Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 12. 3. 2009 13:16

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Re: Znásilnění

Ono je to složitý. Pokud někoho přepadávají a jsem svědkem, musím vědět co udělám, když se rozhodnu pro pomoc. Musím být taky fyzicky dostatečně zdatný. Ono taky pořádný křik může toho násilníka rozrušit (pokud to jde).

Jednou jsem si zkusil zachraňovat jednu dámu, která byla dle mého v nesnázích, ale neověřil jsem si pravý stav věci, páč tam byli dva cigáni a jedna bílá holka, ale to jsem nevěděl, že je to holka jednoho toho cigána. No, cigán byl namíchnutej, že se do toho pletu a začal útočit. To by ještě docela šlo, blbý bylo, že druhej čel bez varování do mě zezadu big_smile Trochu jsme si dali do huby. To se stalo když jsem šel ráno do práce, denní světlo, okolo chodili "nevšímaví" kolemjdoucí big_smile Rozbili mi sluchátka, zhmoždili a ušpinili. Ta dotyčná tam na nás řvala, a toho necháme (neutíkala). Takže ani vděku jsem se nedočkal big_smile Stejně jsem to dělal jen sám pro sebe wink

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#27 12. 3. 2009 13:19

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Tenebien napsal(a):

A ještě jsem si vzpomněla - nejlepší prevence je strach... a ten mají většinou holky, kterým se to stalo. Pravda. Taky podle statistik se to většinou dvakrát nestane... ale ono to trauma jednou bohatě stačí:-(

Souhlasím, že trauma jednou stačí...
Ostatní mají zase jiná traumata (čímž nechci zlehčovat to Tvoje, v žádném případě)...
... podle toho lze poznat i lidi, kteří pomáhají ostatním... jaké trauma si tím "léčí" (myšleno v dobrém)... spousta lidí co dělají pomáhací profese má za sebou nějakou minulost, která je k tomu svým způsobem předurčuje...

A zároveň si ty lidi "léčí" psychicky to svoje vnitřní zranění...

Taky bych měla téma, ze kterého bych mohla druhé "zachraňovat" :-) Na základě vlastní zkoušenosti... ale zatím se do tohoto tématu nepouštím... možná ho řeším jinými cestami... tak se aspoň snažím zachraňovat ostatní "obecně" gloria přiznávám

Není tady

#28 12. 3. 2009 13:22

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

KALIK napsal(a):

Ono je to složitý. Pokud někoho přepadávají a jsem svědkem, musím vědět co udělám, když se rozhodnu pro pomoc. Musím být taky fyzicky dostatečně zdatný. Ono taky pořádný křik může toho násilníka rozrušit (pokud to jde).

Jednou jsem si zkusil zachraňovat jednu dámu, která byla dle mého v nesnázích, ale neověřil jsem si pravý stav věci, páč tam byli dva cigáni a jedna bílá holka, ale to jsem nevěděl, že je to holka jednoho toho cigána. No, cigán byl namíchnutej, že se do toho pletu a začal útočit. To by ještě docela šlo, blbý bylo, že druhej čel bez varování do mě zezadu big_smile Trochu jsme si dali do huby. To se stalo když jsem šel ráno do práce, denní světlo, okolo chodili "nevšímaví" kolemjdoucí big_smile Rozbili mi sluchátka, zhmoždili a ušpinili. Ta dotyčná tam na nás řvala, a toho necháme (neutíkala). Takže ani vděku jsem se nedočkal big_smile Stejně jsem to dělal jen sám pro sebe wink

No právě... já jsem jednou šla v Karlíně večer - po tmě!!! a viděla jsem 2 cikány, o hlavu větší, s kovovou tyčí... (nechápu jak jsem byla tak blbá) jak se snažili vyháhnout okýnko v autě, které očividně nebylo jejich a ukrást ho... nebylo tak pozdě, tak půl osmý cca... a klidně přes svědkama (teda přede mnou)... a mně nenapadlo nic lepšího, než jim to jít vymlouvat... bylo vidět, jak se rozhodují, co udělat... naštěstí pro mě - nakonec odešli... (aby za rohem asi ukradli jiné auto)... ale s odstupem si říkám, že mě mohli klidně tou kovovou tyčí přetáhnout přes hlavu a bylo by po mně...

Tak doufám, že jsem se z toho poučila...

Není tady

#29 12. 3. 2009 13:57

macík*
♥♥♥♥---

Martinko, ptám se jako úplný laik co se týče rodinných konstelací. Jak mi můžou v prevenci přepadení ty konstelace pomoci? Tím, že zjistím nějaký problém nebo opakující se vzorec v rodině, tak pak budu proti tomu "imunní"? Ptám se asi blbě, ale opravdu mě to zajímá. Opravdu ty konstelace dokáží tak moc?

Není tady

#30 12. 3. 2009 14:36

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

macík* napsal(a):

Martinko, ptám se jako úplný laik co se týče rodinných konstelací. Jak mi můžou v prevenci přepadení ty konstelace pomoci? Tím, že zjistím nějaký problém nebo opakující se vzorec v rodině, tak pak budu proti tomu "imunní"? Ptám se asi blbě, ale opravdu mě to zajímá. Opravdu ty konstelace dokáží tak moc?

Macíku, je to jenom technika, každému vyhovuje jiná, mně vyhovuje nejvíc. A nejvíc v podání jednoho konkrétního člověka. Ale záleží na Tobě... jestli Ti sedne jednak technika, jednak lektor... ono je vcelku jedno, jakou technikou si svoje problémy pořešíš, hlavně když to funguje! A proto je tolik technik, aby si každý člověk mohl vybrat tu, která je pro něj nejlepší...

No a když mᚠsklon být obětí/být přepadená... dá se na to postavit konstelace (jako na všechny problémy) a podívat se na to, odkud to pramení... a na základě toho to "uzdravit" :-)

Jak už jsem psala: když si uzdravíš část, která (podvědomě) chce být napadená... tak už napadená nemusíš být...

Byla jsi někdy na konstelacích? Jestli chceš, tak Ti doporučím lektory, o kterých si myslím, že jsou nejlepší :-) Klidně do SZ, aby mi to zase nezmazali :-)

Není tady

#31 12. 3. 2009 14:42

macík*
♥♥♥♥---

Martinko píšu ti SZ a nejsme moc offtopic  (i když si myslím že tohle docela souvisí)

Není tady

#32 12. 3. 2009 14:46

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Jakkoliv jsem duchovnu nakloněná, a nepochybuju, že obět si přihahuje násilníka, tak v tomto případě bych mu tak velký význam nepřikládala. Přitahovat bude už jen tím, že je fyzicky slabší a zrovna v onu chvíli na onom místě.  Rodinné konstelace jsou fajn, ale u přepadení metrákovým delikventem si troufám říct, že jí moc platné nebudou. Nicméně ano - určitě je lépe dělat proti tomu cokoliv, než nic.

Vše, co vím, jsem holce do hlavy vtloukla...prevenci jako takovou- všeobecně známou.
Já ten paralyzer koupím a naučím ji s tím zacházet . Sama to také neznám a neviděla jsem to, tak si s tím pohrajeme. Jsem ráda, že tady někdo popsal skutečný účinnek.
Slyšela jsem i o malé siréně. Je to prý něco malého do ruky, jako imobilizer od auta, a vydává to strašné zvuky...
nevíte o tom někdo?
Zatím jsem se tímto artiklem nezabývala, ale teď už cítím, že musím.

Není tady

#33 12. 3. 2009 15:08

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Mám poct, že se tady vyskytla trochu chyba... hmm v nějaké statistice jsem četla že k 80% znásilnění dochází za bílého dne a to především dopoledne hmm teď to jen nemůžu dohledat, ale ráda bych aby to tu zaznělo, aby někdo nezískal dojem, že když venku svítí sluníčko, tak je všechno bezpečné - NENÍ!!! Takže bacha na to sad

MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

#34 12. 3. 2009 15:10

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

macík* napsal(a):

Martinko píšu ti SZ a nejsme moc offtopic  (i když si myslím že tohle docela souvisí)

Odepsáno :-)

Není tady

#35 12. 3. 2009 15:11

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Wiki napsal(a):

Jakkoliv jsem duchovnu nakloněná, a nepochybuju, že obět si přihahuje násilníka, tak v tomto případě bych mu tak velký význam nepřikládala. Přitahovat bude už jen tím, že je fyzicky slabší a zrovna v onu chvíli na onom místě.  Rodinné konstelace jsou fajn, ale u přepadení metrákovým delikventem si troufám říct, že jí moc platné nebudou. Nicméně ano - určitě je lépe dělat proti tomu cokoliv, než nic.

Vše, co vím, jsem holce do hlavy vtloukla...prevenci jako takovou- všeobecně známou.
Já ten paralyzer koupím a naučím ji s tím zacházet . Sama to také neznám a neviděla jsem to, tak si s tím pohrajeme. Jsem ráda, že tady někdo popsal skutečný účinnek.
Slyšela jsem i o malé siréně. Je to prý něco malého do ruky, jako imobilizer od auta, a vydává to strašné zvuky...
nevíte o tom někdo?

Wiki nevím jestli jsi z Prahy, ale fakt bych doporučila ten kurz sebeobrany... - pro dceru i pro Tebe, když budeš mít zájem... když budeš chtít tak Ti ten odkaz pošlu do SZ... teda dva odkazy... :-) Je tam i právní minimum (tenkrát tuším bylo) a teorie plus praxe...

Upravil(a) Martinka1 (12. 3. 2009 15:12)

Není tady

#36 12. 3. 2009 16:03

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Pražandy nejsme...

Kurs sebeobrany - já vím, že je to dobře, ale já si jaksi nemůžu pomoct, já k tomu mám nějakej vrozenej odpor...Bude na mě někdo sahat, a já bych měla taky...a mně se fyz.násilí tolik příčí..ach jo. Třeba dcera bude jiného názoru, ta by nemusela být takový materiál jako já.

Není tady

#37 12. 3. 2009 16:11

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Wiki napsal(a):

Pražandy nejsme...

Kurs sebeobrany - já vím, že je to dobře, ale já si jaksi nemůžu pomoct, já k tomu mám nějakej vrozenej odpor...Bude na mě někdo sahat, a já bych měla taky...a mně se fyz.násilí tolik příčí..ach jo. Třeba dcera bude jiného názoru, ta by nemusela být takový materiál jako já.

Jak jinak se chceš ale naučit bránit násilníkovi? :-)

Podobné kurzy určitě budou i mimo Prahu... jde jen o to, aby sis to osahala (příp. dcera) aspoň nanečisto, jak reagovat... Lepší mít aspoň nějakou představu a aspoň nějakou šanci...

... i když, nᚠlektor říkal, že je to "šance mít šanci" - ale přesto lepší nějaká šance než žádná :-)

Prostě, pokud Tě někdo bude chtít zabít, tak Tě zabije, i když budeš mistr světa v kung-fu... (tím ale nechci strašit)... :-)

Nejlepší obrana je v případě napadení stejně ÚTĚK. Tak snad by bylo dobrý začít trénovat běh :-) Trošku si z toho dělám legraci... ale vážně: viděla jsem nějaké školící video, obranu proti noži snad... a jednoznačně z toho vyplynulo, že je to snad nebezpečnější než se bránit proti pistoli... nejlepší je opravdu utýct... a nemachrovat, že se umím bránit...

Když si to nezkusíš, nemᚠšanci si vůbec uvědomit, o čem to je.

http://www.jujutsu.cz/sklad/2004-12-04-seminar-long.wmv - jestli to půjde (a než to smažou, ale klidně pošlu znovu do SZ) - to je video ze závěru jednoho z kurzů, kam jsem chodila já... jsem jedna z těch žen... snad Tě tím neodradím :-)

Ani nemůžu věřit, že je to už tak dávno... skoro 5 let... va

Upravil(a) Martinka1 (12. 3. 2009 16:12)

Není tady

#38 12. 3. 2009 16:18

macík*
♥♥♥♥---

Myslím si, že základ všeho je prevence. Být na sebe opatrná, přemýšlet a pokud možno se vyhnout rizikovým situacím.

Nedávno mi kamarádka vyprávěla jak šla s chlapem, kterýho viděla podruhý v životě, k němu domů na kafe. Když pustil po*no a začal jí osahávat, tak jí teprve došlo, že by jí asi mohl ublížit  dumbom  Naštěstí se jí nic nestalo.

Dnešní doba je samozřejmě riziková co se týče kriminality. V ulicích, je všude spousta agresivních opilců, narkomanů (byl jimi teď dvakrát po sobě napaden můj přítel, chlap jako hora). Ale napadne vás taky, že se vystavujeme nebezpečí třeba seznamováním přes internet - teď hodně populární věc. Kolika cizím lidem dáme neuváženě k dispozici svoje údaje. Internet je plný profilů, kde mají lidi svojí fotku ze všech stran, svoje bydliště, svůj telefon, seznam svých kamarádů a rodiny..... Třeba tohle mě přijde hodně nebezpečný.

Není tady

#39 12. 3. 2009 16:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Tenebien napsal(a):

Helča: Strach je nejlepší obrana...:-/

Jency: Tuhle osobu neznám a nesetkala jsem se s ní. Nemyslím, že mě moje zkušenost nějak předurčuje... ale asi nejsem tak lhostejná jako ostatní.

Martinka a Jency: Ano, ale tam jsou úplně jiné podmínky. Já bych se chtěla zaměřit na napadení na ulici... která nejsou vůbec výjimečná. Pokud chceš statistiku, tak na Praze 8 noc před tím, než se to stalo mně, se podobná věc stala třem dalším dívkám. Takže asi tak...
Jinak nechci napadat tvůj návrh kurzu sebeobrany, ale taky jsem kdysi dělala karate... a v situaci, kdy na tebe skočí chlapák zezadu, povalí tě na zem a rovnou ti hlavou začne mlátit o betonový chodník to není úplně využitelná věc. :-(
Navíc se to musí brát ještě z psychologického hlediska - některé útočníky vzruší bezvládná žena, jiné ta, která se brání... takže se může stát, že ho ženské chování ještě víc nabudí.

Selima: Ano, právě proto si myslím, že by holky měly alespoň vědět, že se to může stát i jim... kdekoliv... o jednu kamarádku se takhle snažil muž za bílého dne v parku... o další slečně jsem se dozvěděla včera od kamarádky. Muž ji sledoval od šaliny, dokonce za ní utíkal... díkybohu to zvládla domů.
Ty měly mnohem větší štěstí než já. Ze svých zranění jsem se musela nějakou dobu léčit... ale není to jen o fyzických šrámech. Mnohem horší jsou ty šrámy na duši. Nevíte, jak strašné je lekat se vlastního stínu ještě víc než půl roku poté, co se to stalo.

Tohle bych chtěla, aby holky pochopily. A přitom stačí jen pár věcí a dá se tomu vyvarovat...

roll Napríklad nevyjs nikdy z domu...?

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#40 12. 3. 2009 16:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Martinka1 napsal(a):

A umíš s tím pepřákem správně zacházet? Protože když ho stříkneš proti větru, budeš ho mít v očích Ty sama... a jak jsem psala: pořádnýho chlapa to nemusí vůbec odradit, spíš pořádně nabudit...
Chtělo by to aspoň nějaký nácvik...

A taky jak jsem psala: pokud jsi dospělá a chodíš v zimě domů víc než po 16 hod. (což všichni kdo pracují) těžko můžeš každý den po manželovi/tatínkovi/... chtít, aby Tě vodili z práce domů (příp. ráno do práce, pokud je ještě tma)...

A taky, jak jsem psala o tom zážitku na kurzu... jak nás kluci přepadávali... v té chvíli, pokud na to nejsi psychicky připravená, se ani nemusíš dostat k tomu, tu ruku s pepřákem vyndat z kapsy... prostě stojíš jako zmražená a koukáš, jak na Tebe útočník běží a Ty nejsi schopná utýct...

Takže pokud chceš takovéhle věci zkoušet, radila bych Ti jít na ten kurz a vyzkoušet si to v praxi... až na Tebe někdo naběhne (samozřejmě ne že jim budeš stříkat ten slzák do očí)... jenom si to vyzkoušet, jestli jsi schopná ho použít :-)

A vím, že zkusmé přepadení není to pravé... ale i tak to bylo docela reálné...

Stačí, aby si "Obe" vyzliekla kabát a začala ním máva tvojím smerom - mᚠto celé v očiach TY grater kapitulation

Brita

Není tady

#41 12. 3. 2009 16:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Martinka1 napsal(a):

Wiki napsal(a):

nevíte o tom někdo?

Wiki nevím jestli jsi z Prahy, ale fakt bych doporučila ten kurz sebeobrany... - pro dceru i pro Tebe, když budeš mít zájem... když budeš chtít tak Ti ten odkaz pošlu do SZ... teda dva odkazy... :-) Je tam i právní minimum (tenkrát tuším bylo) a teorie plus praxe...

Ja som odišila aj z tai-či, keď som sa dozvedela, že mám "bojova  s nepriatežom"... Bohužiaž, neviem v sebe navodi taký stav, aby som udrela niekoho náhodného...

Brita

Není tady

#42 12. 3. 2009 17:02

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

Wiki napsal(a):

nevíte o tom někdo?

Ja som odišila aj z tai-či, keď som sa dozvedela, že mám "bojova  s nepriatežom"... Bohužiaž, neviem v sebe navodi taký stav, aby som udrela niekoho náhodného...

Sebeobrana je sebe - obrana... nemlátíš někoho náhodného... chráníš svůj život/život svého dítěte, když Tě/vás někdo napadne... tam nepřemýšlíš o tom, abys náhodou někoho neudeřila... bráníš svůj život...

Nebo jak to myslíš?

Není tady

#43 12. 3. 2009 17:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

No, ale ja som myslela kurzy... Tam predsa nechodia páchatelia - aspoň dúfam... lol

Brita

Není tady

#44 12. 3. 2009 17:06

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

No, ale ja som myslela kurzy... Tam predsa nechodia páchatelia - aspoň dúfam... lol

Ne to ne :-) Ale chodí tam kluci, kteří dělají bojové sporty a nějakou tu ráno vydrží... koukni na to video, jak jsem poslala odkaz... není to tak strašný jak to vypadá a kluci měli chrániče! :-)

viz příspěvek 37

Upravil(a) Martinka1 (12. 3. 2009 17:07)

Není tady

#45 12. 3. 2009 17:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Nejde o to, či to je strašné... ale proste sa na to momentálne necítim. A možno to práve nechcem privoláva... Niekto robí dokonca bojové športy ako hobby a vyhovuje mu to, ale mne skrátka nie.

Brita

Není tady

#46 12. 3. 2009 17:24

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Marti, kurz sebeobrany je fajn, jen - strach tě může ochromit natolik,že se nezmůžeš na nic - bohužel.

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#47 12. 3. 2009 20:14

Tenebien
♥------
Místo: Rakovník/Brno
Web

Tak teď nevím, na co odpovědět dřív.:-)

Jo, léčím se. Chodím k psychiatričce a musím říct, že mi to určitě pomáhá. Jsem na tom už mnohem líp než na začátku...
K tomu bezpečnému světu - jasně, strach není úplně nejmilejší věc, ale určitě si pak člověk na sebe dává větší pozor. To můj názor. Ale pořád mám pocit, že se malinko míjíme... protože nechci, aby se někdo bál POŘÁD, ale aby o sebe měl prostě starost - takže nebude v noci chodit přes park sám a nebude tak blbý, aby třeba chodil zkratkami domů... a tak dál, a tak dál.
Konstelace jsou určitě zajímavé a jsem si jistá, že účinné, ale nikdy se nic (zvl᚝ ve společenských vědách) nedá empiricky dokázat na 100%-ním vzorku.
A už jsem tu psala, že u takových případů to bývá tak, že se holka prostě octla na špatném místě ve špatnou dobu. A myslím si to i o sobě - prostě jsem byla ve špatnou chvíli na cestě toho chlapa z hospody domů - byla jsem tam jediná holka, on byl psychicky nemocný a dostal chu... :-(
Ale určitě bych to zkusila na jiné své pseudoproblémy:D

Dále k PARALYZÉRU - je to stroj, který dává elektrický šok. Tudíž dotyčný má svalovou křeč a už ti nic moc neprovede. Stačí vteřinka a on je pět minut neschopný. Pak teprve je čas na běh a volání policie. Běh se totiž nemusí povést, když na vás chlap nečekaně skočí zezadu, skokem vás povalí na zem a začne vám hlavou mlátit o zem. V mezičase, jak tak na vás sedí a vy se snažíte pořádně ho praštit alespoň do koulí, protože jinam nedošáhnete, vám pěstí uštědří ještě pár pěkných ran atd. atd. (a to tu nevytvářím scénáře, jen dávám za příklad svou zkušenost.)
Nevýhodou paralyzéru je, že je velký. Ovšem třeba ten můj je i vybaven pojistkou, která zabraňuje, aby byl použit proti mně.
K paralyzéru se dodává i návod k použití, ale nedoporučuju ho zkoušet na známých...:-) (já to nezkoušela a švagrovi jsem řekla, že tohle už FAKT NE:-))
Samozřejmě, že základy sebeobrany se hodí vždycky... ale není to dost, teda podle mě.

Selimo, už jsem to tu určitě psala, stačí se podívat;-)

Není tady

#48 12. 3. 2009 20:15

Tenebien
♥------
Místo: Rakovník/Brno
Web

Jo a ještě k siréně - tu mi doporučovala i moje paní doktorka (než jsem jí stihla říct, že už mám paralyzér). takže určitě to není na škodu. Ale zkušenost s ní nemám...

Není tady

#49 13. 3. 2009 7:54

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Jistě realita je většinou dosti jiná, než si nacvičíš v tělocvičně. Já když jsem stál proti dvou cikánům, taky jsem si z aikida nevzpomněl na nic, jen jsem cejtil, jak se mi rozklepaly kolena a měl jsem co dělat, jen abych vydržel ten stres, natož abych vymyslel nějakou strategii big_smile Pokud tu obranu nemá člověk zažitou jako reflex, nemá natrénováno zvládat strach a stres, tak na místě prostě nic neudělá. Respektive udělá to, co je mu vlastní instinktivně.

Viz. má má bitka s cikány. Jeden šel ke mě až tak blízko, že se mě dotýkal tělem osobní zóna neosobní zóna, dejchá na tebe asi z deseti centimetrů big_smile A co teď? I přesto že se mi klepaly kolena jak ratlík, jsem ho vší silou odstrčil do silnice až s sebou sekl. To se nasral, vzchopil se rozběhl se proti mně. Podle aikida bych se mu měl vyhnout, ale v té chvíli jsem měl úplně vygumováno. V té chvíli mě napadlo jen to, že když tak hezky běží, že bude dobré ho zastavit nohou. On mě chtěl skopnout s výskokem, ale moje noha byla rychlejší. Svalil se na zem, ale bohužel moje noha neměla tu správnou razanci a začal se zvedat. To jsem nelenil a poučen z dřívějších počinů, kdy dokud protivník neleží znehybněnej, tak si můžete být jisti, že toho tohoto zaváhání využije a dodělá on vás, jsem ho chtěl dokopat na zemi. Což by se mi i docela podařilo a bylo by dobojováno, kdyby se neozval ten druhej a s výskokem mě kopl do zad. Pak jsme se ještě trošku pošuchovali, kdy jsem taky pochopil, že nikdy nikoho nepouštějte do své osobní zóny, kor v takovýhle situacích (vstup je jasnej útok).
No výsledek bych hodnotil jako remízu, ale jak říkám, v tu chvíli vůbec nevíte nic o karate, aikidu, jujutsu a podobně. Aby se to dalo použít, musíte to mít dostatečně zažitý (automatický) a nesmí vás ochromit strach.

Rozhodně nejspolehlivější údery na zastavení útočníka jsou kop do rozkroku (rázný) a ruka do obličeje (dlaň, prsty), ale musí to být nenadálý. Takhle prý ukončil bitku nᚠtrenér na aikidu, kdy dotyčný se té ruky tak lekl, že padnul sám zem a nevěděl čí je big_smile njn, to je ta duchaplnost...

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#50 13. 3. 2009 8:13

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

No rada o sebeobraně je sice dobrá. Má však několik dalších okolností. Jde o samotné použití. Ta první je že sice zvládat teorii i praxi sebeobrany je dobré, jenže její použití v samotné praxi tedy při skutečném útoku mnohdy je neúčinné nebo osoba která se brání není na použití tak hluboce připravena. Mnohdy s tím mají problémi i dlouhodobě trenovaní jedinci. Je totiž pravdou, že prvotní útok i trénované lidi trochu rozhodí, nezkušené zažene do stresu. Z druhé strany řada psychologů i psychiatrů říká, že nejúčinější obrana před znásilněním je mnohdy pasivita a nebo naopak protiakce ktreá není agresivní, ale spíš výzva k pasivnímu souboji tedy  proč chceš u toho násilí pojď za roh a tam dostaneš co potřebuješ. Odůvodňují to že ona arogance násilí a je pouze stimul k aktu samotnému.
Já vím dámy hezky se mi to mluví, ale mluvím z trochou zkušenosti a to jak o použití sebeobrany tak i psycho přístupu k věci.

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí