Ozn�men�

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#1 20. 3. 2009 14:25

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Umoudři se Slovinci ohledně dálničních známek ? ( II část )

TÝDENÍ DÁLNIČNÍ ZNÁMKY UŽ TOHOTO LÉTA ?
Ve zkratce to přeložím:
Člen Evropské komise z odboru dopravy navrhnul Slovincům aby přednadcházejicí turistickou sezonou zavedli týdenní dálniční známky, které pro cestovatelé přes Slovinsko nebudou dražší než 5,-euro.

Slovinsko nejpozdějí do 3 týdnu sdeli Evropské komisi rozhodnuti o možným změnám způsobu platby cestovného pro osobní vozidla, informoval včera V Bruxellesu slovínský ministr dopravy Patrick Vlačič.

Vloní Slovinsko zavedlo cestovné ve výši 35,-€ za dálniční známku na 6 měsíců a 55,-€ za roční.


--------------------------------------------------------------------------------------

ORIGINAL TEXTU:
Tjedne vinjete već ovoga ljeta?

Europski povjerenik za promet predložio je Slovencima da već za predstojeću turističku sezonu uvedu tjedne vinjete koje 'prolaznike' kroz Sloveniju ne bi stajale više od pet eura.

Slovenija će najkasnije za tri tjedna priopćiti Europskj komisiji odluku o mogućim izmjenama sustava naplate cestarine za osobne automobile, izjavio je u četvrtak u Bruxellesu slovenski ministar prometa Patrick Vlačič.

Vlačič je najavio slovensko očitovanje o vinjetama pošto je u Bruxellesu s europskim povjerenikom za promet Antoniom Tajanijem razgovarao o teškoćama s kraćim vinjetama za vozače u provozu kroz Sloveniju.

"Vlada će o mjerama vezanim za vinjete raspravljati na idućoj sjednici", izjavio je Vlačič slovenskim novinarima nakon sastanka s Tajanijem. Kako je objasnio, sve do isteka tog trotjednog roka Europska komisija neće uvoditi mjere protiv Slovenije u postupku započetu jesenas.

Kako saznaje Večernji list Tajani je ponovno predložio Vlačiću da se, uz zasad jedine postojeće polugodišnje i godišnje, "za turiste" uvedu i tjedne vinjete po pet eura, te da se to svakako učini prije početka ovogodišnje turističke sezone.

Tada je Europska komisija Sloveniji izrekla prvu opomenu zbog sustava vinjeta, jer je ocijenila da takvim načinom naplate cestarina obespravljuje vozače iz drugih članica EU-a koji se slovenskim cestama kratko voze i najčešće samo u tranzitu.

Slovenija je sredinom prošle godine uvela naplatu cestarine vinjetama koje vrijede šest mjeseci i stoje 35 eura i cjelogodišnjim vinjetama po cijeni od 55 eura. Jeftinije vinjete za provoz i za kraća razdoblja, kao primjerice u Austriji, nisu uvedene.

Promjena sadašnjeg sustava vinjeta Sloveniji bi, po vladinoj ocjeni, mogla još više otežati financiranje cestogradnje zbog očekivana pada prihoda, a kako odbija uvesti provozne vinjete, i dalje joj je blokirano 206 milijuna eura za gradnju autocesta do 2010., što ih joj je odobrila Europska komisija.

Uz to, slučaj bi mogao završiti i na sudu Europskih zajednica.

Vlačič je nakon susreta s Tajanijem rekao da je inzistirao na suverenu pravu Slovenije da odredi cijenu vinjeta, makar je na susretu u Europskoj komisiji čuo i prijedlog o visini cijena kraćih vinjeta za strance.
Hina|Net.hr
19.03.2009.

Není tady

 

#2 3. 7. 2009 9:16

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: Umoudři se Slovinci ohledně dálničních známek ? ( II část )

Dobrý den!
Máte nějaké informace, jak tato záležitost dopadla? Chceme jet letos do Chorvatska přes Slovinsko a zajímalo by mě, jak nakonec Slovinci rozhodly ohledně dálničních známek...
Děkuji
K

Není tady

 

#3 3. 7. 2009 13:54

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Umoudři se Slovinci ohledně dálničních známek ? ( II část )

Tato zalezitost je cerstva jen 3 dni a nemam prime informace ale zrejmne vse zustava pri starem, tj. tak jak jsem uz psal. Holt v tom jsou nekompromisni a tvrdy jak Stalin dumbom

Upravil(a) Tomislav CK Dalmacijatour (3. 7. 2009 13:55)

Není tady

 

#4 21. 9. 2009 10:15

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Umoudři se Slovinci ohledně dálničních známek ? ( II část )

Tak mají Slovinci i 15 eurové týdení viněty za autostráde, ale kdyby je měli v prodejních místech na které upozorňují, případně, aby byly otevřeny (osobní zkušenost). Pro zisk zapoměnli jako vždy na provedení. smile


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů