Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1 4. 2. 2006 16:32

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Maso pečené ve šlehačce

Nemáte někdo tento recept, jedla jsem to , ale někde jsem to zašantročila a zítra bych to chtěla uvařit k obědu. Dík.yikes

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#2 4. 2. 2006 16:49

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Re: Maso pečené ve šlehačce

Já to dělám takto: vepř. plátky naklepu, osolím a opepřím a rovnám do zapékací mísy a prokládám vrstvou cibule, kterou rozhodně nešetřím. Nakonec zaliju šlehačkou a zakryté peču. Dělám to ve skleněné míse, po upečení vypadá na odpis, ale stačí chvíli nechat stát ve vodě s jarem a je zase čisťounká. Moje mamka před dopečením ještě maso sype vrstvou strouh. sýra.

Iveta X

Není tady

#3 4. 2. 2006 16:57

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Někdo s tím peče i brambory, to ale neznám. Dáváte  do toho nějaké kořeníčko?

Není tady

#4 4. 2. 2006 18:32

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Já používám i kuřecí maso, a prokládám ještě šunkou a sýrem, pro obměnu dám nakrájené žampiony, kečup... obměn je mnoho.

Strach je malá smrt...

Není tady

#5 4. 2. 2006 18:49

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥

Já tam dávám i brambory, ty jsou, ale lepší předem ve slupce uvařené(jinak to trvá zbytečně dlouho než jsou měkké).Taky na masíčko nasypu mraženou  zeleninu(klidně tu z pytliku-kukuřice, hrášek,..)
Jinak kořeníčko klasika-sůl, pepř, klidně trochu grilovacího nebo koření na steaky- prostě co tě nepadne.
Je to, ale opravdu lahůdka a doma to milujeme

Není tady

#6 4. 2. 2006 19:36

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

No už se těším až zítra nějakou variaci udělám, tak díky, děvčata!

Není tady

#7 6. 2. 2006 8:28

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Irenka21 napsal(a):

No už se těším až zítra nějakou variaci udělám, tak díky, děvčata!

Já dávám na plátky nakrájené syrové brambory, posolit, popepřit, posypat nakrájenou cibulí, dvě - tři vrstvy, na to maso - většinou kuřečí stehýnka - na ně paprika nebo kari. Většinou kari. A polít šlehačkou.tongue

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#8 6. 2. 2006 9:03

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary

Já dělám takto:
do pekáčku dám vrstvu brambor, na to vrstvu masa (osolené, opepřené) a na to vrstvu cibule (dost) - a toto opakuji: zase brambory, maso, cibuli... poslední vrstva jsou brambory. Nakonec zaliju šlehačkou.

Není tady

#9 8. 2. 2006 11:30

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Barborka napsal(a):

Já dělám takto:
do pekáčku dám vrstvu brambor, na to vrstvu masa (osolené, opepřené) a na to vrstvu cibule (dost) - a toto opakuji: zase brambory, maso, cibuli... poslední vrstva jsou brambory. Nakonec zaliju šlehačkou.

Barborko,
ráda bych tento recept zkusila. Můžeš mi prosím napsat, na kolik to v troubě pečeš a jak dlouho?  A jak poznám, že i spodní vrstva brambor je hotová? Za předpokladu, že do pekáčku dávám brambory syrové. Děkuji moc, Sandra

Není tady

#10 8. 2. 2006 14:03

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary

sandra napsal(a):

Barborka napsal(a):

Já dělám takto:

Barborko,
ráda bych tento recept zkusila. Můžeš mi prosím napsat, na kolik to v troubě pečeš a jak dlouho?  A jak poznám, že i spodní vrstva brambor je hotová? Za předpokladu, že do pekáčku dávám brambory syrové. Děkuji moc, Sandra

Sandro,
ráda bych ti poradila, ale tohle já nevím sad Jsem "začínající kuchařka" - tedy spíše vařit moc neumím, ale občas něco zkusím, když mám na něco chuť...
Troubu mám starou plynovou, takže absolutně nevím, na kolik to peču. A teď si nejsem jistá ani dobou. Já (protože nic neumím) tak vařím tím stylem, že se na to neustále chodím dívat a jestli to už je, poznám tak, že "píchám" do masa big_smile ... no prostě vaření od oka. Ale tento recept se vždy povedl. A když se povedl i mě, tak pro tebe to bude hračka!!!

Není tady

#11 8. 2. 2006 14:06

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Barborka napsal(a):

sandra napsal(a):

Barborka napsal(a):

Já dělám takto:

Barborko,

Sandro,
ráda bych ti poradila, ale tohle já nevím sad Jsem "začínající kuchařka" - tedy spíše vařit moc neumím, ale občas něco zkusím, když mám na něco chuť...
Troubu mám starou plynovou, takže absolutně nevím, na kolik to peču. A teď si nejsem jistá ani dobou. Já (protože nic neumím) tak vařím tím stylem, že se na to neustále chodím dívat a jestli to už je, poznám tak, že "píchám" do masa big_smile ... no prostě vaření od oka. Ale tento recept se vždy povedl. A když se povedl i mě, tak pro tebe to bude hračka!!!

Barborko,děkuji. To jsi asi stejná kuchařka jako já. :-) Máme novou elektrickou troubu a nevím pořádně jak na ní. Z domova jsem taky zvyklá na plynovou:-))

Není tady

#12 8. 2. 2006 14:13

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Milé holky, to není tím, že byste byly kuchty v záběhu, ale ona každá trouba je jiná a než si zvyknete, chce to chodit, zkoušet a hlídat. Jasně, že je rozdíl, jestli pečete piškot nebo bůček, ale třeba teploty uváděné v různých receptech jsou jenom orientační. Za nějaký čas to budete zvládat levou zadní a po čuchu poznáte, kdy podlít a kdy je hotovo.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#13 9. 2. 2006 0:13

bambulka
♥♥-----

Irenka21 napsal(a):

Nemáte někdo tento recept, jedla jsem to , ale někde jsem to zašantročila a zítra bych to chtěla uvařit k obědu. Dík.yikes

Já maso na šlehačce dělám takhle:vymažu pekáček máslem pokládám jednotlivé vrstvy na plátky nakrájených syrových brambor,které vždy posolím.Navrch dám naklepané vepř,maso,které je osolené a opepřenéa na něj dám ještě jednu vrstvu brambor/maso není tak vysušené/a vše zaleju šlehačkou a nechám péct.
Nebo dělám obalované kuřecí maso pečené ve šlehačce:maso osolím a namočím do rozkvrdlaného vejce,pak ho obalím ve strouhance.Pekáček opět vymažu máslem a kousky obaleného kuřete na něj vložím.Zaleju šlehačkou a dám péct.Pokud se ti to zdá sušší během pečení tak můžeš přidat máslo.Pozor v mouce kuře nobaluj,pouze ve vejci a strouhance.Máme to rádi s bramborem.DOBROU CHUŤ.

Není tady

#14 9. 2. 2006 7:35

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

sandra napsal(a):

Barborka napsal(a):

Já dělám takto:

Barborko,

Dávám syrové brambory a peču to tak hodinku - někdy o něco víc. Dávám navrch kuřecí stehna, jak jsem už psala, takže to trvá o trochu déle. Kdyby se ti zdálo, že budeš mít spodní brambory připálené, můžeš tam klidně ze začátku přilít trochu vody. Jen malinko aby se to nepálilo - ono se to vypeče. Peču asi na 150 v elektrické troubě.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#15 20. 3. 2006 13:39

ivca
♥♥♥♥♥♥-

lehčí varianta je - zalít kysanou smetanou nebo jogurtem

Není tady

#16 25. 7. 2006 20:33

Zlata
♥♥♥----

Nedávno jsem objevila Babinet,tak si čtu i starší věci.Zaujalo mě,že všechny dáváte na dno brambory a maso navrch.Dělám to přesně naopak.Na dno pekáče kuřecí prsíčka,navrch vrstvu syrových na plátky nakrájených brambor / nešetřím,jsou úžasně dobré/ a zalít šlehačkou,do které zamíchám koření / pro mé chlapy s plechovými žaludky lžíci chilli/.Přiklopím druhým pekáčem a na hodinu jdu relaxovat ke kafi a knížce.Skvělý recept pro ty co nechtějí v kuchyni strávit mládí.

Není tady

#17 2. 2. 2007 7:38

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Nyní jsem přešla na ty Šikovné recepty jako polotovar, bezvadně to ochutí, maso se už nemusí skoto solit.

Není tady

#18 5. 2. 2007 11:59

Décima
♥♥♥♥♥--

Tak jsem včera vymazala pekáček máslem dala 4 mírně osolené a opepřené kotlety, zalila šlehačkou, do které jsem přimíchala lžičku steak koření. Ke konci pečení jsem zasypala nahrubo nastouh. sýrem Eidam a byla to dobrota !! Pozor, s tím sýrem se to musí hlídat, málem se mi to připeklo, tak jsem pod maso cvrnkla trošíčku vody.

Upravil(a) Décima (5. 2. 2007 12:00)

Není tady

#19 18. 2. 2007 20:39

Holčička
♥♥♥♥♥♥-

Jakou na to kupujete šlehačku? rodna

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lqhjsy07t.png    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/6/6px9452lk.png

Není tady

#20 19. 2. 2007 12:54

ivca
♥♥♥♥♥♥-

já teda beru tu která mi přejde pod ruku a když nemám šlehačku tak zakysaná smetana nebo blílý jogurt to jistí ....

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí