Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 3. 2009 21:42

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Vícedruhový živý plot

Zahradníci,prosím, poraďte mi, nemám žádné zkušenosti. Před pár lety jsem zdědila chalupu a zároveň s ní takové sousedy, že zkrátka potřebuju živý plot a nevím jaký.  Je to maličká chaloupka v maličké vísce, zahrádka též nevelká, túje by se tam fakt nehodily. Chci něco místního, co se dobře uchytí teď na předjaří, aby to dorostlo přibližně do výšky dospělýho člověka a aby se to nemuselo moc opečovávat. A taky ne monokulturu, spíš něco smíchanýho z dřevin, které se mezi sebou dobře snáší.  Ne jenom jehličnany, spíš listnáče, ale neopadavý, bo milá sousedka vyvádí už jenom kvůli tomu, když vítr zafouká listí z naší jabloně na jejich zahradu hmm  Potřebuju takto osázet asi 15 m zatravněné plochy podél sousedovic plotu a samozřejmě v uctivé vzdálenosti od něj. Zahrada je orientovaná k jihu, půda spíš hlinitopísčitá, ale podnebí chladnější, nerada bych se napálila s něčím choulostivým, co by třeba umrzlo.  Líbí se mi zimostráz, ten vyšší druh, netvarovala bych ho, nechala bych a si roste volně, ale nevím, co by se hodilo k němu. Něco kvetoucího? Ale zase aby to bylo dost hustý. Fakt nevím. Chystám se v týdnu do zahradnictví a nechci tam bezradně blekotat a taky se nechci  napálit nákupem něčeho, co mi hnedle chcípne nebo co se spolu nesnese. Něco jsem si už přečetla v knížce a na netu, ale víc bych ocenila nějaké praktické zkušenosti a rady.

Není tady

 

#2 8. 3. 2009 23:48

x56325
Host

Re: Vícedruhový živý plot

Haiel, moc Ti asi neporadím, ale pokud chceš něco, co roste rychle, nedávala bych zimostráz.
Než by Ti dorostl do výšky dospělého člověka, možná už bys měla po problémech se sousedy... lol

Možná bys mohla zkusit rododendrony... ty jsou krásné i když odkvetou,a jsou i dost husté... záleží taky na tom,
jakou tam máte půdu... chtějí kyselejší pH...ale nevím, jak by se jim líbila ta jižní orientace...

Hodně se taky vysazují stálezelené ploty z bobkovišně...

My jsme měli kdysi živý plot z dřišálu. Nakombinovanou červený se zeleným... vypadalo to taky hezky, není to nijak náročné, ale nejsem si jistá, jak to vyroste, my jsme to pravidelně pidlali.
Ale zas bys měla jistotu, že Ti tam sousedi nebudou strkat nos, páč to má trny! vissla
Tak jsem Ti asi moc nepomohla, ale budu držet palec, a dobře vybereš! tummenupp

 

#3 9. 3. 2009 11:40

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Vícedruhový živý plot

Haiel, jestli to má být na 15 metrech a neopadavý, tak to bude trošku fuška smile Já bych jako kostru zvolila ne zimostráz, ale ptačí zob - stálezelený. Tak 4-5 kusů nepravidelně od sebe, dopředu míň, dozadu víc (je totiž dobrá zahradnická zásada, že dozadu se dávají spíš tmavý rostliny a dopředějc světlý - kvůli iluzi perspektivy a pocitu hloubky) ale bedlivě si hlídej, abys koupila nějakou míň rostoucí odrůd - ne ten klasickej divokej - ten doroste tak 4 metry smile Ale jakožto dospělý a neudržovaný keř je moc hezký - dělá pocit divoké zahrady.
No a mezi to něco barevného, nebo světleji zeleného - ty dřišály jsou sice opadavý, ale tak jemně a hned se to jejich listíčko rozpadne, tak to by snad prošlo? Zase: dopředu nějaké světlejší a dozadu, mezi ty zoby, třeba červený.....pěstuje se spousta odstínů od bronzových po panašovaný....rostlinama se dá prakticky malovat smile
Taky bys tam mohla ďobnout nějakou dřevitou pivoňku, vypadá nádherně mezi tím zobem - ale roste pomaalinku - a túje nemuýsíš - chová se spousta pomalurostoucích jehličnanů v různých barvách...třeba tisy. TY bi ti tam dokonce mohly vnést hezký pocit barvy.
Ale ty zoby rostou hoodně rychle - ty obyčejný teda...kdyby ti nevadilo je občas ufiknout, asi by byly nejlepší.
Hele - tady http://www.havlis.cz/seznam.php?menuid= … tAod2n1QaA jsem objevila malinkou stříbrnou jedli - on by stači i smrk v tý velikosti, třeba - když to dᚠaž dozadu, tak díky ojíněnýmu jehličí vznikne dojem, že je ten strom dál, než ve skutečnosti...dodá ti prostor.
Doma mám schovaných spoustu hezkých stránek - mrknu se ti.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#4 4. 6. 2009 16:00

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Vícedruhový živý plot

Holky, dlouho jsem tu nebyla a nechci zapomenout poděkovat za rady. Proštudovala jsem všecko, co jste mi poradily, několik velkých zahradnictví prošmejdila,v časopisech hodiny proležela, no a nacházím se ve fázi, kdy bych chtěla na zahradu  vysadit a pěstovat úplně všechno.  Musím počkat, až to přejde, bo to, co jsem začala dělat, by dopadlo jako kytičkovej blázinec. Třeba se mi strašně zalíbil jeden rododendron, no musela jsem ho koupit, ač je to zatím zbytečnost a píchla jsem ho doprostřed zahrady, kde předpokládám, že bude nejnižší část toho plotu, na který jsem prozatím nekoupila nic vissla Dále se mi zalíbila plazivá hortenzie a pak jsem špekulovala, kam ji dám. Bude za chalupou, kam jsem původně nechtěla sázet vůbec nic dumbom Mám ještě u verandy fazol, hrachor, povíjnice, chystám růžovou předzahrádku....hloubím jámu na minijezírko.... to taky nebylo v plánu, ale ty vodomilné rostliny se na mě tak usmívaly... gloria ... a sousedka pokukuje přes plot, jak se tam ráno ještě v noční košili kochám rododendronem a povídám s žábou a jistojistě mě má za cvoka va  Asi předpokládala, že se nejdřív pustím do úklidu té hromady sutě,co nám tam zbyla od přestavby kůlny a ne, že budu kolem ní zřizovat arboretum va  Jo jo, musím promyslet ten živej plot stolt

Není tady

 

#5 15. 6. 2009 13:34

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: Vícedruhový živý plot

Haiel my máme živý plot z habrů a pár kvetoucích keřů v tom... sice opadávají, ale až z jara, ale nejsou tedy stále zelené... sad ale zase to roste jak blázen rychle... máme je dva roky, kupovali jsme metrové a jsou už na mojí výšku... musí se stříhat, ale tím bohatší jsou. A stříhají se jednou, max. dvakrát do roka... ty kvetoucí nevím jak se jmenují, mám je teprve rok a vyrosli taky dost, hezky habr oživý.


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#6 15. 6. 2009 19:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Vícedruhový živý plot

haiel napsal(a):

Holky, dlouho jsem tu nebyla a nechci zapomenout poděkovat za rady. Proštudovala jsem všecko, co jste mi poradily, několik velkých zahradnictví prošmejdila,v časopisech hodiny proležela, no a nacházím se ve fázi, kdy bych chtěla na zahradu  vysadit a pěstovat úplně všechno.  Musím počkat, až to přejde, bo to, co jsem začala dělat, by dopadlo jako kytičkovej blázinec. Třeba se mi strašně zalíbil jeden rododendron, no musela jsem ho koupit, ač je to zatím zbytečnost a píchla jsem ho doprostřed zahrady, kde předpokládám, že bude nejnižší část toho plotu, na který jsem prozatím nekoupila nic vissla Dále se mi zalíbila plazivá hortenzie a pak jsem špekulovala, kam ji dám. Bude za chalupou, kam jsem původně nechtěla sázet vůbec nic dumbom Mám ještě u verandy fazol, hrachor, povíjnice, chystám růžovou předzahrádku....hloubím jámu na minijezírko.... to taky nebylo v plánu, ale ty vodomilné rostliny se na mě tak usmívaly... gloria ... a sousedka pokukuje přes plot, jak se tam ráno ještě v noční košili kochám rododendronem a povídám s žábou a jistojistě mě má za cvoka va  Asi předpokládala, že se nejdřív pustím do úklidu té hromady sutě,co nám tam zbyla od přestavby kůlny a ne, že budu kolem ní zřizovat arboretum va  Jo jo, musím promyslet ten živej plot stolt

Nepřejde.....to si nemaluj, Haiel lol Já naštěstí teď buduju zahradu dceři, jináč bych se asi vrhala na cizí, protože doma už prostě není co budovat - už jen udržuju.
Jj, potřebovala bych nějakou veelikou zahradu - a pár desítek tisíc na na nákup sazenic vissla
Je to jedna z nejlepších zábav a potěšení, tvořit  zahradu - stokrát lepší, než malovat, protože mᚠkrom obvyklých tří ještě spoustu dalších rozměrů navíc smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#7 16. 6. 2009 22:40

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: Vícedruhový živý plot

Lupí tak dojeď k nám lol


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#8 21. 6. 2009 12:02

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Vícedruhový živý plot

Markéto, ty habry zvažuju taky, vidím, že hodně lidí je tady pěstuje, daří se jim tu. Jenže ptačí zob jim tady taky roste hezky, i hloh....no ledasco a mně se líbí všecko grater .  Ještě ke všemu jsem našla obrázek živýho plotu z hortenzií. No to jsem si málem cvrkla: http://www.havlis.cz/karta.php?kytkaid=701
Možná nechám rozhodnout syna. Stříhání a řezání je zase jeho koníček, tak a si též užije.

Lupino, nepřejde?!? Musí. Vždy by mě to zničilo. Já jsem vášnivec záchvatovitý, jak se do něčeho zabouchnu, neznám míru. Jako posledně, přijedu na chalupu ani se nepřevlíknu a už ryju v zemi jak divoké prase. Večer v posteli jsem si uvědomila, že jsem se zapomněla najíst. Kdyby mě v současné době chtěl někdo odrovnat, vypustí mě na velký pozemek. Předloni jsem měla záchvat vyhazování starých krámů, potom záchvat natírání, natřela jsem....skoro všecko. Když tady sedím u práce a jenom plánuju, tak jsem pravda strašně uvážlivá, ale jak tam přijedu, tak je konec. Zezačátku jsem viděla zasadit jenom ten živý plot a zbytek že nechám tu trávu, co se občas poseče....no prdlajs. Tráva asi nebude lol

Není tady

 

#9 22. 6. 2009 8:51

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Vícedruhový živý plot

Habry....no, viděla jsem pár starejch habrovejch plotů a bludišat, měla jsem kamarádku, co udržovala habrovej plot.... roll Minimálně výkonný elektrický nůžky, kdyžtak - a stejně: vem si, že musíš strom, kterej by normálně dosáhl cca 30 metrů velšky, udržet na dvou.....nevím, no.
Ten ptačí zob a jánevím jaký keře se vyšplhaj maximálně tak do výšky 5-6 metrů. Pokud vyloženě toužíš po pravidelném živém plotu, buxusy jsou děsně skvělý (viděla jsem v Provenci očividně velmi starý buxusy a měly taky tak 5 metrů do vejšky) bezvadně a bez potíží se tvarujou, jenže občas, v tuhých zimách a nedostatku vláhy v zimě vymrzají. Úplně nejlepří jsou pak tisy,(furt mluvím o tom stříhaným živým plotě,jo...) zvlášt nějaký menší kultivary - jenže zas potřebujou v zimě hodně zalejvat.
Haiel a bohužel ano....zahrada je naprostá vášeň - počkej, až začne být podobna zahradě tvých snů.... lol To se neurveš.
Jj, naprosto tě chápu - tuhle mi povídá dcera (ryla jsem a hrabošila na její zahrádce) - mami, fakt ti to nevadí? A já, že je to jediná fyzická práce, kterou dělám dobrovolně a s nadšením a beze stop únavy lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#10 22. 6. 2009 17:32

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Vícedruhový živý plot

Ahoj Haiel,
my máme barevný živý plot tvořený různě kvetoucími keři, které mají i různé zbarvení listů a dřeva. zatím jsou to tedy spíš keříky cca 60 cm vysoké (zasazovali jsme je vloni na podzim). plán je nechat je růst a jen trochu zastřihovat, ale rozhodně žádné tvarování. Fígl je v tom, že každý keř kvete jindy, opadává jindy, apod. Takže se tam "furt něco děje" a není to tak jednotvárné jako túje. Na druhou stranu, je to opadavý a nedá se to vytvarovat do žádných kvádrů, prostě bochánky keřů (maximálně je trochu zúžíš zaříznutím).

Je tam brslen evropský, ptačí zob, svída, vajgélie (tza už i nádherně kvetla...) a klasická zlatice.
Kupovala jsem 25 sazenic za 500,- na jeden inzerát a všechny do jedné se chytly. pokud bys měla zájem, pošli mi SZ a já ti dám kontakt na toho chlapíka, co nám je posílal. Anebo si to můžeš zkusit nakombinovat sama.

Není tady

 

#11 22. 6. 2009 21:05

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Registrovaný: 2. 8. 2006
Příspěvky: 17472
Web

Re: Vícedruhový živý plot

Veru koukám, že máme velmi podobně udělaný živý plot... vajgélie, svída, bobkovišeň, zlatice, brslen, magnólie, funkie, kan. borůvka a ještě jeden keř a to si zaboha nevzpomenu jak se jmenuje... ale kvete velmi brzy a růžově... ale dřín to není dumbom
jinak zahradu máme zasázenou 3 roky a keře jsou nad plot... a to je tak 2x - 3x místem přistřihnu... ale líbí se mi ta "divočina"... na uhlazené a zastříhané ploty nejsem...

Není tady

 

#12 7. 7. 2009 16:26

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Vícedruhový živý plot

Mufi - tak to jsi mi udělala radost, že to takhle hezky roste. my je máme od podzima a jsou tak do půlky plotu, některé vyšší, jiné nižší, tak se těším, až to pořádně zaroste divočinou smile

Není tady

 

#13 18. 11. 2009 15:32

li.lik
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Sever
Registrovaný: 27. 3. 2008
Příspěvky: 1493

Re: Vícedruhový živý plot

Ahoj, také potřebuju radu, tak se trochu vtírnu big_smile
příští rok chci taky vytvořit živý plot, budu tvořit podél dvou stran pozemku, tj. cca 50 a 40m. Ráda bych barevný živý plot přírodního charakteru, pokud možno nestříhací (to neumíme a v té ploše by to asi byla síla). Problém je v tom, že také co nejméně kvetoucí a nejedovatý (čili žádný tis např.) - jsem těžký alergik a máme dítě a psy.
Moc vás prosím, POMOC!!!! Čtu spoustu knížek apod, ale nejsem si jistá jaké druhy zvolit, jsem panelákové dítě.
Zatím přemýšlím o zakrslém buxusu v přední zóně, zakrslém jilmu a různých jehličnanech.
Na té straně, která je kratší bude "lesní zóna" - chceme tam především různé jehličnany, zatím jsem si vybrala borovici lesní, kleč, smrk pichlavý zel. a stříbrný a jako dominantu velkou jedli. nevím, čím vyplnit prostory mezi nimi, resp. které keříky snesou jehličí a polostín.
K půdě - nechali jsme na povrch navézt písek, ornici a je zasetá tráva, původně tam byla louka, půda dost jílovitá, takže počítám, že na jehličnany budeme navážet rašelinu.
Já jsem z toho na bednu dumbom, takže budu ráda za jakoukoli radu. Díky!!


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/oeXGSN4.jpghttp://lb4m.lilypie.com/oeXGp1.png
http://lb2m.lilypie.com/PQ1Np1.png

Není tady

 

#14 9. 9. 2011 16:44

Kačenka_Ř
♥♥-----
Registrovaný: 9. 9. 2011
Příspěvky: 38
Web

Re: Vícedruhový živý plot

Chtěla bych si udělat plotek z cesmíny, líbí se mi, že je pichlavá a neopadavá v zimě. Vůbec ale nevím, jak rychle cesmína roste, máte s tím někdo zkušenost? A jestli se dá upravovat do nějakého plotového tvaru?

Není tady

 

#15 11. 3. 2012 16:55

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Vícedruhový živý plot

Kačko, nevím přesně, jak rychle roste cesmína - mám zkušenost jen s jednou její varietou u kamarádky. Ta roste docela rychle, ale dělá takový dlouhý šlahounovatý větve, částečně holý, tak se musí asi dost stříhat.
Nicméně cesmína jako taková je strom, a to dost velikej (až 10m) takže by se musela udržovat hodně střihem. Já mám vždycky pocit, že je to hodně pracný, nutit velký stromy, aby byly malinký cool zejména v jejich starším věku.
Co kdybys zkusila místo toho mahonie? Podobají se cesmínám, jen nejsou tak pichlavý a dorůstají tak 3-4 metry, když je nechᚠúplně sama sobě - ale řez snášejí skvěle a jelikož nemají tolik tendence být velký stromy, mám dojem, že by to s nima mělo být podstatně snadnější.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#16 11. 3. 2012 17:13

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Vícedruhový živý plot

Lik, hlavně to moc nepřekombinuj, cos vyjmenovala na tu tvou kratší stranu, to je spíš jako sortiment zahradnictví lol Jestli chceš cosi jako les, zvol jestli borovej, nebo smrkovej a pak napiš.
Jinak bych kombinovala ptačí zoby různých barev a tavoly (jsou červené i nazlátlé) a třeba pamelníky - když chceš jakoby přírodnější zahradu. Mezi to dva - tři červený bezy (rostou na rozdíl od černých v lese a jsou menší) a jeden - dva menší smrky i na tu delší stranu,a by byl přechod přirozenej. Dál od "lesa" můžeš dát brsleny (obyčejné, nebo  křídlaté)
Jinak mezi jehličnanama je to problém, udělá se tam časem kyselá půda - ale dejme tomu kaliny to snášejí dobře. A mmch, vídávám na krajích lesa i šípek a to přesto, že údajně nesnáší kyselo....
Zato se tam bude dařit kapradí, třeba. Nebo borůvkám.....a brusinkám smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#17 11. 3. 2012 17:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Vícedruhový živý plot

Tak teď koukám, že jsem pár let pozadu lollol To mám z toho, že jsem se sem přesunula z magazínu a ne z diskuse dumbom
Draku, už mᚠten plot?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#18 5. 7. 2012 14:01

ranger
♥------
Registrovaný: 5. 7. 2012
Příspěvky: 1

Re: Vícedruhový živý plot

Zahradní budeme asi bez práce. :kapitulation:Novinka s UV filtrem a top kvalitou je tady.gloria Viděla jsem umělý živý plot. Vypadá to úžasně. Mrkněte na www.zeleneploty.czdumbom

Není tady

 

#19 5. 7. 2012 17:48

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Vícedruhový živý plot

No fuj.....umělá kytka nedejchá, neprodukuje kyslík, nepřemejšlí, jak přežít a určitě se nestane domovem maličkých usch


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#20 5. 7. 2012 21:50

Zuzina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 4. 2006
Příspěvky: 3459

Re: Vícedruhový živý plot

Lupí, fajn, že jsi omylem vytáhla tohle téma. tummenupp

Tak jak jste pokročili? NApište, co Vám hezky a rychle roste. Pochlubte se fotečkou...

A umělý živý plot...tak to je masakr. Umělou rostlinu nemám ani v akvárku usch


http://lbyf.lilypie.com/GeGpp2.png


http://lb1f.lilypie.com/NL4lp2.png

Není tady

 

#21 23. 10. 2012 14:19

Lvice
♥♥♥♥♥--
Místo: Vesmír
Registrovaný: 19. 1. 2011
Příspěvky: 747

Re: Vícedruhový živý plot

Je tu mrtvo vissla, jako na celém Babinetu. Umělý plot, fujtajbl, sousedi si ho pořídili a moc z něho nezbylo vissla. Vítr, sníh udělal své. Není nad živé kytky tongue.


Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.

Není tady

 

#22 28. 3. 2013 1:27

PokeNut
♥------
Registrovaný: 28. 3. 2013
Příspěvky: 1

Re: Vícedruhový živý plot

:albert:Nevím co si koupili Vaši sousedi. Imitace premiové kvality jsou odolné vůči větru, mrazu, sněhu a UV:rock:... Asi se jednalo o jinou třídu a kategorii...offtopic Podívejte na vlastní oči: http://zeleneploty.cz/cs/content/10-ukazky-realizaci

Upravil(a) PokeNut (28. 3. 2013 1:28)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů