Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 11. 3. 2009 17:01

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Snížení alimentů

Připojuji se k názoru, že studium na VŠ škole je velký zásah do rodinného rozpočtu a velice často si rodiny nemohou toto studium pro dítě dovolit, i když nejsou na scéně děti z předchozích vztahů. Pokud RP nemá dostatečné zázemí - matka na ID- nemůže přece vše financovat otec...stejně tak si on třeba nebude moc dovolit financování VŠ pro své další děti. Myslím, že 3000 kč výživného pro středoškolačku je optimální při výši příjmů otce. Nevím, proč by si nová manželka měla hledat přivýdělek k mateřské s dvěma malými dětmi, aby dotovala manželovu dceru. Dnes je přece tolik možností dálkového studia a taky práce při studiu. Já jsem získala VŠ vzdělání také díky tomu, že jsem při škole pracovala, protože si moji rodiče nemohli mé studie finančně dovolit a to ani jeden z nich nemá žádné jiné závazky.

RP, můžeš to samozřejmě zkusit...nemusíš myslím podávat sama žádost o zvýšení, ale jen protinávrh. Sama jsem zvědavá na výsledek. Nezapomeň, že tvůj tatínek má kromě dalších dětí také vyživovací povinnost na svou novou manželku, která je na rodičáku. Plodit děti ještě neznamená, že musí otec všem zajistit VŠ vzdělání. Vyživovací povinnost platí do té doby, kdy není dítě se schopno živit samo. Myslím, že se dítě může uživit i se základním, i se středoškolským vzděláním.

Není tady

 

#102 11. 3. 2009 22:15

Blossom
Host

Re: Snížení alimentů

Nečetla jsem úplně celé vlákno, ale taky se mi zdá, že těch 3000 Kč na středoškolačku je přiměřených, vzhledem k ostatním okolnostem. Být soudcem, ani bych to nezvyšovala, ani nesnižovala. K těm okolnostem počítám i to, že jak se zdá, pisatelka i její maminka bydlí v domě, který je celý ve vlastnictví otce, a patrně tedy bez placení nájmu. I toto je podle mě potřeba aspoň pomyslně připočítat otci k dobru, ale zdá se mi, že  to bere pisatelka jako absolutní samozřejmost...
Ale překvapilo mě hlavně, jak pisatelka automaticky předpokládá, že na ni táta přepíše dům, jehož je vlastníkem. Píše o tom tak, že to vyznívá, že na to má samozřejmý nárok. Myslím, že není povinností rodiče věnovat dítěti dům, zajistit mu bydlení na celý další život. To je pouze jeho dobrá vůle.

 

#103 12. 3. 2009 0:58

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Snížení alimentů

amely napsal(a):

Adamíra napsal(a):

Ale když  si to spočítáš,tak i otec s rodinou je sotva na hranici životního minima. Myslím,že snížení alimentů je oprávněné. A co tak jít studovat VŠ dálkově a přitom si vydělávat? To má otec z 13 tis. živit čtyřčlenou rodinu?To asi těžko.

Ale oni mají ještě rodičák manželky a jsou dva a můžou se střídat v hlídání a nová žena si může jít přivydělat.
Podporovat chytrou dceru na studiích 3000 není přehnané.
Tatínek si také mohl zvážit, kolik dětí uživí, je to i jeho nezodpovědnost, že plodí další děti. Ta nová paní snad věděla, že její muž má dítě a kolik vydělává, tak to měla zvážit, než s ním měla ty děti, ne?
Ve všech civilizovaných zemích je to tak, že když živitel opustí rodinu, tak ji musí zabezpečit, i když mu na založení nové rodiny nezbudou peníze, jen u nás je to naopak. Tatínek se zamiluje, odchází a zodpovědnost za původní rodinu končí, hlavně a se má dobře ta nová rodina.
Ono je to i o tom, kdo s tím tatínkem umí víc manipulovat, jestli opuštěné děti, nebo nová manželka.

Studentko, bojuj za svá práva.

jen by mne zajímalo jak se to v civilizovaných zemích řeší když je živitel odejit hmm
a třeba je to člověk prokterého je rodina na 1. místě. Nemá tedy nárok si založit novou?
R.P. nepsala jak to bylo, tak laskavě zanechat těch předsudků

Není tady

 

#104 12. 3. 2009 1:00

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Snížení alimentů

Kavasaki napsal(a):

[
Podle mě má Amely pravdu,a se to týká muže nebo ženy.
Proč vzpomínᚠkastraci?
Tady je opravdu na místě odpovědnost.
Znám případ,kdy se muž podruhé oženil a z 1.manželství má 2děti.Jeho nová žena chtěla miminko.(tehdy měla 23let a byla o 20let mladší)
Domluvili se,že miminko určitě ano,ale až dostuduje st.dítě (za 3 roky).To bylo rozumné,co?
Ale dopadlo to úplně jinak.Ženuška se nemohla dočkat,nechala si udělat dítě od někoho jiného a rozvedli se.

lollollol

Není tady

 

#105 12. 3. 2009 6:02

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Snížení alimentů

Petře, ty jsi byl odejít z rodiny?

Dívala jsem se na web, jsi hezký a chytrý člověk, nějak jsem nepochopila, proč mᚠpotřebu chodit na tyto ženské stránky. V noční hodinu, kdy sem píšeš, bys mohl  raději objímat nějakou příjemnou partnerku. Nemohl bys mi to zkusit vysvětlit?

Nevím přesně, jak v zahraničí řeší situaci mužů, ale slušný muž je tam v lepší situaci, pokud je rozvod proto, že žena má milence, nebo pokud jí přestane vyhovovat muž k vůli tomu, že je hodný, nudný a starostlivý, tak se bere, že žena rozvod zavinila ona.

U nás vidím problém v tom, že se tu nic neřeší, určitě by nebyl problém zveřejnit modely, jak to funguje v zahraničí, diskutovat o nich a nastavit nějaká orientační pravidla. Tady mám pocit, že často vyhrává ten bezohlednější.

Ty mᚠPetře děti?

Není tady

 

#106 12. 3. 2009 7:56

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Snížení alimentů

Amely, v zahraničí se při jednáních o výživné posuzuje, kdo zavinil rozvod? Tomu se mi nechce věřit. Takže žena, která rozvod způsobila, zůstane s dětmi bez peněz (nebo s minimem financí)? To si tedy nedovedu představit ty naše soudy. Mnohdy se jednání vlečou a to se vychází jen z finanční situace a jiných závazků.

Souhlasím s Petrem. Nejsou jen muži, které opouští své ženy. Často je to i naopak. Nakonec zůstane nešastný chlap bez dětí, bytu a má pak jen fungovat jako dojná kráva. Takový chlap pak nemá právo založit novou rodinu? Má být léta sám jen se svou odpovědností a čekat, jestli se některému dítku nezachce studovat VŠ, aby ho řádně zabezpečil?

R.P., připadá mi nemožné, abyste s matkou neměly životní minimum. Čerpáte všechny sociální dávky, které byste mohly?

Není tady

 

#107 12. 3. 2009 8:48

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Snížení alimentů

Irik napsal(a):

Amely, v zahraničí se při jednáních o výživné posuzuje, kdo zavinil rozvod? Tomu se mi nechce věřit. Takže žena, která rozvod způsobila, zůstane s dětmi bez peněz (nebo s minimem financí)? To si tedy nedovedu představit ty naše soudy. Mnohdy se jednání vlečou a to se vychází jen z finanční situace a jiných závazků.

Souhlasím s Petrem. Nejsou jen muži, které opouští své ženy. Často je to i naopak. Nakonec zůstane nešastný chlap bez dětí, bytu a má pak jen fungovat jako dojná kráva. Takový chlap pak nemá právo založit novou rodinu? Má být léta sám jen se svou odpovědností a čekat, jestli se některému dítku nezachce studovat VŠ, aby ho řádně zabezpečil?

R.P., připadá mi nemožné, abyste s matkou neměly životní minimum. Čerpáte všechny sociální dávky, které byste mohly?

Iriku,nevím to přesně, ale četla a slyšela jsem o případech, že ženy, co si našly milence, odešly s taškou osobních věcí a dům, majetek i děti zůstaly otci. Ta žena zůstane nejen bez financí, ale i bez dětí.

Není tady

 

#108 12. 3. 2009 8:53

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Snížení alimentů

Amely, nedokážu si u nás v praxi představit to prokazování viny. Mnohdy bývá vina na obou stranách, prostě se to manželství nějak zvrtne...manžel nebo manželka si třeba najdou milenku/milenku jen z toho důvodu, že ho jejich manžel/manželka týrá, ignoruje, alkohol atd. atd. Často bývá nevěra jen důsledkem toho, že něco nefunguje v manželství tak, jak má...ne příčina, ale důsledek! Na čí straně je pak vina? Nechtěla bych být v kůži soudců big_smile

Není tady

 

#109 12. 3. 2009 9:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Snížení alimentů

amely, nemůžeš všechno, co čteš, brát tak, že to tak funguje vždycky. Mnohdy záleží na předmanželské smlouvě nebo jiném rozdělení majetku. Taky se může stát, že žena odejde tam, kde víc než "tašku oblečení" nepotřebuje a děti klidně otci nechá - to je případ od případu.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#110 12. 3. 2009 9:19

Nedoma
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 23. 4. 2008
Příspěvky: 940

Re: Snížení alimentů

Irik napsal(a):

Amely, v zahraničí se při jednáních o výživné posuzuje, kdo zavinil rozvod? Tomu se mi nechce věřit. Takže žena, která rozvod způsobila, zůstane s dětmi bez peněz (nebo s minimem financí)? To si tedy nedovedu představit ty naše soudy. Mnohdy se jednání vlečou a to se vychází jen z finanční situace a jiných závazků.

Souhlasím s Petrem. Nejsou jen muži, které opouští své ženy. Často je to i naopak. Nakonec zůstane nešastný chlap bez dětí, bytu a má pak jen fungovat jako dojná kráva. Takový chlap pak nemá právo založit novou rodinu? Má být léta sám jen se svou odpovědností a čekat, jestli se některému dítku nezachce studovat VŠ, aby ho řádně zabezpečil?

R.P., připadá mi nemožné, abyste s matkou neměly životní minimum. Čerpáte všechny sociální dávky, které byste mohly?

Proč s dětmi bez peněz? Bez peněz a bez dětí. smile

Není tady

 

#111 12. 3. 2009 9:28

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Snížení alimentů

Irik napsal(a):

Amely, nedokážu si u nás v praxi představit to prokazování viny. Mnohdy bývá vina na obou stranách, prostě se to manželství nějak zvrtne...manžel nebo manželka si třeba najdou milenku/milenku jen z toho důvodu, že ho jejich manžel/manželka týrá, ignoruje, alkohol atd. atd. Často bývá nevěra jen důsledkem toho, že něco nefunguje v manželství tak, jak má...ne příčina, ale důsledek! Na čí straně je pak vina? Nechtěla bych být v kůži soudců big_smile

Iriku, já teď myslím konkrétně katolické státy jako  třeba Rakousko, Německo. Tam se pohled na rodinu řídí katolickým názorem, manželství je jednou uzavřeno a rozvést se nesmí a nevěra je nepřijatelná a od toho se odvíjí to rozhodování soudů. Já netvrdím, že je to správné, ale že to tak je. Není to třeba vždycky stejné, ale očekává se tam víc než u nás v manželství tradiční rozdělení rolí a i porušení tohoto může být důvod k zavinění rozvodu. Doba se mění, tradice ustupují, ale pořád jsou silné.

Jinak je to třeba v Británii. To je země samoživitelek, co jsou od rána do večera v práci a na děti mají au-pair. Ale jak to vzniklo, systém v Británii byl takový, že opuštěný rodič s dětmi žádná práva neměl a právo na sociální podporu jen v takové míře, aby nezemřel hlady. Proto se britské ženy naučily, že nejdůležitější pro přežití je slušný příjem a tomu podřizují i mateřství i vztahy. Taky to tak nedělají úplně všechny.
Já jsem si to nevymyslela, četla jsem o tom studie a mluvila jsem s řadou lidí, co o tom něco věděli. I když uznávám, že to nefunguje všude na 100%.

Není tady

 

#112 12. 3. 2009 10:28

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Snížení alimentů

Nedoma napsal(a):

Irik napsal(a):

Amely, v zahraničí se při jednáních o výživné posuzuje, kdo zavinil rozvod? Tomu se mi nechce věřit. Takže žena, která rozvod způsobila, zůstane s dětmi bez peněz (nebo s minimem financí)? To si tedy nedovedu představit ty naše soudy. Mnohdy se jednání vlečou a to se vychází jen z finanční situace a jiných závazků.

Souhlasím s Petrem. Nejsou jen muži, které opouští své ženy. Často je to i naopak. Nakonec zůstane nešastný chlap bez dětí, bytu a má pak jen fungovat jako dojná kráva. Takový chlap pak nemá právo založit novou rodinu? Má být léta sám jen se svou odpovědností a čekat, jestli se některému dítku nezachce studovat VŠ, aby ho řádně zabezpečil?

R.P., připadá mi nemožné, abyste s matkou neměly životní minimum. Čerpáte všechny sociální dávky, které byste mohly?

Proč s dětmi bez peněz? Bez peněz a bez dětí. smile

tummenupp

Není tady

 

#113 12. 3. 2009 10:37

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Snížení alimentů

Irik napsal(a):

Amely, nedokážu si u nás v praxi představit to prokazování viny. Mnohdy bývá vina na obou stranách, prostě se to manželství nějak zvrtne...manžel nebo manželka si třeba najdou milenku/milenku jen z toho důvodu, že ho jejich manžel/manželka týrá, ignoruje, alkohol atd. atd. Často bývá nevěra jen důsledkem toho, že něco nefunguje v manželství tak, jak má...ne příčina, ale důsledek! Na čí straně je pak vina? Nechtěla bych být v kůži soudců big_smile

myslím že nevěra jako důvod rozvodu by u soudu vůbec neobstála. Možná právě to zjišování kdo komu co způsobil a kdo se snažil manželství zachránit, je důvod proč v zahraničí nemají tolik rozvodů jako my v ČR. Mám stále ještě švagrovou která se vdala v Dánsku za Dána a přesto že spolu už asi 5 let nežijí, tak se nerozvádí, protože by to údajně bylo drahé. To ovšem vubec nic neřeší, jen zkresluje statistiku

Není tady

 

#114 12. 3. 2009 11:08

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Snížení alimentů

PetrHl napsal(a):

Irik napsal(a):

Amely, nedokážu si u nás v praxi představit to prokazování viny. Mnohdy bývá vina na obou stranách, prostě se to manželství nějak zvrtne...manžel nebo manželka si třeba najdou milenku/milenku jen z toho důvodu, že ho jejich manžel/manželka týrá, ignoruje, alkohol atd. atd. Často bývá nevěra jen důsledkem toho, že něco nefunguje v manželství tak, jak má...ne příčina, ale důsledek! Na čí straně je pak vina? Nechtěla bych být v kůži soudců big_smile

myslím že nevěra jako důvod rozvodu by u soudu vůbec neobstála. Možná právě to zjišování kdo komu co způsobil a kdo se snažil manželství zachránit, je důvod proč v zahraničí nemají tolik rozvodů jako my v ČR. Mám stále ještě švagrovou která se vdala v Dánsku za Dána a přesto že spolu už asi 5 let nežijí, tak se nerozvádí, protože by to údajně bylo drahé. To ovšem vubec nic neřeší, jen zkresluje statistiku

A to je Dánsko ještě dost liberální země, že.

Není tady

 

#115 12. 3. 2009 13:43

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Snížení alimentů

Amely, já jsem to možná špatně napsala...můj příspěvek neměl vyznít, že zpochybňuji, co jsi napsala, že ti nevěřím. Jen si to prostě nedovedu v praxi moc představit...v Česku ani jinde.

Pro zajímavost dávám odkaz na dnešní článek o výši výživného: http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A09 … _domaci_dp

Není tady

 

#116 12. 3. 2009 15:25

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Snížení alimentů

Irik napsal(a):

Amely, já jsem to možná špatně napsala...můj příspěvek neměl vyznít, že zpochybňuji, co jsi napsala, že ti nevěřím. Jen si to prostě nedovedu v praxi moc představit...v Česku ani jinde.

Pro zajímavost dávám odkaz na dnešní článek o výši výživného: http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A09 … _domaci_dp

Iriku, praxe je samozřejmě druhá věc. Jinak průměrná výše výživného se eviduje a vje v současné době 1580,- kč na dítě. já jsem samoživitelka už 12 let, tak se o tuto problematiku zajímám. Zajímavé jsou i rozdíly v jednotlivých krajích. Třeba v Praze, nebo co vím, tak v Pardubickém kraji jsou přísní, v Brně naopak. Neznám se s nikým, kdo by měl výživné 6000, ale znám se s matkami, co mají výživné pod 500Kč.

pro zajímavost si přečti zase na www.rodina.cz  článek O osamělých matkách sociologicky.z 6.3. i s diskusí.
Ta autorka tam píše i o spolupráci s idnes. Já jsem tam poslala taky několik článků, ale žádný mi neotiskli.
Jinak ten článek, co Ti doporučuji, považuji za dost reálný.


Jinak - já vím, že žádná pravidla se nikdy nebudou beze zbytku dodržovat.

Není tady

 

#117 12. 3. 2009 21:10

Blossom
Host

Re: Snížení alimentů

Bylo tady někde napsáno, že by se mělo soudem zjišovat při rozvodu, "kdo rozbil manželství,kdo na tom nese vinu" a podle toho rozhodnout. To je absurdní, jak by to asi ten soud zjišoval? Jaké by bral v potaz důkazy? T

Dám příklad z vlastního života: Před pár lety jsem začala chodit s přítelem, jenž se zprvu jevil jako fajn, spolehlivý člověk pro rodinu. Velmi odsuzoval svou bývalou, že rozbila rodinu a odešla i s dětmi za jiným. Nemohl jí přijít na slovo, nit na ní nezůstávala suchá. On byl dle vlastního hodnocení ezchybný, ona ta veskrze špatná a proradná.
Také on tvrdil, že by soud měl určit viníka rozvodu. Když jsem se ho ptala, jak by to asi měl soud určovat, odvětil: No třeba by se zeptal sousedů....  va  va  va  lol dumbom lol dumbom lol dumbom  No, to už myslím by byla hotová fraška.

Po čase jsem dotyčného poznávala víc a víc a nakonec jsem od něj taky utekla. Nedalo se s ním fakt žít. Ani jsem se tedy jeho bývalé nedivila..
Tož tak to je s tím "dokazováním viny".  stolt

 

#118 14. 3. 2009 6:24

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Snížení alimentů

R.P. napsal(a):

Dobrý den.
Jsem studentka SŠ, 18 let. Otec mi dává výživné ve výši 3000,-Kč. S novou manželkou má dvě děti (6 a 1 rok) a chce si nechat alimenty snížit. Jeho plat je cca 16000 čistého a jeho žena je na MD. Jaké jsou možnosti, že mu soud výši alimentů sníží?
A lze podat současně i návrh na zvýšení z mojí strany? Půjdu na VŠ, takže moje náklady se zvýší. Navíc moje matka pobírá pouze sociální dávky a invalidní důchod (nemáme ani životní minimum), takže nemůže vše financovat. Otec mi kromě alimentů už jinak nepřispívá. Nechci mu dělat potíže, ale se sníženým výživným bych sotva vyžila. Jaké jsou v této situaci moje možnosti?
Děkuji předem za odpověď...

základní tvoje možnost je, přivydělávat si, jako prakticky každý student na VŠ. Není předpoklad, že za daných podmínek otci výživné zvýší a je docela možné, že bude úspěšný i ve snížení. Prostě nemá jen tebe. Má tři děti a k tomu ještě manželku


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#119 14. 3. 2009 13:01

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Snížení alimentů

R.P. napsal(a):

Dobrý den.
Jsem studentka SŠ, 18 let. Otec mi dává výživné ve výši 3000,-Kč. S novou manželkou má dvě děti (6 a 1 rok) a chce si nechat alimenty snížit. Jeho plat je cca 16000 čistého a jeho žena je na MD. Jaké jsou možnosti, že mu soud výši alimentů sníží?
A lze podat současně i návrh na zvýšení z mojí strany? Půjdu na VŠ, takže moje náklady se zvýší. Navíc moje matka pobírá pouze sociální dávky a invalidní důchod (nemáme ani životní minimum), takže nemůže vše financovat. Otec mi kromě alimentů už jinak nepřispívá. Nechci mu dělat potíže, ale se sníženým výživným bych sotva vyžila. Jaké jsou v této situaci moje možnosti?
Děkuji předem za odpověď...

Jít pracovat a k tomu si dělat vysokou. Myslím, že ani otec to nemá jednoduché se svým platem, manželkou na MD a dvěma dětmi (s Tebou třemi).

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů