Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 3. 2. 2006 19:31

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Štěstí? Co je to štěstí?

Taková hříčka

autor:  Bláža.. Tichá

Měla jsem to těžké, rodina se mě zřekla,
že prý jsem skvrna čisté pověsti a to že nesnesou.
A že oni snesou, mou stokilovou sestru,
holt, asi že má doktorát.
Ale, já se nezatvrdila, nestěžovala jsem si,
učitelé jsou zlí lidi.

Jediné hodné lidi jsem potkala na psychiatrii.
Nikdy nezapomenu, jak mě pan Prímář pochválil,
že mu ty nové zuby sedí líp, než ty staré, co jsem mu vyrazila.
Ale, pak mě vyrazili i z psychiatrie
a vrátili zpátky do kriminálu.
Taky mě dříve propustili, 
že jsou moc rádi, že už je opouštím.

Jednozubýho Imricha jsem potkala na nádraží
a spokojeně, jsme si žili.
Nešastný den, kdy jsem potkala Máňu Vokurkovou!
Měla vohoz, jakej ani v popelnicích před vilama nenajdeš.
Háro měla, že prej za tisíc.
Prej vyhrála, že v Bingu tři melouny
a má vystaráno, ta fuchtle jedna nemytá!

Proto já, Josefa Novotná, prohlašuji
i když nevím , kolik za to bude,
ale trvám na tom:
Já, Josefa Novotná, prohlašuji:
Štěstí.... je Vůl.

Upravil(a) Bláža.. (3. 2. 2006 20:26)

Není tady

#2 4. 2. 2006 10:40

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Re: Štěstí? Co je to štěstí?

Ne štěstí není vůl, ale nesmí být sobecké, já jsem nejvíc šastná, když někomu z rodiny udělám radost. Nějaké velkolepé a dlouhodobé štěstí asi není, ale i drobné chvilky štěstí nejsou k zahození.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#3 4. 2. 2006 12:15

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Nějaké velkolepé a dlouhodobé štěstí asi není, ale i drobné chvilky štěstí nejsou k zahození.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Naprostý souhlas Irenko, jen jsem chtěla na netypickém příkladu zviditelnit, to , co Ty jsi nazvala : "Velkolepým štěstím".
Někdy se zdá, že stejný přístup jako Josefa, má spousta jiných lidí a na úplně jiné společenské "výši", ve své rovině vnímání, jen to u nich není vidět.

Není tady

#4 4. 2. 2006 16:26

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Dámy, musím nesúhlasi s tvrdením, že dlhodobé šastie nieje... je...

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#5 4. 2. 2006 16:28

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

je to věc názoru.

Není tady

#6 4. 2. 2006 17:29

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Ano, je to věc názoru, ale to byla relaxační vsuvka, při práci, pro uvědomění, že jsou i jiní lidé a ne jen hvězdní
atleti mezi námi. A je jich více, než si připouštíme. Koupím si Nový Prostor.
Štestí je pocit štěstí. Provokuje mne ideál úspěšného manažerského typu s americkým úsměvem. Je to pohádka.
A je to i o štěstí, na koho si sedne. Vyprávěl mi táta, o podnikání. Měl zkušenosti předávané po generace.Abych nečekala, že vše záleží jen na pracovitosti a na nápadu. Říkal, někdy se člověk nestačí divit, jak se to rozjede do šířky, kterou ani nečekal a pak zase pracuje ještě více a není z toho nic. Říkal mi: zařiď te se na štěstí i na smůlu. Hlavně, štěstí moc nevěř, je vrtkavé.
To, co myslí xXx, to je hodně zdraví rozum. Základ pro všechno. A taky umění být šastným. To každý neumí.

Ahoj

Upravil(a) Bláža.. (4. 2. 2006 17:34)

Není tady

#7 4. 2. 2006 18:42

Petuna
♥♥♥♥♥--

Nedá mi to abych nenapsala. Již vím co je štěstí!!!
Před třemi týdny jsem byla v nemocnici na hysterektomii.Po dnu kdy jsem ležela na JIP mě přivezli na pokoj. Vedle na posteli jsem zaregistrovala mladou paní v šátku. Během krátké doby za ní přišla nějaká paní, vzala si k ní židli a povídá" mladá paní, měla by jste si již vyřídit úřední záležitosti, jak to bude s dětmi , když manžela nemáte , peníze na Hospic máte? Měla by jste co nejdříve nastoupit, je mi to líto" atd.atd. Zpozorněla jsem a krve by se ve mě nedořezal. Musela jsem se opravdu skoro odplazit na chodbu, kde mě sestřičky položily na chodbu. Ani nevěděli že tam doktorka z Hospicu je a řeší přede mnou tyto věci. Patří to k životu ale bylo to hrozné. Ty její oči a pláč nezapomenu do konce života.Když jsem se pak dozvěděla, že měla tu samou operaci asi před 1/2 rokem a teď umírá protože to bylo pozitivní, dostala jsem příšerný strach. Přežít tu dobu, než jsem měla výsledky byly šílené. Když mi řekli že je to negativní, přehodnotila jsem celý život. Vždy jsem řešila "teď mi to připadá jako kraviny" manžela jak mě štve a trápila se šíleně a ostatní věci, peníze, lidi v práci, drzou dceru atd. tak jsem si neuvědomovala že to nejsou šílené problémy ale pouze nějaké trápení. Začala jsem se nějak více radovat, že jsem zdravá , mám holky velkou a prcka (2), se kterýma se zasměju, můžu řešit ty "kraviny", jedu k rodičům,dáme si vinko, posedíme, podrbem. Všechny tyto věci jsou štěstí, ale my si to vůbec neuvědomujeme!! Zdraví je to nejdůležitější, není to samozřejmost!!!!!!!!!!

Není tady

#8 4. 2. 2006 18:50

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Pravda, štěstí třeba máme a ani si to neuvědomíme, vidíme ho až, když ho ztrácíme, štěstí je obyčejné jako zdraví, láska blízkých lidí, život bez války atd..Někteří lidé mají i to absolutní štěstí, ale je to spíš postavení jejich mysli a schopnost pozitivně vnímat dění kolem sebe, to není dáno každému. Myslím, že štěstí je i naděje a těšení se na něco, lidi, kteří v něco věří jsou snad pomyslně šasnější než tvrdí realisté, realismus vede často ke skepsi.

Není tady

#9 4. 2. 2006 18:51

Žena 2
♥♥♥----

Petunko,
ano, bohužel si to uvědomujeme, až když ho ztrácíme.

Nebojte se hledat cesty ve tmě nebo světlo nosíte v sobě a to vás povede.

Není tady

#10 4. 2. 2006 19:20

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

V to, co řekla Petuna, je veliké poznání. Štěstí je život sám. Je to dar, který by nám neměl proklouznout mezi prsty a kterého bychom měli využít, dokud je nám dopřáno.

Není tady

#11 4. 2. 2006 19:40

Žena 2
♥♥♥----

Já jsem dnes zažila takové malé štěstí, ale je tu se mnou a je mi moc krásně.Byla jsem si koupit krém na obličej, protože jsem v zaměstnání dlouho venku na mrazu střídavě ve vlhkém prostředí a kůže na obličeji mi začíná praskat.Nechtěla jsem žádný z osvědčených drahých krémů, ale nějaký dobrý levný krém.Po dlouhém přemýšlení mě oslovila krabička AB.Vzpomněla jsem si, že jsem jej před 30 ti lety, jako děvče viděla na maminčině toaletě.Neváhala a dala ho do košíku.Před málo okamžiky, kdy jsem se okoupala jsem jej otevřela a natřela obličej.Vůně krému mě vrátila zpět do dětství do máminé náruče, kdy jsem cítila její vůni jako pocit bezpečí a lásky.Náhle mám krásný večer jsem s maminkou,tatínkem v jejich ložnici obklopená jejich city.I to je štěstí.

Není tady

#12 4. 2. 2006 20:34

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Taky se musím podělit, zažila jsem takové malé štěstíčko.
Známá má neteř, která žije v nepravý čas na nepravém místě. Práce žádná, pracuje jako uklízečka a má miminko. Náhodou jsem se dostala k tomu, že jedna bohatší paní dávala za symbolickou cenu krabici nádherných  oblečků. To jste neviděli, jak jsem si s tím celý večer pohrála. Takový malinký a věděla jsem, jakou jí to udělá radost. Krabice už je tam kde má být a je to fajn pocit.

Upravil(a) Bláža.. (4. 2. 2006 20:35)

Není tady

#13 4. 2. 2006 20:40

Petuna
♥♥♥♥♥--

Před chvílí šla malá spát a říká mi " maminko pufu (pusu)"  " a etě jednu"!!
Mamka volá, že plete malé čepici a děda že zlobí!!! A já mám pocit štěstí (ale předtím bych to nevěděla)!!

Není tady

#14 4. 2. 2006 20:44

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Přesně tak nějak jsem to myslela, chvíle štěstí a spokojenosti ne spojené s vlastnictvím, ale spojené se sounáležitostí a láskou.

Není tady

#15 4. 2. 2006 20:44

Žena 2
♥♥♥----

Jistě se to bude miminku líbit.Protože jak všude tvrdím i věci mají pamě a Ty jsi to Blaženko dělala jistě s láskou.Bude se cítit jako princ nebo princezna, viď.Lidé by si měli umět pomáhat.Také jsem darovala zcela zadarmo jedné naší mladé ošetřovatelce kočárek,zavinovačky a celou výbavičku na její děátko.Byla to moc hodná a pracovitá holka.I když huba nevymáchaná, kolikrát bych jí tak plácla.

Není tady

#16 4. 2. 2006 21:39

Marek_
♥♥♥♥♥♥-

Bláža, som rád, že si na to prišla sama... Šastie je Život... jediné, čo nám môže šastie pokazi sme my sami...

Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

#17 4. 2. 2006 22:49

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Žana2:
mᚠpravdu, že věci mají pamě.
Potřebovala jsem 2 kusy nábytku, úplně atypické. Protože jsem podnikavá, tak jsem
hledala výrobny a všude možně. Pak jsem narazila na inzerát. Ty dva kusy byly vyfocené. A jako by byli pro mě udělané na míru.Hned na fotkách působily neuvěřitelně příjemně a ještě jsem měla pocit, jako když mi z toho něco vyzařovalo: Dobře zapla a dobře se Ti povede. No, jak ve střelené pohádce. Když jsem spočítala účel a dobu, po kterou je budu potřebovat, bylo jasné, jak řešit. Tak jsme pro starý dlouhý peřiňák a skříň jeli. Syn bývalých majitelů, byl vyrovnaný, jak sluníčko a bylo jasné, že tady bydleli optimisti. Zaplatila jsem víc, než jsem musela.
A cítila jsem ve vzduchu spokojenost, že věci dále slouží a že je to v pořádku. A to se přeneslo i do pokoje. Já myslím, že se mi ti nezdá.

Není tady

#18 5. 2. 2006 2:25

Penelopa
Host

Blazo, ty jsi uzasny clovek ! Diky za takove lidi...cool
K te definici stesti: V jedne zname stare a klasicke ceske pohadce se hlavni hrdina take pta: Co je stesti? A dostane se  mu odpovedi: "Je to tva radost, ktera druhym nezpusobuje zarmutek ani zal. Vse ostatni je jenom sobectvi." A ja myslim, ze vtom je receno uplne vse.

#19 5. 2. 2006 10:41

maya
♥♥♥♥♥--

Myslím, že štěstí není vůbec nic objektivního, je to podle mě jen o subjektivním pocitu štěstí. Dokonce si nemyslím, že by např. tak zásadní věc jako zdraví bylo nejdůležitějším předpokladem štěstí -  i když samozřejmě jsem za ně nesmírně vděčná a uvědomuju si, jaký je to dar.
Četla jsem, že proběhl rozsáhlý průzkum, kdy byli lidé ze všech možných koutů planety dotazováni na to, zda se cítí být šastní. Výsledek ankety byl pro spoustu lidí poněkud paradoxní, protože nejšastnějšími lidmi na Zemi se stali občané nějakého chudého afrického státu, kde např. o nějakém bohatství nebo dobré zdravotnícké péči nemůže být řeč...
Myslím, že to taky dost vystihuje krátký příběh od mého nejoblíbenějšího autora, Anthony de Mella (bohužel už si ho nepamatuju přesně, ale smysl příběhu se pokusím co nejlépe zachovat): Jakéhosi člověka navštívil anděl a řekl mu: " NᚠPán ti udělil velikou milost: přej si jakoukoli jednu věc na světě, a o co požádáš, bude ti splněno." Nebohý člověk se trápí dny a noci a přemýšlí, co nejdůležitějšího by si měl přát, co by ho učinilo šastným. Andělovi už je člověka líto, a tak se zasměje a poradí mu: Přej si to, že a jsi po celý svůj život šasný, a už ti bude sesláno cokoli."

Není tady

#20 5. 2. 2006 11:04

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Viděla jsem v televizi pořad, o cestování po Africe. Jako na uvážení, ukázali jeden pouštní kmen, kde je překvapilo příjemné vystupování hostitelů a zvláště žen. A nebylo to ze zdvořilosti. Bylo to opravdové. Tak jim to nedalo a zeptali se rovnou. Proč. Jedna z žen jim to vysvětlila, že jsou šastni kvůli dobrému  lidu, krásnému domu a krajině.
Jejich obydlí tvořil velký, plátěný hangár, před ním starý plechový sud na vodu a krajina, byl písek kolem.

Není tady

#21 5. 2. 2006 13:56

maya
♥♥♥♥♥--

Blážo, ten dokument jsem taky viděla. Hodně mě oslovila přesně ta scéna, kterou popisuješ - hlavně ten krásný dům... Záleží jen na úhlu pohledu...

Není tady

#22 6. 2. 2006 8:36

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Pocit naprostého štěstí jsem paradoxně prožila na floatingu. To je takové to velké vejce s nasyceným solným roztokem, který nadnáší. Zkusila jsem floating a první půlhodinu jsem se tam plácala a nadávala si za vyhozené peníze. Druhou půlhodinu jsem se totálně uvolnila a najednou jsem měla pocit totálního štěstí, pocit, že ke štěstí není třeba nic věcného a že ke štěstí stačí jen být.

Není tady

#23 6. 2. 2006 13:35

lvice
Host

Ahojky všechny,

tak mě život odvál z těchto stránek, mám moc prac. povinností, ale konečně po dlouhé době se mohu zase připojit. Jakže to říkal pan profesor v Cestě do študákovy duše? Štěstí, co je to štěstí, muška jenom zlatá big_smile

#24 6. 2. 2006 13:37

lvice
Host

Tak tedy dámy, jsem tady uvedena jako nováček a to se mi vůbec nelíbí :mad, tak tedy nevím, kde si mám vytvořit roli coby průzkumník atp.?

#25 6. 2. 2006 14:41

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj, Lvice,
průzkumníkem se stáváme po určitém množství příspěvků. Jsem zvědavá, cu budeme za další měsíc, jestli třeba agent 007 ? To víš, proto tolik píšu, kvůli hodnosti.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí