Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#951 5. 5. 2022 11:57

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigala napsal(a):

Ano já jsem pryč ze své vlasti už 20. let  a zatím se nechystám zpět. Spíš bychom jen pendlovali ,protože manžel není stejné národnosti a zaujímáme kompromisy..

A co to bylo za knihu cos půjčila té kamarádce ? :-)

Tyjo, mně by se stýskalo.. pamatuju si ten pocit na hranicích, když jsem se vracela za úsvitu. Ta krása domoviny, až mi slza ukápla hjarta Jakože v zahraničí taky super, ale doma je doma smile Chápu, že s manželem cizincem je to zase o něčem jiném a člověk si vlastně může vytvořit domov kdekoli, kde má svému srdci nejbližší stolt
Kámošce jsem půjčila strašnou řež, tuším od Kotlety. Ale už si to přesně nepamatuju. Říkala, že je z práce už psychicky vyšavená a potřebuje si odpočinout u nějaké dobré knížky.. tak jsem jí nabídla knížku bez emocí a bez stimulu inteligence plnou mutantů, nadlidí a zombie, nekonečné krve a věčného boje s jediným možným koncem - dobro zvítězí nad zlem. Neocenila to. Nechápu! lol
Ale s ní mám i jiné zkušenosti. Kdysi dávno, za časů DVD, jsme jí půjčili film, který nám vrátila s tím, že ona ani její muž nejsou na dokumenty tohoto typu. Koukala jsem na ni jak z jara.. Jednalo se o film Účastníci zájezdu a pouštěli si ho se zvukovou stopou pro zrakově postižené rodna Musím říct, že jsme to pak doma zkoušeli a dostalo to úplně jinou dimenzi.. kdoví, jak četla tu knihu big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#952 5. 5. 2022 12:11

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

…nekonečné krve a … Neocenila to. Nechápu! lol

Ale s ní mám i jiné zkušenosti. Kdysi dávno, za časů DVD, jsme jí půjčili film, který nám vrátila s tím, že ona ani její muž nejsou na dokumenty tohoto typu. Koukala jsem na ni jak z jara.. Jednalo se o film Účastníci zájezdu a pouštěli si ho se zvukovou stopou pro zrakově postižené rodna Musím říct, že jsme to pak doma zkoušeli a dostalo to úplně jinou dimenzi.. kdoví, jak četla tu knihu big_smile

lolstyrka  Nó tak to já taky “ nechápu “.

Asi ji četla s polootevřenýma  očima aby se tolik neděsila. big_smile

Není tady

 

#953 5. 5. 2022 12:47

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigala napsal(a):

lolstyrka  Nó tak to já taky “ nechápu “.

Asi ji četla s polootevřenýma  očima aby se tolik neděsila. big_smile

Přitom taková pohoda! lol Ale vše dobré, už jí nic nepůjčuju (ani nechce) a určitě má klidnější spaní big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#954 5. 5. 2022 13:55

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

„Všechno ve vašem životě je odrazem volby, kterou jste kdysi udělali. Chcete-li odlišné výsledky, učiňte odlišné volby.“ - Ralph Smart

„Je právě tak nepříjemné, když lidé mají úplně stejné zájmy, jako když mají zájmy zcela odlišné.“ - François de La Rochefoucauld

„Poznání nám nedává fakt, že si poslechneme odlišný názor. Ale to, že se nad ním zamyslíme.“ - Pavla Pavlíčková Kovaříková


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#955 5. 5. 2022 13:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

Serigala napsal(a):

Selimo
jen pro mou zvědavost. Ty umíš česky?

Umím, skôr písomne ako ústne... Jednak som polovičná Češka, druhak čeština v TV, knihách, apod... sprevádzala som kedysi dokonca po Prahe - teda, skôr cudzincov, ale neboli jazykové problémy ani s českou "matkou" cestovky, a tak...  Ale nepoužívaním reč okorala, zrezla a musela by som oprašova.

Jo rozumím. Ono jak se to nepoužívá ,tak to zrezne. To znám.  A když člověk mluví tou nepoužívanou řečí má tendence vkládat tam slova té druhé řeči.
Při psaní se člověk může na psanou řec vic soustředit . Nebo jak to mᚠty?


Já jsem právě četla že na Slovensku máte v TV češtinu  ( mel ta informace překvapila ) a to přirozené znamená, že Slováci nemají s češtinou takový problém jako hlavně dnešní generace se slovenštinou.

Ja pri niečom - keď to používam denne, ako napr. angličtinu - nemám problém ani tak, ani onak, ale pri češtine radšej písomne ... aj kvôli (ne)prízvuku. Dtto nemčina a asi aj ďalší jazyk.
Češtinu máme v TV asi ešte vždy (ja ju pozerám len výnimočne), ale práve vďaka tomu, že nám nedabujú - s výnimkou detských filmov pre najmenších - ani české filmy či seriály (ani v kinách), tak slovenské deti ešte stále skôr rozumejú česky než naopak. Hoci moji študenti určite "válejí" lepšie anglicky než česky. grater kapitulation


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#956 5. 5. 2022 13:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Serigala napsal(a):

Ano já jsem pryč ze své vlasti už 20. let  a zatím se nechystám zpět. Spíš bychom jen pendlovali ,protože manžel není stejné národnosti a zaujímáme kompromisy..

A co to bylo za knihu cos půjčila té kamarádce ? :-)

Tyjo, mně by se stýskalo.. pamatuju si ten pocit na hranicích, když jsem se vracela za úsvitu. Ta krása domoviny, až mi slza ukápla hjarta Jakože v zahraničí taky super, ale doma je doma smile Chápu, že s manželem cizincem je to zase o něčem jiném a člověk si vlastně může vytvořit domov kdekoli, kde má svému srdci nejbližší stolt
Kámošce jsem půjčila strašnou řež, tuším od Kotlety. Ale už si to přesně nepamatuju. Říkala, že je z práce už psychicky vyšavená a potřebuje si odpočinout u nějaké dobré knížky.. tak jsem jí nabídla knížku bez emocí a bez stimulu inteligence plnou mutantů, nadlidí a zombie, nekonečné krve a věčného boje s jediným možným koncem - dobro zvítězí nad zlem. Neocenila to. Nechápu! lol
Ale s ní mám i jiné zkušenosti. Kdysi dávno, za časů DVD, jsme jí půjčili film, který nám vrátila s tím, že ona ani její muž nejsou na dokumenty tohoto typu. Koukala jsem na ni jak z jara.. Jednalo se o film Účastníci zájezdu a pouštěli si ho se zvukovou stopou pro zrakově postižené rodna Musím říct, že jsme to pak doma zkoušeli a dostalo to úplně jinou dimenzi.. kdoví, jak četla tu knihu big_smile

Ja pol roka preč, to bolo fajn - ale 20 rokov grater to by som asi nedala.
Ad kamoška lol


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#957 5. 5. 2022 16:34

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Ja pri niečom - keď to používam denne, ako napr. angličtinu - nemám problém ani tak, ani onak, ale pri češtine radšej písomne ... aj kvôli (ne)prízvuku. Dtto nemčina a asi aj ďalší jazyk.
Češtinu máme v TV asi ešte vždy (ja ju pozerám len výnimočne), ale práve vďaka tomu, že nám nedabujú - s výnimkou detských filmov pre najmenších - ani české filmy či seriály (ani v kinách), tak slovenské deti ešte stále skôr rozumejú česky než naopak. Hoci moji študenti určite "válejí" lepšie anglicky než česky. grater kapitulation

Tak to jsi dobrá že se ti to nemotá dohromady, ale. Možná proto že oba jazyky používᚠdenně. Jestli jsi teda měla na mysli slovenštinu a angličtinu.

A čím to je myslíš že váli angličtinu lépe? Mají k tomu větší motivaci do budoucna?Víc je to baví asi a je to pro ně možná snadnější než naše gramatika?

Není tady

 

#958 5. 5. 2022 16:45

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

„Všechno ve vašem životě je odrazem volby, kterou jste kdysi udělali. Chcete-li odlišné výsledky, učiňte odlišné volby.“ - Ralph Smart

„Je právě tak nepříjemné, když lidé mají úplně stejné zájmy, jako když mají zájmy zcela odlišné.“ - François de La Rochefoucauld

„Poznání nám nedává fakt, že si poslechneme odlišný názor. Ale to, že se nad ním zamyslíme.“ - Pavla Pavlíčková Kovaříková

Moc pěkný, pravdivý smile

K prvnímu citátu mě napadá tento : “ Vše,co v životě vlastníme, je to, kdo jsme, co říkáme jsme a jak se rozhodneme jednat “ ( a dodávám i volit )   Steve DeMasco Kung Fu Mistr

Není tady

 

#959 5. 5. 2022 16:50

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Ja pol roka preč, to bolo fajn - ale 20 rokov grater to by som asi nedala.
Ad kamoška lol

Věřím a i chápu, protože v mé původní rodině jsou jedinci kteří by si neuměli ani představit opustit zemi by jen na půl roku.
A pak naopak ti kdo zemi opustili na mnoho let a moje maminka dokonce už natrvalo navždy. Máme to my tihle po ní. smile

Není tady

 

#960 5. 5. 2022 16:51

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Jsme trochu off téma ,ale snad to nevadí když je pohoda. smile

Není tady

 

#961 5. 5. 2022 18:51

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigala napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Nejsem hodně dobrá. Máma pocházela ze Slovenska, jezdili jsme tam o prázdninách.

Tak to mi u tebe dává dost smysl, že ke slovenštině přirozeně tíhneš a jde ti to jak po másle. smile

Nooooo! K dokonalosti to má hooooooooooodněěěě daleko!  stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#962 5. 5. 2022 19:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Seli, oba Čapky mám moc ráda a hodně si jich vážím. godlike Slovenština se mi moc líbí, ale Karla i Josefa bych taky vždycky četla raději v češtině. Překlad do slovenštiny je ale určitě dobrý aspoň pro ty, kteří se z nějakého důvodu brání češtině. Nepoznají sice dokonale nádherně nápaditý čapkovský jazyk, ale seznámí se alespoň s myšlenkami obou bratrů. Samozřejmě záleží na úrovni překladu.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#963 6. 5. 2022 6:45

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Sloboda po slovensky je, keď všetci serú na všetko.

Nikdy nie je tak neskoro, aby nemohlo by lepšie ako nikdy....

Je ažké ži na Slovensku, keď ste nezažili nijakú krivdu.

(Ocove aforizmy)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#964 6. 5. 2022 7:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja pri niečom - keď to používam denne, ako napr. angličtinu - nemám problém ani tak, ani onak, ale pri češtine radšej písomne ... aj kvôli (ne)prízvuku. Dtto nemčina a asi aj ďalší jazyk.
Češtinu máme v TV asi ešte vždy (ja ju pozerám len výnimočne), ale práve vďaka tomu, že nám nedabujú - s výnimkou detských filmov pre najmenších - ani české filmy či seriály (ani v kinách), tak slovenské deti ešte stále skôr rozumejú česky než naopak. Hoci moji študenti určite "válejí" lepšie anglicky než česky. grater kapitulation

Tak to jsi dobrá že se ti to nemotá dohromady, ale. Možná proto že oba jazyky používᚠdenně. Jestli jsi teda měla na mysli slovenštinu a angličtinu.

A čím to je myslíš že váli angličtinu lépe? Mají k tomu větší motivaci do budoucna?Víc je to baví asi a je to pro ně možná snadnější než naše gramatika?

Pozerajú veža vecí v angličtine, tí lepší aj čítajú.... aj komunikujú mnohí. Napríklad môj možno najhorší štvrták hrá futbal a v tíme majú aj Afričanov big_smile , takže chca-nechca musí spíkova! Ale gramatika mu vežmi nejde a celý prejav má taký rozvážny až pomalý tongue .


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#965 6. 5. 2022 8:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Sloboda po slovensky je, keď všetci serú na všetko.

Nikdy nie je tak neskoro, aby nemohlo by lepšie ako nikdy....

Je ažké ži na Slovensku, keď ste nezažili nijakú krivdu.

(Ocove aforizmy)

Fiha, to na mě působí celkem depresivně, ale možná je to tím, že nežiju na Slovensku wink Jak to vnímᚠty? Moc děkuju za sdílení pussa


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#966 6. 5. 2022 8:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Pozerajú veža vecí v angličtine, tí lepší aj čítajú.... aj komunikujú mnohí. Napríklad môj možno najhorší štvrták hrá futbal a v tíme majú aj Afričanov big_smile , takže chca-nechca musí spíkova! Ale gramatika mu vežmi nejde a celý prejav má taký rozvážny až pomalý tongue .

Souhlas, naše děcko taky, od mala, videa, hry, komunikace v onlinovkách v angličtině. Hází termíny, že i já se od něj přiučím.. Občas, když je hodně z něčeho nadšenej, mluví česko-anglicky, jak to někteří mládežníci dělají. Když byl menší (první-druhá třída), vždy jsem se ptala, jestli vůbec ví, co povídá. Nikdy nepochyboval o významu slov. Se slovníkem jsem ho nikdy neviděla, nedejbože, aby se angličtinu "učil" dumbom Druhé děcko se o nic z výše uvedeného nezajímá a taky podle toho jeho angličtina vypadá lol Ale slovenštině rozumí oba, občas nepochytí význam, když je to rychle, nebo nesrozumitelně, ale takové Spievankovo.. to byl svého času u nás doma hit stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#967 6. 5. 2022 13:54

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Sloboda po slovensky je, keď všetci serú na všetko.

Nikdy nie je tak neskoro, aby nemohlo by lepšie ako nikdy....

Je ažké ži na Slovensku, keď ste nezažili nijakú krivdu.

(Ocove aforizmy)

Fiha, to na mě působí celkem depresivně, ale možná je to tím, že nežiju na Slovensku wink Jak to vnímᚠty? Moc děkuju za sdílení pussa

No, je to taký trochu čierny humor (typický preňho), ale nadsázka - samozrejme že áno - len mierna. Na mňa však oba národy pôsobia dos ako sažovači a pesimisti... V pražskom metre som len to nedávno mala slušnú depku z tých kyslých, otrávených a zamračených xichtov.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#968 6. 5. 2022 14:39

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Pozerajú veža vecí v angličtine, tí lepší aj čítajú.... aj komunikujú mnohí. Napríklad môj možno najhorší štvrták hrá futbal a v tíme majú aj Afričanov big_smile , takže chca-nechca musí spíkova! Ale gramatika mu vežmi nejde a celý prejav má taký rozvážny až pomalý tongue .

Jasné , rozumím.  smile

Není tady

 

#969 6. 5. 2022 15:18

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

No, je to taký trochu čierny humor (typický preňho), ale nadsázka - samozrejme že áno - len mierna. Na mňa však oba národy pôsobia dos ako sažovači a pesimisti... V pražskom metre som len to nedávno mala slušnú depku z tých kyslých, otrávených a zamračených xichtov.

Na mě Selimo v každém metru ,a už je to v Londýně nebo v Bruselu lidé působí kysele, zamračeně ale i zamyšleně a cize. Je to podle mne transport frustrací ,tíhy dne, únavy a jakéhosi vzájemného odcizení. Jak to ve městech bývá

Největší stěžovači jsou podle mne ale asi Francouzi lol

No a v Paříži se o životě říká tohle: métro, boulot, dodo ,métro, boulot, dodo -překlad pro ostatní - metro, práce, spánek.
To popisuje rutinu velkého městá tam a spátky stále totéž dokola. No tak jsou z toho kyselý a dost se jim nedivím. smile

Není tady

 

#970 6. 5. 2022 15:28

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

“ Zamysleme se co má v životě skutečnou hodnotu,
   co nám v životě dává smysl a na základě toho si stanovme priority.” ( Dalajláma)

Není tady

 

#971 6. 5. 2022 16:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

No, je to taký trochu čierny humor (typický preňho), ale nadsázka - samozrejme že áno - len mierna. Na mňa však oba národy pôsobia dos ako sažovači a pesimisti... V pražskom metre som len to nedávno mala slušnú depku z tých kyslých, otrávených a zamračených xichtov.

Díky za vysvětlení tummenupp Ze svého okolí znám pouze jednoho vyloženě otráveného a kyselého pesimistu a i s tím se hodně nasměju, protože ta jeho negace všeho a všech je až vtipná big_smile Že se lidi nějak tváří, sama mám ten nešvar, že když jdu po ulici a přemýšlím co všechno mě ještě čeká, co mám kdy stihnout a tak, jsem velmi zamračená a působím až nepřístupně. Mnohdy ani nepozdravím známé, protože je nezaregistruji. Jsem ve svém vnitřním světě. Většinou ale, když se na někoho cizího usměju a jsem milá, vrátí mi to. S vyloženě negativními a otrávenými lidmi mám minimální zkušenost. Ale ksichtů je takových kolem dost a dost, to mᚠpravdu, sama mezi ně mnohdy patřím big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#972 6. 5. 2022 18:55

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Vždycky mě potěší, když se na sebe usmějeme s úplně cizím člověkem, a už dospělým nebo dítětem. smile
Nejkouzelnější jsou mimina, batolata či malinko odrostlejší malí špunti, co už se dovedou usmívat i na neznámé lidi. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#973 8. 5. 2022 0:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Inak, otec bol skôr čiernohumorista ako vyslovený pesimista, aj keď ku koncu už sa už nᚠuvítací dialóg ustálil na:
Ja. "Ahoj, čo mᚠnové?" On. "Vďakabohu nič." vissla


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#974 8. 5. 2022 8:15

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Štěstí přeje připraveným

Není tady

 

#975 8. 5. 2022 21:28

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Inak, otec bol skôr čiernohumorista ako vyslovený pesimista, aj keď ku koncu už sa už nᚠuvítací dialóg ustálil na:
Ja. "Ahoj, čo mᚠnové?" On. "Vďakabohu nič." vissla

lol

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů