Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 9. 4. 2009 14:53

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

aby dítě mělo svůj pokoj, tak jen jedno... - určitě bych nevolila pokoj navíc na úkor minim.počtu dětí (2).Já sama jako jedináček jsem vždy záviděla kamarádkám,že mají doma ještě někoho k sobě.A to nemluvím,když si jako dospělá,tak mᚠv tom světě alespoň nějakou spřízněnou duši a je to určitě fajn pocit.

Není tady

 

#27 24. 4. 2009 15:05

Nedoma
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 23. 4. 2008
Příspěvky: 940

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

No já taky nejsem vydřenej z toho, že jsem jedináček, ale ne vždy jsou sourozenci těmi spřízněnými dušemi, ze svého okolí tak 50-50.

Není tady

 

#28 24. 4. 2009 18:44

monísek8
♥♥-----
Registrovaný: 8. 7. 2008
Příspěvky: 82

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

Myslíte že když je mi 18 tak mám spřízněnou duši v bráchovi kterýmu je 8 nebo ségře který je5?big_smilebig_smile to fakt ne..mam hodně kamarádek a ještě víc kamarádů,bud bude pokoj nebo se stěhuju k nim,jinak se to řešit asi už nedá,když to nejde po dobrym...

Není tady

 

#29 24. 4. 2009 21:48

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

monísek8 napsal(a):

Myslíte že když je mi 18 tak mám spřízněnou duši v bráchovi kterýmu je 8 nebo ségře který je5?big_smilebig_smile to fakt ne..mam hodně kamarádek a ještě víc kamarádů,bud bude pokoj nebo se stěhuju k nim,jinak se to řešit asi už nedá,když to nejde po dobrym...

Líbí se mi že dávᚠrodičům ultimátum lol
Já si tipnu, jo?
Přijdeš za rodičema a řekneš: buď mi dáte vlastní pokoj, nebo se stěhuju.
A rodiče řeknou: šastnou cestu lol - a bude vyřešeno... gloria

Není tady

 

#30 25. 4. 2009 16:33

REŇAS
Host

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

monísek8 napsal(a):

Je mi 17,studuji střední školu.Můj problém je že mám pokoj s mým 7-letým bráchou.Ségra spí v ložnici s našima,jsou jí 4roky.Stejně teda tráví většinu času v našem pokoji.Je teda téměř nemožné,abych si nechala věci které pokládam za důležité třeba jen tak na stole nebo ve spodních přihrádkách skříně aniž by je oni dva neprozkoumali..musím si teda i takovou maličkost jako je lesk na rty dávat až nahoru na skřín kam zase nedosahnu já..a to je jen prkotina.O tom že si tam nemůžu nikoho zvát nemluvím,to je jasné,neslyšeli bysme se když by okolo nás pořád lítali malé děti,natož abysme se věnovali třeba něčemu jinému..další věc je,že přijedu ze školy tak v šest večer,což je doba kdy se prckové balí,jdou se koupat,večerníček a spát.Takže musím pokoj vyklidit,učím se teda v obýváku,kde koukaj naši na tv.Máme sice dům,ale starý a nejde přestavit nebo upravit jinak.Ted prosím naše,jestli by mi třeba nenechali ložnici a nespali v obýváku na rozkládacím gauči ale nevim no...máte někdo třeba podobný problém?nebo navrhovali byste nějaké řešení?děkuju sad

No,ono hodně záleží,jak se k tomu staví rodiče,oni by si taky mohli připadat,že v obývaku nebudou mít soukromí na spaní,určitě je tam TV,jeden chce třeba koukat.. druhý,už né..to k tomu,jak tu někdo psal,aby rodiče spali v obýváku. Mělo by se najít takové řešení,aby to vyhovovalo všem nebo taky slevit ze svých nároků,možná jde o kompromis z obou stran rodiče-děti.

Brácha vyřešil doma v 3+1 pokoje tak,že starší neteř má svůj pokojík a mladší dvojčata jsou spolu v druhém pokojíku(místo ložnice) A brácha ze švagrovou si pořídili v obýváku pod stupínkem spaní pro sebe. Takže i tak se dá. Ale musí jim to vyhovovat. To vidím,jako řešení u vás,stejně jednou příjde doba,kdy si i tví sourozenci by stěžovali,že chtějí mít každý svůj pokoj.

U nás by spaní v obýváku neklaplo,manžel chodí brzy spát,protože hodně brzo vstává a já mám ve zvyku ještě svítit,číst,dívat se na TV a ho to ruší i přes prosklené dveře,natož kdyby měl spát přitom v té stejné místnosti.
Takže naše dvě ratolesti kluk-holka budou hold v pokoji spolu bojovat pořád,jsou sice jen o 3 a půl roku od sebe,ale i tak si stěžují,právě,že by chtěli každý svůj pokoj.  O tom,ale neuvažuji,když chtějí soukromí,jde jeden hold do kuchyně ke stolu nebo se válí u čtení třeba v ložnici. Pokud si jeden z nich dovede kamarádku(kamaráda),ten druhý je tam nechá,sám,nesmí je rušit, jde třeba ven se svými kamarády nebo si čte v obýváku,kouká na DVD,TV,v obýváku máme i PC.. Ale stává se,že dceru vezmou i mezi sebe a ona něco s něma kecá nebo si něco hrají,ale říkám u nás mezi nima není,až tak velký věkový rozdíl.

Jinak u vás doma musíš počítat s tím,že tam asi pořád bude živo,teda pokud se rodiče s mladšími sourozenci někam nevzdálí,ale co se týká tvé případné návštěvy nebo třeba učení,pakovala bych je jinam.. i s hračkami,třeba natu dobu do obýváku a neměli by tě vyrušovat. Ale zas,aby to nebylo každý den,nevím jakou dobu na úkor i těch malých sourozenců. wink

 

#31 25. 4. 2009 16:44

REŇAS
Host

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

Jo,jinak to Monči,nevidím jinak než dát výběrové řízení,když kluka,tak jedině s bytem. Kamarádku se svým pokojíkem. big_smile wink To jen tak pro odlehčení..wink
Nebo učit se,učit se,učit se,jak říkal,jistý soudruh,toho ty ani nebudeš znát a pomalu se propracovat k svému bydlení třeba v podnájmu.. zatím.

 

#32 27. 4. 2009 11:12

monísek8
♥♥-----
Registrovaný: 8. 7. 2008
Příspěvky: 82

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

No největší probém je asi s tim učením,ptže ja přijedu ze školy v šest a už musim vyklidit pokoj ptže mamka tam rozestýlá postele a prcci jdou spát,takže si vemu učení a věci na druhý den včetně oblečení ptže ráno vstávam jako první a stěhuju se do obyvaku,jenže tam toho moc neudělam je malej,na stole maji naši věci a táta kouká na tv takže ani klid není...ja už prostě nevim ale nin s nima řeč...jen čekam na 18.narozky a stěhuju se k příteli do klidu..ale mamka to nepřežije,připada mi tak trochu na mě závislá,sem asi taková její spřízněná duše,ptže bydlíme duchodcema (jako rodičema od táty) a ty sou važně příšerný vubec s nima se nedá vyjít tak sem taková jediná na mamky straně a mluví se mnou skoro o všem,zas ji tady nechci nechat sad ale už sem ji to řekla prostě to jinak nejde když to nechce řešit...ja potřebuju odmaturovat a s dvouma řvoucíma prckama za zády to vážně nejde a v obýváku u tv na stole 1x1m taky ne...uvidime smile

Není tady

 

#33 27. 4. 2009 13:11

sandra
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2784

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

monísek8 napsal(a):

No největší probém je asi s tim učením,ptže ja přijedu ze školy v šest a už musim vyklidit pokoj ptže mamka tam rozestýlá postele a prcci jdou spát,takže si vemu učení a věci na druhý den včetně oblečení ptže ráno vstávam jako první a stěhuju se do obyvaku,jenže tam toho moc neudělam je malej,na stole maji naši věci a táta kouká na tv takže ani klid není...ja už prostě nevim ale nin s nima řeč...jen čekam na 18.narozky a stěhuju se k příteli do klidu..ale mamka to nepřežije,připada mi tak trochu na mě závislá,sem asi taková její spřízněná duše,ptže bydlíme duchodcema (jako rodičema od táty) a ty sou važně příšerný vubec s nima se nedá vyjít tak sem taková jediná na mamky straně a mluví se mnou skoro o všem,zas ji tady nechci nechat sad ale už sem ji to řekla prostě to jinak nejde když to nechce řešit...ja potřebuju odmaturovat a s dvouma řvoucíma prckama za zády to vážně nejde a v obýváku u tv na stole 1x1m taky ne...uvidime smile

Monísku, klobouk dolů. Jsi šikovná holka a já ti držím palce! tummenuppgodlikepussa

Není tady

 

#34 30. 4. 2009 19:25

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

Pokud je mamka tvoje spřízněná duše,tak by to mohlo nějak dopadnout.Já sama jsem synovi a dceři dala před 7 lety k vánocům dárek,každému svůj pokoj.V ložnici jsem nechala trojdílnou skříň a komodu a letiště nastěhovala do obyváku do rohu,dodatečně jsme vyhodili sedačku,děti se smilovali každý nad jedním křeslem a do své obyvákoložnice jsem si koupila sedačku malou a děti mají své soukromí od 12(dcera)a 15(syn).Mimochodem od té doby se mají mnohem radši.Každý máme svoji televizi i počítač(vše ve starším vydání,nejsme milionáři)a když nechcem,tak se nemusíme celý den ani vidět.

Není tady

 

#35 2. 5. 2009 2:11

Kiwuaka
♥------
Místo: Brno
Registrovaný: 1. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

Ja po pravde nevim, proc se neucis v te vasi jidelne? Stul pro pet lidi musi byt jo velkej, takze s prostorem na ucebnice bych nevidel zadny problem. Ja kdyz jsem se ucil na maturu (a ze jsem tomu moc nedal big_smile) tak jsem jezdil cely den v MHD. Doma jsem jen spal a jedl. A kazde rano jsem popadl bagl s otazkama, sednul na autobus, dojel nekam, tam sedl na dalsi a takle jsem bloumal po celem Brne. Za 'svatak' jsem projezdil vsechny linky na cele trase offtopic tongue
Vzdyt venku je krasne a do hlavy to lepe leze v prirode. Pak se jeste krasne studuje v knihovnach nebo literarnich kavarnach. wink

Není tady

 

#36 2. 5. 2009 10:29

x256987
Host

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

JJ, venku je v květnu krásně. Každý rok zkouším u maturit pár lidí s totálně spálenými rameny lol

 

#37 2. 5. 2009 13:44

Kiwuaka
♥------
Místo: Brno
Registrovaný: 1. 5. 2009
Příspěvky: 8

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

Nj, to je ale hloupost. Ucit se ma clovek v lese, nebo ve stinu. Uhnat si upal/uzeh (dodnes nevim co je ze slunicka a co z tepla, ale asi upal je od slunce) kvuli mature/zkouskovym? Dekuji nechci smile
A pokud hledas soukromi - byt sama a mit mistecko na premysleni, tak i to ja mam venku. Mam vlastni pokoj, ale samotu/soukromi hledam venku. Koukam bud na mraky, na listy na vodu, na lidi, na auta.... Na to jak zivot plyne kolem me, bez meho zasahu a pricineni. Je to spise o tom, najit 'vnitrni' soukromi.

Není tady

 

#38 2. 5. 2009 21:35

monísek8
♥♥-----
Registrovaný: 8. 7. 2008
Příspěvky: 82

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

No právě,soukromí,to já vlastně neznám...venku pořád někdo je,babička nebo děda pořád tam něco dělají,nebo soused co opravuje motorky to je taky dobrý klid...a vydat se někam do přírody se sešitama v batohu na zádech,to pro mě není,potřebuju mít všechny věci při ruce jinak jsem nervozni a nemužu se soustředit..prostě se rozvalit na posteli kde bych nikoho nebudila světlem nebo prostě si jen nechat položené učení na stole a nenajít ho pomalované nebo tak big_smile nevim no ale už toho mam nad hlavu,snašela sem to dlouho ale už to nejde...

Není tady

 

#39 3. 5. 2009 10:04

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

Nemáte na zahradě chatku na nářadí či postavit stan? Venku je docela teplo.Hodně peřin a dek a už mᚠsoukromí.V baráku bývá též půda.....

Upravil(a) Vladena (3. 5. 2009 10:05)

Není tady

 

#40 3. 5. 2009 15:03

monísek8
♥♥-----
Registrovaný: 8. 7. 2008
Příspěvky: 82

Re: Vlastní pokoj?můj sen,dá se splnit?

Jo stan by šel,ale ono zas už potom takove teplo nni,přijedu ze školy v šest,tak v pul sedmy už je zima a pak už tma big_smile s baterkou si kazit oči...nevim no a jak říkám stěhovat tam všechny věci,vše musim mít při ruce jinak jsem nervák..

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů