Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 11. 4. 2009 13:39

majkafa
Host

Re: Účinky antidepresiv

Byla jsem 7 týdnů v nemocnici na psychiatrii s diagnózou těžká deprese. Byli tam i alkoholici a drogově závislí, byl tam detox. Někteří již po několikáté, několikrát absolvovali protialkoholickou léčbu.
Trošku něco málo o tom vím.
I já jsem mívala sklony řešit problémy alkoholem.

Mᚠráda orchideje? smile

Upravil(a) majkafa (11. 4. 2009 13:41)

 

#52 11. 4. 2009 13:47

Orchidei_11
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 4. 2009
Příspěvky: 12

Re: Účinky antidepresiv

majkafa napsal(a):

Psychiatr ani psychoterapeut není povinen předat nás někomu jinému. Bohužel - bohudík? i ve "stavu nouze" jsme dospělí a je jenom na nás, co s tím uděláme. A vím, jak je to někdy těžké. Sama jsem terapeuta ve "stavu nouze" hledala. Díkybohu po několikátém pokusu a pomoci mých blízkých našla - toho, kdo mi pomohl začít chtít pomoct si sama. Vyplakala jsem u mých psychoterapeutů i u mé psychiatričky potoky slz.
Jsi zajímavá, soudím dle tvých webovek. Dovedly mě k objednávce knížky Když to bolí, není to láska. Už nějakou chvilku jsem se k tomu chystala. Děkuji.

Dobře si pamatuji, že ona paní byla v pozici předávání pacientů. Teď už na tom nezáleží. Snažila jsem se tím především říci, že je velmi těžké nalézt někoho, kdo nám bude naslouchat skutečně tak, jak my sami potřebujeme.
Vídíš..., a právě třeba tato zkušenost mě přiměla k tomu, abych si také pomohla sama... Možná to tak pro mě bylo lepší. Teď nedokáži posoudit.

Já, děkuji.
Jmenovaný titul, je jeden z mých oblíbených. Třeba jsi už knihu četla, rozhodně doporučuji. Osobně ji mám stále po ruce, když potřebuji.

Není tady

 

#53 11. 4. 2009 13:50

majkafa
Host

Re: Účinky antidepresiv

Já jsem si tenkrát sama pomoct nedokázala. Až pak později, když už bylo líp, i díky antidepresivům.
Teď čtu knížku Síla přítomného okamžiku. Je spousta zajímavých knížek. Je prima, že si každý z nás, když potřebujeme a chceme, máme možnost najít to, co nás osloví. Když jsme schopni pomoct si knížkami.

 

#54 11. 4. 2009 13:51

Orchidei_11
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 4. 2009
Příspěvky: 12

Re: Účinky antidepresiv

majkafa napsal(a):

Byla jsem 7 týdnů v nemocnici na psychiatrii s diagnózou těžká deprese. Byli tam i alkoholici a drogově závislí, byl tam detox. Někteří již po několikáté, několikrát absolvovali protialkoholickou léčbu.
Trošku něco málo o tom vím.
I já jsem mívala sklony řešit problémy alkoholem.

Mᚠráda orchideje? smile

To je mi líto. Přiznám se, mě to slovo těžká deprese dost děsí... Zažít bych nic podobného nechtěla, protože to co jsem zažila mi opravdu stačilo.
Orchideje? Asi ano..., jednu doma mám. Dokonce mi vykvetla. Jméno Orchidei_11 pochází od dostihové slečny, se kterou jsem podnikala vyjížďky jako malé pískle.smile

Není tady

 

#55 11. 4. 2009 13:54

Orchidei_11
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 4. 2009
Příspěvky: 12

Re: Účinky antidepresiv

majkafa napsal(a):

Já jsem si tenkrát sama pomoct nedokázala. Až pak později, když už bylo líp, i díky antidepresivům.
Teď čtu knížku Síla přítomného okamžiku. Je spousta zajímavých knížek. Je prima, že si každý z nás, když potřebujeme a chceme, máme možnost najít to, co nás osloví. Když jsme schopni pomoct si knížkami.

Rozumím Ti. Mám docela štěstí, reaguji dobře na homeopatika. A když cítím, že začíná být zle... stačí si jeden na uklidnění vzít a jdu si zaběhat. Psa beru sebou. Jsme pak oba vyřízení, ale je nám dobře.
Správně... chceme.
Každopádně já jsem chtěla sem... tady mezi vás. Líbí se mi tu.smile

Není tady

 

#56 11. 4. 2009 22:55

sisina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 3. 2009
Příspěvky: 467

Re: Účinky antidepresiv

Lot napsal(a):

Hezký den tak jsem začala na Vaše rady užívat AD,nejdříve Vám velmi děkuji za reakce na mé trápení..depresi a prosím Vás o radu. Teď beru již 10 den Apo-Parox, přes den zdá se je to lepší , v noci spím tak asi od 10 do 3. Ale když se probudím nebo ráno mám pořád stejné úzkosti a bušení srdce a nervozitu. Pak to povolí tak kolem poledne a do večera je to lepší.
Chci se zeptat zda se ještě i toto může spravit nebo mi lékařka když půjdu na kontrolu bude dávat ještě něco jiného?Víte celkem se toho bojím a doufala jsem že mi to pomůže také ráno normálně vstát a fungovat bez těch děsných stavů nervozity a chvění.
Poradíte mi? Je to tak normální a přejde to postupně?

Ahojky, já už 2měsíce beru Xanax a Mirtazapin a zdá se mě, že teprve začíná trochu zabírat, ale není mě dobře celý den.Ráno je mě vždy úzko, smutno, prostě špatně, trvá to tak do 14h nebo 15h odpoledne. Večer mám užívat dvojnásobnou dávku, takže dám prášky a spím,ale taky se v noci budím a mám bušení srdce, sevřený žaludek, jsem plná smutku.První měsíc jsem měla pocit že mě prášky ani na tyto nepříjemné stavy nezabírají, jen jsem z nich byla taková spomalená, unavenější.A te už pozoruju, že je mě třeba 1den úplně dobře a jak se stane doma sebemenší věc, která mě trošku rozhodí,(týká se to M), tak jen špatná myšlenka nebo podezření z mé strany mě rozhodí třeba na další 3dny.To jen brečím bez příčiny, je mě strašně smutno atd.. Takže to mám velmi podobné jako ty.Už mě bylo jeden den tak špatně, že jsem volala lékaři a dal mě bližší termín, aby zjistil příčinu, ale byl velmi překvapený, že mě léky nezabírají jak jsme předpokládaly.Prej mám docela silné dávkování.Tak uvidím, co mě řekne osobně.Ale pro mě jsou ty rána také nejhorší.

Není tady

 

#57 11. 4. 2009 23:04

sisina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 3. 2009
Příspěvky: 467

Re: Účinky antidepresiv

majkafa napsal(a):

Já jsem si tenkrát sama pomoct nedokázala. Až pak později, když už bylo líp, i díky antidepresivům.
Teď čtu knížku Síla přítomného okamžiku. Je spousta zajímavých knížek. Je prima, že si každý z nás, když potřebujeme a chceme, máme možnost najít to, co nás osloví. Když jsme schopni pomoct si knížkami.

Něco podobného jsem zažívala před lety, když mě umíral bratr na rakovinu a já měla doma kojence,tak nějak mě to vzalo, že jsem myslela, že umřu s ním.To jsem byla tak zoufalá, že jak mě doktorka uviděla osobně, jinak termíny k lékařce byly tak za 6týdnů, vzala mě hned a nasadila léky, týden jsem čekala na účinek, byl to snad nejhorší týden v mém životě.A nakonec jsem se z toho dostala a fungovala zase bez prášků.A ještě následovalo jedno období tak asi 6měsíců, co jsem se dostala do těžkých depresí a zas prášky.A letos je to už po 3. v mém životě , kdy užívám AD.Vždy tu depresi vyvolá jiný životní nepříjemný zážitek.Tak mám docela obavu, aby to tak se mnou nešlo až do konce života, že se tak vždy položím až na psychické dno.Proto jsem se chtěla zeptat Majkafo, stalo se ti to jen jednou nebo se ten stav po letech někdy vrátil v nějaké pro tebe těžké životní sytuaci?

Není tady

 

#58 11. 4. 2009 23:15

sisina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 3. 2009
Příspěvky: 467

Re: Účinky antidepresiv

majkafa napsal(a):

Byla jsem 7 týdnů v nemocnici na psychiatrii s diagnózou těžká deprese. Byli tam i alkoholici a drogově závislí, byl tam detox. Někteří již po několikáté, několikrát absolvovali protialkoholickou léčbu.
Trošku něco málo o tom vím.
I já jsem mívala sklony řešit problémy alkoholem.

Mᚠráda orchideje? smile

Tak mě kdyby poslali na psychiatrii, tak bych tam asi už úplně zešílela.Dělá mě velký problém vzdálit se z domu, strašně lpím na domovu, cítím se tam lépe i když tu vlastně na mě vše padá.Ale nabídky od mamky a příbuzných, abych když je mě nejhůř přespala u nich mě děsí.Mám pocit, že když nebudu doma, něco se mě vymkne kontrole, že se něco stane, co jsem mohla ovlivnit.Asi jsem trochu divná, ale nerada cestuju, bojím se jezdit autem(ale to až po autonehodě).Doma mám pocit, že na mě nikdo nemůže a jsem tu v bezpečí.Třeba jen pár ocí v porodnici byly pro mě šílené.A to jsem tehdy právě neřešila deprese.A z alkoholu mám celkem strach.Mám strach pít na žal, bojím se že bych do toho spadla.

Není tady

 

#59 12. 4. 2009 0:53

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Účinky antidepresiv

sisi, AD som nebrala - ( nechcela som - bolo mi jasné, že môj problém nevyriešia a plus sa  ani nedalo, pretože som prakticky dlhodobo vôbec nejedla, nevedela som prehltnú  ani sústo, do toho zvracanie aj z čaju, doslova reflux )
psychológ - kedysi dávnejšie som skúšala, kvôli niečomu inému - mne to nedalo absolutne nič
žeby osobnostná vada va , ale nie lol , len u mňa bol problém jasný a  toho som si bola vedomá
určite by sa našlo veža wink , v čom by mi bol vtedy pomohol, lenže ja  "som nemala " na vykeciavanie sa
prestala som  úplne rozpráva, ... atď.
 
zlomilo sa to...,  jedného dňa sa to začalo láma, a ja som si začala uvedomova, že to možno prežijem...
žiadna konkrétna vec, nič hmatatežné mi nepomohlo

  jediné....... láska, láska ktorú som pocítila k sebe samej ( to je na dlhé rozprávanie - prečo )
   láska od najstaršieho syna
   pohladenie od žudí tu na babi
  a ja ako človek som si to musela prejs , aby som to pochopila

  ono je to naozaj na dlhé rozprávanie, snáď to bude zrozumitežné aj v takejto forme big_smile
  dar reči mi akosi uniká vissla
 
  chcela som tým poveda, že aj toto sa stáva  stolt

Není tady

 

#60 12. 4. 2009 10:26

majkafa
Host

Re: Účinky antidepresiv

sisina napsal(a):

.Proto jsem se chtěla zeptat Majkafo, stalo se ti to jen jednou nebo se ten stav po letech někdy vrátil v nějaké pro tebe těžké životní sytuaci?

Ano, už v roce 1995 jsem se léčila s těžkou depresí - problémy v práci. A před 25 lety jsem se pokusila poprvé o sebevraždu.  Před třemi lety jsem nezvládla odchod manžela k jeho slečně. Chodila jsem k psychiatričce nejmíň jednou týdně, měla o mě strach, chtěla mě vidět. Co se týká psychiatrie, po pokusu o sebevraždu, kdy je pacient zachraňován v nemocnici,  jsou všichni pacienti jistou dobu hospitalizování na psychiatrii. Byla jsem tam moc ráda. Nechtěla jsem vůbec domů. Tam bylo bezpečí.

Upravil(a) majkafa (12. 4. 2009 10:27)

 

#61 14. 4. 2009 7:54

Lot
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 12. 2007
Příspěvky: 130

Re: Účinky antidepresiv

Hezký den,

tak se hlásím po delší době...musím říct že se cítím lépe než před měsícem..není to sice to pravé ale určitě lepší.
Spím již taky ovšem s prášky miabene a chci se zeptat..často se mi stává že jsem velmi propocená, musím se v noci převlíkat atd. atd. a taky se mi zdají sny takové dost odpudivé..vždy se mi sny zdály ale spíše ,že někoho hledám, utíkám před někým vždy byly takové dost stresující ale teď jsou opravdu jiného kalibru:dumbom:dumbom..jako by se mi promítaly obrazy z klipu Marylina Mansona atd. atd., různě hnusné morbidní obrazy,,je to možné? Není to každou noc ale teda příjemné to není!!skurtskurt

Není tady

 

#62 15. 4. 2009 15:19

sisina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 3. 2009
Příspěvky: 467

Re: Účinky antidepresiv

Lot napsal(a):

Hezký den,

tak se hlásím po delší době...musím říct že se cítím lépe než před měsícem..není to sice to pravé ale určitě lepší.
Spím již taky ovšem s prášky miabene a chci se zeptat..často se mi stává že jsem velmi propocená, musím se v noci převlíkat atd. atd. a taky se mi zdají sny takové dost odpudivé..vždy se mi sny zdály ale spíše ,že někoho hledám, utíkám před někým vždy byly takové dost stresující ale teď jsou opravdu jiného kalibru:dumbom:dumbom..jako by se mi promítaly obrazy z klipu Marylina Mansona atd. atd., různě hnusné morbidní obrazy,,je to možné? Není to každou noc ale teda příjemné to není!!skurtskurt

Ahoj, tak já sice beru na noc jiné prášky, ale mám s tím propocením stejné problémy. Ale za to ráno vstanu a vůbec nevím nioc o žádných snech. Takže se mě nezdají.

Není tady

 

#63 18. 4. 2009 20:38

moneta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 13. 4. 2009
Příspěvky: 306

Re: Účinky antidepresiv

Máte někdo zkušenosti s Argofanem či Fluzakem?

Není tady

 

#64 18. 4. 2009 22:19

majkafa
Host

Re: Účinky antidepresiv

sisina napsal(a):

Ahoj, tak já sice beru na noc jiné prášky, ale mám s tím propocením stejné problémy. Ale za to ráno vstanu a vůbec nevím nioc o žádných snech. Takže se mě nezdají.

Já jsem se s s práškama na spaní - Stilnox, taky moc potila v noci. Sny jsem neměla. Když prášek zabíral, úplně jsem cítila, jak mi to vypíná mozek. To není bohužel přirozený spánek, jen násilné vypnutí, ale díkybohu aspoň za to, když to jinak nejde.

 

#65 19. 4. 2009 13:07

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Účinky antidepresiv

Já spím jedině se stilnoxem už několik let. Užívám 1/2 před spaním, dávky nezvyšuju, ale bez stilnoxu prostě neusnu. Spánek mám úplně normální, zdají se mi normální sny a v noci se vůbec nepotím.

Není tady

 

#66 19. 4. 2009 14:58

Lot
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 12. 2007
Příspěvky: 130

Re: Účinky antidepresiv

Zdravím všechny,

musím říct že teprve těch po 6 týdnech AD zabraly a cítím se nesrovnatelně lépe:kapitulation:kapitulationkapitulation
Stále beru prášky na spaní Miabene takže spím celou noc a dnes jsem se pokusila si nevzít...opět jsem nespala. Takže bohužel bez nich neusnu stále.
Ale i když mi AD pomáhají..vadí mi že je beru, tak nějak vnitřně si říkám že moje pocity jsou utlumené umělé. nevím jak to říct, proč mnoho lidí zvládá situace atd, bez braní AD a někdo se hroutí a musí si takto huntovat tělo. Nějak se jakoby stydím nebo nevím jak to říct..proč jiní jo a já nezvládám?

Není tady

 

#67 19. 4. 2009 15:34

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Účinky antidepresiv

Lot napsal(a):

Zdravím všechny,

musím říct že teprve těch po 6 týdnech AD zabraly a cítím se nesrovnatelně lépe:kapitulation:kapitulationkapitulation
Stále beru prášky na spaní Miabene takže spím celou noc a dnes jsem se pokusila si nevzít...opět jsem nespala. Takže bohužel bez nich neusnu stále.
Ale i když mi AD pomáhají..[b]vadí mi že je beru, tak nějak vnitřně si říkám že moje pocity jsou utlumené umělé. nevím jak to říct, proč mnoho lidí zvládá situace atd, bez braní AD a někdo se hroutí a musí si takto huntovat tělo. Nějak se jakoby stydím nebo nevím jak to říct..proč jiní jo a já nezvládám?

Lot, zmier sa z tým, že ich teraz berieš pussa
  pocity mᚠlen a len svoje stolt  umelé nie sú
a prestaň si hovori, že si utlmená, keď ich už teda berieš, tak nemlᝠ seba slovne a myšlienkami
   skús to bra ako antibiotiká
niekto akútne a vysoké horúčky prežije aj bez nich, len za akú cenu, nejdem popisova  grater
  mesiace bez východiska, týždne hranica sebevraždy
nezvládala som to vôbec 

Upravil(a) katafyge (19. 4. 2009 15:40)

Není tady

 

#68 19. 4. 2009 23:47

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Účinky antidepresiv

Dotaz: prosím, je pravda, že většina doktorů se snaží předepisovat levnější varianty léků, aby se pak vešli do limitu (asi nějaký limit pojišovny, možná je to tak jinde, ale zaplapánbů nic neberu dlouhodobě, tak nevím). Třeba lék nejlepší stojí 500 a trošinku horší, starší, stojí 220 a tak vám předepíší nebo změní na tento?
Nebo třeba při lécích na alergii, prý je to podobné. Díky

Není tady

 

#69 20. 4. 2009 9:50

sisina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 18. 3. 2009
Příspěvky: 467

Re: Účinky antidepresiv

Lot

Vůbec se netrap tím, že je bereš. Prostě jsme ty tipy žen, které mají citlivější povahu a reagují na životní těžké období hůře.Tak mě to vysvětli pan doktor.A u mě to teda sedí. Klidně jsem schopná brečet i u večerníčku nebo když jsou v tv zprávy, jak  někde umírají lidé, tak brečím jako by to byl někdo z mé rodiny.Prostě jsi citlivá a myslím, že to není nic špatného.Utlumená jsem se také cítila ale ten pocit přejde.Pořád je to tvůj mozek, který tě řídí.V těch lécích jsou jen látky, kterých máme méně jako ostatní.Jsou to látky, které řídí nervovou soustavu a tak si pomůžeme pilulkou.A to, že to bereš nemusíš nikomu říkat.

Upravil(a) sisina (20. 4. 2009 9:51)

Není tady

 

#70 20. 4. 2009 20:00

Krevetka
♥♥♥----
Místo: sev.čechy,ač rodilá Pražanda
Registrovaný: 6. 12. 2008
Příspěvky: 165

Re: Účinky antidepresiv

lavský napsal(a):

Dotaz: prosím, je pravda, že většina doktorů se snaží předepisovat levnější varianty léků, aby se pak vešli do limitu (asi nějaký limit pojišovny, možná je to tak jinde, ale zaplapánbů nic neberu dlouhodobě, tak nevím). Třeba lék nejlepší stojí 500 a trošinku horší, starší, stojí 220 a tak vám předepíší nebo změní na tento?
Nebo třeba při lécích na alergii, prý je to podobné. Díky

Ahoj. Nemyslím si, že hlavní důvod, proč lékař předepíše takový či makový lék by byl v tom, jak je drahý, ale spíše v tom, z jaké farmaceutické firmy mu dealer nabídne za předepisování jeho propagovaného léku více peněz, či nějakou odměnu. Stejně tak fungují lékárny, že dostávají za změnu preparátu nějaké provize, dárečky apod, takže když např.přijdeš s předpisem na Serlift ,tak on ti řekne, že ho nemá,ale že stejný preparát je Zoloft, jen od jiné firmy a vnutí ti ho.  A to proto, že distributor Zoloftu lékárníkovi nabídl "dáreček". Tak to bohuže chodí. Ty však nemusíš souhlasit. tummenupp


"Nedělej druhým to, co sám nechceš, aby dělali oni tobě".

Není tady

 

#71 20. 4. 2009 20:05

Krevetka
♥♥♥----
Místo: sev.čechy,ač rodilá Pražanda
Registrovaný: 6. 12. 2008
Příspěvky: 165

Re: Účinky antidepresiv

Lot napsal(a):

Zdravím všechny,

musím říct že teprve těch po 6 týdnech AD zabraly a cítím se nesrovnatelně lépe:kapitulation:kapitulationkapitulation
Stále beru prášky na spaní Miabene takže spím celou noc a dnes jsem se pokusila si nevzít...opět jsem nespala. Takže bohužel bez nich neusnu stále.
Ale i když mi AD pomáhají..vadí mi že je beru, tak nějak vnitřně si říkám že moje pocity jsou utlumené umělé. nevím jak to říct, proč mnoho lidí zvládá situace atd, bez braní AD a někdo se hroutí a musí si takto huntovat tělo. Nějak se jakoby stydím nebo nevím jak to říct..proč jiní jo a já nezvládám?

Ahoj Lot. Je to necelý půl rok a já vysadila postupně AD. Zatím se cítím celkem fajn a i když docela častěji cítím attaku, tak už se sebou umím pracovat a nestrestuji se tím a rozdýchám to. ono to zase ustoupí. A co ti tím chci říci? Prošla jsi asi těžkým obdobím. Odnesla to psychika a ty ted nezvládᚠsvé emoce, život, tak ti pomáhají AD. Dej jim šanci. 100% přijde doba, kdy sama pocítíš, že bys to zvládla bez nich a za pomoci lékaře je pomalu vysadíš. Já jsem je chtěla brát rok a pak začít vysazovat,ale kvůli určité věci jsem to udělala dříve a nelituji. Jsem také smířená s tím, že pokud nebudu zvládat, zase na ně nastoupím, ale už se toho nebojím.
Uvidíš, že i ty budeš pak vpohodě. Hlavně se nenič myšlenkou na to, že jsi "jiná", "divná", když si huntuješ tělo AD. Ono to zase takové huntování není, neboj. Ted je ber, odprosti se od všeho, nemysli na nic jen na to, že ti je lépe a uvidíš, že jednou "to " přijde. Je ještě brzy. Na panickou poruchu (mᚠji, nemýlím-li se)? by se prý měly léky brát aspon rok, aby se to neminulo účinkem.

Držím palečky a kdyžtak jsem na SZ. Nějak jsi tam přestala psát. sad Tak uvidíš.


"Nedělej druhým to, co sám nechceš, aby dělali oni tobě".

Není tady

 

#72 20. 4. 2009 20:17

madabr
♥♥♥----
Registrovaný: 26. 5. 2008
Příspěvky: 166

Re: Účinky antidepresiv

ahoj, beru AD od října, nedávno jsme se pokusila je vysadit a byl to hrozné, byla jsem úplně mimo, černé myšlenky,vše špattně, prostě nic moc, tak jsem se objednala k doktorce a dostala vynadaný, že za a) se to nesmí vysadit najednou a za b) bez porady s doktorem. tak jsem je zase pokorně začala brát a během týdne jsem byla v pohodě. má to ale vedlejší účinky, přes den jsem ospalá jako kotě a v noci se pořád budím, a taky to n mě působí v oblasti sexu, bohužel negativně. ale to je prý normální.taky jsem měla stŕašný pocit, že to sama nezvládám, že jsem slabota, ale je fakt, že s nima se cítím líp, takže zatím budu poslouchat lékaře. protože jinak by to asi stálo fakt za houby

Není tady

 

#73 20. 4. 2009 20:21

majkafa
Host

Re: Účinky antidepresiv

lavský, běž k lékaři a nevyzvídej stále tady na babinetu. Pokud vím, tak tady žádný psychiatr není.

 

#74 20. 4. 2009 23:23

lavský
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 8. 2007
Příspěvky: 747

Re: Účinky antidepresiv

Krevetka napsal(a):

lavský napsal(a):

Dotaz: prosím, je pravda, že většina doktorů se snaží předepisovat levnější varianty léků, aby se pak vešli do limitu (asi nějaký limit pojišovny, možná je to tak jinde, ale zaplapánbů nic neberu dlouhodobě, tak nevím). Třeba lék nejlepší stojí 500 a trošinku horší, starší, stojí 220 a tak vám předepíší nebo změní na tento?
Nebo třeba při lécích na alergii, prý je to podobné. Díky

Ahoj. Nemyslím si, že hlavní důvod, proč lékař předepíše takový či makový lék by byl v tom, jak je drahý, ale spíše v tom, z jaké farmaceutické firmy mu dealer nabídne za předepisování jeho propagovaného léku více peněz, či nějakou odměnu. Stejně tak fungují lékárny, že dostávají za změnu preparátu nějaké provize, dárečky apod, takže když např.přijdeš s předpisem na Serlift ,tak on ti řekne, že ho nemá,ale že stejný preparát je Zoloft, jen od jiné firmy a vnutí ti ho.  A to proto, že distributor Zoloftu lékárníkovi nabídl "dáreček". Tak to bohuže chodí. Ty však nemusíš souhlasit. tummenupp

znamy to bral, a tak jsem se vyptaval. Dali mu nejakou novinku po normal leku, vse bylo ok a pak mu to chteli zmenit nazpet za jiny, novy lek, ale s ucinnou latkou stejnou jako v tom uplne prvnim. Takze jako nazpet. A jak pisi, tak to bylo i v alergologii, co jsem slysel

Není tady

 

#75 21. 4. 2009 18:46

Krevetka
♥♥♥----
Místo: sev.čechy,ač rodilá Pražanda
Registrovaný: 6. 12. 2008
Příspěvky: 165

Re: Účinky antidepresiv

lavský napsal(a):

Krevetka napsal(a):

lavský napsal(a):

Dotaz: prosím, je pravda, že většina doktorů se snaží předepisovat levnější varianty léků, aby se pak vešli do limitu (asi nějaký limit pojišovny, možná je to tak jinde, ale zaplapánbů nic neberu dlouhodobě, tak nevím). Třeba lék nejlepší stojí 500 a trošinku horší, starší, stojí 220 a tak vám předepíší nebo změní na tento?
Nebo třeba při lécích na alergii, prý je to podobné. Díky

Ahoj. Nemyslím si, že hlavní důvod, proč lékař předepíše takový či makový lék by byl v tom, jak je drahý, ale spíše v tom, z jaké farmaceutické firmy mu dealer nabídne za předepisování jeho propagovaného léku více peněz, či nějakou odměnu. Stejně tak fungují lékárny, že dostávají za změnu preparátu nějaké provize, dárečky apod, takže když např.přijdeš s předpisem na Serlift ,tak on ti řekne, že ho nemá,ale že stejný preparát je Zoloft, jen od jiné firmy a vnutí ti ho.  A to proto, že distributor Zoloftu lékárníkovi nabídl "dáreček". Tak to bohuže chodí. Ty však nemusíš souhlasit. tummenupp

znamy to bral, a tak jsem se vyptaval. Dali mu nejakou novinku po normal leku, vse bylo ok a pak mu to chteli zmenit nazpet za jiny, novy lek, ale s ucinnou latkou stejnou jako v tom uplne prvnim. Takze jako nazpet. A jak pisi, tak to bylo i v alergologii, co jsem slysel

Ty asi moc nečteš, co ti kdo píše, vid? Ty asi pořád jedeš to své. big_smile


"Nedělej druhým to, co sám nechceš, aby dělali oni tobě".

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů