Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 3. 2009 12:31

pidimartis
♥♥♥----
Místo: Rumburk
Registrovaný: 21. 6. 2007
Příspěvky: 103

náměsíčné dítě

Ahoj maminky,jdu k Vám pro radu. Za 2 měsíce dceři budou 2 roky, v postýlce už mi nechtěla spát ani náhodou a navíc se snažila vylejza,tak jsem se bála,aby nepřepadla,dali jsme jí tedy velkou postel a na kraj postele jme dali zábradlíčko. Nad sebou má poličku s plyšákama a dneska ve 4 ráno přepadla to zábradlí,usoudila jsem tedy,že si musela stoupnout scházet plyšáky,protože byli na zemi a ona jak stála,tak jestli nějak přepadla,fakt nevim,ale hrozně plakala,tak pak už spala s náma,ale to se stalo už po několikáté,taky jsem jí v noci viděla ,že ze spaní si sedla,přerovnala si postýlku pak padla a spala,vůbec nevim co mám dát na ten kraj postele,aby nepřepadla,když si stoupne,prosím poraďte kapitulationkapitulationkapitulation dumbom

Není tady

 

#2 25. 3. 2009 12:52

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 3. 10. 2008
Příspěvky: 3451
Web

Re: náměsíčné dítě

Můj synek spával od roku ve velké postely bez zábrany. Dítě se naučí, že spadne. Zábranu bych sdělala, a taky bych zrušila poličku s hračkama nad hlavou.


Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

 

#3 25. 3. 2009 12:54

pidimartis
♥♥♥----
Místo: Rumburk
Registrovaný: 21. 6. 2007
Příspěvky: 103

Re: náměsíčné dítě

Děkuji,to je dobrý nápad .

Není tady

 

#4 25. 3. 2009 12:56

pidimartis
♥♥♥----
Místo: Rumburk
Registrovaný: 21. 6. 2007
Příspěvky: 103

Re: náměsíčné dítě

Bez zábrany bych to radši nezkoušela, když spí hodně cestuje po posteli.

Není tady

 

#5 25. 3. 2009 13:28

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 3. 10. 2008
Příspěvky: 3451
Web

Re: náměsíčné dítě

Syn taky cestoval, ale jak spal ve velké postele, tak to přešlo. Chce to odstranit jen předměty okolo postele. Jo a taky měl u postele kobereček, aby spadl na měkké.


Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

 

#6 25. 3. 2009 13:37

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: náměsíčné dítě

Můj prostřední syn (7roků) doteďka musí spát v posteli se zábranou, v noci podniká neuvěřitelné akce - popochází, obrací se apod...K tomu je asi fakt náměsičný, onehdá lezl do šuplíků psacího stolu po té, co jsme ho potakala spícího na chodbě a v tom šuplíku (stále spící) chtěl spát big_smile - tedy aspoň nám to tak říkal... Z toho důvodu máme stále zábranu na schodišti, zábranu v posteli...zatím nepřepadl, ale na posteli bez zábrany spát nemůže, několikrát nám spadl, ozvala se hrozná rána a on pokračoval ve spaní na zemi !!!  (pak jsem zábranu dokupovali). Jo a než jsme koupili tu zábranu, dávala jsem k posteli na zem jeho starou matračku z dětské postýky, aby spadl do měkkého, přesně, co píše dinosaurus

Není tady

 

#7 25. 3. 2009 15:40

pidimartis
♥♥♥----
Místo: Rumburk
Registrovaný: 21. 6. 2007
Příspěvky: 103

Re: náměsíčné dítě

Alenak: Tak doufám, že do takové fáze se nedostanem,ale já jako dítě jsem taky byla náměsíčná,takže by to dcera měla po kom mít. Dala už jsem matraci,protože pokoušet už radši nebudu. Jsem nadšená,když jiné děti maj vyzdobené postele,zábranu jen tu decentní,těšila jsem se,že to budem mít také,ale prostě to nejde,v noci jsem se děsně vyděsila.

Není tady

 

#8 25. 3. 2009 15:52

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: náměsíčné dítě

holky a myslite ze to je mozne ze je to dedicne, nebo spis je to treba z nejakych zazitku z detstvi, nebo prosteje dite s velkou fantazii atd? jak to vznika a proc? ja ten problem mam sama se sebou, jak sjem v cizim prostredi, jsem namesicna.. do toho klaustrofobie, ale prakticky v noci jenom, kdyz se vzbudim a je maly prostor, tma atd..:(takze karavan, stan, to je pro me silene:(

Upravil(a) Kamchinka (25. 3. 2009 15:53)

Není tady

 

#9 25. 3. 2009 15:58

alenak
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 22. 8. 2006
Příspěvky: 5230

Re: náměsíčné dítě

Kamci, já prý jako dítě chodila v noci spící po baráku...občas mě našli spát např. ve vaně. A hlavně jsem mluvila a prý dosud mluvím ze spaní, jsem schopná vést dlouhý rozhover s kýmkoliv, ale spím u toho a pak si nic nepamatuju. Můj muž, než zjistil, že fakt spím, se ráno pak vztekal, že jsme mu odsouhlasila cokoliv a ráno dělala, že nic nevím...
takže to asi trochu dědičné je... big_smile,ne?!

Není tady

 

#10 25. 3. 2009 20:50

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 2. 2006
Příspěvky: 6124

Re: náměsíčné dítě

alenak: jo to taky stale mluvim:) a jednou jsem z toho pred jednim pritelem mela docela problem, ze spani jsem nadavala a jak nevidel ze mam zavrene oci, tak si myslel ze je to na nej... i jsem konverzovala pry... takze nekdy si rikam, kdy na sebe co prásknu:)

Není tady

 

#11 25. 3. 2009 20:56

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: náměsíčné dítě

Pidi oba kluci mi strašně v noci trojčí, povídaj, stoupají si, sedají, smějou se, mlátí kolem sebe.... noci fakt akční, proto mají každý svůj pokoj páč se s nima nedá spát, dovolené horory hmm ale oni spí a já jsem celou noc na nohou a řeším co se děje butter takže spíš bych řekla že není náměsíčná ale má prostě "akční spaní" já to řešila u stašího že pod postel jsem dala srolovanou deku a když spadnul, tak do měkkého a hned se vrátil zpátky do postele, měl klasickou válendu bez zábrany, trvala jsem na tom, že k nám nepůjde, vracel se do svého......

Není tady

 

#12 25. 3. 2009 21:01

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: náměsíčné dítě

taky mi starší syn v noci jančí. Dřív měl velice často noční děsy, teď už víceméně ne, ale jančí furt

Není tady

 

#13 25. 3. 2009 21:09

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: náměsíčné dítě

Hlásím se do klubu big_smile  Adam v noci taky vyvádí... Záchvaty vzteku, děsy, mluví, brečí, sténá, nedávno se v noci procházel po bytě a přepadávání přes zábranu z postele není vůbec žádný problém.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#14 25. 3. 2009 21:12

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: náměsíčné dítě

Gia napsal(a):

Hlásím se do klubu big_smile  Adam v noci taky vyvádí... Záchvaty vzteku, děsy, mluví, brečí, sténá, nedávno se v noci procházel po bytě a přepadávání přes zábranu z postele není vůbec žádný problém.

Dominik se taky prochází a často jde někam čůrat a když ho odlapnem a nasměrujem na záchod, tak se tam vzteká že nechce. Ve finále se naštěstí vyčůrá... smile

Není tady

 

#15 25. 3. 2009 21:24

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: náměsíčné dítě

Petruš - no, neděs mě big_smile  Jako že bude načůráno v přesíni, v kuchyni a  tak? lol
Tohle dělal synovec, že hledal záchod - stačilo ho nasměrovat a stačilo to... Ségra to prý taky dělala, tak doufám, že tyhle specifické geny nedostal do vínku i Adam smile


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#16 25. 3. 2009 21:26

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: náměsíčné dítě

Gia napsal(a):

Petruš - no, neděs mě big_smile  Jako že bude načůráno v přesíni, v kuchyni a  tak? lol
Tohle dělal synovec, že hledal záchod - stačilo ho nasměrovat a stačilo to... Ségra to prý taky dělala, tak doufám, že tyhle specifické geny nedostal do vínku i Adam smile

no zatím nikde nenačůral, vždycky to je tak max. dvě hodiny po tom, co usne a to my jsme ještě vzhůru, tak ho odchytíme smile

Není tady

 

#17 26. 3. 2009 7:23

pidimartis
♥♥♥----
Místo: Rumburk
Registrovaný: 21. 6. 2007
Příspěvky: 103

Re: náměsíčné dítě

Čekan, asi fakt je to jen akční spaní,ale u mě jako u dítěte to takhle prý začlo,pak jsem po bytě putovala a jak píšou holky taky jsem chodila čůrat kam mě napadlo. Ale na dnešek malá spala na te matraci a byl klid v noci se mi budila 4 krát nejmíň na pití nebo jen se vzbudila s pláčem a na dnešek spala celou noc,stále jsem se budila zase já a kontrolovala jí jak dýchá,přišla jsem si jako blázen,když už jsem mohla v klidu spát celou noc jako většina lidí,tak ne. Nechám jí tu matraci zatim.

Není tady

 

#18 26. 3. 2009 8:21

Leda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 21. 1. 2008
Příspěvky: 3102
Web

Re: náměsíčné dítě

Já si myslím, že pokud si nejste jisté měli by jste zajít k Dr. a ta by Vám řekla po vyšetření jestli jde o poruchu spánku nebo jen bujnou fantazii a aktivní dítko. Můj manžel s tím má dost velký problém, nechápala jsem, že když to měl od mala, že tchýně s ním nikam nezašla, dnes už ho nikam nedostanu. Od mala se u nich doma museli dávat židle před dveře na balkón zavazovat okna, atd. Když mi začal poprvé vyvádět doma ( naší první noc) čuměla jsem na to ,, jak tele na nový vrata,,.  Tehdy jsem se bála, že mi vyskočí z okna. roll Dodnes ho občas najdu sedět v koutu v pokoji, atd. Takže já být maminkou a měla pocit, že se s děckem něco děje určitě bych to nenechala zajít takhle daleko a šla bych asi k Dr. K tomu čůrání to jsem zase zařila jinde a to nebyla spánková porucha, ale prodká změna spánku. Takže to nemusí hned znamenat, že když dítě netrefí správné dveře na záchod, ale do koupelny nebo obejváku musí být náměsíčnej, prostě je tak trochu nevyspalé si myslím.

Není tady

 

#19 26. 3. 2009 8:41

Claire
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Registrovaný: 20. 3. 2006
Příspěvky: 1649
Web

Re: náměsíčné dítě

Jej, jak tu píšete o té náměsíčnosti, tak jsem si vzpomněla, že můj bratr se jednou probudil ve vchodě našeho paneláku - musel sjet (nebo sejít???) šest pater výtahem a byl v pyžamu. jo a to už mu bylo dvacet big_smile

Děti často v noci cestují, já sama jako dítě jsem se kolikrát vzbudila nasoukaná pod křeslem a z postele jsem spadla nesčetněkrát... Doktorky to říct určitě můžeš, ale nebála bych se nějakých strašných diagnóz wink


http://ugc-01.cafemomstatic.com/gen/full/2009/10/03/14/7z/4d/tsxmhh98ws.jpghttp://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI2NTUzU7IGXDASvwKl41.png
http://ugc-01.cafemomstatic.com/gen/full/2009/10/03/14/dh/7p/ts0i5un5wk.jpghttp://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI2NTUzVbIGXDASvAKk30.png

Není tady

 

#20 26. 3. 2009 9:05

Leda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 21. 1. 2008
Příspěvky: 3102
Web

Re: náměsíčné dítě

Samotná porucha spánku určitě nebezpečná není . Nebezpečné jsou právě následky-pády, náraz do dveří, do židlí právě smile atd.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů