Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 12. 3. 2009 9:14

Juraj
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

Nazor k diskuzi? Kdo rozhoduje o antikoncepci?

Damy, pro ty z vas, ktere nahodou nezavitaji na nasi rubriku CLANKY, na hlavni strnae Babinet.cz, jsme nedavno publikovali mozna trochu netradicni clanek [z pohledu soucasnych trendu] ohledne Antikoncepce. Je zde:

http://babinet.cz/clanek-6017-kdo-rozho … cepci.html

Jaky je Vas nazor?

Juraj

"Hate Cannot Drive Out Hate; Only Love Can Do That." M.L.King Jr.
"Jsa u moci, jsem si permanentně podezřelý." Václav Havel

Není tady

#2 12. 3. 2009 10:09

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Nazor k diskuzi? Kdo rozhoduje o antikoncepci?

Pěkný článek... nebylo by od věci napsat ještě další článek a popsat jiné metody než HA... např. odkaz na ty měřítka baz. teploty v puse, kde se to dá v ČR koupit a tak :-)

Není tady

#3 12. 3. 2009 10:22

Jency
♥♥-----

Juraji,
co bys očekával ve státě, kde se HA reklamuje v téměř každém levném televizním seriálu z barrandovského Hollywoodu... naši herci, kteří v nich hrají coby pseudo-doktoři, by se měli stydět...

Před lety jsem začala zkušebně užívat HA, ovšem zdravotní následky nenechaly na sebe dlouho čekat. Takže, holky, pokud chcete mít potíže s pletí, pokožkou na celém těle, psychické a jiné problémy, klidně ji berte dál... věřte byznysu, který vydělává na nedostatku vaší inteligence...
Můj partner mi tehdy řekl, že tohle brát nemohu, že se mi změnila tělesná vůně a poznal na mně výkyvy nálad.
Ačkoli jsem to brala jen půl roku, další rok po vysazení jsem pořád měla potíže s pokožkou.
Antikoncepci řešíme od té doby jinými, přirozenými způsoby... :-)

Není tady

#4 12. 3. 2009 10:36

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Jency napsal(a):

Juraji,
co bys očekával ve státě, kde se HA reklamuje v téměř každém levném televizním seriálu z barrandovského Hollywoodu... naši herci, kteří v nich hrají coby pseudo-doktoři, by se měli stydět...

Před lety jsem začala zkušebně užívat HA, ovšem zdravotní následky nenechaly na sebe dlouho čekat. Takže, holky, pokud chcete mít potíže s pletí, pokožkou na celém těle, psychické a jiné problémy, klidně ji berte dál... věřte byznysu, který vydělává na nedostatku vaší inteligence...
Můj partner mi tehdy řekl, že tohle brát nemohu, že se mi změnila tělesná vůně a poznal na mně výkyvy nálad.
Ačkoli jsem to brala jen půl roku, další rok po vysazení jsem pořád měla potíže s pokožkou.

Jency, jaký je přirozený způsob antikoncepce? Je antikoncepce vůbec přirozená? BI

Není tady

#5 12. 3. 2009 10:39

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland

Kdyz jsem studovala medicinu, videla jsem v nemocnici nekolik mladych zen kolem 30 s hlubokymi zilnimi trombozami (vsechny braly HA) a rozhodla jsem se, ze HA uz nikdy vice. Myslim, ze spravne pouzivane "prirozene metody" jsou velmi spolehlive (zkousim na sobe jiz nekolikaty rok). Samozrejme bych je nedoporucovala velmi mladym a nezkusenym jedincum a tem, kterym staci si sednout na trenky a uz jsou tehotne. smile

Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

#6 12. 3. 2009 11:45

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň

HA jsem brala několik let a několik druhů, ani od jedné jsem se nedočkala nějakých extra změ, a to byla ple či cokoli jiného. Nohy mě boleli také dost, tak mi na gyndě dala doktorka ještě práškny na žíly.
Teď jí už asi 2 roky neberu a naprostá spokojenost. Prostě používáme kondom, vymyslel to přítel a jsem mu za to vděčnásmile

Není tady

#7 12. 3. 2009 12:34

Jency
♥♥-----

sandra napsal(a):

Jency, jaký je přirozený způsob antikoncepce? Je antikoncepce vůbec přirozená? BI

Můj přítel tomu říká "kontrola a řízení genetického materiálu"... myslím že to nepotřebuje dalšího komentáře... big_smile
je to podle něj, cituji: "jednoduché, naprosto spolehlivé, bezpečné a krásné..." tummenupp

Není tady

#8 12. 3. 2009 13:24

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Jency napsal(a):

sandra napsal(a):

Můj přítel tomu říká "kontrola a řízení genetického materiálu"... myslím že to nepotřebuje dalšího komentáře... big_smile
je to podle něj, cituji: "jednoduché, naprosto spolehlivé, bezpečné a krásné..." tummenupp

Aha, tak na tohle já bych neměla nervy big_smile

Není tady

#9 12. 3. 2009 13:51

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

roll hurá zpátky do středověku... ostatně inzulín je taky hormon a ještě jsem neslyšela že by se diabetici jeho užívání bránili...

Strach je malá smrt...

Není tady

#10 12. 3. 2009 13:53

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Strach je malá smrt...

Není tady

#11 12. 3. 2009 14:54

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Bety napsal(a):

roll hurá zpátky do středověku... ostatně inzulín je taky hormon a ještě jsem neslyšela že by se diabetici jeho užívání bránili...

Ale diabetici jsou nemocní, proto inzulin ke svému životu potřebují....kdežto bez HA se dá klidně žít...
Nejsem odpůrce HA, vůbe ne. Sama jsem ji brala více než 10 let a teď jsem přes půl roku "bez"...obojí mě nijak nepoznamenalo, kromě zvýšeného počtu pupínků na tváři big_smile

Není tady

#12 12. 3. 2009 15:14

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

sandra napsal(a):

bez HA se dá klidně žít...

Moc klidně právě ne! S věčnou obavou že otěhotníš když se to nejmíň hodí nebo s několika neplánovanýma dětma na krku... gloria

Upravil(a) Martinka1 (12. 3. 2009 15:15)

Není tady

#13 12. 3. 2009 15:43

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Martinka1 napsal(a):

sandra napsal(a):

Moc klidně právě ne! S věčnou obavou že otěhotníš když se to nejmíň hodí nebo s několika neplánovanýma dětma na krku... gloria

Já si myslím, že ano. Můžeš žít bez HORMONÁLNÍ antikoncepce..můžeš začít používat kondomy, čípky, přerušovanou soulož nebo nesouložit vůbec reta
HA není 100%. 100% ochrana je nesouložit. wink

Upravil(a) sandra (12. 3. 2009 15:44)

Není tady

#14 12. 3. 2009 16:03

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

sandra napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

sandra napsal(a):

Já si myslím, že ano. Můžeš žít bez HORMONÁLNÍ antikoncepce..můžeš začít používat kondomy, čípky, přerušovanou soulož nebo nesouložit vůbec reta

Kromě sterilizace a abstinence je HA pořád nejúčinnější antikoncepce...

Není tady

#15 12. 3. 2009 16:12

sandra
♥♥♥♥♥♥-

Martinka1 napsal(a):

sandra napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Kromě sterilizace a abstinence je HA pořád nejúčinnější antikoncepce...

Asi ano. Nevím,nesleduji to. smile

Není tady

#16 12. 3. 2009 16:56

Jency
♥♥-----

Bety napsal(a):

tady je taky pěkný článek: http://czechindustry.cz/revue/cz/view.p … tikoncepce

A jako co je na něm pěkného? Ta reklama na HA??? Jo, je to pohodlné... vezmeš si pilulku a mᚠklid... po čase, když ti začnou různé zdravotní problémy, si je ani s HA nespojíš... a léčíš se na tromby... atd..

Není tady

#17 12. 3. 2009 19:08

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Hm... zajímavé.
Být mladší, mít trvalý vztah s tím že časem se pokusíme o mimčo, tak jdu do měření BT či přerušované soulože.

U obojího je dost vysoké procento možnosti otěhotnění.
Nedávno jsem někde četla že u přerušované soulože je možnost otěhotnění až 20%

A kondomu hrozí možnost prasknutí. Co pak? Pojedeme pro postinor?

Mě se zdá trošku výhodnější použití hormonální antikoncepce, kde je opravdu malá pravděpodobnost otěhotnění než řešit nechtěné těhu potratem.

http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#18 12. 3. 2009 20:39

Natynka
♥♥♥♥♥♥-

Orální antikoncepce je .... když se z toho vymluvíš... smile

Jinak také nejsem zastánce prášků, ač jako mladší jsem  je brala, stále je to hormon a něco nepřirozeného do těla, něco co brání něčemu probíhat přirozeně, účinky se mohou projevit až za hodně dlouho, v podstatě souhlasím s názory v tom článku.
Určitě je to věc domluvy obou partnerů a muž by neměl ženu nutit je brát z důvodu své vlastní pohodlnosti.

A Jency:
Můj přítel tomu říká "kontrola a řízení genetického materiálu"... myslím že to nepotřebuje dalšího komentáře...
Přesně tak smile))

Upravil(a) Natynka (12. 3. 2009 20:40)

Popřej mi pane, abych v boji, který jde životem, měla odvahu riskovat a udeřit.
A mám - li zvítězit, dej, a je to po právu.
A mám - li prohrát, dej, abych dovedla stát u cesty a pozdravit vítěze, až půjde kolem.

Není tady

#19 12. 3. 2009 21:18

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

tak já se zdržím jakéhokoli komentáře zda ano či ne... vzhledem k tomu, že jsem HA brala sotva 3 roky pak 3 roky trvalo nežli přišlo 1 těhotenství a pak 8 let nežli druhé bez jakékoli ochrany...mno a ted nepřijde už nic... ale bylo mi řečeno, že i když jsem ho brala "krátce", přesto ho můžu mít v sobě(myšleno, že může mít vliv na jiné zdravotní problémy a ne, že by působilo antikoncepčně) mno a neustálé dotazování lekařů kdy a jak dlouho jsem brala HA asi taky o něčem svědčí, že... jo, ale vždycky jsem si říkala, proč se tím mám krmit a huntovat si zdraví, když se může použít prezervativ...

Není tady

#20 13. 3. 2009 6:45

x56325
Host

Bety napsal(a):

Bety, když do sebe nechci cpát svinstvo, které mi zjevně způsobuje zdravotní potíže, to přece není návrat do středověku.
Podle mě spíš ke zdravému rozumu.
Ono je to pohodlně, to jistě, obzvl᚝ pro mužskou část populace.
Občas mě lehve nadzvednou názory některých pánů, jak je ten sex s prezervativem nepřirozený, ba přímo
neplnohodnotný, ale když si žena do těla souká hormony, to se jim zdá zcela přirozené  a samozřejmé - čest vyjímkám.

Nechci tady brojit proti HA, znám její výhody... ale bohužel taky velmi dobře její negativní účinky...

#21 19. 3. 2009 21:10

mashanka
Zablokovaný

Já si myslím, že důvodem,

"Proč však v tomto případě více mužů hlouběji neuvažuje o vlivu hormonální antikoncepce na organismus jejich partnerky"          je,

že oni ji neberou a partnerku, která se proto rozhodla a chrání tím především sebe, považují za svéprávnou.
I kdyby uvažovali o čemkoli, těžko mohou její rozhodnutí ovlivnit nebo jí braní pilulek zakázat

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#22 19. 3. 2009 21:12

mashanka
Zablokovaný

sandra napsal(a):

Jency napsal(a):

Juraji,

tummenupp

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#23 19. 3. 2009 22:24

majkafa
Host

Beru HA 20 let. 15 let prášky, 5 let náplasti evra. Nikdy jsem neměla žádné potíže, jsem velmi spokojena. Patřím k těm, které otěhotní, když se "otřou o slipy". Na interupci bych šla jen v krajním případě, vlastně mě žádný nenapadá, snad jen veliké zdravotní riziko. Nedokázala bych se s tím sama v sobě smířit.
Nehormonální antikoncepci nechci, odmítám zavádění a přítomnost něčeho v děloze. Kondomy nemám ráda, je to guma, chybí pak opravdová blízkost, opravdové spojení partnerů.
Můj názor na škodlivost HA? Možná ano, možná ne. Kdoví. O mléku se taky někdy zjistí, že je velmi zdravé, jindy, že je škodlivé, stejně tak o kuřecím masu, zelenině a pod.
Vybrala jsem si tento způsob ochrany před početím a jsem s ním celých 20 let spokojená. A jestli se to nějak projeví? Byla to má volba a nesu si za ni odpovědnost.

#24 19. 3. 2009 23:56

mirka..
♥♥♥♥♥♥-

mám pocit, že hormony tělu vlastní jsou pro tělo lepší, než každé jídlo naplněné látkami, které do něj vůbec nepatří. kámošky berou všechny a žádná problémy nemá. dvěma antikoncepci předepsal dermatolog kvůli akné. s vysokou hladinou testosteronu se taky nežije nejlépe. někdo problémy má, někdo ne...a právě proto si myslim, že se nedá říct rezolutně, tohle je špatné...protože pro mě je to špatné.

Není tady

#25 20. 3. 2009 2:20

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno

Nečetla jsem všechno.
K dotazu: V době mých manželství jsem si myslela a byla přesvědčena, že já. Gumu jsem nesnášela, hormonální antikoncepci odmítala (a zřejmě díky tomu, že to dělala moje hlava, dělalo to i tělo- a brzo přišly žlučníkové záchvaty a jiné potíže, které ji vyloučily...), a vnitřeně disciplinovaná jsem nebyla..., tož jsem se furt hrozila, že ... mno, možná ani ne hrozila..., tak jsem pořád rodila, no!... a rodila bych i dál, ptz. vpodstatě mi to vyhovovalo... styrka
Pak jsem od prostřední dcery poprvé poznala názor, že o rozhodnutí o TOM se mají partneři dělit...
Porodila jsem ji ve 27, o plánovaném mateřství jsem mnoho četla, ale fakticky ho nechápala a nebrala... v té době to byl fakt šok, když ona jednou přišla s tim, že "na antikoncepci, kt. jí předepsala doktorka už v útlém věku pro úpravu cyklu..., se bude napůl dělit se svým partnerem..."
Získala jsem daleko více, než jen cca ňákou úsporu na korunách a větší podíl ze strany druhého ohledně zodpovědnosti za zrození nového života...
Moje žabenka umí o sobě a dalším človíčku... rozhodnout moudřeji, než já... rodna gloria godlike styrka

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí