Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 3. 2009 15:34

Vita
♥------
Registrovaný: 16. 3. 2009
Příspěvky: 6

Je občas zvýšený krevní tlak nebezpečný?

Můj tlak se obvykle pohybuje kolem 100/65, což je trochu málo, ale nemám s tím žádné problémy. Nedávno mi lékař naměřil 150/100. V očekávání špatných zpráv, které naštěstí nepřišly, jsem byla velice nervózní.

Pak jsem o tom mluvila s příbuznou, která sice nemá lékařské vzdělání, ale myslím, že se docela vyzná. Říkala mi, že to není dobré, kdy mi tlak takto vyletí. Myslela jsem, že při nervozitě nebo například pro běhu je výkyv nahoru naprosto normální. Ona si však myslí, že i ve stresu nebo po fyzické aktivitě by můj tlak měl zůstat na své běžné úrovni a že bych měla brát nějaké přírodní přípravky, které by mi jej stabilizovaly.

Co si o tom myslíte? Vedu velmi klidný život a nestresuju se (to u lékaře byla výjimka, to jsem se opravdu bála), takže můj tlak rozhodně nepřipomíná sinusovku. Pokud s mou příbuznou souhlasíte, jaké přípravky byste mi doporučili?

Není tady

 

#2 29. 3. 2009 19:08

anaj
♥♥-----
Registrovaný: 21. 12. 2008
Příspěvky: 92

Re: Je občas zvýšený krevní tlak nebezpečný?

já když si měřím tlak doma,mám normálně 110/75...u lékaře vždy klidně 140-150/100....říká se tomu syndrom bílých pláštů...nevím,zda je nutné se obávat...snad ne

Není tady

 

#3 29. 3. 2009 19:11

Vita
♥------
Registrovaný: 16. 3. 2009
Příspěvky: 6

Re: Je občas zvýšený krevní tlak nebezpečný?

Já tím syndromem netrpím a v ordinacích mám obvykle normální tlak. Teď to bylo výjimečné, protože jsem se bála, co se dozvím.

Není tady

 

#4 29. 3. 2009 19:55

hhanca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 10. 2008
Příspěvky: 2343

Re: Je občas zvýšený krevní tlak nebezpečný?

anaj napsal(a):

já když si měřím tlak doma,mám normálně 110/75...u lékaře vždy klidně 140-150/100....říká se tomu syndrom bílých pláštů...nevím,zda je nutné se obávat...snad ne

jj tak to mam asi taky smile Ja teda patrim do skupiny lidi s nizkym tlakem vetsinou kolem 90/60 ale jakmile prijdu k doktorce tak me vzdy pochvali, ze mam ukazkovy tlak smile


http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/cW3AKDk.jpghttp://lb1f.lilypie.com/cW3Ap1.png

Není tady

 

#5 30. 3. 2009 10:47

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: Je občas zvýšený krevní tlak nebezpečný?

jestli to nebyla pouze výjimečná situace, tak to může být problém se střídavým tlakem (nevím, jak se to přesně nazývá), kdy někdy mᚠtlak vysoký a jindy nízký. Má to moje babička, bere na to prášky a Dr. jí řekl, že je to horší než vysoký tlak.

Není tady

 

#6 22. 4. 2009 20:41

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Je občas zvýšený krevní tlak nebezpečný?

Já mám tlak (měřeno doma) stále kolem 155/115 plus mínus.... naši mi říkají, a si nezahrávám a jdu k doktoru... jsem lajdák, jak necítím, že mi něco je, tak k doktoru nejdu dumbom... je vysoký tlak nebezpečný? Co z toho může být?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7 22. 4. 2009 23:26

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Je občas zvýšený krevní tlak nebezpečný?

LENNNA napsal(a):

Já mám tlak (měřeno doma) stále kolem 155/115 plus mínus.... naši mi říkají, a si nezahrávám a jdu k doktoru... jsem lajdák, jak necítím, že mi něco je, tak k doktoru nejdu dumbom... je vysoký tlak nebezpečný? Co z toho může být?

ano pokud se neléčí tak je. stím si nezahrávej.
http://www.ordinace.cz/clanek/hypertenz … evni-tlak/


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů