|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Dobrý den.Měla bych k Vám dotaz. Zemřela mi matka.Jsme tři sestry.Matka po sobě zanechala Nějake peníze a v roce 2005 podala u soudu žalobu na vydání dědictví po svem synovci.Ještě nebylo žádne řizeni.Já mám 3 děti.
Dědictví po me matce bych chtěla nechat jedne z mych sester.Jak peníze,tak aby si vyřídila soud ohledně žaloby.Sestra vyřizovala i pohřeb matky.Dala jsem ji plnou moc k vyřizování dědictví.Co mám udělat,aby sestra dostala muj podíl z dědictví po matce.Moje děti tež nic nechtějí.Byla bych ráda,aby sestra si spor po matce vyřídila a v připadě,že spor vyhraje takm to dostala,ale taky ,když spor prohraje aby si ho zaplatila.Musíme navštívit soudkyni,aby řízení na vydání dědictví zastavila nebot moje matka-žalobkyně zemřela? Děkuji Vám Irena
Moje známá je spolumajitelkou ideální poloviny rodinného domku. Druhým spolumajitelem je její bývalý manžel. Nyní zjistila, že její bývalý daroval polovinu ze svojí ideální poloviny své nové manželce. Moje známá se rozhodla, že svoji ideální polovinu daruje své dceři. Bylo jí ale řečeno, že to není možné bez rozhodnutí soudu. Otázka zní: Rozhodnutí soudu nahrazuje souhlas druhého spoluvlastníka? Druhý spoluvlastník nemusí být přizván k soudnímu jednání? Odpovědi prosím na E-mail : ivan.janirek@volny.cz
Ireno, dědictví nemůžete přenechat jedné své sestře. Pokud se dědictví vzdáte, váš podíl bude rozdělen mezi všechny ostatní dědice (ve vašem případě mezi obě sestry).
Ivane, souhlas spoluvlastníků (ani žádné rozhodnutí soudu) není potřeba v případě, že matka svůj podíl daruje své dceři.
Není tady
Vím z praxe o řešení dědictví.
Dvě dcery, dědily po matce, dědictví přijaly, ale u notáře obě prohlásily, že vše přenechávají otci. Notář dal do zápisu, že dědictví přijaly, přenechávají vše otci
a otci vyměřil povinnost, zaplatit notářský poplatek.Nebylo třeba dědictví odmítnout.
Není tady