Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 9. 2. 2006 14:48

Lolik
Host

Re: Sex...aj,aj,aj

Barborka napsal(a):

A jak dlouho jste spolu? Kolik vám je?
Moc ti držím palce!!!

Chodíme spolu 5let a bydlíme skoro 4roky.
Mě je 23 a přítelovi 35let. Asi už jsem to psala, ale neva.
Bydlel skoro 9let sám, ale přesto vysel na mamince a má zajetej jakejsi režim, měnit se mu to nechce.
Ty bláho vždy já nebudu mít kde bydlet,ale je potřeba se postavi na vlastní nohy, ne?
Asi bych to měla udělat,co? Díky všem...

 

#52 9. 2. 2006 16:09

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Sex...aj,aj,aj

Ano, je potřeba stát na vlastních nohách. Možná jsi případ pro psychoterapeuta...říkám to proto, že jsem taky neměla dětství nic moc a na tom jsem stavěla svůj další život. Na svých zkušenostech, na podřizování se, na nevážení si sebe sama, na strachu projevit se, na strachu z toho, že mě partner odmítne, když se projevím....časem jsem se dostala k psychoterapii a řeknu ti, měla jsem tam jít už dřív....člověk pak chápe, proč dělá věci nepochopitelné a zjistí i to, jak se tomu má bránit. Přeju ti hodně odvahy do života. Ahojda
PS: A to, že přítel bydlel 9 let sám a visel přitom na matce, to nevěstí nic dobrého....bydlení nějak vymyslíš...a tady někde jsem četla citát "JAKÁ BYLA, TAKOVÝ PŘIŠEL" Když jsem o tom přemýšlela, dávám zapravdu. Manželství se mi nevyvedlo, byla jsem zakřiknutá, nesvá, nechávala se ovlivnit manželem.....zároveň jsem cítila touhu po svobodě (on hrozně žárlil)....manželství se mi rozpadlo, ale ta psychoterapie mě posunula o značný kus dopředu (řekla bych) a teď mám chlapa o moc lepšího....a to třeba ještě není konec smile Co "třeba"? To "určitě" není konec...vývoj jde kupředu. Jsi mladinká, život mᚠpřed sebou. Pa pa.

Není tady

 

#53 9. 2. 2006 17:06

Lolí
Host

Re: Sex...aj,aj,aj

Eva36 napsal(a):

Ano, je potřeba stát na vlastních nohách. Možná jsi případ pro psychoterapeuta...říkám to proto, že jsem taky neměla dětství nic moc a na tom jsem stavěla svůj další život. Na svých zkušenostech, na podřizování se, na nevážení si sebe sama, na strachu projevit se, na strachu z toho, že mě partner odmítne, když se projevím....časem jsem se dostala k psychoterapii a řeknu ti, měla jsem tam jít už dřív....člověk pak chápe, proč dělá věci nepochopitelné a zjistí i to, jak se tomu má bránit. Přeju ti hodně odvahy do života. Ahojda
PS: A to, že přítel bydlel 9 let sám a visel přitom na matce, to nevěstí nic dobrého....bydlení nějak vymyslíš...a tady někde jsem četla citát "JAKÁ BYLA, TAKOVÝ PŘIŠEL" Když jsem o tom přemýšlela, dávám zapravdu. Manželství se mi nevyvedlo, byla jsem zakřiknutá, nesvá, nechávala se ovlivnit manželem.....zároveň jsem cítila touhu po svobodě (on hrozně žárlil)....manželství se mi rozpadlo, ale ta psychoterapie mě posunula o značný kus dopředu (řekla bych) a teď mám chlapa o moc lepšího....a to třeba ještě není konec smile Co "třeba"? To "určitě" není konec...vývoj jde kupředu. Jsi mladinká, život mᚠpřed sebou. Pa pa.

Jojo, má to něco do sebe. Prošla jsem si hodně věcma, nebylo to jednoduchý. Asi to dělám už nevědomky, teď bojuji a snažím se prosadit si svůj názor. Ale asi to jde pomalu a přítel se bouří.
Díky za radu, budu bojovat, budu se snažit....bude to težký a budu na to sama.

 

#54 9. 2. 2006 20:37

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: Sex...aj,aj,aj

fakt takovej případ neznám ... je fakt divnej

Nety: od té doby co se náhodné přítelkyně proměnily na trvalé přítekyně a manželky tak ani nepamatuju, že by se řešil sex i jen mezi známýma (nevím jak u holek) ale asi byli všichni spokojeni nebo už se přestali vychloubat :-)))tongue

Upravil(a) vašek (9. 2. 2006 20:38)

Není tady

 

#55 10. 2. 2006 7:44

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Sex...aj,aj,aj

Lolí napsal(a):

Eva36 napsal(a):

Ano, je potřeba stát na vlastních nohách. Možná jsi případ pro psychoterapeuta...říkám to proto, že jsem taky neměla dětství nic moc a na tom jsem stavěla svůj další život. Na svých zkušenostech, na podřizování se, na nevážení si sebe sama, na strachu projevit se, na strachu z toho, že mě partner odmítne, když se projevím....časem jsem se dostala k psychoterapii a řeknu ti, měla jsem tam jít už dřív....člověk pak chápe, proč dělá věci nepochopitelné a zjistí i to, jak se tomu má bránit. Přeju ti hodně odvahy do života. Ahojda
PS: A to, že přítel bydlel 9 let sám a visel přitom na matce, to nevěstí nic dobrého....bydlení nějak vymyslíš...a tady někde jsem četla citát "JAKÁ BYLA, TAKOVÝ PŘIŠEL" Když jsem o tom přemýšlela, dávám zapravdu. Manželství se mi nevyvedlo, byla jsem zakřiknutá, nesvá, nechávala se ovlivnit manželem.....zároveň jsem cítila touhu po svobodě (on hrozně žárlil)....manželství se mi rozpadlo, ale ta psychoterapie mě posunula o značný kus dopředu (řekla bych) a teď mám chlapa o moc lepšího....a to třeba ještě není konec smile Co "třeba"? To "určitě" není konec...vývoj jde kupředu. Jsi mladinká, život mᚠpřed sebou. Pa pa.

Jojo, má to něco do sebe. Prošla jsem si hodně věcma, nebylo to jednoduchý. Asi to dělám už nevědomky, teď bojuji a snažím se prosadit si svůj názor. Ale asi to jde pomalu a přítel se bouří.
Díky za radu, budu bojovat, budu se snažit....bude to težký a budu na to sama.

Loli, neboj se být svá a nedělej nic proti svému přesvědčení. Stůj si za tím, co cítíš. Člověk není beran, může názor i změnit, pak není potřeba tvrdohlavě si stát za tím názorem původním. Změnou názoru se nikdo neshodí. Ale jestli existují témata, kdy se prostě s přítelem neshodnete, a on nehodlá respektovat názor tvůj, když tebe se problematika přímo dotýká, tak se nenech vmanipulovat do toho, abys mu ustoupila. Něco jiného je, kdyby on třeba chtěl chodit do kroužku sběratelů ubrousků a ty jsi s tím nesouhlasila...to by byla blbost chtít ho mít doma, když miluje ubrousky smile Ale myslím, že to ti je jasné. Každý má právo na svůj život, na svoje koníčky, a taky na respekt od druhého. Zkrátka tvůj názor na sex je ten, že se nezačíná hrabáním se v kalhotkách, tak on by se měl snažit to pochopit. Na druhou stranu, pokud je spíš ten typ "hned do kalhotek", proč mu někdy nevyjít vstříc? (Ale neříkám přetvařovat se, to na tebe ta chu musí přijít taky....jinak by to vedlo jen k tomu, že příště by se ti chtělo ještě míň a ještě míň, až by se ti nechtělo vůbec.)...Jestli se neshodnete, nenajdete tu zlatou střední cestu, tak by bylo lepší hledat partnera, se kterym budu lepe souznit... tak uz to v zivote chodi a nic neni na vecne casy. Hodne viry v sebe ti preji a hodne schopnosti umet se vcitit do druheho a zaroven se umet spravne zdrave prosadit. Ahojda.

Není tady

 

#56 10. 2. 2006 8:31

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Sex...aj,aj,aj

vašek napsal(a):

fakt takovej případ neznám ... je fakt divnej

Nety: od té doby co se náhodné přítelkyně proměnily na trvalé přítekyně a manželky tak ani nepamatuju, že by se řešil sex i jen mezi známýma (nevím jak u holek) ale asi byli všichni spokojeni nebo už se přestali vychloubat :-)))tongue

Nejde o řešení sexu, ale šlo o takové to odtabuizování tohoto tématu.  Myslíš, že před kamarádama budu řešit, co přesně mám ráda? Tak to zase ne... smile Ale to byly jen třeba takové představy - že jeden řekl, jak by se mu líbilo přijít domů, ženská by něco dělala a on by ji od toho odloudil...nebudu to tady rozepisovat. Nešlo o pikantnosti, ale spíš o prostředí a o to, rozmluvit o tom někoho třetího, ukázat, že se o tom dá mluvit naprosto v pohodě. No, hotová sebevražda....roll


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#57 10. 2. 2006 9:03

Lolík
Host

Re: Sex...aj,aj,aj

Eva36 napsal(a):

Lolí napsal(a):

Eva36 napsal(a):

Ano, je potřeba stát na vlastních nohách. Možná jsi případ pro psychoterapeuta...říkám to proto, že jsem taky neměla dětství nic moc a na tom jsem stavěla svůj další život. Na svých zkušenostech, na podřizování se, na nevážení si sebe sama, na strachu projevit se, na strachu z toho, že mě partner odmítne, když se projevím....časem jsem se dostala k psychoterapii a řeknu ti, měla jsem tam jít už dřív....člověk pak chápe, proč dělá věci nepochopitelné a zjistí i to, jak se tomu má bránit. Přeju ti hodně odvahy do života. Ahojda
PS: A to, že přítel bydlel 9 let sám a visel přitom na matce, to nevěstí nic dobrého....bydlení nějak vymyslíš...a tady někde jsem četla citát "JAKÁ BYLA, TAKOVÝ PŘIŠEL" Když jsem o tom přemýšlela, dávám zapravdu. Manželství se mi nevyvedlo, byla jsem zakřiknutá, nesvá, nechávala se ovlivnit manželem.....zároveň jsem cítila touhu po svobodě (on hrozně žárlil)....manželství se mi rozpadlo, ale ta psychoterapie mě posunula o značný kus dopředu (řekla bych) a teď mám chlapa o moc lepšího....a to třeba ještě není konec smile Co "třeba"? To "určitě" není konec...vývoj jde kupředu. Jsi mladinká, život mᚠpřed sebou. Pa pa.

Jojo, má to něco do sebe. Prošla jsem si hodně věcma, nebylo to jednoduchý. Asi to dělám už nevědomky, teď bojuji a snažím se prosadit si svůj názor. Ale asi to jde pomalu a přítel se bouří.
Díky za radu, budu bojovat, budu se snažit....bude to težký a budu na to sama.

Loli, neboj se být svá a nedělej nic proti svému přesvědčení. Stůj si za tím, co cítíš. Člověk není beran, může názor i změnit, pak není potřeba tvrdohlavě si stát za tím názorem původním. Změnou názoru se nikdo neshodí. Ale jestli existují témata, kdy se prostě s přítelem neshodnete, a on nehodlá respektovat názor tvůj, když tebe se problematika přímo dotýká, tak se nenech vmanipulovat do toho, abys mu ustoupila. Něco jiného je, kdyby on třeba chtěl chodit do kroužku sběratelů ubrousků a ty jsi s tím nesouhlasila...to by byla blbost chtít ho mít doma, když miluje ubrousky smile Ale myslím, že to ti je jasné. Každý má právo na svůj život, na svoje koníčky, a taky na respekt od druhého. Zkrátka tvůj názor na sex je ten, že se nezačíná hrabáním se v kalhotkách, tak on by se měl snažit to pochopit. Na druhou stranu, pokud je spíš ten typ "hned do kalhotek", proč mu někdy nevyjít vstříc? (Ale neříkám přetvařovat se, to na tebe ta chu musí přijít taky....jinak by to vedlo jen k tomu, že příště by se ti chtělo ještě míň a ještě míň, až by se ti nechtělo vůbec.)...Jestli se neshodnete, nenajdete tu zlatou střední cestu, tak by bylo lepší hledat partnera, se kterym budu lepe souznit... tak uz to v zivote chodi a nic neni na vecne casy. Hodne viry v sebe ti preji a hodne schopnosti umet se vcitit do druheho a zaroven se umet spravne zdrave prosadit. Ahojda.

Jo moc děkuji.smile Je to zvláštní. Dopusud jsem se tak nějak přetvařovala a chovala se, že je vše OK(asi nevědomky). Všichni přeci říkali:"vy jste tak správnej pár, sluší vám to....atd." Možná někde uvnitř jsem pociovala, že s tím zas až tak nesuhlasim, ale ihned jsem tuto myšleku zničila. Nenechtěla jsem si to připustit, asi to tak bude.
Je pravda, že nᚠvztah je poslední dobou divný, není to to krásný souznění, ale tak jak řekla mamka:"vždy vᚠvztah vipadá jako náš, ale vy jste spolu 5 let, ale my skoro 35let, nezdá se ti?..."
Je to zvláštní, teď bojuji se vším, jsem z toho zmatená. Sice s mamkou si zas až tak nerozumim, tak ač nerada jí musim dát za pravdu.
Prostě něco tomu asi chybí, nějaká ta jiskra a přítel tu, která tam ještě malinká zůstala, hasí...
Přítel vůbec netuší, že tohle cítim. Vždy když si o tom chci promluvit, tak nemá čas, je ospalý, nemá náladu, a nebo to prostě nechce slyšet....atd. Jediný problém o kterým ví a ten jediný si připouští, je ten o tom sexu. Vůbec (a to jsem mu to říkala) nechce slyšet, že to může souviset s jeho přístupem a chováním.
Jo, no jinak má tóóólik volnosti, že mu to až závidim. Doma ho vůbec nedržim,a oba máme své koníčky a je to OK. Vlastně ani nevim, co celý den dělá, občas se vracel domů z práce v 22:00, neřekla jsem ani muk.
Sestra si mylí, že má nějakou jinou, nevěří mu ani slovo. No a já vlastně nevim...

 

#58 10. 2. 2006 11:13

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: Sex...aj,aj,aj

Nety

tak to jo :-)) jinak bych volal Chocholouškovi :-)) no co když neměl zájem, má smůlu :-)))

když si najdeš jen samé puritány :-))))))))))))))) a pak s divíš :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Není tady

 

#59 10. 2. 2006 12:29

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Sex...aj,aj,aj

to Lolík: Tak to je, myslím, problém, když přítel nechce komunikovat....Je potřeba vystihnout správný čas, kdy se mu bude chtít mluvit, nebo se dohodnout, že mu chceš něco říct a jestli by kupříkladu zítra v 19,00 měl na tebe půl hodinu čas....jestli nechce slyšet, nemá náladu atd....tak si sám kope svůj hrob ve vašem vztahu....jestli má jinou, nebo ne, to bych neřešila. Mně to v manželství říkali mnozí o mém muži také (a asi měli pravdu)...já spíš řešila, že se mi nelíbí, že je sobecký, líný, nezodpovědný....a snažila jsem se mu to nějak předestřít, že takhle už žít nechci...zároveň jsem se ho ptala na to, co se jemu nelíbí na mně, snažila jsem se vztah zachránit, ale on byl zabedněný jako dítě. Jestli i tvůj partner bude jen opakovat, že nemá náladu se bavit, je ospalý atd.....tak to vidím špatně. Děvče, uvědom si svou cenu a to, že tvoje partnerství bude vždy takové, jaké si ho uděláš. Když příteli různé věci, které tě zraňují, neumíš říct, vysvětlit (nebo on to případně slyšet nechce, nebo tě vyslechne, ale stejně si dál jede po svém)....tak není nikde psáno, že s ním musíš zůstat....jsou i jiní muži. Muži, kteří tě vyslechnou rádi, budou tě mít rádi pro to, jaká jsi, že jsi svá, zkrátka muži, kteří tě budou brát jako osobnost. Zvaž, jestli vᚠvztah má perspektivu. A kdyby náhodou neměl, nehledej hned náhradu. Nebo nenechávej rozchod s ním na dobu, až někoho budeš mít....Ten mezičas mezi vztahy se dá velmi dobře zúročit - dojde ti, co od života chceš, co ty nabízíš, jakého muže si představuješ, co můžeš tolerovat a co už je za tou pomyslnou hranicí...najdeš si svoje přátele a koníčky a budeš mít jasnější představu o životě a nenechᚠse mást nějakým mužským, že ty jsi ta špatná, protože ty stejně jen nakonec chceš, aby ti on pomáhal....

Není tady

 

#60 10. 2. 2006 12:50

faf
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3353

Re: Sex...aj,aj,aj

Dokelu, vsak to uz potom ani nie je o partnerstve, nie? Asi som naivna, ale ja si partnera predstavujem ako cloveka, ktory tu je pre mna. Ak by mi raz povedal, ze nema naladu riesit "moje" problemy vo vztahu, asi sa vazne zamyslim nad tym, ci mi stoji za to. Vsak partneri su dvaja ludia, co ziju spolu a nie vedla seba...
Mne sa tiez obcas nepaci to, co pocujem od svojho priatela ( staznosti na moje spravanie vo vztahu ) ale vypocujem si to a zamyslim sa, o tom to je. Ak mi na nom zalezi, zalezi mi aj na jeho spokojnosti, od toho sa odvija "nasa" spokojnost v tom vztahu.
A Lolik, chce to len uvedomenie si vlastnej hodnoty a najdes takeho chlapa, co ta bude na rukach nosit., ver mi. Len to chce byt aj trosku potvora a stanovit si hranice, za ktore neustupis. Uvedomit si, ako chces aby tvoj vztah vyzeral a ist si za tym.


I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside

Není tady

 

#61 10. 2. 2006 13:35

lolík
Host

Re: Sex...aj,aj,aj

faf napsal(a):

Dokelu, vsak to uz potom ani nie je o partnerstve, nie? Asi som naivna, ale ja si partnera predstavujem ako cloveka, ktory tu je pre mna. Ak by mi raz povedal, ze nema naladu riesit "moje" problemy vo vztahu, asi sa vazne zamyslim nad tym, ci mi stoji za to. Vsak partneri su dvaja ludia, co ziju spolu a nie vedla seba...
Mne sa tiez obcas nepaci to, co pocujem od svojho priatela ( staznosti na moje spravanie vo vztahu ) ale vypocujem si to a zamyslim sa, o tom to je. Ak mi na nom zalezi, zalezi mi aj na jeho spokojnosti, od toho sa odvija "nasa" spokojnost v tom vztahu.
A Lolik, chce to len uvedomenie si vlastnej hodnoty a najdes takeho chlapa, co ta bude na rukach nosit., ver mi. Len to chce byt aj trosku potvora a stanovit si hranice, za ktore neustupis. Uvedomit si, ako chces aby tvoj vztah vyzeral a ist si za tym.

Jo jo beru tě za slovo. Díky vám všem...

 

#62 10. 2. 2006 13:40

lolík
Host

Re: Sex...aj,aj,aj

Eva36 napsal(a):

to Lolík: Tak to je, myslím, problém, když přítel nechce komunikovat....Je potřeba vystihnout správný čas, kdy se mu bude chtít mluvit, nebo se dohodnout, že mu chceš něco říct a jestli by kupříkladu zítra v 19,00 měl na tebe půl hodinu čas....jestli nechce slyšet, nemá náladu atd....tak si sám kope svůj hrob ve vašem vztahu....jestli má jinou, nebo ne, to bych neřešila. Mně to v manželství říkali mnozí o mém muži také (a asi měli pravdu)...já spíš řešila, že se mi nelíbí, že je sobecký, líný, nezodpovědný....a snažila jsem se mu to nějak předestřít, že takhle už žít nechci...zároveň jsem se ho ptala na to, co se jemu nelíbí na mně, snažila jsem se vztah zachránit, ale on byl zabedněný jako dítě. Jestli i tvůj partner bude jen opakovat, že nemá náladu se bavit, je ospalý atd.....tak to vidím špatně. Děvče, uvědom si svou cenu a to, že tvoje partnerství bude vždy takové, jaké si ho uděláš. Když příteli různé věci, které tě zraňují, neumíš říct, vysvětlit (nebo on to případně slyšet nechce, nebo tě vyslechne, ale stejně si dál jede po svém)....tak není nikde psáno, že s ním musíš zůstat....jsou i jiní muži. Muži, kteří tě vyslechnou rádi, budou tě mít rádi pro to, jaká jsi, že jsi svá, zkrátka muži, kteří tě budou brát jako osobnost. Zvaž, jestli vᚠvztah má perspektivu. A kdyby náhodou neměl, nehledej hned náhradu. Nebo nenechávej rozchod s ním na dobu, až někoho budeš mít....Ten mezičas mezi vztahy se dá velmi dobře zúročit - dojde ti, co od života chceš, co ty nabízíš, jakého muže si představuješ, co můžeš tolerovat a co už je za tou pomyslnou hranicí...najdeš si svoje přátele a koníčky a budeš mít jasnější představu o životě a nenechᚠse mást nějakým mužským, že ty jsi ta špatná, protože ty stejně jen nakonec chceš, aby ti on pomáhal....

Lolík:
Hm chápu to. A prostě to tak udělám. Já nemám co ztratit. Díkys

 

#63 10. 2. 2006 14:24

vašek
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Most
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9032

Re: Sex...aj,aj,aj

Eva 36

pokud chce změnu tak a ji provede ... pokud s ním bude jen do doby než si najde někoho jiného ... taky to neni moc fajn

Není tady

 

#64 12. 2. 2006 1:22

LeeLoo
♥♥♥♥---
Registrovaný: 11. 2. 2006
Příspěvky: 250

Re: Sex...aj,aj,aj

Lolik, zaujal ma tvoj problem, aj preto, ze je podla datumu este aktualny, ale hlavne preto, ze som takmer to iste prezivala aj ja. Je pravda, ze az tak strasny sebec ako ten tvoj to nebol a tiez sme spolu nechodili 5 rokov ale iba 2. Ale problemy boli podobne a hlavne sa to odrazilo aj na tom milovani. Ja som to mala o to komplikovanejsie, ze to bol moj prvy milenec, a teda sex bol spociatku bolestivy a traumatizujuci, co vlastne, mozno, podvedome vo mne bolo az do konca vztahu. Kazdy vecer ta ista situacia: Zacal sa snazit a uz hned to ma odradilo, ze zase "budem musiet". Hladil ma tam, kde mi to nic nehovorilo, ked ja som chcela doprava, on chcel dolava atd. Ked som mu naznacovala, nepochopil, ked som mu povedala, ako sa mi to paci (vzdy znovu a znovu), uz zacal byt jemne nervozny, ze ho musim este aj v posteli poucovat, tak som bola ticho, dostal sa do mna, ja som si to pretrpela, len nech je uz pokoj. Najhorsie ale boli vzdy tie rozhovory "potom". Vycital mi, ze sa na mna nemoze ani divat ako ma to nebavi, ze mam psychicke zabrany, ze sa neviem uvolnit, ze si so mnou pripada ako na spartakiade, ze sex ma byt prirodzeny a nie podla "planu" - cize za vsetko som mohla ja. Konecny vysledok, cele milovanie som myslela na to, "aby som sa uvolnila", aby som robila vsetko spontanne, aby som nic nenaznacila, aby to nevyzeralo, ze ho manipulujem - vysledok vzdy rovnaky, vacsinou plac a vycitky, ze som nejaka divna.

Raz som si ale povedala, takto zit cely zivot? Na toto si zvyknut? Ved to by bola samovrazda. Ano, aj ja som zila v jeho byte, aj ja som bola na nom zavisla, aj my sme mali spolocnu kniznicu, rodinne stretnutia, nabytok, ale, Lolik, musim ti povedat, ze toto vsetko nic neznamena. Dolezite je len to, ci ten vztah je zivy. Mala som pocit, ze ak teraz nieco neurobim, do konca zivota si to budem vycitat. Tak som od neho odisla. Za necely mesiac som si nasla novu pracu, krasne byvanie a za par mesiacov aj uzasneho partnera, s ktorym som stastna a hlavne, ktory ma dokazal presvedcit o tom, ze som sa nemylila. Ze nie som nijako "divna", ze fungujem uplne normalne, ze si viem milovanie vychutnat, ze mam prvykrat v zivote pocit, ze pri milovani som s partnerom jedna bytost. Ze mu nemusim nic naznacovat, nic vysvetlovat, ze staci nepatrne gesto a okamzite sme naladeni na rovnaku vlnu. Je to pohodovy, velmi ochotny a pozorny clovek, ktory mi preukazuje pozornost a neznost cely den a tym si ziskava moju doveru sa mu vecer uplne oddat.

Lolik, z mojho pribehu Ti chcem zdoraznit tieto veci:

1. Ked si vo vztahu tolke roky nespokojna, NECAKAJ, ZE SA TO ZMENI.

2. Ked nie je partnerstvo podla Tvojich predstav a nedokazala si sa s tym za tie roky vyrovnat, NEUKLUDNUJ SA TYM, ZE CLOVEK NEMOZE MAT VSETKO. Toto plati, ale len ked ide o drobnosti. Podstatne veci mat musis.

3. Ked nemozes porovnat partnera s inym, resp. mas este horsiu skusenost, NEZNAMENA TO, ZE TO NEMOZE BYT OMNOHO KRAJSIE. Naopak, je to znamenie, ze ten niekto, na teba tam kdesi caka, kym sa odhodlas za nim ist. Niekto, kto ta objavi, taku aka si.

4. To, co vas so sucasnym partnerom spaja, hlavne materialne veci a nazory inych ludi NIC NEZNAMENA. Doleziti ste iba vy dvaja.

5. Neboj sa co bude a rozchod ber ako VELKU VYZVU zacat vsetko odznova, naucit sa samostatnosti, vyuzit skusenosti, no zaroven sa krasne a bezhlavo zamilovat. Myslim, ze toto pomoze aj tvojmu partnerovi, mozno si vstupi do svedomia a do dalsieho vztahu pojde s vacsou snahou a mensim sebectvom.

Maj sa krasne a napis ako to pokracuje.


http://tac.families.com/ezb/1056929.png http://i179.photobucket.com/albums/w286/maso_photos/teliatkomale.jpg

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů