože na víc nebylo. Po sečtení, kolik by si manžel musel zaplatit za praní, žehlení uklízení, vaření, prostě všechny domácí práce, kdyby si je objednal, vyšlo, že by manželovi jeho výplata ani zdaleka nestačila. A pak se uklidnil a začali normálně společně hospodařit. Třetímu dítěti je dnes asi tak 35 let a oni jsou stále manželé, řekla bych, že takových manželství se moc nevidí.

 

#10 2. 4. 2009 21:42

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Prosím poradte

mashanka napsal(a):

"On neplatí - já nevařím"  -------- a z čeho má asi vařit, když je na mateřské a on jí nedává dost peněz - jedině 3x v týdnu škubánky, to by ho možná vyléčilo smile
Jinak, 11.000 je životní minimum jejich domácnosti a z životního minima se bez sociálních dávek a podobných věcí vyžít nedá

Mashanko, tím: "On neplatí - já nevařím", jsem nemyslel ani tak finanční situaci jejich rodiny, jako spíš to, že mi to od Dusičky připadalo trochu jako "šprajc"...
Na druhou stranu, nechápu, proč pán potřebuje tak velké "kapesné"... já mám s bídou 3 litry, a to kouřím, což se dost prodraží... i když (a teď si rejpnu, tak mě prosím, neberte moc vážně), pokud má milenku, tak to chápu, ta ho stojí asi o dost víc, než moje cigára... big_smile


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#11 2. 4. 2009 21:44

majkafa
Host

Re: Prosím poradte

Každá milenka tolik stojí? Každý muž dává do milenky nějaké finance? Opravdu? va

Upravil(a) majkafa (2. 4. 2009 22:04)

 

#12 2. 4. 2009 21:49

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Prosím poradte

majkafa napsal(a):

Každá milenka tolik stojí?

Každá ne big_smile
Vycházím z jakéhosi článku, který jsem četl před časem na internetu: Tam byly průměrné měsíční "náklady na milenku" vyčísleny na 8 - 12 tisíc (mně osobně to přijde jako šílenost) big_smile
Bylo to tam podrobně rozepsáno, od takových prkotin, jako jsou zvýšené platby za telefon, přes květiny a večeře ve značkových restauracích, až po zlaté šperky k různým jubileím... big_smile


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#13 2. 4. 2009 21:50

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Prosím poradte

Mikeš napsal(a):

mashanka napsal(a):

"On neplatí - já nevařím"  -------- a z čeho má asi vařit, když je na mateřské a on jí nedává dost peněz - jedině 3x v týdnu škubánky, to by ho možná vyléčilo smile
Jinak, 11.000 je životní minimum jejich domácnosti a z životního minima se bez sociálních dávek a podobných věcí vyžít nedá

Mashanko, tím: "On neplatí - já nevařím", jsem nemyslel ani tak finanční situaci jejich rodiny, jako spíš to, že mi to od Dusičky připadalo trochu jako "šprajc"...
Na druhou stranu, nechápu, proč pán potřebuje tak velké "kapesné"... já mám s bídou 3 litry, a to kouřím, což se dost prodraží... i když (a teď si rejpnu, tak mě prosím, neberte moc vážně), pokud má milenku, tak to chápu, ta ho stojí asi o dost víc, než moje cigára... big_smile

Šprajc to je, ale je to první, co člověk může dělat - aby zajistila děti, prostě nezbývá nic na něj.
A to nemluvím oté práci u vaření a jiných činnostech - jemu za práci v zaměstnání platí. A kdo bude platit za její práci jí ? Nikdo ?


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#14 2. 4. 2009 21:51

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Prosím poradte

majkafa napsal(a):

Každá milenka tolik stojí? Každý muž dává do milenky nějaké finanční finance? Opravdu? va

Tak alespoň tu sodovku na zapíjení by mohl cvaknout, jinak bych s ním nešla lol lol


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#15 2. 4. 2009 21:52

majkafa
Host

Re: Prosím poradte

Ale fakt je, že při čtení prvního příspěvku mě milenka napadala.
Nu, já jsem asi výjimečná milenka.
Musím se ještě hodně učit, hodně učit. smile

 

#16 2. 4. 2009 21:56

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Prosím poradte

Milenku vypátrat a odnést jí tašku jeho špinavého prádla na vyprání - třeba jí přispěje na vodu a proud ochotněji

Upravil(a) mashanka (2. 4. 2009 21:57)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#17 2. 4. 2009 21:57

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Prosím poradte

Dušičko, možná mi to uniklo nebo jsi to nepsala...co vše z těch peněz od manžela mᚠfinancovat? I byt, oblečení, dom. potřeby, benzín apod.?
My máme s manželem také každý svoje peníze, své účty, společně se rovným dílem na vše skládáme,  i když manželův příjem je 4násobný, než moje mateřská. Já mám ale narozdíl od tebe přehled, co vše z toho zybtku manžel splácí (úvěry apod.)

Také zapisuji veškeré naše výdaje už asi půl roku, takže oba přesně víme, co kde zmizlo...doporučuji. Je to sice piplačka, ale stojí to za to.

Určitě bys to měla řešit. Pokud není manžel takové diskuzi přístupný, je to velice složitá situace.

Není tady

 

#18 2. 4. 2009 22:02

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Prosím poradte

mashanka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Každá milenka tolik stojí? Každý muž dává do milenky nějaké finanční finance? Opravdu? va

Tak alespoň tu sodovku na zapíjení by mohl cvaknout, jinak bych s ním nešla lol lol

Sodovka je v pohodě big_smile
Kámoš mi říkal, že když měl milenku, tak jeden večer s ní ho vyšel v průměru na 3 a půl tisíce... večeře a nocleh v hotýlku... je ale fakt, že on je celkem v balíku (oproti mně teda určitě big_smile), tak to vydejchal... tummenupp
Hůř už ovšem vydejchával, když mu na to přišla manželka, ale to už je jiná kapitola a sem to nepatří... lol lol lol


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#19 2. 4. 2009 22:05

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Prosím poradte

Mikeš napsal(a):

mashanka napsal(a):

majkafa napsal(a):

Každá milenka tolik stojí? Každý muž dává do milenky nějaké finanční finance? Opravdu? va

Tak alespoň tu sodovku na zapíjení by mohl cvaknout, jinak bych s ním nešla lol lol

Sodovka je v pohodě big_smile
Kámoš mi říkal, že když měl milenku, tak jeden večer s ní ho vyšel v průměru na 3 a půl tisíce... večeře a nocleh v hotýlku... je ale fakt, že on je celkem v balíku (oproti mně teda určitě big_smile), tak to vydejchal... tummenupp
Hůř už ovšem vydejchával, když mu na to přišla manželka, ale to už je jiná kapitola a sem to nepatří... lol lol lol

Chlap, který je nucen kvůli zakukání vynakládat takové prostředky, je k politování, Frajer zapůsobí svým šarmem a všechny mu sami skáčou do postele šipky lol


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#20 2. 4. 2009 22:17

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Prosím poradte

mashanka napsal(a):

Chlap, který je nucen kvůli zakukání vynakládat takové prostředky, je k politování...

To si myslím taky big_smile, nicméně zpět k tématu, tedy: Co chlap může s tolika penězi dělat?
Můj jiný kamarád taky takhle "zatloukal prachy" a pak překvapil manželku (k 15. výročí svatby) poukazem na dovolenou v jižní Americe za cca 130 tisíc...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#21 2. 4. 2009 22:20

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Prosím poradte

Děkuju všem za odpovědi
Mashanko - díky
MIkeš - já vím, je to ode mě šprajc, ale - co dělat?
Dejme tomu mu zbyde každý měsíc 18000(odečtu 4000Kč na benzín plus 3000 na sváči, pivko - stačí?) Kde je ten zbytek.
Jezdí dom kolem sedmý hodiny (utahanej v monterkách) - takže jestli má milenku - musel by se někde převlíkat. Nevím. Něco stojí pivo - chodí každý pátek.
Všechny složenky platím já - on tedy akorát jednou za čtvrt roku 1500 pojistku na auto.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#22 2. 4. 2009 22:23

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Prosím poradte

Mikeš napsal(a):

mashanka napsal(a):

Chlap, který je nucen kvůli zakukání vynakládat takové prostředky, je k politování...

To si myslím taky big_smile, nicméně zpět k tématu, tedy: Co chlap může s tolika penězi dělat?
Můj jiný kamarád taky takhle "zatloukal prachy" a pak překvapil manželku (k 15. výročí svatby) poukazem na dovolenou v jižní Americe za cca 130 tisíc...

Jo - kéž by - kdyby šetřil - neřešila bych. ALe on ještě před výplatou půjčuje od rodičů.
Hele - zahrávám si s myšlenkou - a z toho mám strach - doma dělá fortunu gloria


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#23 2. 4. 2009 22:23

majkafa
Host

Re: Prosím poradte

Jen tak pro názornost doplňuji svůj příspěvek o stanovení cen za vedení domácnosti o malou ukázku cen za žehlení od jisté firmy - nalezeno na netu:

CENA ZAHRNUJE:
odvoz, vyžehlení a opětné přivezení zpět a to vše do 48 hodin, zapůjčení košů na prádlo, zapůjčení ramínek na ošacení a poskytnutí ochranných folií a pytlů na oděvy.
Košile dlouhý rukáv na ramínko     30,-Kč
Košile krátký rukáv na ramínko     28,-Kč
Košile dlouhý rukáv skládaná        33,-Kč
Košile krátký rukáv skládaná        31,-Kč
Triko dlouhý rukáv                       17,-Kč
Triko krátký rukáv                       14,-Kč
Kalhoty bez puků                         30,-Kč
Kalhoty s puky                            40,-Kč
Kraasy/sukně                             19,-Kč
Ručník                                         10,-Kč
Osuška                                        15,-Kč
Utěrka                                         8,-Kč
Ložní prádlo povlak na polštář      15,-Kč
Ložní prádlo povlak na přikrývku  25,-Kč
Prostěradlo hladké bez gumy        25,-Kč
Ubrus                                        18,-Kč
Kapesník                                    5,-Kč
A naše oblíbené Ponožky lol       5,-Kč
Spodní prádlo jeden kus              10,-Kč

Dopravné činní 50,-kč celkem, za kompletní zakázku
Ceny jsou uvedeny bez DPH

Mytí oken - od 10,- do 25,- Kč za metr čtvereční

a další a dalš práce. Tak - směle do toho. Si schválně spočítám jen to žehlení, až budu o víkendu žehlit plný prádelní koš. smile
BI.

 

#24 2. 4. 2009 22:25

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Prosím poradte

Mikeš napsal(a):

mashanka napsal(a):

Chlap, který je nucen kvůli zakukání vynakládat takové prostředky, je k politování...

To si myslím taky big_smile, nicméně zpět k tématu, tedy: Co chlap může s tolika penězi dělat?
Můj jiný kamarád taky takhle "zatloukal prachy" a pak překvapil manželku (k 15. výročí svatby) poukazem na dovolenou v jižní Americe za cca 130 tisíc...

Taky mohl ty prachy probendit s milenkou a pak na poslední chvíli vyhrál ve Sportce, tak si koupil nové svědomí lol


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#25 2. 4. 2009 22:25

majkafa
Host

Re: Prosím poradte

A kdyby pánové namítali, budu ráda, když naleznou ceník "mužských" prací v domácnosti, obzvláště v bytě, ne v domečku, a spočítají, kolikrát do měsíce dané operace provádějí. smile

A co matky samoživitelky, které dělají všecko.
To by stálo za úvahu I při stanovování výživného. smile

Upravil(a) majkafa (2. 4. 2009 22:34)

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů