Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#876 27. 4. 2022 13:39

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Beru to tak, že má každý právo na vyjádření svého názoru, ale nevnímám to jako právo druhého ponižovat, zesměšňovat, urážet nebo tzv. poučovat. A tuším, že spoustě lidem ani nevadí jiný názor, ale způsob jeho prezentace. Např. respektuji, že jsou lidé, kteří souhlasí s aktivitami Ruska na Ukrajině a je to jejich názor. Co by mi ale vadilo, pokud by znevažovali oběti, dehonestovali je a vysmívali se těm, kteří z Ukrajiny dočasně utekli. To už pak, dle mého, není otázka smýšlení, ale charakteru. A tam zas tak tolerantní nejsem. tillfreds
Co se týče toho, co sis myslela.. nereaguji na to co si myslíš, ale na to, co mě z tvého příspěvku osloví a co to ve mě vyvolá. Nerozumím tomu, proč to pak zpětně vztahuješ zase na sebe, však nikde ve svém příspěvku nepíšu o tobě, ani o tom, jak jsi co myslela či nemyslela. Ale toto už jsme diskutovaly tolikrát a je to stále stejné. Nezbývá, než akceptovat, respektovat a (z mé strany) neřešit smile

A v tom je ta potíž, zakopaný pes, že ty nereaguješ na to ,co je jak myšleno a prezentováno druhým ,ale podle toho co tě z příspěvku osloví a co to v tobě vyvolává.
Tomu zase nemusím rozumět já. A tím se vracím v kruhu k tomu o čem se zde bavíme, že vnímáme i smýšlíme odlišně.
Ano několikrát jsme se o tom my ,právě my dvě bavily a je to stále stejné.  A říkala jsem ti že to nevztahuju na sebe ,ale že ty to tak vnímáš. A ty mi stále opakuješ že na sebe nemám cosi vztahovat.
Já to nedělám , já dělám to že reaguju na tvůj přispěvek který nereaguje na to ,co já tím svým myslím ale …  atd.

Ve svém příspěvku také nepíšu nic o tobě a ty jsi odpověděla za sebe, že to ve svém myšlení bereš jako samozřejmost.
A mohla bych ti také říkat že si něco vztahuješ na sebe. Vnucovat ti tak mou falešnou představu?

Bude se to stále opakovat protože to řešíš. Znovu mi opakuješ to co jsi mi několikrát psala a já ti opakuju zpětně to co jsem ti na to vždy odpověděla.

Beru tu věc s názory tak jak jsem už za sebe prezentovala,že každý má právo MÍT odlišnou životní filosofii, názory, vnímalní atd. a prezentovat. Bez urážení , ponižování apd.
A pokud někdo nemá rád když druhý poučuje a si zamete i před vlastním prahem.
A a se zamyslí také nad tím jestli to ten druhý opravdu dělá a nebo je to jen naše představa , projekce.
smile

Není tady

 

#877 27. 4. 2022 13:47

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Nicméně  příště pokud tak nastane si to vysvětlíme ( nikoliv poučíme ) raději v SZ ne tady. wink

Není tady

 

#878 27. 4. 2022 16:49

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigala napsal(a):

Nicméně  příště pokud tak nastane si to vysvětlíme ( nikoliv poučíme ) raději v SZ ne tady. wink

To je v pohodě, dík. Chci tu diskutovat a ne řešit "nesmrtelnost brouka" storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#879 27. 4. 2022 21:17

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Nó tak fájn. smile smile
Jak už jsi řekla… nejsi rozjímací, tak když tak ,není (už) dál o tomhle co řesit,můžeme vesele zkusit společné nějak diskutovat jak to jen půjde. wink par

Není tady

 

#880 27. 4. 2022 21:20

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

„Setkání dvou lidí je dočasné, zatímco spojení člověka s vesmírem je věčné.“

(Osho)

Není tady

 

#881 27. 4. 2022 21:46

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Všem milovníkům knih i knížek zdar! hjarta


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#882 28. 4. 2022 8:37

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Včera jsme pokřtili a uvedli do života naši spolkovou knihobudku, stojí v místním parku u laviček. :-)

Není tady

 

#883 28. 4. 2022 18:31

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Niky, tummenupp!


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#884 28. 4. 2022 18:50

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Niky123 napsal(a):

Včera jsme pokřtili a uvedli do života naši spolkovou knihobudku, stojí v místním parku u laviček. :-)

tummenupp tummenupp Mám tyhle počiny moc ráda, jen je nemůžu využívat, protože bych jen brala rodna Zrovna dnes jsem tak seděla naproti knížkám v knihovně a říkala jsem si, se kterou bych se asi tak rozloučila.. nenašla jsem grater Měla jsem oblíbenou kavárničku (před covidem), která měla knihovny místo zdí. Tam to bylo super hjarta


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#885 29. 4. 2022 9:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Niky123 napsal(a):

Včera jsme pokřtili a uvedli do života naši spolkovou knihobudku, stojí v místním parku u laviček. :-)

tummenupp godlike


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#886 29. 4. 2022 9:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Včera jsme pokřtili a uvedli do života naši spolkovou knihobudku, stojí v místním parku u laviček. :-)

tummenupp tummenupp Mám tyhle počiny moc ráda, jen je nemůžu využívat, protože bych jen brala rodna Zrovna dnes jsem tak seděla naproti knížkám v knihovně a říkala jsem si, se kterou bych se asi tak rozloučila.. nenašla jsem grater Měla jsem oblíbenou kavárničku (před covidem), která měla knihovny místo zdí. Tam to bylo super hjarta

U nás je takých niekožko... hjarta Mojich obžúbených. Ale ja odtiaž vežmi neodnášam, skôr čítam tam...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#887 29. 4. 2022 10:37

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

U nás je takých niekožko... hjarta Mojich obžúbených. Ale ja odtiaž vežmi neodnášam, skôr čítam tam...

Z kaváren samozřejmě taky nic neodnáším big_smile Spíš než knihobudky tu máme takové "kniho-poličky" třeba na autobusových zastávkách. Tam toho člověk moc nestihne počíst a funguje to většinou tak, že si to člověk vezme ráno na cestu a odpoledne vrátí a nebo zase naopak, může vyměnit knihu za knihu, když ho něco zaujme.. Tím pro ostatní dochází k obměně a je neustále co číst a objevovat smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#888 29. 4. 2022 10:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Ocovi vyšla posmrtne kniha aforizmov a niektoré sa mi páčia, napr. "Pes sa modlí chvostom"...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#889 29. 4. 2022 16:31

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Včera jsme pokřtili a uvedli do života naši spolkovou knihobudku, stojí v místním parku u laviček. :-)

tummenupp tummenupp Mám tyhle počiny moc ráda, jen je nemůžu využívat, protože bych jen brala rodna Zrovna dnes jsem tak seděla naproti knížkám v knihovně a říkala jsem si, se kterou bych se asi tak rozloučila.. nenašla jsem grater Měla jsem oblíbenou kavárničku (před covidem), která měla knihovny místo zdí. Tam to bylo super hjarta

Můžeš knížky přece zas vrátit. Třeba tam dᚠněkterou později.
Kavárnička už nefunguje? Taky takovou znám; Bára Nesvadbová jim věnovala spoustu knih po svém otci. tummenupp  big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#890 29. 4. 2022 16:34

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Knížky máme u nás i v čekárně u doktora. Dává je tam ze své knihovny jedna paní doktorka. godlike


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#891 29. 4. 2022 16:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Ocovi vyšla posmrtne kniha aforizmov a niektoré sa mi páčia, napr. "Pes sa modlí chvostom"...

Seli, blahopřeju! tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#892 29. 4. 2022 19:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Můžeš knížky přece zas vrátit. Třeba tam dᚠněkterou později.
Kavárnička už nefunguje? Taky takovou znám; Bára Nesvadbová jim věnovala spoustu knih po svém otci. tummenupp  big_smile

To můžu, ale vzhledem k tomu, že nemám disciplínu ani s klasickými knihovnami, tak bych tady tomu o moc větší šance nedávala wink Kavárnička už nefunguje, během těch dvou let se to tu hodně změnilo. Ale zrovna dnes jsem projížděla městem a je spousta nových otevřených a prázdných. Bez lidí i bez knížek. V jedné nové jsem si dnes i poseděla, knížku jsem měla svojí, takže vlastně taky spokojenost stolt


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#893 29. 4. 2022 19:11

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Ocovi vyšla posmrtne kniha aforizmov a niektoré sa mi páčia, napr. "Pes sa modlí chvostom"...

To je krasné, oboje hjarta Kdyby ses chtěla podělit i o pár dalších, budu ráda smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#894 29. 4. 2022 21:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomito, škoda té literární kavárničky i všeho dalšího, s čím covid zatočil. Na prvním místě lidí, co tu už nejsou... grater
Snad se to postupně (velmi pozvolna) vrátí k normálu. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#895 29. 4. 2022 21:39

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selimo, já taky, já taky! big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#896 1. 5. 2022 19:56

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Pijte tam, kde pije kůň.
Kůň nikdy nepije špatnou vodu.
Postavte postel tam, kde spí kočka.
Jezte ovoce, které nakousl červ.
Klidně trhejte houby,
na kterých sedí mouchy a komáři.
Zasaďte strom do země,
kterou rozryl krtek.
Postavte dům na místě,
kde se ohřívá had.
Vykopejte studnu tam,
kde se ptáci ukrývají před horkem.
Usínejte a vstávejte se slepicemi,
získáte zlaté zrnko dne.
Jezte více zeleně,
budete mít silné nohy
a odolné srdce jako zvířata.
Častěji plavte,
budete se cítit na zemi
jako ryba ve vodě.
Častěji se dívejte na oblohu,
ne pod své nohy,
a vaše myšlenky budou jasné a lehké.
Buďte více v tichu a méně mluvte
a ticho se usadí ve vaší duši
a vᚠduch bude spokojený a klidný.
Svatý Serafín ze Sarova
preklad Tarak Matl

Není tady

 

#897 2. 5. 2022 13:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Knížky máme u nás i v čekárně u doktora. Dává je tam ze své knihovny jedna paní doktorka. godlike

Aj v jednej "fajnovejšej" bratislavskej nemocnici... ale už sa nemám vežmi ako dosta dnu, nemám tam (zrejme vďakabohu, hoci to je relatívne) nikoho.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#898 2. 5. 2022 13:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

Ocovi vyšla posmrtne kniha aforizmov a niektoré sa mi páčia, napr. "Pes sa modlí chvostom"...

To je krasné, oboje hjarta Kdyby ses chtěla podělit i o pár dalších, budu ráda smile

Prelistujem, podelím sa - ak nevadí slovenčina... Niečo mu vyšlo aj v češtine, už za života, a teraz aj posmrtne má niečo vyjs, ale to je také ažšie a menej strávitežné, povedala by som. A má aj nejakú poviedku alebo novelu na českej audioknihe s viacerými autormi. (Plus v Ostrave urobil jeden - ale slovenský - tím divadlo podža tej knihy, čo má teraz vyjs v češtine. Hrali ju cca dva roky, úspech asi priemerný, ale vďakabohu aj za to...).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#899 3. 5. 2022 7:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Selima napsal(a):

Prelistujem, podelím sa - ak nevadí slovenčina...

Slovenčina určitě nevadí smile Věřím, že každý střípek díla tvého tatínka bude osvěžující, a už úsměvem či myšlenkou. Slovenštinu vnímám jako češtinu a i když třeba nerozumím významu jednotlivých slov, v kontextu to dává smysl vždy wink Zrovna včera mi přišel mail ve slovenštině a tam se na mě mj. smálo slovíčko "upovedomený" tillfreds


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#900 3. 5. 2022 7:14

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Soleil napsal(a):

Pijte tam, kde pije kůň...

Asi na tom něco bude, ke spoustě těch věcí už jsem časem taky došla a některé na mě ještě čekají smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů