29. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 29. ledna : Poslední šance pro přezrálé banány? Upečte z nich lahodnou buchtu 6. prosince : Je vám čtyřicet a už řešíte menopauzu? Co je příčinou předčasného nástupu, vysvětluje gynekolog |
|
|
(Tak co, milí a vážení? Jak to teda s tím životem po smrti je? Je ..! Není ..! Je ..! Není ..! ..! ..! ..! .. .. . Tož nic, tak vezmem kopretinu a budeme z ní dělat skinheda, no ne? Má mne ráda ... nemá mne ráda..
Záměr této úvahy? Rozproudit diskusi na toto téma. Přidáte se?
Situace nyní a teď? Dva tábory lidí a mezi nimi průběžně mraky „přeběhlíků“. Tak by se dala charakterizovat situace ohledně názoru na „život po smrti“. Aby to bylo přehlednější, zkusíme takový fiktivní argumentační pohovor. Tábor červených budou materiálně založení jedinci, tábor modrých budou ti slabší důvěřivci, co hledají spásu ve víře a v jiných berličkách.
Červení:
- Doposud nikdo nepřinesl zprávy z „onoho světa“, které by bylo možno považovat za věrohodné, to znamená, že tyto zprávy se nedají „zvážit, změřit, ani koštnout – prostě se nedají vědecky materiálně vyhodnotit. To, že někdo něco popíše o tunelu a světle, tak to bude vysvětleno níže a ostatní popisované jevy jsou odezvy organismu.
Modří:
- Doposud nikdo neprokázal, že zprávy z „onoho světa“ nebyly doručeny. Je spousta filozofů a mystiků, kteří tomu věnovali celý svůj život. Jediné, s čím se dá souhlasit je, že tunel efekt + ostatní doprovodné zvukové i světelné jevy jsou odezvou organismu. Když duše začíná od pozemského těla s postupným přerušováním vazeb, tak tyto efekty jsou právě oním počátkem, ale duše se opravdu odpoutá až tehdy, kdy to sama považuje za předmětné. Ve vizích je to většinou ona pomyslná hranice, o které dotyčný ví, že pokud ji překročí, tak už není návratu.
Červení:
- Tunelový efekt a pocity blaženosti, včetně doprovodných zvukových a jiných optických jevů – odezva organismu na nedostatek kyslíku v mozku, spouštějí se různé obranné a uklidňující mechanismy v těle, které jsou díky několika tísícileté evoluci dovedeny do dokonalosti a jsou „uschovány“ pro tuto příležitost, aby nám umožnily odejít co „nejpříjemněji“.
Modří:
- To je právě počátek přerušování vazeb k tělu, které se postupně uvolňují a duše se stahuje z těla ven. Na počátku jde samozřejmě o odezvu organismu a úbytek kyslíku v mozku, které mají za následek uvedené jevy, ale pocit vymístění z těla už je záležitostí duše, neboli „jáství“ nás samotných. Najednou máme pocit, že se vznášíme například u stropu. A nejenom to. (Zbytek si necháme k dalším dovětkům)
Červení:
- Stejné jevy se podařilo vyvolat pomocí dávek „LSD“, i některých jiných drog, také pomocí ketaminu a jiných látek. Takže je jasné, že veškeré „předsmrtné“ jevy jsou ryze fyzikálně-biologického charakteru. Tudíž výsledek je ten, že po smrti opravdu nic není. Tečka a basta.
Modří:
- Přesně tak, stejné jevy můžete vyvolat spoustou drog. Šamani od dávnověku by mohli vyprávět .. Nic nového pod sluncem, akorát taková maličkost – sice je hezké, že to vyvolávají i drogy, ale pro červené to tímto končí. Je to příznačné. To, co je materiálním myšlením, se nemůže dostat dále, než co mu jeho hranice „jeho“ materiálna povolí. Modří ale k drogám dodávají, že – jasně, ovšem droga je jedem, který dokáže „vykopnout naše JÁ z těla“, nejde o přirozený jev v pravém slova smyslu. Je to jako po autonehodě, kdy lidé, kteří byli z těla „vykopnuti“, se s tím musí nějakou chvíli srovnávat. Tak i u pokusů s drogami je to obdobné, navíc díky dlouhodobé odezvě organismu na tyto látky se můžou v závěru pokusu přidat i pocity hrůzy, beznaděje a smutku. Ne proto, že by to naše JÁ nemohlo snést, ale hlavně zde jde o odezvu těla a jeho pocit, že se naše JÁ (myšleno duše ) nevrátí zpět. Je rozdíl, jestli je tělo poškozeno úrazem, nebo zdravému tělu dáme jed. Takže pozor na pokusy..
Červení:
- Protože i takzvané pocity „vyvtělení“ byly součástí výsledků při podávaných látkách, tak dál už není co řešit. I piloti by při přetížení mohli vyprávět o tunelovém efektu a pocitech klidu a míru. Někteří si tím sami prošli při velkém přetížení.
Modří:
- No právě .. A to je totiž jedna věcí, kterou nám červení zřejmě nevyargumentují, protože to je už prozatím mimo rámec takzvané „materiální vědy“. Ovšem důkazy jsou naštěstí od mnoha a mnoha lidí. Nejde tady ani tak o „vyvtělení“, ale hlavně o „vidění sebe samého“ z jiného perspektivního úhlu. To znamená zřejmě jisté dvě věci – ta první naznačuje právě to, že naše JÁ je mimo tělo, takže jej může pozorovat. Mnoho lidí vypovědělo, že nejprve se zdráhali uvěřit tomu, že vidí sami sebe. Nepoznávali se, jak byli jiní, než si mysleli že jsou. To bere argument těm červeným, kteří by hned řekli, že vidění sebe sama je prostě důsledek halucinace, ovšem v tomto případě je spusta důkazů, které halucinaci popírají. Jen namátkou třeba případ slepého člověka, který nikdy neviděl a když byl mimo tělo, rozhodl se „proletět“ kolem nemocnice a strašně se divil, jak může být „ta tramvaj tak divně červená a taková
hranatá“, že venku“sněží“ a že „vidí barvy“, které dokázal nazvat pravými jmény. A ještě další takový malý příklad – jeden klučina si tak „poletoval“ nad nemocniční střechou a pak vyprávěl, že nahoře na střeše u komína je zachycený list novin. Nemocniční údržba se o tom doslechla a nedalo jí to a tak vylezla na střechu a co myslíte? No měla ho tam .. ( ta střecha ten list novin přece )
Dalších příkladů je spoustu. A ta druhá věc? Když by to nebylo naše vlastní JÁ (duše, vědomí ...), Tak jak teda vysvětlit nejen pozorování sebe samého, ale hlavně události okolo sebe v reálném čase, události u našich bližních v reálném čase, které jsme schopni sami vidět, možnost při pouhém pomyšlení být kdekoliv na světě a vidět, co se tam právě děje – „že by to byla nějaká nám neznámá vlastnost mozku?“ Namítnou červení. Ne, mozek přece umírá nedostatkem kyslíku. Takže zde dohnalo materiálno samo sebe do rohu a co dál, červení? Modří mají jasno. Vědomí po smrti těla pokračuje „po svém“.
Červení:
- Nějaký život po smrti? To je vážně jen berlička a pomůcka pro všechny slabé jedince, aby vůbec dokázali v tomhle světě přežít. Tito jedinci se bojí zániku a nemají jinou možnost, jak se s tím vyrovnat, než právě „víru v posmrtný život“. Vše zde na tomto světě je přece hmotné. Hmotou jsme, hmotou vládneme, hmotu přetváříme. Ostatní je jenom výsledkem naučených vědomosti a zděděných genetických dispozic, nebo indispozic. Takže vážení a milí – po smrti není nic!
Modří:
- Tam, kde jedna věc končí, jiná věc začíná. Červení mají své metody, jak vše zkoumat, měřit, vážit, vypočítat, odvodit. Ovšem výsledek je ten, že jejich realita odpovídá přesně tomu, co si vypočítali,změřili, zvážili, odvodili ... a podobně, to znamená že – je jistá hranice, pro ně konečná, která jim už ze základu jejich vlastního momentálního poznání nedovolí jít dál. Stalo se to, co se stát mělo. Materiálněji zaměření lidé jdou tak daleko, jak jim jejich materialistické myšlení povolí, dál se zatím nedostanou. To, co je za materiálnem, už berou vesměs jako blouznění, pomýlení, vymýšlení, sektářství, pánbíčkářství, berličku pro slabochy, neznalost, nevyspělost – a tak dále. Což ale neznamená, že jejich názor je špatný. To v žádném případě. Názor každého z nás je poplatný přesně dané úrovni našeho momentálního stavu poznání a nasbíraných zkušeností. Tady to není o tom, že „já mám pravdu a ty ne“, ale o tom, že „ já mám svůj názor a ty máš jiný názor, takže zkoumejme, polemizujme“. Myšlení modrých navazuje tam, kde prozatím končí pozice červených. Modří se snaží poodhalit právě další, nám skrytou realitu, která má své hlubší zákonitosti, která se ale musí zkoumat poznenáhlu a tak, aby člověk byl schopen tyto zákonitosti přijmout a cítit, že to tak je. Nikoliv tomu věřit. Víra je totiž pocit, že „já doufám, že to tak je, kéž by to tak bylo, snad to tak bude, ano, musí to tak být...“ Ale pocit „já vím“ – to je to, co hodně lidí prostě automaticky bere, jako „tak to prostě je, vždy to tak bylo, takhle je to správné“. Věřit, znamená pouze se přibližovat k danému cíli, tušit jej, tajně doufat, že to tak opravdu je. Cítit – znamená jistotu, že daný cíl je přesně tam, kde má být a je to přesně to, co to být má, bez pochybností. „Věřit“, je pouze předstupeň „Cítit“ ..
Červení:
- Hodně lidí, co byli například na operaci, tak vypovídá, že když je narkóza, tak je to mžik a jste po operaci, nic mezi tím není, pouze tma a prázdnota (osobní zkušenost). Mimo to – před naším zrozením přece nemáme vzpomínky na nic. Po narkóze taky není vzpomínka na nic. Jen tma a prázdnota. Takže po smrti nemůže být nic jiného, než tma, nekonečná prázdnota a prostě velké NIC.. Tolik logická střízlivá úvaha.
Modří:
- Nezaměňovat tělo a vlastní vědomí (duše, JÁ ... ) V narkóze je činnost mozku a celé tělo natolik „uzemněno“, že nemá nárok si vůbec zapamatovat nic z toho, co naše JÁ po tu dobu cítí a podniká. Jestliže ale dochází k zániku těla, tak v té chvíli tělo i mozek mobilizují veškeré síly právě ve snaze zániku zabránit, takže mozek je v pohotovosti a protože je s naším JÁ propojen energetickou vazbou, tak dokáže (pouze střídmě) vyhodnocovat situaci a následné prožitky. Pokud se naše JÁ vrátí nazpět do těla, pak jsme schopni vylíčit, co se dělo, ale sami pak dodáváme, že je to jen slabý odvar skutečnosti a že se to nedá popsat. Náš vlastní mozek není totiž v rámci své reality schopen vše vystihnout, protože to, co mu bylo naservírováno, tak to přesahovalo hranice jeho nasbíraných porovnávacích zkušeností. Je to stejné, jako když neandertálci ukážete zapnutý televizor – jeho mozek nic takového ve zkušenostech nemá k porovnání a tak se může stát, že ten televizor třeba ani vidět nemusí, prostě jej jeho mozek bude ignorovat, i když jeho oči jej uvidí. V tom lepším případě jej sice uvidí, ale bude natolik šokován, že se bude bránit vůbec televizor akceptovat. (Když připlouvali Španělé k břehům „Nového světa“, tak jejich lodě domorodí obyvatelé vůbec nezaregistrovali, protože jejich mozek je neměl s čím srovnávat, takže lodě bílých dobyvatelů u břehu se pro ně staly naprosto nepochopitelným zjevením)..
Pokud ovšem je naše tělo ve stavu vypnutém (narkóza, mdloby, ale i těžké poškození mozku při nehodě a tak podobně), pak mozek nemá možnost vůbec informace vstřebávat, porovnávat a filtrovat. Což neznamená, že to dokazuje, že „po smrti už nic není“, ale toto vyjádření je pouze momentálním vyjádřením znalosti, která vychází z interakce zkušeností a vzájemného porovnání daných poznatků. Ovšem tak, jako se vyvíjí všechno okolo nás, tak se také vyvíjíme i my samotní. Danou pravdu, kterou každý z nás prezentuje, nelze považovat za konečnou. A to jak na straně červených, tak i na straně modrých.
Co teda napsat závěrem kapitoly? Tak ono ani nelze nic napsat s konečnou platností, protože vše je vývoj, tudíž to, co víme dnes, je momentálně pomíjivý stav daný dnešní zkušeností, ale zítra se dostaneme opět dále a maličko se závěry budou lišit a tohle se bude opakovat tak dlouho, dokud nedojde každý z nás v poznávání na takovou úroveň, že to, co se děje po smrti bude cítit tak, jako by to věděl odedávna. Ve své podstatě jsou totiž tábory červených i modrých v rolích poutníků putujících časem na cestě za poznáním a aniž by si to kolikrát uvědomovali, tak jeden druhého právě díky (někdy i tvrdé a nevybíravé polemice) posunují vždy v poznání o něco kupředu. A o tom to celé naše životní poslání je – učit se zde a získávat zkušenosti. Jestli je něco po smrti, tak to je jen jedna z mnoha „nakopávajících otázek“, jak oba tábory dovést ke vzájemné komunikaci. Jinak z hlediska celku má tato otázka pro nás toto poselství: „Smrt jako taková neexistuje. Vše, co vidíme okolo nás, včetně nás samotných, se skládá z kvant energie. Hmota a světlo, včetně jiných indikací jsou pouze projevy této energie. Vědomí samo o sobě taktéž nezaniká, ale má potřebu poznávat a sbírat zkušenosti. Smrt je pouze úsek, kdy naše vědomí pokračuje dále za dalším poznáním. Taková je nyní daná úroveň tohoto poznatku. Co bude jako další příčka v poznávání, se ukáže teprve po zdolání tohoto úseku. Do té doby lze popřát oběma táborum šťastnou cestu“
Tak co? jaký je Váš názor na život po smrti? Je? Není? Nebo zatím nevíte a přemýšlíte o tom? Znáte třebas nové poznatky, které by pomohly tuto věc objasnit?
Není tady
Smrt není konec. Je to jen další cesta, kterou musíme jít. Šedivý dešťový závoj se rozhrne a pak je uvidíme. Bílé břehy a za nimi nádherný zelený kraj.
To není tak špatné.
Gandalf - Návrat krále.
(necitovala jsem to úplně přesně, ta paměť)
Nečetla jsem první příspěvek. Odpovídám jenom na dotaz vlákna: Život po smrti není. Když mě kdokoliv přiměje, abych odpověděla více slovy, udělám to...
Není tady
Já ten příspěvek taky nečetla. To se nedá.
ViktorkaLove napsal(a):
Nečetla jsem první příspěvek. Odpovídám jenom na dotaz vlákna: Život po smrti není. Když mě kdokoliv přiměje, abych odpověděla více slovy, udělám to...
Zkusil jsem právě v tom příspěvku popsat úvahy obou táborů. Takže pokud se ti někdy bude chtít, zkus se na to kouknout, třeba pak napíšeš víc, například proč víš to, co víš a jsi přesvědčená, že to tak je a podobně. Předem děkuji za názor.
Není tady
majkafa napsal(a):
Já ten příspěvek taky nečetla. To se nedá.
Dá se to, Majko, kdo je na to "vnímavej", udělá to....
Není tady
DaiTerr napsal(a):
Zkusil jsem právě v tom příspěvku popsat úvahy obou táborů. Takže pokud se ti někdy bude chtít, zkus se na to kouknout, třeba pak napíšeš víc, například proč víš to, co víš a jsi přesvědčená, že to tak je a podobně. Předem děkuji za názor.
Děkuji za ... minimálně pozornost..., mám ji ráda..., udělám to (= přečtu) a odpovím...
Není tady
ViktorkaLove napsal(a):
majkafa napsal(a):
Já ten příspěvek taky nečetla. To se nedá.
Dá se to, Majko, kdo je na to "vnímavej", udělá to....
V tom případě nejsem vnímavá. Jeho texty nedokážu číst.
Upravil(a) majkafa (23. 3. 2009 8:56)
Jelikož ani červení ani modří nedokáží svůj názor obhájit, záleží vše na úhlu pohledu nebo na schopnosti vnímání. Kdo tomu věřit chce, uvěří a najde si k tomu "důkazy" a naopak kdo nechce, neuvěří a ty "důkazy" si také najde. Mám na to stejný názor. "Bůh" nebude nikoho přesvědčovat, každý ať si to přebere jak chce.
Mám jeden "důkaz" pro existenci posmrtného života: tělo prý těsně po smrti váží o nějaké mikrogramy méně, než těsně před smrtí. Snad je to váhou duše.
Není tady
A to já ho naopak četl! Též musím uznat, je v něm zachyceno snad všechno. Všechno, co člověka může napadnout, byť v letmém nástinu, když se dívá do všech rozměrů bytí, do všech koutů svého srdce.
Červený tábor de facto je rozpouštěn. Jelikož moderní věda se opírá o energie a ty se jen přeskupují, mění vlastnosti, avšak nezanikají (viz závěr článku). Tedy budeme-li se ztotožňovat opravdu jen s vědeckými poznatky, musíme uznat, že vědomí neumírá. Tedy jinak.., řekněme si to naplno: Smrti není.
Jde ovšem o přeměnu energie a jakákoli přeměna neunese naše "já", náš osobitý rys, takže všechno, co se slučovalo s konkrétním tělem, konkrétním vědomím a charakterem naší povahy, se rozpustí. Nakonec zůstane toliko vědomí očištěné od nás.
To se některým může líbit, ale též nemusí. Proto se nám z obou stran rekrutují tábory nové: V obou případech setrvávají skalní, kteří nechtějí slyšet nic, co vybočuje z jejich rámce. Vždyť takové poznání by jim rozmetalo celý jejich dosavadní život. Museli by přiznat, že se v lecčems mýlili a to, za co bojovali, čemu přinášeli oběti (nejen své, ale i těch druhých!), za to možná nestálo. Člověk se smíří s vlastní obětí, byť byla položena na cizí oltář, ale neunese pomyšlení, že obětoval někoho jiného ve jménu bludu. A proto.., to je ten důvod!., abychom nemuseli sami sobě přiznat, že nejsme čistí, raději setrváme ve svých starých vzorcích. A je jedno jestli u materialismu anebo u víry. Výsledek je stejný: Vymírají.
Do popředí se nám ale dostávají úplně nové směry, nové poznatky, nové proudy. A to z obou původních táborů! Jejich these se k sobě neustále přibližují a někde úplně na vrcholu setkávají jako most. Most porozumění, pochopení samotného bytí.
A za to to určitě stálo!
Není tady
Crabat napsal(a):
A to já ho naopak četl! :) Též musím uznat, je v něm zachyceno snad všechno. Všechno, co člověka může napadnout, byť v letmém nástinu, když se dívá do všech rozměrů bytí, do všech koutů svého srdce.
Červený tábor de facto je rozpouštěn. Jelikož moderní věda se opírá o energie a ty se jen přeskupují, mění vlastnosti, avšak nezanikají (viz závěr článku). Tedy budeme-li se ztotožňovat opravdu jen s vědeckými poznatky, musíme uznat, že vědomí neumírá. Tedy jinak.., řekněme si to naplno: Smrti není.
Jde ovšem o přeměnu energie a jakákoli přeměna neunese naše "já", náš osobitý rys, takže všechno, co se slučovalo s konkrétním tělem, konkrétním vědomím a charakterem naší povahy, se rozpustí. Nakonec zůstane toliko vědomí očištěné od nás.
To se některým může líbit, ale též nemusí. Proto se nám z obou stran rekrutují tábory nové: V obou případech setrvávají skalní, kteří nechtějí slyšet nic, co vybočuje z jejich rámce. Vždyť takové poznání by jim rozmetalo celý jejich dosavadní život. Museli by přiznat, že se v lecčems mýlili a to, za co bojovali, čemu přinášeli oběti (nejen své, ale i těch druhých!), za to možná nestálo. Člověk se smíří s vlastní obětí, byť byla položena na cizí oltář, ale neunese pomyšlení, že obětoval někoho jiného ve jménu bludu. A proto.., to je ten důvod!., abychom nemuseli sami sobě přiznat, že nejsme čistí, raději setrváme ve svých starých vzorcích. A je jedno jestli u materialismu anebo u víry. Výsledek je stejný: Vymírají.
Do popředí se nám ale dostávají úplně nové směry, nové poznatky, nové proudy. A to z obou původních táborů! Jejich these se k sobě neustále přibližují a někde úplně na vrcholu setkávají jako most. Most porozumění, pochopení samotného bytí.
A za to to určitě stálo!
Krásně napsáno, myslím, že ty už "cítíš", že to tak je, já zatím pouze "věřím", že snad to tak je. Prostě vývoj ;)
Není tady
Tulipánka napsal(a):
Jelikož ani červení ani modří nedokáží svůj názor obhájit, záleží vše na úhlu pohledu nebo na schopnosti vnímání. Kdo tomu věřit chce, uvěří a najde si k tomu "důkazy" a naopak kdo nechce, neuvěří a ty "důkazy" si také najde. Mám na to stejný názor. "Bůh" nebude nikoho přesvědčovat, každý ať si to přebere jak chce.
Mám jeden "důkaz" pro existenci posmrtného života: tělo prý těsně po smrti váží o nějaké mikrogramy méně, než těsně před smrtí. Snad je to váhou duše.
Ano, prý se jedná o 8 gramů, 7 gramů, 21 gramů .. Ale něco na tom, myslím, určitě bude.
Není tady
DaiTerr napsal(a):
Tulipánka napsal(a):
Jelikož ani červení ani modří nedokáží svůj názor obhájit, záleží vše na úhlu pohledu nebo na schopnosti vnímání. Kdo tomu věřit chce, uvěří a najde si k tomu "důkazy" a naopak kdo nechce, neuvěří a ty "důkazy" si také najde. Mám na to stejný názor. "Bůh" nebude nikoho přesvědčovat, každý ať si to přebere jak chce.
Mám jeden "důkaz" pro existenci posmrtného života: tělo prý těsně po smrti váží o nějaké mikrogramy méně, než těsně před smrtí. Snad je to váhou duše.Ano, prý se jedná o 8 gramů, 7 gramů, 21 gramů .. Ale něco na tom, myslím, určitě bude.
Nechci nic znevažovat, ale... můj táta byl doktor, a taky jsem mluvila s pohřebákama, co "spalovali"... co plyny, co po smrti ešče "můžem vyfóknout"?
Není tady
Hezky tema.
Treba tohle:
"Věřit, znamená pouze se přibližovat k danému cíli, tušit jej, tajně doufat, že to tak opravdu je. Cítit – znamená jistotu, že daný cíl je přesně tam, kde má být a je to přesně to, co to být má, bez pochybností. „Věřit“, je pouze předstupeň „Cítit“ .. "
Jsem take toho nazoru,ze tajne doufat=verit ze by po smrti mohlo neco byt nestaci. Naopak presvedceni a pocit -"ja vim" uz je neco jineho.
Takze souhlasim s nazorem ,ze zalezi na tom jakou osobni zkusenost ma ten ktery clovek=jako modry nebo jako cerveny.
Jako dite jsem nikoli verila ze po smrti neco bude,ci muze byt,ze bych doufala, ale byla jsem presvedcena. Je tomu dnes porad stejne.
" Hodně lidí, co byli například na operaci, tak vypovídá, že když je narkóza, tak je to mžik a jste po operaci, nic mezi tím není, pouze tma a prázdnota (osobní zkušenost). Mimo to – před naším zrozením přece nemáme vzpomínky na nic. Po narkóze taky není vzpomínka na nic. Jen tma a prázdnota. Takže po smrti nemůže být nic jiného, než tma, nekonečná prázdnota a prostě velké NIC.. "
Muj bratr vypovidal,ze se pri operaci v narkoze videl lezet na operacnim stole.
Ja sama jsem se v mdlobach vysunula z tela ven. Strach jsem nemela a vratit se do tela se me nechtelo.
I hluboky bezesny spanek pripomina vlastne takovou 'smrt' (tmu a nic).Jako podle zkusenosti u nekoho narkoza ci mdloby ve tme. Ale fyzicky mrtvi nejsme. To znamena ze to vlastne tak docela nejde porovnat s tim co bude az telo fyzicky umre.
A co spanek se snenim.Kolik lidi nevi v tu chvili ze zije soucasne jinou realitu a povazuje sen za tu zrovna realnou. A mrtvi pritom take neni. Dalo by se to teda prirovnat k tomu co bude po smrti?
Rikam, ze kazdy clovek ma pravdu podle sebe.
Není tady
Tulipánka napsal(a):
Viktorko,
může být, nejsem lékař ani pohřebák. Ale na 21 gramů by těch plynů muselo být asi sakra hodně, ne?
Nevim. Nezkoumala jsem to, jenom jsem tak špitla... Na druhé straně..., dala jsem "uspat" již tři svá zvířátka: dvě kočky a jednoho psa... a všichni se mi po smrti zdáli TĚŽŠÍ..., nevážila jsem je, mluvím jenom o pocitu...
Všeobecně ze svého pohledu bych ani neměla potřebu to rozebírat..., je jenom jeden život, a jestli po jeho konci (exitus) jsme lehčí, nebo těžší, není podstatné...
... a to další naše BYTÍ bych ponechala povolanějším... (když pro nic jiného, tak z čisté lenosti, pohodlnosti, že "si ty krásné vjeci nechám klidně naordinovat od odborníků"...)
Není tady
jednoznacne som presvedcena ze smrtou to len zacina
Není tady
hirondel napsal(a):
Hezky tema. :)
Treba tohle:
"Věřit, znamená pouze se přibližovat k danému cíli, tušit jej, tajně doufat, že to tak opravdu je. Cítit – znamená jistotu, že daný cíl je přesně tam, kde má být a je to přesně to, co to být má, bez pochybností. „Věřit“, je pouze předstupeň „Cítit“ .. "
Jsem take toho nazoru,ze tajne doufat=verit ze by po smrti mohlo neco byt nestaci. Naopak presvedceni a pocit -"ja vim" uz je neco jineho.
Takze souhlasim s nazorem ,ze zalezi na tom jakou osobni zkusenost ma ten ktery clovek=jako modry nebo jako cerveny.
Jako dite jsem nikoli verila ze po smrti neco bude,ci muze byt,ze bych doufala, ale byla jsem presvedcena. Je tomu dnes porad stejne.
" Hodně lidí, co byli například na operaci, tak vypovídá, že když je narkóza, tak je to mžik a jste po operaci, nic mezi tím není, pouze tma a prázdnota (osobní zkušenost). Mimo to – před naším zrozením přece nemáme vzpomínky na nic. Po narkóze taky není vzpomínka na nic. Jen tma a prázdnota. Takže po smrti nemůže být nic jiného, než tma, nekonečná prázdnota a prostě velké NIC.. "
Muj bratr vypovidal,ze se pri operaci v narkoze videl lezet na operacnim stole.
Ja sama jsem se v mdlobach vysunula z tela ven. Strach jsem nemela a vratit se do tela se me nechtelo.
I hluboky bezesny spanek pripomina vlastne takovou 'smrt' (tmu a nic).Jako podle zkusenosti u nekoho narkoza ci mdloby ve tme. Ale fyzicky mrtvi nejsme. To znamena ze to vlastne tak docela nejde porovnat s tim co bude az telo fyzicky umre.
A co spanek se snenim.Kolik lidi nevi v tu chvili ze zije soucasne jinou realitu a povazuje sen za tu zrovna realnou. A mrtvi pritom take neni. Dalo by se to teda prirovnat k tomu co bude po smrti?
Rikam, ze kazdy clovek ma pravdu podle sebe. :)
Každý spánek je taková "malá smrt", kdy duše na chvilku "vypadne" z těla, aby se regenerovala. Na tohle téma chystám další příspěvek, tak tam zkusím napsat více.
Není tady
eset napsal(a):
jednoznacne som presvedcena ze smrtou to len zacina
A co myslíš, co bude dále?
Není tady
DaiTerr napsal(a):
eset napsal(a):
jednoznacne som presvedcena ze smrtou to len zacina
A co myslíš, co bude dále?
Tak si sežeň živou a mrtvou vodu a zkus to a pak nám to přijď říci.
Hele zkus si přečíst Knihy mrtvých a tam se dozvíš že to je existuje a že i ty sám (nevím kolik ti je) najednou máš jasné představy o určitém období kdy a co a jak se dělo. Tedy to jsou tvé zápisky z minulých životů v této kalpě.
Není tady
Pisatel napsal(a):
DaiTerr napsal(a):
eset napsal(a):
jednoznacne som presvedcena ze smrtou to len zacina
A co myslíš, co bude dále?
Tak si sežeň živou a mrtvou vodu a zkus to a pak nám to přijď říci.
Hele zkus si přečíst Knihy mrtvých a tam se dozvíš že to je existuje a že i ty sám (nevím kolik ti je) najednou máš jasné představy o určitém období kdy a co a jak se dělo. Tedy to jsou tvé zápisky z minulých životů v této kalpě.
Myslíš Egyptskou knihu mrtvých, nebo Tibetskou? Já četl kdysi tu Tibetskou, velmi poučné čtení. Každopádně, já sem nehážu dotazy jako že se já ptám, ale hážu sem dotazy, aby vás tovedlo k zamyšlení a něco napsali
Když už teda mám říci svůj názor, tak je to podle mne tak, že samozřejmě po smrti jdeme do oblasti, kterou jsme přitahováni na základě svých skutků, závislostí a zkušeností. Pokud beru v potaz, že máme (možná) celkem sedm rovin existence - Fyzická, Astrální, Mentální,Buddhická, Atmická, Anupadaka a Adi, pokud dále beru v potaz to, že každá z vyšších rovin má i své podroviny, tak pokud nezabloudím v Astrální rovině, pak by mým dočasným domovem mohlo být místo někde alespoň v Buddhické oblasti v některé z podrovin, odkud se opět zřejmě vydám zpět na "zkušenou" do nižší - fyzické roviny. Tibetská kniha mrtvých je hodně o tom, co se děje a jak se děje a že máme jít za "světlými barvami" a nemáme se vydávat za "tmavými barvami", které nás nutí "pobýt" znovu ve fyzických oblastech, "takže nám to nedovolí se vymanit z věčného koloběhu znovuzrozování" - napsáno je to samozřejmě skvěle všechno, ale je to poplatno minulým věkům, chtělo by to interpretovat do novější podoby poplatné dnešnímu světu. toť můj názor ke knize. A také odpově na tu "mrtvou a živou vodu". V každém případě zde nejde o moji odpověď, ale hlavně o to, aby se lidé začali ptát a sami, pomocí otázek, se intuitivně dozvídali, co potřebují. protože když lidem vše naservíruješ na podnose, tak jednak část lidí v tom hned bude vidět to, že někomu něco vnucuju a ti ostatní si to třebas přečtou, ale nic jim to neřekne, protože každý, kdo něco píše, tak má zažité své termíny a svoje provázanosti k tématu, které ale ostatní nemusí chápat. Proto se ptám. A tím, že se ptám, tak si třebas lidi položí otázku. Pak i něco napíšou a tak se šíří debata na dané téma. Mezitím ti první, co něco napsali, tak už znají třeba i odpověď. A to je právě to, co bych rád, aby tu bylo.
Upravil(a) DaiTerr (23. 3. 2009 13:38)
Není tady
DaiTerr napsal(a):
hážu sem dotazy, aby vás tovedlo k zamyšlení a něco napsali
Proč?
DaiTerr napsal(a):
Každý spánek je taková "malá smrt",
Presne tak jsem to myslela.
To zaroven vyvraci tvrzeni cerveneho-ktery mysli,ze po smrti je jen tma a nic.
Není tady
Kdyby to končilo smrtí, byla by to děsná nuda Materialisté se smrti bojí, páč je to pro ně konec, ale já se nebojím.
Nikdy nemůžeme říci, kdy nastal začátek a kdy konec. Člověk se rodí vždycky jen z živého (z dalších živých buněk). Tím pádem neexistuje začátek. Pokud neexistuje začátek, jak můžeme říci, že existuje konec?
Není tady
... kdysi jsem věřila, že ano .... dnes vím, že ano
moje dnes už 5ti letá dcerka mi totiž už asi od 2 let vykládá báječné příhody ... vzpomínám si na jednu z prvních, kdy ke mě přišla ... kouká na mě a pak povídá ... "víš ty nejsi moje maminka, ty jsi moje babička " ... pak vedla malý monolog na téma, jak jsme už byli skoro všechno, ale že takhle je to nejlepší ... ale když jsem byla její sestra, tak to byla taky legrace ... a jednou to měla asi 3, tak říká svému bratrovi, že je fajn, že ji zachránil a pak následoval příběh o veliké bouři na obrovské dřevěné lodi a naprosto dokonalý popis děje včetně rozsáhlého vyobrazení záchrané akce
... a pak neustále mluví o babičce, která zemřela asi 8 let před jejím narozením, takže si ji opravdu nemá jak pamatovat, ovšem ona vypráví historky, jak spolu jezdili v kočáře
.... ale samozřejmě můžeme dojít k závěru, že má jen bujnou fantazii
.... já jí věřím
od mala má neuvěřitelný pohled ... má neuvěřitelně temné oči a vtipný je, jak jima umí manipulovat ... jak na Vás koukne, tak je to jak magnet ... a to netvrdím já ... ale lidi kolem ....
Není tady