Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 4. 3. 2009 20:08

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Ilono - jen tak pro doplnění....  ze kterého jsi regionu? Nevím jak je to s tvojí psanou angličtinou (pravděpodobně to ani v životopise uvedené mít nebudeš, ne?) ale certifikát z AJ, ještě navíc z měsíčního studia je podle mě na prd hmm Pokud daná firma angličtinu (nebo němčinu) aktivně používá a měla by být i součástí tvojí práce, tak tě na pohovoru nechají promluvit (pokud to není státní úřad, přijde mi že tam je to každýmu jedno lol ). Jinak nějakým certifikátem se nikdo zabývat nebude. Vypovídající jsou například státnice, nebo některé typy překladatelských zkoušek, ale FCE je v dnešní době spíš pro zasmání. Jinak na přehnaný sebevědomí upozornila už Ronja, to se prostě stává, taky někdy hraju strašnýho ranaře lol A k "podřadný" práci - pokud by to měla být práce, která tě absolutně nebude bavit, tak do toho nechoď, je opravdu smysluplnější využít čas jinak než se někde trápit. Na ÚP přeci musí být spousta kurzů, ne? Zkus nějaký využít, možná ti teď nesežene práci, ale bude se hodit v budoucu wink

Seli - jééé, knihovna, literární kavárnička, to by bylo moje, jsem strašnej knihomol lol

Adro - a ti lékárna vyjde, držím palce tummenupp .....tam to vždycky ta krásně voní rodna lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#127 4. 3. 2009 20:12

henrietta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 25. 6. 2007
Příspěvky: 400

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

aprill napsal(a):

henrietta napsal(a):

Ilona pracovala v zahraničí, tak je asi umí skutečně .

Znám jedince, který pracoval téměř dva roky na Novém Zélandě a anglicky se nedomluví  butter .

To je pravda, taky takové známyikes) Ale Ilona psala 1,5 roku na pozici astistentky v cizině? To asi nebyla práce bez komunikace, si myslímyikes)

Není tady

 

#128 4. 3. 2009 21:07

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Ilona ale taky psala, že je středně pokorčilá a má potíže se psaním.

Nevím jestli je to regionem, ale i když mi chybí jakékoli ekonomické nebo jakékoli jiné administrativně použitelné vzdělání (dělala jsem molekulární biologii) a plynule umím opravdu jen anglicky, nabídek o práci dostávám celkem hodně a dost často, ačkoli žádnou práci nesháním - a to právě na tyto asistentské pozice, plus samozřejmě na výuku jazyka. Taky se v tomhle oboru tak trochu pohybuju a souhlasím, že i když navenek je možná "dva jazyky" normál, najít ve firmách lidi, kteří se opravdu v pohodě domluví alespoň anglicky je spíš zázrak než běžná praxe. Mimo Prahu tedy určitě.

Taky si můžu do životpoisu napsat další dva tři jazyky jako "mírně pokorčilé", ale znalost, která se za tímto označením skrývá, je opravdu jen typu "plynule čtu, trhaně píšu a když mám mluvit, potím se až na zadku".


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#129 4. 3. 2009 21:09

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

aprill napsal(a):

henrietta napsal(a):

Ilona pracovala v zahraničí, tak je asi umí skutečně .

Znám jedince, který pracoval téměř dva roky na Novém Zélandě a anglicky se nedomluví  butter .

To proto že na Novém Zélandě nemluví anglicky lol (no dobře, mluví, ale ten přízvuk je děs). Učila jsem soukromě kupu lidí, kteří pracovali v cizině s tím, že se tam jaksi "samovolně" naučí jazyk. NEnaučili. Záleží na prostředí, ve kterém se pohybuješ, na tvé snaze a talentu.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#130 4. 3. 2009 22:29

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Ronja napsal(a):

Ilona ale taky psala, že je středně pokorčilá a má potíže se psaním.

Nevím jestli je to regionem, ale i když mi chybí jakékoli ekonomické nebo jakékoli jiné administrativně použitelné vzdělání (dělala jsem molekulární biologii) a plynule umím opravdu jen anglicky, nabídek o práci dostávám celkem hodně a dost často, ačkoli žádnou práci nesháním - a to právě na tyto asistentské pozice, plus samozřejmě na výuku jazyka. Taky se v tomhle oboru tak trochu pohybuju a souhlasím, že i když navenek je možná "dva jazyky" normál, najít ve firmách lidi, kteří se opravdu v pohodě domluví alespoň anglicky je spíš zázrak než běžná praxe. Mimo Prahu tedy určitě.
Taky si můžu do životpoisu napsat další dva tři jazyky jako "mírně pokorčilé", ale znalost, která se za tímto označením skrývá, je opravdu jen typu "plynule čtu, trhaně píšu a když mám mluvit, potím se až na zadku".

-  r e g io n e m  to teda rozhodně není -  znám osobně několik lidí z různých firem mnoho set km od prahy,který,představ si to,spikují o 106 se svými obch.partnery; vůbec bych to neviděla na to,dělat tady z celé aj takovou těžkou vědu,jak se mi z tvého psaní jeví A tím pádem mi připadne že i z našich lidí dělᚠzbytečně jazykové analfabety,kterými nejsou,kteří ale narozdíl od tebe krom angliny i rozumí svému oboru,který vystudovali (lektorů aj je dnes přehršel)Měj taky na vědomí,že i zbytek světa krom anglánů a američanů bojuje s aj stejně jako naši lidé.
Moc bych se ale na tvém místě nechlubila tím,že skutečně dobře ovládᚠjen aj,to neni moc na chlubení právě,dnes mnoho lidí může bez špatného svědomí opravdu nabídnout dva i více jazyků.tongue

Není tady

 

#131 4. 3. 2009 22:39

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Kuty va va va zparvé bych řekla, že regionem to ovlivněné je, přeci jen ve středočském kraji je největší koncentrace czích firem, které upřednostňují lidi mluvící dokonale anglicky - tím je tu větší koncentrace. Nemyslím si že by Ronja chtěla říct že mimo Prahu se nikdo nezmůže ani na Bú lol
K tmu jak se ti co zdá, o budiž, zdá se to tobě. a že lektorů je přehršel? No to je, ale bohužel z devadesáti procent jsou to naprostý neumětelové (a to se snažím krotit). Když mě má učit angličtinu někdo, kdo mi na první hodině řekne "I will say you" tak se mi zdvihá žaludek. A tohle přesně bohužel vzniká z toho, že jdou učit lidi, kteří jsou přesvědčený o tom jak "skvěle umí anglicky". usch
Mimochodem, kolik jazyků nabízíš ty? lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#132 4. 3. 2009 23:17

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Kuty:
Jenze jde o to na jake urovni ten jazyk dokazi nabidnout. Klidne ti do zivotopisu vysvihnu tri jazyky, jenze plynne mluvit dokazu jen v jednom a s gramatikou toho jazyka mam jeste trochu problem.
A verim, ze lektoru aj je spousta, jenze jde o to, jaka kvalita to je. Za svuj zivot jsem vystridala zhruba tak ctyri ucitelky (lektorky) anglictiny. Ale ze by to byla zrovna kvalita, to asi ne. Sama uz jsem tretim rokem v cizine, takze spikovat skutecne umim ale do skoly chodim porad, protoze jenom to spikovani mi nestaci. Ale verim, ze z pohledu nekoho, kdo anglicky tolik neumi, muzu vypadat jako naprosta hvezda, i kdyz tomu tak neni.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#133 4. 3. 2009 23:23

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Ronja napsal(a):

aprill napsal(a):

henrietta napsal(a):

Ilona pracovala v zahraničí, tak je asi umí skutečně .

Znám jedince, který pracoval téměř dva roky na Novém Zélandě a anglicky se nedomluví  butter .

To proto že na Novém Zélandě nemluví anglicky lol (no dobře, mluví, ale ten přízvuk je děs). Učila jsem soukromě kupu lidí, kteří pracovali v cizině s tím, že se tam jaksi "samovolně" naučí jazyk. NEnaučili. Záleží na prostředí, ve kterém se pohybuješ, na tvé snaze a talentu.

Ja jsem uz nejaky ten patek v Nemecku, casopis nebo i mene narocnou knihu si prectu v pohode, ale mluvim, jak rikaji Francouzi, "jako spanelska krava". smile Od urciteho veku se proste jazyk uz pouhym odposlouchavanim nenaucite. Takze se muzete vratit ze zahranicniho pobytu jazykem takrka panensky nedotceni.
ps  Mluvila jsem samozrejme o svych vyjadrovacich schopnostech v nemcine. Anglictinu ovladam dokonale, coz je mi bohuzel v tomto pripade celkem na skodu, protoze me nic nenuti se zlepsovat v nemcine krome meho spatneho svedomi.

Upravil(a) anais.de (4. 3. 2009 23:27)


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#134 5. 3. 2009 0:38

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Ono to pravdu chce na jazyku pilně pracovat, abys ho mohla používat na profesionální úrovni. Většinou to, co se naučíš při pobytu v zahraničí při běžné komunikaci, není žádná sláva. Často mluvíš slangem nebo místním nářečím,nebo pochytíš jiný přízvuk -a to má ke spisovnému jazyku hodně daleko, nehledě na gramatiku. Bez kvalitního písemného projevu bych si vůbec netroufla říct, že jazyk umím. Ani když jazyk umíš, stejně se v každé firmě musíš naučit odborné výrazy, které se ve firmě používají. V každé je to ¨jiné, podle toho, na jakou činnost je firma zaměřená a se kterými zeměmi je firma v obchodním styku.

Není tady

 

#135 5. 3. 2009 7:58

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

btw...ten profesní životopis ... pls nějaký odkaz...dekuju:-)) budu rozesílat wink
neveděla jsem například že je při pohovoru zakonem zakázené aby se zaměstanavatel ptal na rod.stav ...?? va
ale fotku by mě do životopisu opravdu nenapadlo dát va - dáváte ji?? kromě Ilony wink

p.s,. jazyk neumím žádný, učila jsem se AJ i NJ ale stejně mi nejvíce utkvela v hlavě ruština..měla jsem ji ráda vissla BI

Upravil(a) adra (5. 3. 2009 8:01)


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#136 5. 3. 2009 8:10

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

adra napsal(a):

btw...ten profesní životopis ... pls nějaký odkaz...dekuju:-)) budu rozesílat wink
neveděla jsem například že je při pohovoru zakonem zakázené aby se zaměstanavatel ptal na rod.stav ...?? va
ale fotku by mě do životopisu opravdu nenapadlo dát va - dáváte ji?? kromě Ilony wink

p.s,. jazyk neumím žádný, učila jsem se AJ i NJ ale stejně mi nejvíce utkvela v hlavě ruština..měla jsem ji ráda vissla BI

profesni zivotopis? co konkretne potrebujes? Vzor CV? Je jich plny internet, staci si zadat do google treba CV vzor, profesni zivotopis vzor a vyplivne ti to milion odkazu na ruzne vzory.

ad diskriminacni otazky: nasla jsem na netu clanek, to je jen takovy vycuc:
Typickým důkazem diskriminačního chování vůči ženám bývá už přijímací pohovor. Tady se speciálně ženám kladou otázky typu: Plánujete rodinu? Máte stálého partnera? Jak bude o vaše děti postaráno v případě jejich nemoci a o prázdninách?

Zdroj http://www.zenyamedia.cz/clanky/zeny-ne … kriminacni

P.S. Nezlobte se na me, ale ptat se na neco takoveho, to je potreba mit hodne pokrocily level lenosti.

Upravil(a) baba.jaga (5. 3. 2009 8:32)


42!

Není tady

 

#137 5. 3. 2009 8:25

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Jinak muj osobni nazor a zkusenost: v dobre firme, tim myslim ve skutecne DOBRE a SLUSNE firme nikoho ani nenapadne se vas na neco takoveho ptat.  Hledala jsem praci, kdyz mi bylo 25 a pak 28 let a  mne se to jeste nikdy nestalo, ze by se me na to ptali.  Ony ty otazky zase neco vypovidaji predevsim o tech lidech, co je kladou.
P.S. Ted budu hledat potreti, ve 30,5 ;-))) To bude nejzajimavejsi cast ;-))

Jinak jeste dobry clanek  http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=409

Upravil(a) baba.jaga (5. 3. 2009 8:26)


42!

Není tady

 

#138 5. 3. 2009 8:32

x256987
Host

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Podle mě fotka v životopisu slouží taky k tomu, aby si vás v tom množství zvaných a zpovídaných uchazečů líp zapamatovali, je to dokreslení osobnosti... U nás momentálně hledá lepší práci přítel, fotku v CV má a v jedné personální agentuře si ho ještě v průběhu pohovoru fotili, právě kvůli lepšímu vybavení celkového dojmu z něj. A není to žádný model, nyýbrž aják smile

 

#139 5. 3. 2009 8:39

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Judita napsal(a):

Podle mě fotka v životopisu slouží taky k tomu, aby si vás v tom množství zvaných a zpovídaných uchazečů líp zapamatovali, je to dokreslení osobnosti... U nás momentálně hledá lepší práci přítel, fotku v CV má a v jedné personální agentuře si ho ještě v průběhu pohovoru fotili, právě kvůli lepšímu vybavení celkového dojmu z něj. A není to žádný model, nyýbrž aják smile

Setkala jsem se na netu s ruznymi nazory a vetsinou to pravidlo zni: neni li vyzadovana potencialnim zamestnavatelem, neprikladat.  Jinak jsem nepochopila, proc po nem treba nechteli, aby nejakou fotku donesl, proc si ho tam rovnou vyfotili? Doma si aspon muzes vybrat nejakou lepsi, kdyz uz, ale v agenture, co vyfoti, to budou mit big_smile


42!

Není tady

 

#140 5. 3. 2009 8:50

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Registrovaný: 18. 4. 2008
Příspěvky: 249
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

offtopic
ahoj anais, koukam, ze ses tu zase zacala objevovat smile jak se dari? nechystas se do Berlina? smile   offtopic

ja pouzivam na zivotopis evropsky formular, ke stazeni napr. zde: http://www.tempo.cz/personalni-agentura … adenstvi/, existuje i v jinych jazykovych verzich. Ve finale jej konvertuji do formatu pdf. Kdyz jserm se tady hlasila k mezinarodnim firmam, taky jsem posilala ve dvou jazycich (anglictina a nemcina). Foto jsem posilala taky, mam od kamarada vytvorenou cb profes. fotku, na ktere se tvarim velmi zodpovedne big_smile Ale myslim, ze bezpodminecne nutne neni.


To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

 

#141 5. 3. 2009 10:00

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

taurus napsal(a):

Kuty:
Jenze jde o to na jake urovni ten jazyk dokazi nabidnout. Klidne ti do zivotopisu vysvihnu tri jazyky, jenze plynne mluvit dokazu jen v jednom a s gramatikou toho jazyka mam jeste trochu problem.
A verim, ze lektoru aj je spousta, jenze jde o to, jaka kvalita to je. Za svuj zivot jsem vystridala zhruba tak ctyri ucitelky (lektorky) anglictiny. Ale ze by to byla zrovna kvalita, to asi ne. Sama uz jsem tretim rokem v cizine, takze spikovat skutecne umim ale do skoly chodim porad, protoze jenom to spikovani mi nestaci. Ale verim, ze z pohledu nekoho, kdo anglicky tolik neumi, muzu vypadat jako naprosta hvezda, i kdyz tomu tak neni.

Jsi hvězda tummenupp

Není tady

 

#142 5. 3. 2009 10:32

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

babo.jago, já ti člověče ani nevím co je to to CV???? reta už když jsem psala svuj příspvěpek že prosím o odkaz na životopis tak  jsem tušila že dostana podobnou odověd hjarta big_smile tummenupp
svuj životopis jsem v životě nepsala, nastoupila jsem do práce hned o škole a pracovala jsem v naší milé firmě 15 let.
přes ruzné profese od delnických až po kancl. winkwinkwink a na lenost si nikdo včetně mě nestěžoval...wink

samozřejmě že si umím ve vyhledávači najít co potřebuju - pracuji s netem denně ... ovšem někdy to vyplivne takový věci že jsem si dovolila požádat ty zkušenější o odkaz...tongue

a o diskriminaci tohoto druhu  při pohovoru  jsem fakt nemela ani páru vissla pro mě je tohle naprosto nová situace ale ráda se přiučím wink


no jooooooo tak jsem si tu zkratku CV našla big_smile

Upravil(a) adra (5. 3. 2009 10:36)


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#143 5. 3. 2009 10:41

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

adra napsal(a):

babo.jago, já ti člověče ani nevím co je to to CV???? reta už když jsem psala svuj příspvěpek že prosím o odkaz na životopis tak  jsem tušila že dostana podobnou odověd hjarta big_smile tummenupp
svuj životopis jsem v životě nepsala, nastoupila jsem do práce hned o škole a pracovala jsem v naší milé firmě 15 let.
přes ruzné profese od delnických až po kancl. winkwinkwink a na lenost si nikdo včetně mě nestěžoval...wink

samozřejmě že si umím ve vyhledávači najít co potřebuju - pracuji s netem denně ... ovšem někdy to vyplivne takový věci že jsem si dovolila požádat ty zkušenější o odkaz...tongue

a o diskriminaci tohoto druhu  při pohovoru  jsem fakt nemela ani páru vissla pro mě je tohle naprosto nová situace ale ráda se přiučím wink


no jooooooo tak jsem si tu zkratku CV našla big_smile

To je hrozne fajn, ja taky absolutne netusim co znamena spousta zkratek, ale od toho mame vyhledavace, noni?
Budes to mit rychlejsi, nez nejakou odpoved a nebudes zbytecne zatezovat ostatni tim, co jsi sama schopna najit okamzite.


42!

Není tady

 

#144 5. 3. 2009 11:03

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Lucie_82 napsal(a):

offtopic
ahoj anais, koukam, ze ses tu zase zacala objevovat smile jak se dari? nechystas se do Berlina? smile   offtopic

:offtopic:Ahoj Lucie, chystam, uz hrozne dlouho a furt se nemuzu dokopat. Byla jsem uz, co jsem tu, v Parizi, Bruselu a Amsterdamu, ale v Berline jeste ne. Ted cekam na priznivejsi pocasi na cestovani (duben?). Pokud tam zrovna budes a budes mit cas a chut, muzem neco podniknout (poslu ti pak SZ).
Musim si jeste honem neco uzit, protoze tento rok planujeme s pritelem mimi smile. Zdravim.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#145 5. 3. 2009 11:22

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Leri: protekce je možná ve státní správě, ale v soukromých firmách určitě ne. Každý vezme radši schopného cizího než neschopného známého.

henrietta: myslel jsem tím to, že všichni už dneska umí dva jazyky alespoň "na papíře", protože výuka dvou jazyků je povinná snad na každé střední škole (možná kromě učiliš?). Že ta úroveň znalostí je díky našemu školství slabá, to už je bohužel věc jiná smile

Iloně jsem nechtěl říct, že je nula, naopak se mi zdá inteligentní. Jen si myslím, že svoji kvalifikaci zbytečně přeceňuje. U ní je to nějaký mix přehnaného sebevědomí (že s maturitou a praxí přece musí dostat každou práci) a zároveň pochyb o sobě samém.

Kuty: s angličtinou bojují i Angličané i Američané smile Troufnu si říct, že psanou angličtinu má spousta našinců (včetně mě) lepší než většina řekněme méně vzdělané angloamerické populace. Zkus korespondovat s černochem a bude to samé "wat" (what), "nite" (night), ride (right) a podobné paskvily, které nejsou jen nějakou chatovací zkráceninou, ale oni prostě neví, jak se to píše.

Ad diskriminační otázky: je sice neslušné se na ně ptát, ale kdybych byl šéf a uchazeč se mě třeba zeptal, jestli tady máme kuřárnu, tak mám hned jasno a prostě ho nevezmu, protože by nezapadl do našeho čistě nekuřáckého kolektivu. Tyhle zákony jsou stejně úplně k ničemu. Pokud hledám reprezentativní asistentku ředitele a přijde padesátiletá matrona, tak i kdyby měla na PC 500 úhozů za minutu, tak ji nikdy nevezmu. Oficiálně ovšem nejde říct, že je to kvůli věku nebo vzhledu, dle zákona se to musí obejít jiným vysvětlením...

Není tady

 

#146 5. 3. 2009 11:35

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Definitiv napsal(a):

Kuty va va va zparvé bych řekla, že regionem to ovlivněné je, přeci jen ve středočském kraji je největší koncentrace czích firem, které upřednostňují lidi mluvící dokonale anglicky - tím je tu větší koncentrace. Nemyslím si že by Ronja chtěla říct že mimo Prahu se nikdo nezmůže ani na Bú lol
K tmu jak se ti co zdá, o budiž, zdá se to tobě. a že lektorů je přehršel? No to je, ale bohužel z devadesáti procent jsou to naprostý neumětelové (a to se snažím krotit). Když mě má učit angličtinu někdo, kdo mi na první hodině řekne "I will say you" tak se mi zdvihá žaludek. A tohle přesně bohužel vzniká z toho, že jdou učit lidi, kteří jsou přesvědčený o tom jak "skvěle umí anglicky". usch
Mimochodem, kolik jazyků nabízíš ty? lol

Domluvím se bez problémů 2 jazyky,aniž bych se u toho potila tam,kde mi končí záda,narozdíl od Ronji.Zrovna tak písemně s tím nemám problém,ba naopak,protože při psaném projevu je i čas na uvažování.A můžu tě uklidnit nejsem z Prahy a ina Moravě je mnoho a mnoho zahr.firem.Takže mi šikovní zde máme velmi příjemnou příležitost k přivýdělku;asi to se mnou jako s lektorkou až tak špatné nebude-i tady totiž fungují jakési tamtamy a tak špatní lektoři to je běh jen na krátkou tra.Někteří z nás by zato mohli ve firmách doučovat od rána do večera,ale otrokem toho bych teda být až tak nechtěla.

Není tady

 

#147 5. 3. 2009 11:37

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Petře, a co kdyby ta padesátiletá matrona byla nekuřačka? To by se dalo očko přimhouřit, ne? wink

Není tady

 

#148 5. 3. 2009 11:46

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

PetřeV-seš ještě asi hodně mladý,takže ta padesátiletá matrona je pro tebe asi něco jako mimozemšan z vesmíru,ale věř,že než se otočíš,bude ti taky tolik a vůbec ti nebude příjemný,když o tobě budou mluvit jak o 50letém dědkovi.S mnohou padesátkou může být větší sranda i lepší spolupráce,než se zakomplexovanou singl třicítkou,která uvažuje kde sehnat chlapa apod.a která ještě bojuje sama se sebou,o jejím přístupu k práci mnohdy ani nemluvě.Protože narozdíl od ní ,bude-li ta padesátka fakt schopná a chytrá,tak si ta starší ženská bude nabídnuté práce i mnohem víc považovat a podle toho jednat.

Není tady

 

#149 5. 3. 2009 12:00

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Na to se vybodni Def pussa


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#150 5. 3. 2009 12:01

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Kuty napsal(a):

PetřeV-seš ještě asi hodně mladý,takže ta padesátiletá matrona je pro tebe asi něco jako mimozemšan z vesmíru,ale věř,že než se otočíš,bude ti taky tolik a vůbec ti nebude příjemný,když o tobě budou mluvit jak o 50letém dědkovi.S mnohou padesátkou může být větší sranda i lepší spolupráce,než se zakomplexovanou singl třicítkou,která uvažuje kde sehnat chlapa apod.a která ještě bojuje sama se sebou,o jejím přístupu k práci mnohdy ani nemluvě.Protože narozdíl od ní ,bude-li ta padesátka fakt schopná a chytrá,tak si ta starší ženská bude nabídnuté práce i mnohem víc považovat a podle toho jednat.

Petr je třicátník, ale pohybující se v oboru, kde se vyskytují spíše mladší lidé. Až mu bude padesát, a že to uteče wink, bude rád, že ho lidi berou a nepomlouvají - co on tu ještě dělá, v tomhle věku...
Třeba já se vždy pohybovala mezi lidmi 20 - 55 let a nedám moc na vizáž, tak tenhle přístup moc nechápu.
Jsem "Husákova" a měla bych dělat snad do 65ti, no, už to tak nesleduju, třeba to zase zvedli... lol

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů