Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1 31. 3. 2009 13:42

Tea
♥------

Vtáčí jednu nožičku dovnitř

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost. Mám dcerku, které je nyní 16. měsíců. Od narození měla problémy s kyčlemi a prodělali jsme dlouhou léčbu. Nicméně v roce už měla podle rtg vše v pořádku. Asi od 14. měsíce začala sama chodit, ale hodně se bála a je opatrná. Ihned co začala ale sama chodit jsem pozorovala, že jednu nožičku jakoby vtáčí špičkou dovnitř, zatímco se mi zdá, že kolínko má spíš vytočené ven. Na ortopedii nám bylo řečeno, že to nemáme řešit. Já mám ale strach, aby to dcerku v chůzi nějak neomezovalo a hlavně aby si neosvojovala nějaký špatný návyk. Nyní začíná trochu chodit venku, ale hodně se bojí, udělá pár krůčků a zase se zastaví, po nerovnostech se jí chodí ještě hůř. Máte někdo také takovou zkušenost? Cvičili jste i s takhle malým děckem a jak? Také se vaše děti báli chodit venku? Budu ráda za každou zkušenost a připomínku, protože už začínám být z té situace trochu víc nervozní. Děkuji.

Není tady

#2 31. 3. 2009 15:08

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Vtáčí jednu nožičku dovnitř

Ahojky.
no třeba to nic není ,,ale klidně bych tím doktory opět otravovala,,od toho jsou .Moje dcera kdysi takhle stáčela nožičku( začla chodit už v 9 měsích ,Už si to moc dobře nepamatuji..je to skoro 25 let..).a pak jí najednou zjistili ,že se jí zkracovala Achylovka,Měla sádru asi 2 měsíce.a pak to bylo dobrý..
a nebo jí zkus koupit pevné kotníčkové botičky,Někdy to může být i tím...

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#3 1. 4. 2009 17:12

Jana Šulcová
Redaktorka Babinet.cz

Tea
Pokud máš pochybnosti, tak nejlepší  bude , když navštívíš vašeho pediatra a požádáš na základě své obavy o doporučení na dětskou neurologii, kde ti poradí. Příčin může být více. Čím dříve, tím lépe.
Potom dej vědět, jak jste dopadly.

Upravil(a) Jana Šulcová (2. 4. 2009 15:45)

Není tady

#4 1. 4. 2009 20:59

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Jana Šulcová napsal(a):

Sisi21
Pokud máš pochybnosti, tak nejlepší  bude , když navštívíš vašeho pediatra a požádáš na základě své obavy o doporučení na dětskou neurologii, kde ti poradí. Příčin může být více. Čím dříve, tím lépe.
Potom dej vědět, jak jste dopadly.

já pochybnosti nemám wink.to Tea

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí