Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 30. 3. 2009 9:19

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mars

Orchidej

Dobrý den,dostala jsem dvě orchideje a vůbec netuším jak se o ně starat kromě zalejvání dumbom .Teda přečetla jsem něco na netu ale všechno je moc dlouhé a složité tak se vás ptám jestli je máte někdo doma tak stručně a jasně abyste mi prosím poradili.Děkuji za rady smile .

http://sign.kards.ru/images/sign/0a/00/10.jpg?rnd=6500
Člověk se narodí nahý,mokrý a hladový.Pak se věci začnou zhoršovat.

Není tady

#2 30. 3. 2009 10:26

majkafa
Host

Re: Orchidej

Nevím, jakou mᚠodrůdu. Phalenopsis?
Pokud ji mᚠv průhledném plastovém květináči, nechat v něm, nebo dát do průhledného květináče, prodávají je, mají dole takovou vyvýšeninu, aby orchidej nestála ve vodě.
Kořeny potřebují světlo.
Zalévám jednou týdne tak, že ponořím celý květináč na půl hoďku do vody - odstáté, pokojová teplota, pak nechám okapat a týden se nestarám. Dobré je, kdyby mohly stát na parapetu na východním okně. Nesmí je splálit sluníčko.
Občas dám do vody na "zalévání" hnojivo na orchideje, dá se běžně koupit.
Zajímám se o pěstování orchideí, konzultuju se známými, kteří taky pěstují.

Upravil(a) majkafa (30. 3. 2009 10:27)

#3 30. 3. 2009 11:08

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-

Majkafo, nevíš, co to je, když se mi na orchideji objeví drobné puchýřky? Jejich počet neustále stoupá.
Jde to mechanicky odstranit. Utírala jsem to papírovým kapesníkem, který byl plný nějakého "hnisu"
Orchidejí mám více a nerada bych, aby se to přeneslo na ostatní.
Jen pro info, postižené orchideji se daří opravdu dobře, má plno květů.

Upravil(a) Zuzina (30. 3. 2009 11:09)

http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png

http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

#4 30. 3. 2009 12:12

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-

Tak to jsem vůbec netušila že kořeny potřebují světlo va ,ale ten květináč jsem už koupila a mám je na okně,a co až odkvetou?Ufiknout?

Není tady

#5 30. 3. 2009 12:24

majkafa
Host

Nad třetím očkem od listů. Nebo celý výhonek, když je suchý. A nechat odpočnout. Ty popisy na netu jsou docela dobré, píšou tam přesně to, co v knížkách. Nepřijdou mi ty návody složité. Záleží na tom, který si přečteš, možná jsi natrefila na složitý.
Někdo píše, že je třeba i rosit listy a jenom rosí. Četla jsem pojednání pěstitelky, která dělala pokusy i s rosením i se zaléváním, jak popisuju já, a oběma druhům se dařilo stejně.
Ale všichni shodně uvádí, že kořeny potřebují světlo - mají ho i ve svém přirozeném prostředí. Protože rostou třeba na stromě, ale jenom přichycené, neberou mu živiny jako třeba jmelí, to jen aby měly takové podmínky, jaké potřebují - t.j. ne přímé sluneční světlo a světlo na kořeny kvůli asimilaci.

#6 30. 3. 2009 12:26

majkafa
Host

Zuzina napsal(a):

Majkafo, nevíš, co to je, když se mi na orchideji objeví drobné puchýřky? Jejich počet neustále stoupá.
Jde to mechanicky odstranit. Utírala jsem to papírovým kapesníkem, který byl plný nějakého "hnisu"
Orchidejí mám více a nerada bych, aby se to přeneslo na ostatní.
Jen pro info, postižené orchideji se daří opravdu dobře, má plno květů.

Nevím, musela bych se podívat do knížek nebo na net. Zkus na netu zadat do vyhledávače, je tam toho spousta. Je to na listech? Buď příliš vody, nebo málo světla, ale podívej se na ten net, někde jsou i obrázky nemocí, tak si to zkus podle toho určit a pak zavést doporučené opatření.

#7 30. 3. 2009 12:27

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Zuzina: ", nevíš, co to je, když se mi na orchideji objeví drobné puchýřky? Jejich počet neustále stoupá.

Nemůže to být vlnatka? Ta mi nedávno napadla ty moje orchideje. Jsou to takové bílé chomáčky....

Není tady

#8 30. 3. 2009 18:00

Tajgr
♥♥♥♥♥♥-

Holky děkuju.Myslím že to "zvládnu" dumbom big_smile .

Není tady

#9 16. 4. 2009 1:32

Myšák
♥♥♥----
Místo: Litomyšlsko

hnědé puchýřky jsou puklice, zkus najít nějaké foto na netu a porovnej
Jinak záleží na druhu orchideje, něktěré rostou normálně v zemi, čili v hlíně.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí