Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1101 4. 5. 2023 21:24

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Shakespeare tím prvním veršem určitě myslel celkově dobrý vztah k lidem. Ale prakticky se to dodržet moc nedá. kapitulation

Taky tomu tak rozumím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1102 14. 6. 2023 18:42

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové překrásné vydání.
                                                                                                              Andersen

Lidi mám rád, ale příroda je mi milejší.
                                                  Byron

Jen příroda dělá velké věci zadarmo.
                                              Descartes

Příroda se stále plete do umění.
                                       Emerson

Příroda je jediná kniha, která na všech stránkách nabízí zajímavý obsah.
                                                                                                 Goethe

Je třeba žít ve shodě s přírodou.
                                       Horatius

Co pokládᚠza spravedlivější, abys ty poslouchal přírodu, či příroda tebe?
                                                                                                     Seneca ml.

Kdysi byla příroda mocná. Dnes je nemocná.
                                                   Švandrlík


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1103 16. 6. 2023 7:14

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčáku, souhlas, až na senecu ml. a švandrlíka smile Myslím si, že spíš než poslouchat, by měl člověk naslouchat. Příroda to dle mého dělá automaticky smile A příroda je mocná stále. Ona si poradí vždy a za každých okolností. Dostává zabrat, ale udolat se nenechá. Jediný, kdo to nemusí přežít, jsme my, ale příroda tu bude vždy smile

Mě dnes oslovil citát na FB: Zranění (v životě) není tvoje chyba, ale za své uzdravení nesete zodpovědnost.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1104 16. 6. 2023 21:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Tak s tím bych asi polemizovala. Někdy se člověk může snažit sebevíc.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1105 17. 6. 2023 9:28

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Judyna napsal(a):

Tak s tím bych asi polemizovala. Někdy se člověk může snažit sebevíc.

To by bylo fajn stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1106 17. 6. 2023 11:09

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomito, dávám sem citáty k úvaze. Tedy nemusím s nimi úplně souhlasit, dokonce můžu nesouhlasit.
Seneca ml. - poslouchat/naslouchat; netuším, jak to bylo v originále. Podle mne se slovo naslouchat u nás začalo používat později než slovo poslouchat.
Švandrlík - mocná, nemocná; u něj to trochu beru jako hru se slovy, ze které vznikla myšlenka. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1107 17. 6. 2023 13:17

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčáku souhlas! Na každého působí citát jinak.. o tom to je wink
Jo, přesně to jsem si říkala, kdo ví, jak to bylo v originále big_smile ale v dnešní době je v tom zásadní rozdíl smile A u Švandrlíka.. no dle mého je příroda mocná stále, i když my ji můžeme nyní vnímat jinak. V momentě, kdy bude příroda nemocná, je po nás veta smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1108 17. 6. 2023 19:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomito, ano, příroda je mocná stále. A když propukne nějaká přírodní katastrofa, pro přírodu je to něco, co se v průběhu staletí, tisíciletí prostě opakuje, ale pro nás s našimi značně omezenými délkami života (ve srovnání s trváním přírody) je to obrovský zásah ze strany přírody, proti kterému jsme často naprosto bezbranní... grater
Mocná je, ale i z velké části nemocná. Uschlé stromy, jiný charakter střídání ročních období, tání ledovců atd. sad


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1109 17. 6. 2023 20:09

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Tak s tím bych asi polemizovala. Někdy se člověk může snažit sebevíc.

To by bylo fajn stolt

No, už jsem začala smile. Někdy opravdu i maxiální snaha nestačí, jsou věci, které neovlivníš, takže k uzdravení (by je to myšleno jakkoliv) nedojde. Pokud se tím myslí, že se člověk má k neštěstí, nemoci, postavit čelem, tak to bezesporu. Dobrý konec ale zaručen není. Pravda je, že si aspoń každý může říct, že to zkusil....
I s tou první částí by se dalo polemizovat - za hodně špatných situací si můžeme sami, ne že někdo jiný.

Proč Tebe to oslovilo?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1110 17. 6. 2023 21:40

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT: myšlenky a citáty

„Nespouštěj své oči z hvězd a své nohy ze země.“

T. Roosevelt


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1111 17. 6. 2023 23:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Hezké! tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1112 18. 6. 2023 10:03

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Judyna napsal(a):

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Tak s tím bych asi polemizovala. Někdy se člověk může snažit sebevíc.

To by bylo fajn stolt

No, už jsem začala smile. Někdy opravdu i maxiální snaha nestačí, jsou věci, které neovlivníš, takže k uzdravení (by je to myšleno jakkoliv) nedojde. Pokud se tím myslí, že se člověk má k neštěstí, nemoci, postavit čelem, tak to bezesporu. Dobrý konec ale zaručen není. Pravda je, že si aspoń každý může říct, že to zkusil....
I s tou první částí by se dalo polemizovat - za hodně špatných situací si můžeme sami, ne že někdo jiný.

Proč Tebe to oslovilo?

O tom to přece je. Ten citát byl myšlen především na psychickou/citovou újmu. Spousta špatného se lidem děje, a už jejich vinou, nebo ne. Dám příklad.. týrané dítě asi těžko ovlivní, jestli v té rodině zůstane nebo ne. Málokteré má tolik sebevědomí, aby se z rodiny dostalo už v dětském věku, takže většina to musí nějak "přežít". Ale to uzdravení už si pak v dospělosti musí zajistit sám. Znám hodně dospělých, kteří jsou "chudáci", protože jim v dětství bylo ubližováno a neustále se vymlouvají na to, jak jsou "zranění a ublížení" a přitom působí další a další bolest svým nejbližším. Nebo další.. žena, která je ve vztahu s agresorem. Jistě, že jí ubližuje, ale k tomu, aby se uzdravila, jí nikdo jiný nepomůže, to musí chtít a dokázat ona sama. Je to těžké? No neskutečně! Ale tu zodpovědnost si v tomto nese opravdu každý sám za sebe. Oslovilo mě to především proto, že si čím dál víc uvědomuju, jak se lidé vymlouvají, aby omluvili své špatné chování a nesouhlasím s nimi smile
Asi mᚠna mysli jiné příklady, které jsou s daným citátem v rozporu, tak budu ráda za jejich uvedení smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1113 18. 6. 2023 10:05

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Judyna napsal(a):

„Nespouštěj své oči z hvězd a své nohy ze země.“

T. Roosevelt

To jsem nikdy neuměla.. mám nohy i oči spjaté se zemí smile Co vidíte ve hvězdách, když do nich hledíte? rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1114 18. 6. 2023 10:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Palomito, ano, příroda je mocná stále. A když propukne nějaká přírodní katastrofa, pro přírodu je to něco, co se v průběhu staletí, tisíciletí prostě opakuje, ale pro nás s našimi značně omezenými délkami života (ve srovnání s trváním přírody) je to obrovský zásah ze strany přírody, proti kterému jsme často naprosto bezbranní... grater
Mocná je, ale i z velké části nemocná. Uschlé stromy, jiný charakter střídání ročních období, tání ledovců atd. sad

Ona si poradí. Místa, která člověk už dávno odepsal, jako "mrtvá" se po x letech zase probouzí k životu. A až toho na ní bude moc, poradí si i s námi. Jsme tu hosty a vůbec se podle toho nechováme. Nedivila bych se, kdyby jednoho dne došla hostitelce trpělivost.. Já už bych nás vyhodila dávno big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1115 18. 6. 2023 17:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

„Nespouštěj své oči z hvězd a své nohy ze země.“

T. Roosevelt

To jsem nikdy neuměla.. mám nohy i oči spjaté se zemí smile Co vidíte ve hvězdách, když do nich hledíte? rodna

"Nespouštěj své oči z hvězd..." - sním ve dne v noci, pouštím si fantazii na špacír, raduju se z přírody, z krásné hudby a jiných lidských výtvorů, dopřávám si i drobné radosti, těším se ze vztahů s dobrými a zajímavými lidmi, se zvířaty atd., atd.  big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1116 18. 6. 2023 18:03

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

"Nespouštěj své oči z hvězd..." - sním ve dne v noci, pouštím si fantazii na špacír, raduju se z přírody, z krásné hudby a jiných lidských výtvorů, dopřávám si i drobné radosti, těším se ze vztahů s dobrými a zajímavými lidmi, se zvířaty atd., atd.  big_smile

godlike Tohle opravdu neovládám rodna ten zbytek už mám spjatý se zemí. Pro mě kdo nespouští své oči z hvězd musí neustále vyhlížet nové a nové podněty a přesně jak píšeš, pouštět si fantazii na špacír. Když je mi dobře, cíle (vize) nepotřebuji. Když je mi špatně, je mým cílem, abych se měla dobře a tedy nepotřebuji hledět ke hvězdám, ale dělat krok za krokem, aby se mise splnila smile Jsem v tomto děsně přízemní big_smile A tobě děkuji za sdílení svého pohledu par


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1117 18. 6. 2023 19:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

Palomita napsal(a):

To by bylo fajn stolt

No, už jsem začala smile. Někdy opravdu i maxiální snaha nestačí, jsou věci, které neovlivníš, takže k uzdravení (by je to myšleno jakkoliv) nedojde. Pokud se tím myslí, že se člověk má k neštěstí, nemoci, postavit čelem, tak to bezesporu. Dobrý konec ale zaručen není. Pravda je, že si aspoń každý může říct, že to zkusil....
I s tou první částí by se dalo polemizovat - za hodně špatných situací si můžeme sami, ne že někdo jiný.

Proč Tebe to oslovilo?

O tom to přece je. Ten citát byl myšlen především na psychickou/citovou újmu. Spousta špatného se lidem děje, a už jejich vinou, nebo ne. Dám příklad.. týrané dítě asi těžko ovlivní, jestli v té rodině zůstane nebo ne. Málokteré má tolik sebevědomí, aby se z rodiny dostalo už v dětském věku, takže většina to musí nějak "přežít". Ale to uzdravení už si pak v dospělosti musí zajistit sám. Znám hodně dospělých, kteří jsou "chudáci", protože jim v dětství bylo ubližováno a neustále se vymlouvají na to, jak jsou "zranění a ublížení" a přitom působí další a další bolest svým nejbližším. Nebo další.. žena, která je ve vztahu s agresorem. Jistě, že jí ubližuje, ale k tomu, aby se uzdravila, jí nikdo jiný nepomůže, to musí chtít a dokázat ona sama. Je to těžké? No neskutečně! Ale tu zodpovědnost si v tomto nese opravdu každý sám za sebe. Oslovilo mě to především proto, že si čím dál víc uvědomuju, jak se lidé vymlouvají, aby omluvili své špatné chování a nesouhlasím s nimi smile
Asi mᚠna mysli jiné příklady, které jsou s daným citátem v rozporu, tak budu ráda za jejich uvedení smile

ad vytučnělé - to není tak jednoduché. Vem si případy vlčích dětí (extrém). Jde o to, že ve výchově je důležité správné načasování - kritické období je právě prvních pět let života. Pokud tam se něco hodně prošvihne, dítě je poznamanáno celý život - viz zmíněné vlčí děti, které se později nikdy nenanučí mluvit, různé společenské návyky a hlavně  vztahy. Od takového člověka nemůžeš v dospělosti očekávat nic moc. Není toho schopen. I týrané ženy možná nejsou všechny schopny odejít od tyrana, jejich psychika je až příliš narušena a nedokážou to, nemají takovou sílu, i když chtějí. Prostě k vůli samotné musí být i nějaká síla, schopnost věc překonat. To všichni nemají.
Jinak oběcně - výmluvy a omlouvání svého špatného chování, vymlouvání se,to mě štve taky. S tím souhlasím a s tím souvisí i to, co jsem napsala - že za hodně věcí si lidé mohou sami, není možné se vymlouvat na druhé.

Upravil(a) Judyna (18. 6. 2023 19:43)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1118 18. 6. 2023 19:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

„Nespouštěj své oči z hvězd a své nohy ze země.“

T. Roosevelt

To jsem nikdy neuměla.. mám nohy i oči spjaté se zemí smile Co vidíte ve hvězdách, když do nich hledíte? rodna

Vrabčák už odpověděl.
Snění, fantazie, možná touha po neznámém. Bez snění si život moc neumím představit. Ale nesmí se to samozřejmě přehánět smile, je třeba stát nohama na zemi a uvědomit si, co je sen a co je realita smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1119 19. 6. 2023 7:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Judyna napsal(a):

ad vytučnělé - to není tak jednoduché. Vem si případy vlčích dětí (extrém). Jde o to, že ve výchově je důležité správné načasování - kritické období je právě prvních pět let života. Pokud tam se něco hodně prošvihne, dítě je poznamanáno celý život - viz zmíněné vlčí děti, které se později nikdy nenanučí mluvit, různé společenské návyky a hlavně  vztahy. Od takového člověka nemůžeš v dospělosti očekávat nic moc. Není toho schopen. I týrané ženy možná nejsou všechny schopny odejít od tyrana, jejich psychika je až příliš narušena a nedokážou to, nemají takovou sílu, i když chtějí. Prostě k vůli samotné musí být i nějaká síla, schopnost věc překonat. To všichni nemají.
Jinak oběcně - výmluvy a omlouvání svého špatného chování, vymlouvání se,to mě štve taky. S tím souhlasím a s tím souvisí i to, co jsem napsala - že za hodně věcí si lidé mohou sami, není možné se vymlouvat na druhé.

Dle mého má každý tu sílu v sobě, jen ji najde v jiný moment. A někdy ji nenajde vůbec, protože je to pro něj snazší, než ten strach ze své vlastní zodpovědnosti. Ono je přece jenom pohodlnější říct, no já se tak chovám celý život, protože mi v dětství ublížili. Ale zakousnout se a zkusit to zpracovat.. znovu a znovu, protože se to nikdy nepovede hned napoprvé.. to je boj a tvrdá dřina, která stojí spoustu slz, bolesti a mnohdy i zklamání.
U týraných žen je zase otázka, zda si myslí, že se jim může stát ještě něco horšího, než v čem žijí teď. Na to si každá musí odpovědět sama a podle toho si zase vyhodnotí, jestli je lepší být s tyranem a nebo se osamostatnit. Neberu teď extrémy žen, které jsou někde vězněné.
Myslíš, že si vlčí děti uvědomují, co se jim stalo a že je něco špatně? Detailně ten případ nesleduji, takže vůbec nevím, v jakém byly nebo jsou stavu.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1120 19. 6. 2023 7:35

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Judyna napsal(a):

Snění, fantazie, možná touha po neznámém. Bez snění si život moc neumím představit. Ale nesmí se to samozřejmě přehánět smile, je třeba stát nohama na zemi a uvědomit si, co je sen a co je realita smile

Já zase nevím, o čem bych měla snít.. Úplně mi uniká část života a evidentně celkem významná smile Když mi bylo ouvej, tak jsem si vytýčila cíl. Ale abych utíkala do světa fantazie, nebo že bych snila o tom, jaké to bude.. nebo co by se mi líbilo.. Věděla jsem jen, co už se mi určitě v životě dít nebude. Nesním, realizuji. "Nemám čas" koukat ke hvězdám. Když mi není dobře, dělám vše pro to, aby se to změnilo a když mi dobře je, musím si užívat ten přítomný okamžik, protože nikdy nevím, jak dlouho potrvá smile Fantazie jako taková mi nic nepřináší, ani úlevu, ani řešení, ani relax. Možná proto ji nepoužívám a v dobrém závidím všem, kteří jsou fantazie schopni smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#1121 19. 6. 2023 7:36

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Co vidím ve hvězdách? Nebo - co hledám ve hvězdách? V kapkách deště? Ve větru?
Mou dceru. V rozloučení napsala, že tam všude s námi bude. grater

A láska zůstává. Nad tu smrt není.

Upravil(a) Eva. (19. 6. 2023 7:55)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#1122 19. 6. 2023 17:03

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Evi, hjarta


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#1123 19. 6. 2023 20:16

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Evi, hjarta

Připojuji se hjarta


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1124 19. 6. 2023 20:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

ad vytučnělé - to není tak jednoduché. Vem si případy vlčích dětí (extrém). Jde o to, že ve výchově je důležité správné načasování - kritické období je právě prvních pět let života. Pokud tam se něco hodně prošvihne, dítě je poznamanáno celý život - viz zmíněné vlčí děti, které se později nikdy nenanučí mluvit, různé společenské návyky a hlavně  vztahy. Od takového člověka nemůžeš v dospělosti očekávat nic moc. Není toho schopen. I týrané ženy možná nejsou všechny schopny odejít od tyrana, jejich psychika je až příliš narušena a nedokážou to, nemají takovou sílu, i když chtějí. Prostě k vůli samotné musí být i nějaká síla, schopnost věc překonat. To všichni nemají.
Jinak oběcně - výmluvy a omlouvání svého špatného chování, vymlouvání se,to mě štve taky. S tím souhlasím a s tím souvisí i to, co jsem napsala - že za hodně věcí si lidé mohou sami, není možné se vymlouvat na druhé.

Dle mého má každý tu sílu v sobě, jen ji najde v jiný moment. A někdy ji nenajde vůbec, protože je to pro něj snazší, než ten strach ze své vlastní zodpovědnosti. Ono je přece jenom pohodlnější říct, no já se tak chovám celý život, protože mi v dětství ublížili. Ale zakousnout se a zkusit to zpracovat.. znovu a znovu, protože se to nikdy nepovede hned napoprvé.. to je boj a tvrdá dřina, která stojí spoustu slz, bolesti a mnohdy i zklamání.
U týraných žen je zase otázka, zda si myslí, že se jim může stát ještě něco horšího, než v čem žijí teď. Na to si každá musí odpovědět sama a podle toho si zase vyhodnotí, jestli je lepší být s tyranem a nebo se osamostatnit. Neberu teď extrémy žen, které jsou někde vězněné.
Myslíš, že si vlčí děti uvědomují, co se jim stalo a že je něco špatně? Detailně ten případ nesleduji, takže vůbec nevím, v jakém byly nebo jsou stavu.

Já si myslím, že lidská psychika je velice křehká a někdy může dojít k nevratným škodám. Ale Ty mᚠjiný pohled a je fajn, že svět je pestrý storstark


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#1125 20. 7. 2023 11:47

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

V dialogu je shoda tím nejnudnějším činitelem.
                                                Michel de Montaigne

Mnoho žen má dost rozumu mluvit v pravý čas, málokteré však dokážou v pravý čas mlčet.
                                                                                                        Jean - Jacques Rousseau

Nestačí mít rozum, je třeba ho mít tolik, abychom ho neměli příliš.
                                                                                 André Maurois

Omyl je bez viny, omyl vinu nenese.
                        Walther von der Wogelweide

Jakmile se z mládí začne dělat zásluha, je to špatné. Protože každej blbec - starej - byl taky jednou mladej blbec.
                                                                                                                                                        Jan Werich


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů