Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 14. 3. 2009 22:40

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Stala se mi hloupá věc, na kterou jsem krátká.
Můj PC usoudil, že mám asi orlí zrak a rozhodl se pro nejmenší písmo.Tak nic nepřečtu a píšu dost naslepo. Nevím, co s tím. Na "velikost písma " nereaguje.

Pavli, třeba jsem chtěla zklidnit emoce, když jsme na duchovním. Trochu to tu vzalo jiný směr.

Není tady

 

#27 14. 3. 2009 22:42

majkafa
Host

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Tak si na horní liště - Zobrazit - velikost písma - nastav větší písmo
Taky mi to někdy zlobí. Achá, už vidím, že nereaguje. Já pak restartuju a spraví se to

Upravil(a) majkafa (14. 3. 2009 22:43)

 

#28 14. 3. 2009 22:43

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Heluška napsal(a):

Stala se mi hloupá věc, na kterou jsem krátká.
Můj PC usoudil, že mám asi orlí zrak a rozhodl se pro nejmenší písmo.Tak nic nepřečtu a píšu dost naslepo. Nevím, co s tím. Na "velikost písma " nereaguje.

Pavli, třeba jsem chtěla zklidnit emoce, když jsme na duchovním. Trochu to tu vzalo jiný směr.

ale dy jo smile nic neříkám wink
u něktrých to většinou nabere jinej směr vissla


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#29 14. 3. 2009 22:44

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

majkafa napsal(a):

Prostě od tebe opisuje big_smile

Coz je vazne uznejme-zajimave.  dumbom


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#30 14. 3. 2009 22:51

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Majko, big_smile opisovat, ani kopírovat  není můj styl. Budu klidně v zadní řadě , ale svá , než ve předu jako první nejlepší napodobenina celebrity. big_smile
Zažila jsem  situaci, která taky vypovídala o mé přítelkyni něco, co jsem  o ní ani po 20 letech nevěděla. Zlákala jsem ji do němčiny, byla jsem o malý kousek dál , což jí nedělalo dobře. Nebyla ve skupině nejlepší, ba slabší než já a ona tolik potřebovala aspoň chvliku zaperlit.
Vůbec jí nebylo hanba něco ode mne opsat a vzápětí se s tím přihlásit a vydat to tím za své.
Tak toto fakt nemusím.

Není tady

 

#31 14. 3. 2009 22:55

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Zkoušela jsem to znova, i restartovala, ale nic se nedějě, tak třeba potřebuje pauzu a zítra bude dobře. Jen je zajímavé, že vše je normální, jen po rozkliknutí na hlavní straně se to zmenší.

Není tady

 

#32 14. 3. 2009 23:01

majkafa
Host

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Heluško - to byla legrace - tak shodná věta, kterou málokdo používá přesně v tomto významu. To zas neber tak vážně big_smile

 

#33 14. 3. 2009 23:20

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

lol storstark
jo, ještě mi tam zvětrává trocha pěnivého moku, tož .. šup tam s ním wink

Není tady

 

#34 14. 3. 2009 23:23

majkafa
Host

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Já mám svou pravdu v Carollans, tak na zdraví storstarkbig_smile

 

#35 15. 3. 2009 9:57

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Heluško držet SHIFT a otočit kolečkem. wink


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#36 15. 3. 2009 11:11

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Nelhat sobě, Poletucha, je prvotní krok, odkud vůbec vše začíná. Vím, že není lehký, a vím, že naše poznání je v určitém okamžiku vždy jen relativní (tak jako ostatně sama Pravda!), ale pokud nějaký niterný stav právě pochopíme a tím se nám rozšíří horizont, úplně první věc při posuzování té hodnoty, kterou bychom měli udělat, je nelhat sami sobě. A už je nᚠpostoj k ostatním potom jakýkoliv, zde bychom měli začít. Jinak se jen obtížně budeme vyvíjet a setrváme většinu života u točení v kruzích.

A pokud daný rozměr ještě nechápeme, pak to není, že bychom lhali sami sobě, ale prostě nám unikají souvislosti. A ty jsou dány zacyklením našeho "já". (Kdo to tady řekl: "zacyklením"? - To je pro tento proces velmi výstižné slovo!) Protože jáství směřuje konečný verdikt našeho poznání ke smyslům, čímž ho v samotném zárodku znehodnocuje. Tím i veškeré naše úsilí roztáčí do nekonečných variant téhož.


Crabat

Není tady

 

#37 15. 3. 2009 12:39

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Prisel me znenadani do vedomi jeden vjem,tak se o nej jdu podelit,nebot co kdyby naaaahodou to byl hlas intuice.

Psala jsem ze DaiTerr neprisel nahodou.Neco me naseptava jakobych ho znala.
Jakoby ten clovek byl nekdo, kdo je tady uz pod jinym nickem. Nekdo kdo si tady povida sam se sebou.  lol


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#38 15. 3. 2009 12:49

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

hirondel napsal(a):

Prisel me znenadani do vedomi jeden vjem,tak se o nej jdu podelit,nebot co kdyby naaaahodou to byl hlas intuice.

Psala jsem ze DaiTerr neprisel nahodou.Neco me naseptava jakobych ho znala.
Jakoby ten clovek byl nekdo, kdo je tady uz pod jinym nickem. Nekdo kdo si tady povida sam se sebou.  lol

Ježíš, to snad neeee! To by bylo dumbom


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#39 15. 3. 2009 13:34

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Crabat napsal(a):

Nelhat sobě, Poletucha, je prvotní krok, odkud vůbec vše začíná. Vím, že není lehký, a vím, že naše poznání je v určitém okamžiku vždy jen relativní (tak jako ostatně sama Pravda!), ale pokud nějaký niterný stav právě pochopíme a tím se nám rozšíří horizont, úplně první věc při posuzování té hodnoty, kterou bychom měli udělat, je nelhat sami sobě. A už je nᚠpostoj k ostatním potom jakýkoliv, zde bychom měli začít. Jinak se jen obtížně budeme vyvíjet a setrváme většinu života u točení v kruzích.

A pokud daný rozměr ještě nechápeme, pak to není, že bychom lhali sami sobě, ale prostě nám unikají souvislosti. A ty jsou dány zacyklením našeho "já". (Kdo to tady řekl: "zacyklením"? - To je pro tento proces velmi výstižné slovo!) Protože jáství směřuje konečný verdikt našeho poznání ke smyslům, čímž ho v samotném zárodku znehodnocuje. Tím i veškeré naše úsilí roztáčí do nekonečných variant téhož.

Ano. Já však mluvím o vůli k uskutečňování/k projevování pravdy myšlením, slyšením, mluvením, jednáním, poté co bylo dosaženo poznání. Teprve pak se, dle mne, dá hovořiti o pravdě. Do té doby je to pouze relativita skutečnosti závislá na našem poznání.

Není tady

 

#40 15. 3. 2009 15:08

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Hmm.., to je zajímavé, Poletucha. Protože kdy vlastně bude dosaženo poznání? Jestli myslíme to Pravé poznání, pak až naší realizací. Dříve o něm vlastně nemůžeme hovořit. Zatímco my se tady od začátku zabýváme relativitou poznání (Pravdy). A ta se projevuje v určitých stupních, podle toho, co jsme schopni v daném okamžiku pochopit. Odtud pochází i věta: "Překročíš ho (stupeň, úroveň chápání) a pravda se změní.., odteď je jiná." Taktéž sem spadá citace od Naty, která je pouze vyjádřena jinými slovy, avšak obsah je stejný: "Pravda se nesestává jen z toho, co člověk vidí, a proto má jen relativní hodnotu."

Z čehož následně vyplývá, že dosažením nové úrovně vnímání v sobě zahrneme širší pohled a tím se i naše pojetí Pravdy (a tím i veškeré poznání) změní. To však nikdy není konečné, definitivní, dokud v nás nenastane alespoň první stupeň realizace. (Obráceně by podle toho realizace mohla být chápána jako dosažení všech stupňů Pravdy, a bráno podle citátu Naty by tehdy člověk spatřil všechny souvislosti.) Nebo teprve tehdy začínáme skutečně vidět správně. Jelikož ale realizace se nikoho z nás tady na Babi, alespoň tedy v dohledné době!., netýká, potom o Pravém poznání respektive ani nemůžeme hovořit.

Zůstává nám tedy na přetřes jenom to relativní poznání a tedy i relativní Pravda. Jejíž charakteristiky hodnot můžeme rozeznat v určitých stupních nad sebou a zároveň koexistujících vedle sebe. Není tedy nutně řečené, že něco je nad něčím, protože to zároveň i paralelně ubíhá vedle sebe. Což souvisí s tím, že každý se k mysteriu Pravdy ubírá z jiného směru, jiného úhlu a to, co je pro jednoho nad určitou linií, je pro druhého pod ní.  Tudíž (pokud se vrátím k základní myšlence) podle toho, v které té rovině chápání se právě nalézáme, podle toho i závěry samotné Pravdy (našeho poznání) budou jiné, jinak modulované. Přesto však můžeme shrnout, že pro určitý stupeň vnímání, je určité pochopení konečné a proto se stává tou Jedinou neměnnou Pravdou.


Crabat

Není tady

 

#41 15. 3. 2009 15:26

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Ještě tedy dovětek: Vůle (tak, jak ji vyjadřuješ v předchozím článku) se projevuje na všech těch úrovních, avšak na každé z nich směřuje někam jinam a tedy i nalézá jiný cíl.


Crabat

Není tady

 

#42 15. 3. 2009 17:05

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

já Ti rozumím co se mi snažíš ve svém příspěvku říci. Mezi naším chápáním pravdy je však rozdíl. Já za pravdu považuji jen lidský(..či jiný?) pohled na skutečnost. Odtud pak odvíjím stav co je pravda (samozřejmě relativní dle subjektu) a co není. Skutečnost jako takovou za pravdu nepovažuji, ta prostě jen je.
ale to už je slovíčkaření, v podstatě tu jen filosofujem. :-)

Není tady

 

#43 15. 3. 2009 17:50

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

pussa Poletucha pussa

Když se nad tím ale hlouběji zamyslíš, pak i skutečnost (realita) povstává něčí Pravdou. Občas tou naší a někdy někoho jiného. Takže i ona je vlastně jen důsledkem předchozích příčin. Zajisté je správné ji přijmout takovou, jaká je, ale nenastala by, kdybychom my předtím takoví nebyli. Což člověka může podnítit k hlubokým úvahám. Které ovšem rámec filosofování zdaleka překračují. rock


Crabat

Není tady

 

#44 15. 3. 2009 19:50

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

pomněnka napsal(a):

hirondel napsal(a):

Prisel me znenadani do vedomi jeden vjem,tak se o nej jdu podelit,nebot co kdyby naaaahodou to byl hlas intuice.

Psala jsem ze DaiTerr neprisel nahodou.Neco me naseptava jakobych ho znala.
Jakoby ten clovek byl nekdo, kdo je tady uz pod jinym nickem. Nekdo kdo si tady povida sam se sebou.  lol

Ježíš, to snad neeee! To by bylo dumbom

No jooooo,fakt. A vis-vite kdo je ten clovek?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#45 15. 3. 2009 20:00

majkafa
Host

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Mě u jeho druhého příspěvku něco hodně uhodilo do oka. Hnedka ve chvíli, kdy jsem ho četla.
Nevím proč, ale myslím si, že je to Salvator. Ale mohu se taky mýlit. Nevím, proč si to myslím.

Upravil(a) majkafa (15. 3. 2009 20:01)

 

#46 15. 3. 2009 20:13

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

majkafa napsal(a):

Mě u jeho druhého příspěvku něco hodně uhodilo do oka. Hnedka ve chvíli, kdy jsem ho četla.
Nevím proč, ale myslím si, že je to Salvator. Ale mohu se taky mýlit. Nevím, proč si to myslím.

Majky,
Salvator me nenapadl.  smile   Je to Crabat.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#47 15. 3. 2009 20:32

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

no mě teda asi něco uniklo, nebo jsem se už dočista zbláznila, ale proč by si krabat zakládal vlákno pod jiným nickem, aby si pak sám sobě psal va
kdyby si chtěl založit vlákno, tak si ho založí jako krabat, no ne va


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#48 15. 3. 2009 21:25

majkafa
Host

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Crabat mi taky napadal. Zarazilo mě to přivítání s tím mužským i ženským rodem. Ale říkala jsem si, že i mě kdysi přivítal, i když nechápu, proč. Není to jeho server a jeho duchovní. A pak to pokračování příběhu o ufounech. Nu, asi má tu potřebu.
Nebo nemá kvalitního partnera pro diskusi, tak si musí povídat se sebou. Když musíš, tak musíš. smile

Upravil(a) majkafa (15. 3. 2009 21:31)

 

#49 15. 3. 2009 21:33

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Crabat napsal(a):

Takže i ona je vlastně jen důsledkem předchozích příčin.

a příčinou důsledků... smile


....................


děvčata, prosím, neodkloňujte každé vlákno úplně jinam. dík

Není tady

 

#50 15. 3. 2009 21:36

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jaký máte názor na "pravdu"?

Že by Hir viděla bílé myšky? Úplně se zpumprlíkovala výčepní lihovinou a teď marně usiluje posbírat střípky reality do nějakého uceleného obrazu?.. Anebo jí právě dozrála nová várka trávy a ona jenom ochutnávala a ochutnávala.., hmm.., to je pokouřeníčko, smile že bychom i buchtičky upekly?..

No, já nevím, ale tohle je teda opravdu docela povedená taškařice a nějak mi to s tou její super-intuicí a tolik duchovně vytříbenými smysly nejde dohromady. big_smile big_smile

A teď už i Majky?..


Crabat

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů