Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#776 26. 5. 2021 19:29

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Re: CHAT: myšlenky a citáty

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Ovšem některým mužům by asi nebylo dobré to říkat. Přemýšlím, co by to udělalo se vztahem par žena - muž.

Nám to vyloženě prospívá.. manželovo kamarádi si u nás věčně čechrají peříčka, jak jsou šikovní a pracovití a úžasní.. tak je v tom podporuju a o to raději nám pak pomáhají s tou naší haciendou, aby nám nespadla na hlavu a muž má úlevy lol Na druhou stranu jim taky říkám, jaké mají doma světice a že mají oblizovat všech deset za to, co mají a a si je hýčkají smile Záleží, jak to člověk podá wink

Jo, když je tam celá sehraná parta, to se to chválí. big_smile A nejlepší a nejúčinnější je podat to s vtipem. Umím si to u vás živě představit. lol tummenupp

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#777 26. 5. 2021 19:31

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

"Matka může dítěti nadávat..." Hluboká a moc smutná pravda.............. grater

Seneca

Není tady

#778 26. 5. 2021 20:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥

A přesto ho milovat svou nejhlubší láskou...

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#779 26. 5. 2021 20:26

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Mám 2 celoživotní přátele - muže. Jednoho z dětství, druhého ze SŠ. V obou případech nejdřív kamarádství, pak přátelství. Oba se kdysi trochu snažili o něco víc, ale já ne. wink Ale jsme celý život dál v kontaktu. Oba mají zájem se sejít a popovídat si. big_smile

To je moc pěkné hjarta smile

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#780 26. 5. 2021 20:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Vnímám to stejně a bohužel je stále dost rodičů, vlastně i dospělých, kteří si myslí, že zlá slova neuškodí. roll

Není tady

#781 27. 5. 2021 17:12

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

A přesto ho milovat svou nejhlubší láskou...

I to je možné připustit. Ale když se nedokáže ovládat a dítěti nadává, psychicky ho likviduje. usch
V citátu dodaném Palomitou stojí, že dítě ji přesto nikdy nepřestane milovat, ale že přestane mít rádo samo sebe. Myslím si, že v mnoha případech to tak je, ale umím si představit i to, že někteří potomci, hlavně v pozdějším věku, začnou nenávidět.

Seneca

Není tady

#782 27. 5. 2021 18:03

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Palomito, ke 4. citátu: Myslím si, že to tak v mnoha případech skutečně je. Ale věřím i v přátelství mezi ženou a mužem, které vznikne přirozeným způsobem jako přátelství mezi dvěma ženami nebo mezi dvěma muži (vycházím z vlastní zkušenosti). big_smile

Také mám vlastní zkušenost s přátelstvím mezi mužem a ženou. A opravdu z obou stran jde jen o přátelství.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#783 27. 5. 2021 18:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Judyna napsal(a):

"Když vidíš v někom něco krásného, řekni mu to. Zabere ti to vteřinu a jemu to třeba utkví v hlavě celý život."

Toto je moc pěkné. Kdyby to dělali všichni lidé, bylo by na světě fajn.

Souhlasím, teď jsem někde viděla text, nepamatuju si přesně.. "Matka může dítěti nadávat sebevíc a nikdy ji nepřestane milovat. Přestane mít rádo samo sebe." To mi přijde pravdivé a smutné a pak se to s dětmi táhne až do dospělosti a opakuje se to zas a znova..

To je moc smutné! A asi i pravdivé.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#784 27. 5. 2021 18:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Vnímám to stejně a bohužel je stále dost rodičů, vlastně i dospělých, kteří si myslí, že zlá slova neuškodí. roll

A ony uškodí, často na celý život sad

- Gary Smith

Není tady

#785 27. 5. 2021 20:29

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Slovem můžeme pohladit, potěšit, ale i škaredě ublížit. A rány na duši se hojí nejdéle.. pokud vůbec.

Není tady

#786 28. 5. 2021 8:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Slovem můžeme pohladit, potěšit, ale i škaredě ublížit. A rány na duši se hojí nejdéle.. pokud vůbec.

Je to pravda, hrozně moc lidí, kteří mají různé problémy v dospělosti, tak si nesou rány z dětství. Ani o tom většinou neví.

- Gary Smith

Není tady

#787 28. 5. 2021 20:16

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Je zajímavé, jak řešíte "rány z dětství", jakoby jste je znaly.
Myšlenky a citáty jaksi zůstaly upozaděny...
va

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#788 28. 5. 2021 21:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Rino, koukni se na Palomitin příspěvek z 25. 5. ve 13. 12, kde je na konci otázka. Na ni jsem se snažila odpovědět. Pak nám sem skočily "asociace"..., až jsme se dostaly tam, kde jsme teď. stolt
Nějaké rány z dětství si v sobě nese mnoho z nás, a chceme nebo nechceme, tak aspoň některé z nich snad známe, ne? Myšlenky tu určitě byly přítomny celou dobu a dodat další citát snad není takový problém.

Napřed ochranu před dětmi, potom ochranu dětí!
                                                                 Kraus

Děti, když dospějí, jsou postiženy všemi těmi nedokonalostmi, jimž se posmívaly.
                                                                                                        La Bruyère

Se svými dětmi jsem žil jako s přáteli.
                                            Montesquieu

Je zvláštní, že tolik lidí se odváží mít děti.
                                                      Multatuli

Které dítě by nemělo příčiny plakat nad svými rodiči?
                                                                  Nietzsche

Děti začínají tím, že své rodiče milují, později je soudí a zřídka, pokud vůbec kdy, jim odpouštějí.
                                                                                                                                      Wilde

Dítě: Časovaná puma lásky.
                                   Žáček

Seneca

Není tady

#789 28. 5. 2021 22:18

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Nietzsche a Wilde mě taky cvrnkly do očí.. k tomu přidám ještě následující smile

„Nikdy jsem nebyl zastáncem skupinové terapie. Raději jsem jednotlivé pacienty doprovázel do jejich dětství, kde je ukrytý klíč od životního scénáře.“ - Ivo Pondělíček

„Ti, kteří dobře učí děti, mají být více poctěni než ti, kteří je produkují; nebo ti druzí jim dali jen život, ale ti první předali umění dobrého žití.“ - Aristoteles

„Vaše děti vám nic nedluží. Nemusejí mít dobré známky. Nemusejí mít pořád dobrou náladu. Nemusejí spát celou noc. Nemusejí dojídat jídla, co uvaříte. Nemusí se jim líbit všechno, co pro ně vymyslíte. Nemusejí s vámi souhlasit. Nedluží vám vůbec nic.“ - Leah McDermott

„Nejlepší matkou je žena, která vzbudí ve tři hodiny ráno muže, protože má dojem, že dítě pláče.“ - Ernest Hemingway.. ten mě dostal big_smile big_smile big_smile

Není tady

#790 29. 5. 2021 11:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Mě taky. big_smile  Ale jak to pan Hemingway přesně myslel? wink Uvažuju i o tom prvním.

Seneca

Není tady

#791 29. 5. 2021 11:56

rina
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Rino, koukni se na Palomitin příspěvek z 25. 5. ve 13. 12, kde je na konci otázka. Na ni jsem se snažila odpovědět. Pak nám sem skočily "asociace"..., až jsme se dostaly tam, kde jsme teď...

Vždy já nemám nic proti, jen jsem něco konstatovala...
Už jsi taky onemocněla potřebou mně furt komandovat?

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#792 29. 5. 2021 13:47

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Mě taky. big_smile  Ale jak to pan Hemingway přesně myslel? wink Uvažuju i o tom prvním.

Každý si to asi vezme po svém.. Mě to rozesmálo, protože u nás to tak přesně fungovalo, když byl muž doma smile Matka není otrok a i otec je rodič.. nevidím důvod, aby žena ryla hubou o zem a muže se péče o dítě ani nedotkla. Pokud jsou k tomu podmínky, myslím, že to všem jen prospěje. Pro naše děti bylo veliké štěstí, že jsem je neměla v péči pouze já big_smile big_smile

A k tomu prvnímu citátu.. každého formují jeho zkušenosti a zážitky z dětství. Však i sourozenci, kteří vyrůstají ve stejném prostředí mají odlišné "zátěže" z dětství. Je to nejspíš dáno tím, že vnímání je velmi individuální a co jeden ani neřeší, druhého může zasekat na x let dopředu. Proto např. nelze paušálně říct, že výprask vařečkou nemůže škodit, nebo že je to naprosto neškodná záležitost. Četla jsem nedávno nějaký článek, kde byly uvedeny zátěže, které si s sebou nesou lidé z dětství. Povětšinou se tam řešilo protěžování mladšího sourozence a překvapivě i protěžování staršího sourozence.. wink každý to řešil pouze ze svého úhlu pohledu. Toto jsou situace, kdy vůbec nehraje roli objektivní pravda.. Musí to být pěkný mazec, řešit takovou situaci skupinově, zlatá individuální sezení big_smile

Není tady

#793 29. 5. 2021 15:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Rino, určitě nemám potřebu tě pořád komandovat. Jen jsem se snažila popsat, jak jsme se dostaly tam, kam jsme se dostaly. big_smile

Seneca

Není tady

#794 29. 5. 2021 18:43

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Ok par

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#795 29. 5. 2021 20:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomito, u nás taky. wink Díátko zavrnělo a muž hned letěl... smile Já jsem to tolik nepřeháněla. Ale bývala jsem tak utahaná, že jsem třeba ani zrovna neslyšela. Že by nezodpovědná matka? tongue

A taky k 1. citátu: Každý z našich potomků je úplně jiný a mají i hodně rozdílnou povahu, i když vlivy v dětství působily hodně podobně, jen časově posunutě, a tedy nemohly být úplně stejné. Snažili jsme se být spravedliví, ale třeba jsme úplně nebyli... Kdož ví? Proti skupinovým terapiím jsem nikdy nebyla; říkala jsem si, že zúčastnění taky slyší, co zažívají a pociují ostatní, můžou si to porovnat a uvědomit si, že v tom nejsou sami. Ale určitě někdo snese i skupinovou terapii, ale jinému vyhovuje spíš ta individuální, pokud vůbec nějakou přijme. Musí mít velké štěstí na terapeuta, aby si spolu sedli. stolt

Seneca

Není tady

#796 29. 5. 2021 21:17

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Palomito, u nás taky. wink Díátko zavrnělo a muž hned letěl... smile Já jsem to tolik nepřeháněla. Ale bývala jsem tak utahaná, že jsem třeba ani zrovna neslyšela. Že by nezodpovědná matka? tongue

vrabčáku, spíš unavená wink A když víš, že je tam někdo, kdo se postará, tak jednoduše vypneš. Kdyby tam nikdo takový nebyl, probudí tě kdeco stolt

Upravil(a) Palomita (29. 5. 2021 21:18)

Není tady

#797 30. 5. 2021 8:34

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

vrabčák napsal(a):

vrabčáku, spíš unavená wink A když víš, že je tam někdo, kdo se postará, tak jednoduše vypneš. Kdyby tam nikdo takový nebyl, probudí tě kdeco stolt

Taky jsem to tak měla.
Moje jedna kamarádka říká, že nikdo ti nedokáže ublížit tak, jako vlastní rodiče.

Není tady

#798 6. 6. 2021 15:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Pokud budeš šasten, budeš mít mnoho přátel, ale zachmuří - li se čas, budeš sám.
                                                                                                              Ovidius

K přátelství je potřebí: aby se jeden druhému podobal, aby jeden druhého v něčem předčil, aby se jeden druhému v něčem nevyrovnal.
            Paul

Nic není dražšího člověku než přítel v nouzi.
                                                         Plautus

Kdo chce ztratit přítele, a ho zahanbí.
                                                  Publilius Syrus

Přítele nesmíš urazit ani v žertu.
                                    Publilius Syrus

Štěstí přátele získává, neštěstí prověřuje.
                                                        Seneca ml.

V soukromí přítele kárej, veřejně chval!
                                          Seneca ml.

Přátelství, jež nesvázala moudrost, může pošetilost snadno rozvázat.
                                                                                    Shakespeare

Přítel by měl snášet přítelovy slabosti.
                                            Shakespeare

Člověk má být k svému příteli takový, jaký je sám k sobě. Přítel je on sám v jiné podobě.
                                                                                                                       Sókratés

Nezískávej rychle přátele, a ty, které získáš, rychle nezavrhuj.
                                                                                    Solón

Někdo má to štěstí, že má schopnost být přítelem.   smile
                                                                 Werich

Seneca

Není tady

#799 7. 6. 2021 8:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Barča napsal(a):

Moje jedna kamarádka říká, že nikdo ti nedokáže ublížit tak, jako vlastní rodiče.

Je obrovská výhoda si tohle uvědomit a přijmout.. pak už je ten život jenom lepší a lepší tummenupp

Není tady

#800 7. 6. 2021 8:01

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Někdo má to štěstí, že má schopnost být přítelem.   smile
                                                                 Werich

Svatá pravda, ne každý má tuto schopnost stolt

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí