Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#851 19. 4. 2022 23:13

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Nejjednodušší věcí na světě je sebeklam; protože každý člověk věří tomu, co si přeje, i když realita je často jiná.
Démosthenés


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#852 20. 4. 2022 8:05

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Lidé se dělí na dvě skupiny. Jedna se špatně vyjadřuje a druhá špatně rozumí. - Alexander Roda Roda

Když moudře promluvíte k davu, zatleská vám jen pár intelektuálů - Adolf Hitler (ten mě pobavil, myslím citát, s ohledem na autora big_smile)

Je snazší dělat blbé otázky, než opravovat blbé chyby - Murphyho zákon

Jestliže si udržuješ klid, když všichni ostatní ztrácí hlavu, je to tím, že jsi nepochopil podstatu problému - Murphyho zákon


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#853 20. 4. 2022 8:44

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Soleil napsal(a):

Zdá-li se vám svět šedivý, zkuste umýt okna!

loltummenupp

Upravil(a) Niky123 (20. 4. 2022 8:48)

Není tady

 

#854 20. 4. 2022 9:54

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

A k té sebereflexi ještě jeden citát.

“Nepoznáš-li sebe sama ,nemůžeš poznat kdo jsou ti druzí.”

Není tady

 

#855 20. 4. 2022 10:01

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Soleil napsal(a):

Zdá-li se vám svět šedivý, zkuste umýt okna!

Dnes je svět promařen těmi kdo nepodporují optimismus, naději nebo víru utvářet zdánlivě nemožné možným.

Není tady

 

#856 20. 4. 2022 14:10

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: CHAT: myšlenky a citáty

A jeden takový starý, známý, pro ty, co rádi šermují slovy, kterým vlastně ani nerozumí:
Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako (hanlivé označení mužského příslušníka sexuální menšiny na "b", vzdáleně připomínající australský domorodý vrhací předmět big_smile  aneb buz... mi to prostě nevzalo)  hjarta

Upravil(a) Xsara1 (20. 4. 2022 14:13)


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#857 23. 4. 2022 7:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Dnes je světový den knihy, tak jeden příhodný:
Společnost knih lze volit lépe než společnost lidskou. Tím spíše si mezi knihami vybírej přátele pro celý život. - Seneca


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#858 23. 4. 2022 9:40

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst.
( Carlo Goldoni )

Není tady

 

#859 23. 4. 2022 13:09

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Jé, Palomito, ten čtu poprvé a je hodně dobrý. godlike Úplně mě uklidnil. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#860 23. 4. 2022 13:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigalo, tento od Goldoniho znám a mluví mi z duše. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#861 23. 4. 2022 13:28

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Serigalo, tento od Goldoniho znám a mluví mi z duše. big_smile

Mě taky vrabčáku stolt tummenupp

Není tady

 

#862 23. 4. 2022 13:51

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

vrabčák napsal(a):

Jé, Palomito, ten čtu poprvé a je hodně dobrý. godlike Úplně mě uklidnil. big_smile

tummenupp a snad i něco pro pobavení wink

Kdybych uvěřil pomluvám, co o mě prohlašují známky z češtiny, nemohl bych ani pomyslet na psaní knih. - Sebastián Wortys big_smile

Věnuji tuto knihu své drahé ženě a své milé dceři, bez jejichž neúnavné pomoci a ochotných rad bych ji byl napsal dvakrát dříve. - Pelham Grenville Wodehouse lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#863 23. 4. 2022 20:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Tobě i oběma zdatným psavcům: godlike  lol  lol


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#864 26. 4. 2022 9:55

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

“ Nikdy si nejsme jisti, že se nějaká nová idea nezmocní buď nás samých, anebo našeho souseda. Víme právě tak z nové historie jako ze staré, že takové ideje bývají často tak zvláštní, ba tak podivné, že nad tím zůstává rozum stát. Fascinace, která je téměř vždy s takovou ideou spojena, vytváří fanatickou posedlost, která způsobuje, že všichni disidenti, to jest lidé, kteří smýšlejí jinak – zcela lhostejné, jak dobrý úmysl mají nebo jak jsou rozumní – jsou upalováni zaživa, stínáni nebo masově sprovozeni ze světa modernějším kulometem. Nemůžeme se ani utěšovat myšlenkou, že něco takového patří dávné minulosti. Bohužel se zdá, že k přítomnosti nejen náleží, ale že je lze v obzvláštní míře očekávat ještě od budoucnosti. “Homo homini lupus” (Člověk člověku vlkem) – to je smutný, ale věčně platný výrok. Člověk má opravdu dostatečný důvod pro to, aby se bál neosobních sil, které sídlí v nevědomí. Tkvíme v blažené nevědomosti o těchto silách, protože se nikdy nebo alespoň skoro nikdy neprojevují v našem osobním jednání a za obvyklých okolností. Když se však na druhé straně lidé shluknou a vytvoří dav, uvolní se dynamismy kolektivního člověka – bestií nebo démonů, kteří v každém jednotlivci dřímají, dokud se nestane součástí masy. Člověk uprostřed masy klesá nevědomě na nižší mravní i intelektuální úroveň; na úroveň, která je stále pod prahem nevědomí připravena prorazit, jakmile je podpořena a vylákána vytvořením masy.“

Carl Gustav Jung

Není tady

 

#865 26. 4. 2022 11:21

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Když jsem šla s děckem na procházku, pronesla jsem nevinnou větu.. Zajímalo by mě, nad čím tak v životě přemýšlíš, o čem dumᚠa jaké mᚠpředstavy.. A pak už jsem se nestačila divit. Je to úplně jiný svět, než mám a znám ze své hlavy. Něco tak absurdního by mě nenapadlo ani v nejbujnějším snu. No a korunu tomu nasadil muž, který má obdobné představy a zase vůbec nechápou, nad čím a proč dumám já. lol Díky vám tady za ty diskuze, díky kterým jsem si uvědomila, že pokud opravdu neznám způsob myšlení, podstatu a představy člověka, nemůžu ho pak nikdy skutečně pochopit. Asi tady nepíšu nic nového a většina z vás má jasno o tom, jak kdo smýšlí. Dlouho jsem si myslela, že každý přemýšlí obdobně, ne nemyslím stejně, a až teď mi děcko otevřelo oči, jak moc se pletu. Nemáme vůbec, ale vůbec žádnou společnou oblast a to mnohé vysvětluje lol Inu, nikdy není pozdě objevit si svou vlastní Ameriku big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#866 26. 4. 2022 13:04

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Nesuďte, abyste nebyli souzeni.
Matouš 7 :1-5


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#867 26. 4. 2022 16:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Pan Jung měl lidi perfektně prokouknuté. Jako by to napsal dneska........  stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#868 26. 4. 2022 17:57

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: CHAT: myšlenky a citáty

No a když už jsme tak u těch biblických citátů...

Proč vidíš třísku v oku svého bratra, ale trámu ve vlastním oku si nevšímáš? Jak můžeš říci svému bratru: ‚Nech mě, a ti vytáhnu z oka třísku,‘ a přitom mᚠsám v oku trám! Pokrytče, vytáhni nejdříve trám z vlastního oka, a tehdy prohlédneš, abys vytáhl třísku z oka svého bratra.
Matouš 7:3-5


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#869 26. 4. 2022 19:16

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Dnes je světový den knihy, tak jeden příhodný:
Společnost knih lze volit lépe než společnost lidskou. Tím spíše si mezi knihami vybírej přátele pro celý život. - Seneca

Tento neznám, a je moc krásný. Musím zkonstatovat, že knižní přátelé mě provázejí od narození a troufám si tvrdit, že mě budou provázet až do doby posledního výdechu (nebo aspoň do doby, dokud udržím knihu) big_smile

Není tady

 

#870 26. 4. 2022 21:37

Xsara1
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 185

Re: CHAT: myšlenky a citáty

AndreaP. napsal(a):

Palomita napsal(a):

Dnes je světový den knihy, tak jeden příhodný:
Společnost knih lze volit lépe než společnost lidskou. Tím spíše si mezi knihami vybírej přátele pro celý život. - Seneca

Tento neznám, a je moc krásný. Musím zkonstatovat, že knižní přátelé mě provázejí od narození a troufám si tvrdit, že mě budou provázet až do doby posledního výdechu (nebo aspoň do doby, dokud udržím knihu) big_smile

Jsem ráda, že je nás knihomolů pořád dost. A mám radost, že se mi ke čtení povedlo přivést i mladou kolegyňku v práci. Dalo to trochu práce, ale zdá se, že už je taky nevratně infikovaná. hjarta


"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

 

#871 27. 4. 2022 9:46

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Když jsem šla s děckem na procházku, pronesla jsem nevinnou větu.. Zajímalo by mě, nad čím tak v životě přemýšlíš, o čem dumᚠa jaké mᚠpředstavy.. A pak už jsem se nestačila divit. Je to úplně jiný svět, než mám a znám ze své hlavy. Něco tak absurdního by mě nenapadlo ani v nejbujnějším snu. No a korunu tomu nasadil muž, který má obdobné představy a zase vůbec nechápou, nad čím a proč dumám já. lol Díky vám tady za ty diskuze, díky kterým jsem si uvědomila, že pokud opravdu neznám způsob myšlení, podstatu a představy člověka, nemůžu ho pak nikdy skutečně pochopit. Asi tady nepíšu nic nového a většina z vás má jasno o tom, jak kdo smýšlí. Dlouho jsem si myslela, že každý přemýšlí obdobně, ne nemyslím stejně, a až teď mi děcko otevřelo oči, jak moc se pletu. Nemáme vůbec, ale vůbec žádnou společnou oblast a to mnohé vysvětluje lol Inu, nikdy není pozdě objevit si svou vlastní Ameriku big_smile

smile Dovolím si k tomu něco do/říct.
A i když druhého nemůžeme skutečně plně pochopit a ani nemusíme ,tak ale co můžeme je ,druhého akceptovat s jeho odlišným myšlením, názory, životními poznatky,přesvědčením, představami atd.
Většinou ale ti velmi odlišně smýšlející ( a mohou být a jsou nakonec i ve vlastní rodině ) jsou společností odmítání a bohužel nejen to.
Takové to bylo ,je a bude. ( Jak je znatelný už z toho Jungova textu )

Už jen ten fakt ,že nikoliv jen náhodou ´byl vypracován MBTI osobnostní psychologický test, zjišující až 16. typů osobností, odhaluje jak ten který typ vnímá svět. A nemohou ho přirozené odlišně vnímající ,vnímat ani obdobně.
Na druhou stranu ti co svůj život zasvětili psychologii nebo se o ní zajímají , ti mohou lépe nahlížet na to ,jak ten který člověk smýšlí a vnímá. Od toho je také psychologie aby pomáhala i těm co nerozumí ani sami sobě ,natož těm druhým.

Jak pravíš, nikdy není pozdě. smile

Není tady

 

#872 27. 4. 2022 10:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigala napsal(a):

A i když druhého nemůžeme skutečně plně pochopit a ani nemusíme ,tak ale co můžeme je ,druhého akceptovat s jeho odlišným myšlením, názory, životními poznatky,přesvědčením, představami atd.

Jo, to ve svém myšlení beru jako samozřejmost tummenupp Pak je zase druhá otázka, jak si kdo takovou akceptaci představuje lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#873 27. 4. 2022 10:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Andreo, Xsaro, knihy jsou potrava pro duši hjarta smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#874 27. 4. 2022 10:48

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

Serigala napsal(a):

A i když druhého nemůžeme skutečně plně pochopit a ani nemusíme ,tak ale co můžeme je ,druhého akceptovat s jeho odlišným myšlením, názory, životními poznatky,přesvědčením, představami atd.

Jo, to ve svém myšlení beru jako samozřejmost tummenupp Pak je zase druhá otázka, jak si kdo takovou akceptaci představuje lol

No a i když Ty to bereš jako samozřejmost ( jistá si tím nejsem) , neznamená že to tak bere každý.
Nevím co si představuješ ty. Já to beru jako uznat ( souhlasit nemusíme a ani nemůžeme ,což vysvětluje psychologie) prijmout ,že někdo smýšlí jinak-mluví jinak-činí jinak. Že někdo může jinak.
Myslela jsem že z textu je patrné ,co jsem tím měla já osobně na mysli, když píšu že jinak smýšlející jsou bohužel společností odmítání a nejen to.

Upravil(a) Serigala (27. 4. 2022 11:02)

Není tady

 

#875 27. 4. 2022 11:22

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Serigala napsal(a):

Palomita napsal(a):

Serigala napsal(a):

A i když druhého nemůžeme skutečně plně pochopit a ani nemusíme ,tak ale co můžeme je ,druhého akceptovat s jeho odlišným myšlením, názory, životními poznatky,přesvědčením, představami atd.

Jo, to ve svém myšlení beru jako samozřejmost tummenupp Pak je zase druhá otázka, jak si kdo takovou akceptaci představuje lol

No a i když Ty to bereš jako samozřejmost ( jistá si tím nejsem) , neznamená že to tak bere každý.
Nevím co si představuješ ty. Já to beru jako uznat ( souhlasit nemusíme a ani nemůžeme ,což vysvětluje psychologie) že někdo smýšlí jinak-mluví jinak-činí jinak.
Myslela jsem že z textu je patrné ,co jsem tím měla já osobně na mysli, když píšu že jinak smýšlející jsou bohužel společností odmítání a nejen to.

Beru to tak, že má každý právo na vyjádření svého názoru, ale nevnímám to jako právo druhého ponižovat, zesměšňovat, urážet nebo tzv. poučovat. A tuším, že spoustě lidem ani nevadí jiný názor, ale způsob jeho prezentace. Např. respektuji, že jsou lidé, kteří souhlasí s aktivitami Ruska na Ukrajině a je to jejich názor. Co by mi ale vadilo, pokud by znevažovali oběti, dehonestovali je a vysmívali se těm, kteří z Ukrajiny dočasně utekli. To už pak, dle mého, není otázka smýšlení, ale charakteru. A tam zas tak tolerantní nejsem. tillfreds
Co se týče toho, co sis myslela.. nereaguji na to co si myslíš, ale na to, co mě z tvého příspěvku osloví a co to ve mě vyvolá. Nerozumím tomu, proč to pak zpětně vztahuješ zase na sebe, však nikde ve svém příspěvku nepíšu o tobě, ani o tom, jak jsi co myslela či nemyslela. Ale toto už jsme diskutovaly tolikrát a je to stále stejné. Nezbývá, než akceptovat, respektovat a (z mé strany) neřešit smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů