Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 3. 2009 17:33

Janadel
♥------
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 11

POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Holky a jsem tady zase.
Prosím poraďte mi. Jsem už opravdu zoufalá z toho svého puberáka.

Ani nevím kde začít, je toho tolik, že bych tady snad mohla psát do rána.
Pokusím se to nějak zestručnit.

Takže: se synem teď tvrdě narážím. Je na mě opravdu hnusný - v tom smyslu, že odmlouvá, stále mi říká, že ho otravuju, obtěžuju..., jsem jak otravný hmyz / v jeho očích /. Nejvíce času tráví na skype. Začal chodit se spolužačkou ze třídy a je těžce zamilován!
Moc mu to přeju i chápu, že teď s námi ( s rodinou ) nechce trávit čas, ale abych se bála na něj promluvit, to mi přijde příliš.
Skutečně už se bojím na něj promluvit. Jsem vděčná za každé milé slovo a pozornost, kterou mi věnuje.

Dnes odjel s manželem do Alp a já zůstala s maličkou ( půl roku ) sama doma.
Jdu do patra a zakopnu o jeho bágl, z kterého jde "smrad", proto jsem hrábla do báglu. To že tam má shnilé jablko by mi tak nevadilo, ale to, že  PO  MNĚ CHTĚL  ZODPOVĚDNOST  A  ABYCH  HO  PŘESTALA  PRUDIT A  KONTROLOVAT  SE ŠKOLOU ,  COŽ SE  STALO!!!
OD TÉ DOBY PROPADÁ ZE 2 PŘEDMĚTŮ!!!
DNES  PO  SÁHNUTÍ DO  BÁGLU  JSEM  ZJISTILA,  ŽE NA  ŠKOLU  TOTÁL  KAŠLE!!!
SEŠITY  ROZTRHANÉ!!!!!!!!!
NEP͊E  POZNÁMKY!!!!!!!!

V kombinaci s tím jak jsem psala výše, že JE  NA  MĚ  HNUSNÝ..., mě totálně odrovnalo.

Prosím, poraďte mi.

Upravil(a) Janadel (7. 3. 2009 17:40)

Není tady

 

#2 7. 3. 2009 17:39

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Janadel napsal(a):

Holky a jsem tady zase.
Prosím poraďte mi. Jsem už opravdu zoufalá z toho svého puberáka.

Ani nevím kde začít, je toho tolik, že bych tady snad mohla psát do rána.
Pokusím se to nějak zestručnit.

Takže: se synem teď tvrdě narážím. Je na mě opravdu hnusný - v tom smyslu, že odmlouvá, stále mi říká, že ho otravuju, obtěžuju..., jsem jak otravný hmyz / v jeho očích /. Nejvíce času tráví na skype. Začal chodit se spolužačkou ze třídy a je těžce zamilován!
Moc mu to přeju i chápu, že teď s námi ( s rodinou ) nechce trávit čas, ale abych se bála na něj promluvit, to mi přijde příliš.
Skutečně už se bojím na něj promluvit. Jsem vděčná za každé milé slovo a pozornost, kterou mi věnuje.

Dnes odjel s manželem do Alp a já zůstala s maličkou ( půl roku ) sama doma.
Jdu do patra a zakopnu o jeho bágl, z kterého jde "smrad", proto jsem hrábla do báglu. To že tam má shnilé jablko by mi tak nevadilo, ale to, že  Po mně chtěl zodpovědnost a abych ho přestala prudit a kontrolovat, což se stalo!!!   Ale dnes po sáhnutí do báglu jsem zjistila, že na školu totál kašle!!!!!!!!
Sešity roztrhané!!!!
Nepíše poznámky!!!
V kombinaci s tím jak jsem psala výše, že je na mě hnusný..., mě totálně odrovnalo.

Prosím, poraďte mi.

Bude líp, dočkᚠse .

Není tady

 

#3 7. 3. 2009 18:22

sugar
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 457

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Kolik mu je let? Já mám 11-ti letého a jeho nejoblíbenější hláška na cokoliv mu řeknu je "to si zvykneš" Zatím to s ním jde, ale bojím se, co bude dál... Jo, a když má ty svý hysteráky, taky na mě řve. Snaž se to nebrat osobně, oni to tak nemyslí.  smile S tou školou je to problém, sama poradit neumím, ale jsem zvědavá, co ti tu řeknou holky, že bych to taky za pár let použila.

Není tady

 

#4 7. 3. 2009 20:00

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

no já teda taky tvrdím ,že bude líp.ale taky říkám ,škoda rány ,která padne vedle..přesto že děcka tak nějak odmlouvaly..Tohle kdyby mě řekl,daleko bych teda pro pár facek nešla..
a to jel do Alp???. va.to by měl chlapec smůlu .pěkně zaracha..

jestli to takhle nechᚠ,bude to ještě horší,,a pak už to nezvládneš vůbec..a tatínek ,ten se na to jak dívá??


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#5 7. 3. 2009 20:09

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Taky by mě zajímalo kolik je pubošovi let.
"Ránou" ničeho  nedosáhne. Jen se víc zatvrdí a bude to jen horší butter .

Není tady

 

#6 7. 3. 2009 20:13

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

neříkám ho umlátit..,ale pár facek mu rozhodně neublíží..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#7 7. 3. 2009 20:14

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

mad hrůza.. co na to manžel? Musíte postupovat společně! Až přijedou, tak hned je oba odchy, a jste u toho s manželem, a řekni mu: Vybal teď hned ten bágl! a manžel to taky hned uvidí. Pak bych ho nechala, aby nepořádek po sobě zlikvidoval. Manžel ho nechá, aby se k tobě tak choval? Aby na tebe měl takové výrazy? Myslím že kdyby mu manžel jednou takhle jednu vyal, když se na tebe "obékne", tak by si to příště rozmyslel...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#8 7. 3. 2009 20:15

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

.. a za to všechno jel DO ALP??? Do prčic by měl jet!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#9 7. 3. 2009 20:18

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Za prvé mi chybí stáří tvého puboše. Budu tedy brát za bernou minci, že je mu do patnácti.
Pravidla hry určuješ ty a ne tvůj puboš. Základ vidím ve tvé závislosti na něm. Ty se doprošuješ pozornosti, on vede. Tak dlouho mlel svoji, až "vyhrál" a ty ses přestala starat o synův prospěch. Kdo se tady chová jako dospělý?
Základ je škola, na tom se možná shodnem. Pokud je mu do patnácti, tak bych mu po návratu z alp vše předhodila. Nejdřív omluvu, žes mu lezla do smradu a pak ten zbytek. Začne tě možná obvinovat, že mu lezeš do věcí. Tím se nenech rozhodit. Drž se svého tématu -  není na něj spoleh, ztratila jsi důvěru.Do patnácti let jsi za něj zodpovědná, tedy jsi povinná informovat a starat se o jeho prospěch. Když mu můžeš prát špinavé trencle, vařit jídlo, můžeš vidět i prospěch. Až se osamostatní, skutečně se bude starat sám o sebe, tak se na jeho prospěch v klidu vykašleš. CHce mít práva dospělého - pak se všemi důsledky. I s praním prádla a vařením jídla.

CHápu, že je to těžké období. Zvlášt, když mu přibyl tak malý sourozenec. Myslím, že tam budou ješě jiné zádrhele než píšeš, ale než se pustíš do křížku s pubošem, ty si musíš být jistá co chceš a jak to chceš.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#10 7. 3. 2009 23:40

Janadel
♥------
Registrovaný: 21. 1. 2009
Příspěvky: 11

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Tak pro upřesnění. Synovi je 14 let. Chodí do tercie na gympl ( psala jsem v jiném tématu ).

Holky máte pravdu. Je to docela děs.
Já ho pořád omlouvala, že puboši se takto chovají. Sama jsem v jeho věku nebyla nijak přívětivá ke svým rodičům. Ach jo.

Nevím zda jsem na něm závislá, ale miluju ho /což je normální/.
Nevím, zda to, že s ním chci vyjít a snažím se o to všemožně, by se dalo nazvat závislostí.

Jinak manžela to štve právě tak jako mě!
Ale uvažovali jsme, že puberáci v tomto věku se moc s rodiči nebaví! Možná máme zkreslené představy nebo jsme příliš tolerantní, přestože nás to trápí. Navíc manžel je hodně pracovně vytížený, ale teď se právě snaží se synem být co nejvíce. Právě i na těch horách s ním chce o všem mluvit.
Ale to je těžké. Syn si uvědomuje, že se nechová nejlépe. Sám to v kritických chvílích, když už jsem smutná a histerická zároveň, uzná!!! Omluví se!!!
Jenže druhý den je vše opět ve starých kolejích!

Pravda je, že já určuji pravidla!! Snažila jsem se mu dát volnost, ale výsledky jsou katastrofa! Do školy si chodí za zábavou a je tam nadmíru spokojený!

Takže zpřísnit!
Sebrat třeba PC?? Jak se na to díváte??

A další úvaha. mám strach, abych ho tím, že mu budu doma znepříjemňovat bytí, takže mu seberu PC - tím pádem nebude doma spokojený - šastný a moje obava je, abych ho nevehnala do náručí nějaké party, kde mu bude lépe.

Jinak syn je introvert, takže mluvit s ním, je opravdu těžké! Přestože se snažíme, tak se nám nechce otevřít. Možná se snažíme moc!!

Já už fakt nevím......................

Není tady

 

#11 8. 3. 2009 8:02

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Myslím že sebrat PC nic neřeší, akorát začne trucovat a bude ještě víc protivný. Spíš bych trvala na dodržování daných pravidel - OBA s manželem společně mu tato pravidla vysvětlit a pak trvat na jejich dodržování a TEPRVE PAK k PC, ven, za zábavou...
Měl by mít doma nějaké povinnosti, pomáhat a starat se o svoje věci a připravovat se do školy  vy musíte trvat na jejich dodržování a hlavně! se musí k tobě slušně chovat a mluvit s tebou slušně (že se puboši s rodiči neradi baví je jasné, ale na slušnou otázku musí být slušná odpověď, nemusíš ho nutit aby se s tebou vykecával) Taky by nebylo od věci vysondovat s kým se kamarádí, může mít "nové přátele"...   Není moc dobré v téhle situaci, že manžel je málo doma, nemůže ho v aktuální situaci okřiknout a usměrnit, aby kluk viděl že tě podporuje, ono se to nedá dohnat na dovolené kde je situace úplně jiná než při běžném rodinném provozu, tam kluk řekne "jo, jo!" aby měl klid...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#12 8. 3. 2009 8:05

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Janadel napsal(a):

Jinak syn je introvert, takže mluvit s ním, je opravdu těžké! Přestože se snažíme, tak se nám nechce otevřít. Možná se snažíme moc!!

tady bych do něj nehučela - je introvert, tak ho nechejte a nehučte do něj aby "se otevíral", raději trvejte na slušném chování vůči tobě - 14 let už je docela dost na výchovu...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#13 8. 3. 2009 15:53

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

aprill napsal(a):

Taky by mě zajímalo kolik je pubošovi let.
"Ránou" ničeho  nedosáhne. Jen se víc zatvrdí a bude to jen horší butter .

Souhlasím a to mám taky něco s 15 letým pubošem za sebou.

Není tady

 

#14 8. 3. 2009 15:53

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

ano.taky to tak nějak vidím jako Bety.prostě ho zaměstnej ,nákupy,úklid,on bude frfňat jako každej púboš..Nechala bych ho!!neuklidíš-mᚠprostě povinnost ..Holt nikam nejdeš..
Prostě být zásadová..klidně ho nechat přepsat sešity..on je teď ve věku ,kdy se cítí neustále ukřivděn,ale pokud vydržíš..bude to lepší..a začla bych taky třeba odpoledne místo toho pc,klidně si sním sednout ,hrát třeba karty,nějaké hry..Dnešní mládež žije jenom pc..a komunikace s rodíči nějak vázne..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#15 8. 3. 2009 15:57

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

CHce mít práva dospělého - pak se všemi důsledky. I s praním prádla a vařením jídla.


Taky jsem to tak praktikovala , jen měl navařeno v lednici, pokud chtěl jíst nachystej a ukliď si sám, pokud používal společné prostory.Jeho pokoj a špinavé věci byly pro mě tabu.

Není tady

 

#16 8. 3. 2009 16:01

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

sisi21 napsal(a):

ano.taky to tak nějak vidím jako Bety.prostě ho zaměstnej ,nákupy,úklid,on bude frfňat jako každej púboš..Nechala bych ho!!neuklidíš-mᚠprostě povinnost ..Holt nikam nejdeš..
Prostě být zásadová..klidně ho nechat přepsat sešity..on je teď ve věku ,kdy se cítí neustále ukřivděn,ale pokud vydržíš..bude to lepší..a začla bych taky třeba odpoledne místo toho pc,klidně si sním sednout ,hrát třeba karty,nějaké hry..Dnešní mládež žije jenom pc..a komunikace s rodíči nějak vázne..

Nevím jakou máte zkušenost , ale se všemi puberáky vázne komunikace.Začít hrát karty a nějaké hry v tomhle věku už je myslím pozdě , ale kdo ví, třeba bude mít Janadel štěstí.

Není tady

 

#17 8. 3. 2009 16:03

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

sisi21 napsal(a):

ano.taky to tak nějak vidím jako Bety.prostě ho zaměstnej ,nákupy,úklid,on bude frfňat jako každej púboš..Nechala bych ho!!neuklidíš-mᚠprostě povinnost ..Holt nikam nejdeš..
Prostě být zásadová..klidně ho nechat přepsat sešity..on je teď ve věku ,kdy se cítí neustále ukřivděn,ale pokud vydržíš..bude to lepší..a začla bych taky třeba odpoledne místo toho pc,klidně si sním sednout ,hrát třeba karty,nějaké hry..Dnešní mládež žije jenom pc..a komunikace s rodíči nějak vázne..

va, to bych chtěla vidět, puboše jak s rodinou hraje člobrdo va . Nikdy jsem nic takového neuděla, protože to by byl trest pro mě a já jsem nic neprovedla, abych se musela dívat na ten šílený výraz kapitulation .
My jsme měli doma naprosto šílenou pubertu, kromě pozdravu a nějakého toho hm, konverzace žádná ( v té době se mi osvědčilo icq, nutné věci jsme řešili z pokoje do pokoje písemně).  Po několika letech se z o.d.p.o.r.n.é.h.o  puboše stal mazlíček wink . A dokonce mi kupuje dárečky pro radost tummenupp .

Upravil(a) aprill (8. 3. 2009 16:04)

Není tady

 

#18 8. 3. 2009 16:11

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

jo  to vázne,když většína sedí u počítačů a rodiče na ně nemají čas,,Syn dostal pc ve 13ti ,teď přesně nevím ,ale,že by u toho seděl pořád !!!Odpo jsme klidně karty hráli ..byl sice vodvázanej ,jenže po chvilce poznal ,že to není až tak špatný a dal se i do řeči..Měl povinnosti..a má je dodnes..Bude mu 18..Dceři je 24a bylo to taky tak..... ,Já jsem na výchovu asi jiná.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#19 8. 3. 2009 16:13

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

aprill napsal(a):

sisi21 napsal(a):

ano.taky to tak nějak vidím jako Bety.prostě ho zaměstnej ,nákupy,úklid,on bude frfňat jako každej púboš..Nechala bych ho!!neuklidíš-mᚠprostě povinnost ..Holt nikam nejdeš..
Prostě být zásadová..klidně ho nechat přepsat sešity..on je teď ve věku ,kdy se cítí neustále ukřivděn,ale pokud vydržíš..bude to lepší..a začla bych taky třeba odpoledne místo toho pc,klidně si sním sednout ,hrát třeba karty,nějaké hry..Dnešní mládež žije jenom pc..a komunikace s rodíči nějak vázne..

va, to bych chtěla vidět, puboše jak s rodinou hraje člobrdo va . Nikdy jsem nic takového neuděla, protože to by byl trest pro mě a já jsem nic neprovedla, abych se musela dívat na ten šílený výraz kapitulation .
.

tak to si viděla asi málo,.wink


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#20 8. 3. 2009 22:05

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Našemu klukovi je 12.let a když mu řeknu,a není drzý,tak mi řekne ,, nejsem drzej,ale upřímnej,,  dumbomdumbomdumbom a nebo mi řekne,že jsem z minulého století,že tomu nerozumím. V duchu si řeknu,že s ním ,,hážou,, hormony a raději odkráčím. Občas se stane,že se omluví,že to přehnal.
Rozvrh a domácí přípravu kontrolujeme každý den.Když je potřeba vysvětlíme látku,kterou nepochopil ve škole. Potřebuje nad sebou v tomto směru bič smile . Jinak si nestěžuji.Velice dobře se dokáže postarat o sestřičku,pomáhá nám smilesmilesmile


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#21 9. 3. 2009 12:06

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Jo a jinak ..někdy si říkám puberta byla procházka růžovou zahradou..lol


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#22 9. 3. 2009 12:20

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

sisi21 napsal(a):

Jo a jinak ..někdy si říkám puberta byla procházka růžovou zahradou..lol

Šastná to žena lol lol lol

Já to mám asi v součásti mé životní zkoušky lol lol

Není tady

 

#23 9. 3. 2009 13:18

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Romča napsal(a):

sisi21 napsal(a):

Jo a jinak ..někdy si říkám puberta byla procházka růžovou zahradou..lol

Šastná to žena lol lol lol

Já to mám asi v součásti mé životní zkoušky lol lol

jo to jsem si tenkrát taky říkala lol:..neboj přijde období,kdy si opravdu řekneš,zlatá to puberta.. wink

Upravil(a) sisi21 (9. 3. 2009 13:19)


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#24 30. 3. 2009 11:56

lakina
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krabí
Registrovaný: 10. 11. 2007
Příspěvky: 1680

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

aprill napsal(a):

Taky by mě zajímalo kolik je pubošovi let.
"Ránou" ničeho  nedosáhne. Jen se víc zatvrdí a bude to jen horší butter .

a nebo ti ji vrátí,můj mi řekne:chceš se bít?a řehtá se mi do očí,chytne mi ruce a jsem v prd


Přítomná bolest je sestrou budoucí radosti.

Není tady

 

#25 30. 3. 2009 15:55

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 3. 10. 2008
Příspěvky: 3451
Web

Re: POMOOOC OPĚT TEN PUBOŠ

Teda nic ve zlým, ale to jsi asi začla řešit výchovu trochu pozdě, ten tvůj kluk je pěkný spratek.


Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů