Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 20. 2. 2012 16:33

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Vlaďka napsal(a):

Můžu mít dotaz k živ. poj. a daňovému přiznání? Brácha vloni dával životko do přiznání a letos zrušil smlouvu. Co teď udělat s těmi penězi, které mu vloni odečetli? Dává se to tam nějak obráceně mínusem, aby ho za 10 let nestíhal FÚ s nějakým penále? nebo co s tím udělat?

Nechat to být,kde není žalobce není ani soudce;)

Není tady

 

#27 20. 2. 2012 19:48

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Životní či úrazové pojištění ?

No, já bych neriskovala. FÚ neustále zpřísňuje kontrolní systémy a za pár let by to mohlo být pěkně mastné. Záleží na tom kolik ten odečet na životko dělal - do 6000,- je od daní osvobozeno. Pokud to bylo víc, tak musí podat daňové přiznání a částku dodanit.

Není tady

 

#28 20. 2. 2012 20:29

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Dodanit, zeptat se na FÚ,kam to přesně napsat. A nejen minulý rok ale i všechny předchozí, jestli smlouva byla uzavřena dříve a už si uplatňoval nějaké částky jako odečitatelné od základu daně.
Vůbec bych neriskovala. Pojišovny můžou hlásit FÚ, a nevím dokonce, jestli už nemají povinnost hlásit předčasné ukončení smluv o životním či penzijním pojištění, kde je nárok na odpočet od základu daně.
Vystavuje se zbytečným problémům, až to FÚ zjistí, není to problém dle  rodného čísla. Dodaní a zaplatí úrok z prodlení a penále.

Upravil(a) majkafa (20. 2. 2012 20:29)

 

#29 20. 2. 2012 20:44

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Životní či úrazové pojištění ?

majkafa napsal(a):

Dodanit, zeptat se na FÚ,kam to přesně napsat. A nejen minulý rok ale i všechny předchozí, jestli smlouva byla uzavřena dříve a už si uplatňoval nějaké částky jako odečitatelné od základu daně.
Vůbec bych neriskovala. Pojišovny můžou hlásit FÚ, a nevím dokonce, jestli už nemají povinnost hlásit předčasné ukončení smluv o životním či penzijním pojištění, kde je nárok na odpočet od základu daně.
Vystavuje se zbytečným problémům, až to FÚ zjistí, není to problém dle  rodného čísla. Dodaní a zaplatí úrok z prodlení a penále.

pojistovny nemusí nic nikam hlásit,jsou to jen vase fantasmagorie;dumbom

Není tady

 

#30 20. 2. 2012 20:46

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Jaku, Fú si taky můžou udělat jednorázovou akci na popud MFČR. Nu, ty by sis to lajzla, já ne. Pracovala jsem na FÚ. Vím, jak to chodí. Třeba když se začne zjišovat, kdo prodává auto dříve než za rok, co ho koupil a jaksi "zapomene" zdanit zisk... A jiné akce, o kterých se nebudu zmiňovat.
A je to tak dobře. Dneska už díkybohu nejsou na finančácích amatéři, jako v letech devadesátých. Oni už opravdu nejsou blbí a vědí, která bije... Je dobře, že chrání naše peníze, že chrání platiče a postihují neplatiče. Každému stejným metrem. Ale pokud budou lidé tvého typu, půjde to u nás dále dolu vodou.

Upravil(a) majkafa (20. 2. 2012 20:49)

 

#31 20. 2. 2012 21:10

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Jaku napsal(a):

majkafa napsal(a):

Dodanit, zeptat se na FÚ,kam to přesně napsat. A nejen minulý rok ale i všechny předchozí, jestli smlouva byla uzavřena dříve a už si uplatňoval nějaké částky jako odečitatelné od základu daně.
Vůbec bych neriskovala. Pojišovny můžou hlásit FÚ, a nevím dokonce, jestli už nemají povinnost hlásit předčasné ukončení smluv o životním či penzijním pojištění, kde je nárok na odpočet od základu daně.
Vystavuje se zbytečným problémům, až to FÚ zjistí, není to problém dle  rodného čísla. Dodaní a zaplatí úrok z prodlení a penále.

pojistovny nemusí nic nikam hlásit,jsou to jen vase fantasmagorie;dumbom

Jaku, nemusí - ale děje se to ... wink od pojišoven to bývá častokrát taková "pomsta za Sudety", že dotyčný nedospořil až do konce stolt To nejsou žádné fantasmagorie ... bohužel ... vissla

Já bych si s tím rozhodně nehrála a takové dohledatelné položky bych raději řádně a včas dodanila. Není třeba riskovat a vystavovat se zbytečným malérům kvůli věcem, na kterých Tě může finančák docela s přehledem utočit stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#32 20. 2. 2012 21:22

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Už jsem volala na FÚ  - takže když to ukončil letos, tak až za rok 2012 to dodanit za rok 2010 a rok 2011 tam samozřejmě nedávat. Měl to pouze půl roku v 2010 a loňský rok, teď to zrušil.
Jak se to dodaňuje budu zjišovat až přítí rok, teď to řešit nebudu.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#33 20. 2. 2012 21:47

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Vlaďko, to je prima. Za rok 2010 to nebude zřejmě velká částka a lepší je dodanit, než nechat běžet a riskovat penále z nedodanění a úrok z prodlení. Nový Dańový řád, který platí od 1.1.2011, je o hodně tvrdší než byl Zákon o správě daní a poplatků. Za ty peníze se nevyplatí riskovat a nedodanit.

 

#34 21. 2. 2012 11:52

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Přesně, za rok 2011 už neuplatní a v r. 2012 si ověříte do jaké výše mimořádného příjmu je možné daňové přiznání nepodávat ( letos to je 6000,-Kč). Je klidně možné, že ani dodaňovat nebude muset, záleží na tom kolik si za půl roku naspořil.
Jinak dodanění se zapisuje v příloze 2 - příjmy podle § 10.

Upravil(a) Cirilla (21. 2. 2012 12:02)

Není tady

 

#35 21. 2. 2012 12:00

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Vzhledem k tomu, že to měl jen půl roku v 2010, tak to bude určitě menší částka než 6 tis.
Nechám to zatím plavat a za rok se na to podíváme.
A ještě jeden dotaz, Cirillo.  Syn měl vloni pracovní úraz, cca 14 dní byl doma, dostal něco od zaměstnavatele přes pojišovnu - nějak jsem to přesně nepochopila. A říkala mi jedna známá, že jsou nějaké změny v ročním zúčtování právě ohledně prac. úrazů. Můžeš mi to nějak stručně napsat?

Upravil(a) Vlaďka (21. 2. 2012 12:01)


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#36 21. 2. 2012 13:53

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Záleží na tom zda mu ušlou mzdu vyplatil zaměstnavatel ve mzdě nebo zda dostal peníze přímo od pojišovny.

Není tady

 

#37 21. 2. 2012 14:09

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Podle mě dostal peníze ve mzdě od zaměstnavatele, protože na složenku z poj. domů určitě nic nepřišlo. A z něj dostat nějaké informace je dost těžké - no chĺap a papírování.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#38 21. 2. 2012 15:54

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Pokud dostal odškodnění ve mzdě, tak se nic neděje, zaměstnavatel mu udělá roční vyúčtování.
pokud by dostal přímo od pojišovny¨tak záleží na tom kolik by dělala náhrada ušlé mzdy. To by vyčetl na vyúčtování od pojišovny. Do 5000,- pojišovna srazí a odvede srážkovou daň a dál už se nic neděje. Nad 5000,- se odvede daň zálohová a pak se musí podávat za příslušný rok daňové přiznání ( považuje se to za souběh příjmů). Bolestné a další náhrady se nedaní, jen ušlá mzda.

Není tady

 

#39 21. 2. 2012 15:54

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Životní či úrazové pojištění ?

majkafa napsal(a):

Jaku, Fú si taky můžou udělat jednorázovou akci na popud MFČR. Nu, ty by sis to lajzla, já ne. Pracovala jsem na FÚ. Vím, jak to chodí. Třeba když se začne zjišovat, kdo prodává auto dříve než za rok, co ho koupil a jaksi "zapomene" zdanit zisk... A jiné akce, o kterých se nebudu zmiňovat.
A je to tak dobře. Dneska už díkybohu nejsou na finančácích amatéři, jako v letech devadesátých. Oni už opravdu nejsou blbí a vědí, která bije... Je dobře, že chrání naše peníze, že chrání platiče a postihují neplatiče. Každému stejným metrem. Ale pokud budou lidé tvého typu, půjde to u nás dále dolu vodou.

big_smilebig_smilebig_smile
Úředníci na fú - to jsou jen vyhozené peníze za jejich platy,protože takové menší než malé ryby co jsem já či někdo jiný,kdo nevrátí pár stovek z pojistky,to je výsměch.Mnohem horší a nebezpečnější je rozkrádání ve velkém,proč setam nezajímají st.instituce a jedou jen po drobných živnostnících,proč nechává stát unikat platby firem za sociální atd.

K manželovi do stř.velké soukr.firmy chodí ta úřednická st.paka na kontrolu 4x (!) do roka-sedí v zasedačce a probírají se šanonama,občas vytknou nějaký admin.nedostatek,no hlavně že předstírají práci za naše prachy,i za ty tvoje!

V čem podstatném se změnil nový danový řád - co by mě jako malého živnostníka mělo hlavně zajímat?

Upravil(a) Jaku (21. 2. 2012 15:55)

Není tady

 

#40 21. 2. 2012 18:13

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Jaku, nastuduj si, v čem je Dańový řád jiný než byl Zákon o správě daní a poplatků. Já jsem si to taky nastudovala a absolvovala i školení.
A proč se nezajímají státní instituce - nu to se jich budeš muset zeptat, jestli tě to zajímá.

 

#41 21. 2. 2012 22:14

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Životní či úrazové pojištění ?

majkafa napsal(a):

Jaku, nastuduj si, v čem je Dańový řád jiný než byl Zákon o správě daní a poplatků. Já jsem si to taky nastudovala a absolvovala i školení.
A proč se nezajímají státní instituce - nu to se jich budeš muset zeptat, jestli tě to zajímá.

a tebe to nezajímá a přijde ti to v pořádku - tunelování a obcházení zákona ve velkém,když ti tak vadí občasné stokorunové úniky ubohého jednotlivce?Bylo by to dobré téma na politické pro ty "zasvěcené"radily tam.
N\emusím se nikoho ptát,mám selský rozum - je mnohem jednodušší zahojit se na jednotlivci než řešit něco velkého,neprůhledného...,atd.,atd.

Není tady

 

#42 22. 2. 2012 6:41

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Dík, Cirillo.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#43 22. 2. 2012 6:46

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Životní či úrazové pojištění ?

K manželovi do stř.velké soukr.firmy chodí ta úřednická st.paka na kontrolu 4x (!) do roka
Čímpak pan manžel podráždil finanční úřad? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Nebo šlápl na kuří oko někomu jinému, kdo na něj chodí "žalovat"? Ony ty kontroly bývají dost často na udání...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#44 22. 2. 2012 7:44

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Jaku napsal(a):

majkafa napsal(a):

Jaku, nastuduj si, v čem je Dańový řád jiný než byl Zákon o správě daní a poplatků. Já jsem si to taky nastudovala a absolvovala i školení.
A proč se nezajímají státní instituce - nu to se jich budeš muset zeptat, jestli tě to zajímá.

a tebe to nezajímá a přijde ti to v pořádku - tunelování a obcházení zákona ve velkém,když ti tak vadí občasné stokorunové úniky ubohého jednotlivce?Bylo by to dobré téma na politické pro ty "zasvěcené"radily tam.
N\emusím se nikoho ptát,mám selský rozum - je mnohem jednodušší zahojit se na jednotlivci než řešit něco velkého,neprůhledného...,atd.,atd.

Tohle není vlákno o tom, jestli mě to zajímá nebo nezajímá.
A nebudu se "zpovídat" na netu z toho, jestli mi to přijde nebo nepřijde v pořádku a co pro to, aby se situace zlepšila, dělám já.

Upravil(a) majkafa (22. 2. 2012 7:44)

 

#45 22. 2. 2012 8:17

Jaku
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 10. 2011
Příspěvky: 2761

Re: Životní či úrazové pojištění ?

helena napsal(a):

K manželovi do stř.velké soukr.firmy chodí ta úřednická st.paka na kontrolu 4x (!) do roka
Čímpak pan manžel podráždil finanční úřad? http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png Nebo šlápl na kuří oko někomu jinému, kdo na něj chodí "žalovat"? Ony ty kontroly bývají dost často na udání...

big_smile manžel je tam pouhý zaměstnanec a jde o mezinárodní firmu,která poctivě platí vše za své zaměstnance,taky nemalé příspěvky na penzijka,atd.Tady to není bohužel o tom šlapání na kuří oka,to by bylo pochoitelné,ale skutečně jen o předstírání práce těchto úředníků z finančáku.Firma existuje už spoustu let a jak jsem psala dřív,nikdy nic nenašli,no ale mají tam supr servis od firmy,kafička,chlebíčky,tak co jim tam chybí...

Není tady

 

#46 22. 2. 2012 8:19

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Zaměstnanci FÚ, kteří chodí na kontroly do firmy, kde pracuji i do firem v celém holdingu, si NIKDY nevezmou ani kapku vody. Vůbec nic. Nabízíme jim vodu, kafe a čaj.
Takže to je o lidech...
Když už jsme u toho.

Btw Jaku, tvůj manžel absolvuje kontrolu přímo? On přesně ví, jaký mají pracovnící FÚ servis a co přesně snědí a vypijí? Nebo je to jen JPP?

Já ty kontroly absolvuji, takže to vím naprosto přesně.
Jo, nemluvím o jednom FÚ ale o FÚ v různých částech ČR, v Čechách i na Moravě.

Upravil(a) majkafa (22. 2. 2012 8:24)

 

#47 22. 2. 2012 8:30

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Jaku, když je to tak dobrý job, vždy můžeš na FÚ pracovat taky. Co ti brání? big_smile
Nezastávám se jich, jsou to stejní lidé jako my ostatní.
Ale vadí mi agentura JPP a nesmyslná závist nebo co to má být. Můžeš být dokonce ředitelkou nějakého FÚ a nařídit svým zaměstnancům, jaké občerstvení smí nebo nesmí přijmout a také rozhodnout o četnosti a firmách, kde bude kontrolní oddělení kontroly provádět. smile
Já bych takovou práci dělat nechtěla. A nevidím důvod, proč napadat kohokoliv paušálně.
Firma, kde pracuje tvůj manžel, se může klidně ohradit proti nadměrnému počtu kontrolu a neúměrnému zatěžování zaměstnanců kontrolami. Stačí dobře znát Daňový řád, jak už jsem ostatně psala. smile

Upravil(a) majkafa (22. 2. 2012 8:30)

 

#48 22. 2. 2012 10:13

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Já tedy proti našemu FÚ nemůžu říct křivého slova smile Kdykoliv, cokoliv potřebuju, i když je to podle nich stupidní dotaz, je mi příslušná paní k dispozici, trpělivá a ochotná. A se jedná o firemní DPH, soukromé přiznání nebo přiznání pro přísp. org., kterou dělám, fakt jsou všichni ochotní.
Taky je to pro ně potom úleva, když projíždějí správně sestavená přiznání, než když mají potom telefonovat a vysvětlovat a žádat opravná. Vždycky mi říkají, a radši přijdu, než to pak spravovat.
A jestli si dají vodu, kafe nebo chlebíčky na kontrole, to bych fakt neřešila. Já vařím kafe správci sítě a programátorům ze svého a nijak mě to netrápí.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#49 22. 2. 2012 10:51

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Nechápu Jaku, že je jí trnem v oku občerstvení zaměstnanců FÚ v nějaké firmě, když se toho dokonce vůbec ona sama osobně nezúčastní a má to z agentury JPP.
Jsou to lidé, jako my. Taky potřebují jít na WC, napít se.
Když jsem pracovala před 17 lety na Fú a jela jsem na místní šetření o DPH a nevzala jsem si sebou pití, byla jsem ráda, že mi nabídli vodu, kafe nebo čaj. Já jsem si vzala vodu a čaj, měla jsem žízeň. Přijde mi normální nabídnout příchozím i teď, když mám nějaká jednání, minimálně vodu, čaj a kafe, případně i chlebíčky, když se jedná o delší jednání.
Vůbec nechápu, proč to, co má být běžná slušnost, nebo jak to říct - pití, má Jaku zapotřebí nějak řešit.
Btw když teď přijdu na FÚ a máme delší jednání, také mi nabídnou pití a někdy si tu vodu vezmu.
Mně ti, co k nám chodí na kontrolu z FÚ, říkají, že si nevezmou nic proto, že to mají zakázáno zaměstnavatelem. Nemohu posoudit, jestli to tak opravdu je, respektuji to, ale přesto jim pokaždé základní občerstvení nabídneme.
Mně můj zaměstnavatel, když jsem pracovala na FÚ, žádný takový zákaz tenkrát nevydal. A i kdyby vydal, pokládám za nesmyslné, když budu delší dobu na kontrole, budu mít žízeň a nebudu mít sebou pití, že bych tu vodu nepřijala. Minimálně bych poprosila o skleničku a šla si vzít vodu někam, kde jim teče z kohoutku... smile

 

#50 22. 2. 2012 10:53

majkafa
Host

Re: Životní či úrazové pojištění ?

Halt jsou na světě zatím ještě lidí, kteří závidí jak se říká i nos mezi očima...

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů