Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#101 4. 3. 2009 7:31

javena
♥♥♥♥♥♥-

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Jo, jo. Dnes má každý školu a zahraniční zkušenosti, ale trh je jaksi přesycen.. a je to i o té praxi.
Jenže někdo musí dělat i tu "podřadnou práci" a prodávat třeba křupavé rohlíčky, že. Ne vždy to musí být neambiciozní blbka. Znám zubní laborantku co přechodně, skoro dva roky, plnila koblihy marmeládou, protože potřebovala zaplatit nájem. Ale zase, IlonoN, jestli tě netlačí prachy, není důvod to hrotit a jít někam uklízet. wink

Není tady

#102 4. 3. 2009 7:31

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Ilono,
určitě ti přeju, a si něco najdeš. Netvrdím že mám patent na pravdu, ale zvaž, jak na pohovorech vystupuješ: spousta lidí, kteří se vnitřně necítí úplně v pohodě sami se sebou (viz tvé druhé vlákno) se snaží na povrch působit až přehnaně sebevědomě. To může tvé potenciální zaměstnavatele odrazovat.

Jaký certifikát mᚠna tu angličtinu například? Protože to slovo zní fakt velkolepě, ale pokud je to FCE, tak sice pěkný, ale vypovídá jen o velmi základní znalosti.

Možná by ti pomohlo reálně zvážit, co opravdu umíš a na co mᚠa od toho se odpíchnout.

Upravil(a) Ronja (4. 3. 2009 7:34)

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#103 4. 3. 2009 8:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Modroočko, Ilona nemá (jak píše) VŠ, ale střední ekonomku a praxi jako "asistentka", což může obnášet cokoli, ale s "pouhou" maturitou zřejmě žádnou extra samostatnou odbornou práci, i se 2 jazyky na "běžné úrovni".
Taky jsem pár podobných chlapců a děvčat zažila - problém s nimi byl hlavně v tom, že nechápali (ne nechtěli - skutečně nechápali), že se oni musí přizpůsobit pravidlům firmy, nikoli firma jim a jejich přáním. Pamatuju se na mládence, který byl uražen tím, že dostal výpověď za používání služebního vozu k soukromým účelům, nebo na dívenku krátce po maturitě, dotčeně se dotazující, kdy že bude mít taky takový plat, jako ostatní kolegyně s dvacetiletou praxí a nesrovnatelnými zkušenostmi...
Ono je hezké mít snahu něčeho dosáhnout - jenže čím dál víc se mi zdá, že někteří z nich očekávají, že to, po čem touží, dostanou v úhledném balíčku s mašlí teď hned okamžitě, bez větší námahy... protože ONI si to přece zaslouží... čím, proboha?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#104 4. 3. 2009 8:24

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Modroočka napsal(a):

Heleno, i na mě to to dělá ten dojem, že Ilona patří k těm lidem, co přijdou a padněte ze mě na zadek, mám VŠ, domluvím se celkem slušně anglicky, všechno vím, všechno znám a chci sluškou práci za hodně peněz.
Dneska si to totiž ta mladší generace myslí, že po škole a pobytu v zahraničí snědli všechnu moudrost světa, že ženská okolo 50 je blbá, ničemu nerozumí a nic nechápe. Vidím to okolo sebe. Jenže praxe, to je něco, v čem takovou VŠ po škole strčí lecjaká středoškolačka do kapsy, když v tom daném oboru už pár let dělá. Taky k nám přišla jedna mladá ing, všude byla, všechno znala, my jsme byly blbky bez vzdělání (jen SŠ), brzo odešla, protože tu práci nedokázala ani pořádně pochopit, natož zvládnout. Ale ambice a sebevědomí jí teda rozhodně nechybělo. A tokových je spousta.

Vidíš a u nás ve firmě třeba praxe nikoho nezajímá. Mnohem lepší pracovník tady bývá ambiciózní čerstvý absolvent VŠ, který má ještě ze školy přehled o moderních technologiích, než padesátiletý člověk, který má sice praxi, ale který se naposledy učil něco nového za Gustava Husáka. Je to odlišné obor od oboru, někde se víc hodí lidi s praxí a jinde lidi čerstvě ze školy.

Není tady

#105 4. 3. 2009 9:11

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Ale jo, Petře - někdy si firma chce svého člověka vychovat. Jenže tady jde o to, že jednak mají mláďata nereálné představy, druhak že praxe (skutečná - ne odsezená léta) se občas od školních nauk liší. A kde je psáno, že padesátník se nemůže a nedokáže učit nové věci? Mohla bych vyprávět... http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#106 4. 3. 2009 9:39

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

"firma vychovat svého člověka"...??? bývávalo... wink

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#107 4. 3. 2009 9:53

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

PetrV napsal(a):

Vidíš a u nás ve firmě třeba praxe nikoho nezajímá. Mnohem lepší pracovník tady bývá ambiciózní čerstvý absolvent VŠ, který má ještě ze školy přehled o moderních technologiích, než padesátiletý člověk, který má sice praxi, ale který se naposledy učil něco nového za Gustava Husáka. Je to odlišné obor od oboru, někde se víc hodí lidi s praxí a jinde lidi čerstvě ze školy.

Jo, Petře, jenže u nás se musíme učit něco novýho pořád, byly jsme třeba všechny překvapený, když paní těsně před důchodem zvládla nový program, složitější, ale prostě zvládla to a nebyla sama v tom věku, co to zmákla. On si každý okolo třicítky myslí, že člověk v padesáti je pitomec, který není schopný se naučit nic novýho, není schopen zvládat rychlejší tempo a tak podobně, ale to jsou omyly vás třicetiletých, kteří si myslíte, že jste vy a nad vás není. Btw, mně je 39, ale uznávám svoje starší kolegy jako schopná, znalé a flexibilní. Protože takoví jsou.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#108 4. 3. 2009 10:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Myslím,že firmmám, ale spoň těm, které se chtějí na trhu udržet, už dochází, že kolektiv musí být vyvážený: starší lidé do něj přinášejí zkušenosti, spolehlivost a rozvážnost, ti mladí zase dynamiku, nové nápady a nadšení. Pokud se obě generace dokáží podporovat, nikoliv si jít po krku a soupeřit, je to super.

Pochopitelně teď mluvím o kvalitních lidech na obou stranách.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#109 4. 3. 2009 11:12

Lucie_82
♥♥♥----
Místo: Berlin, berlin ... :-)
Web

Podradna prace neexistuje. Fakt je to o tom, co clovek chce.
Studuju v Berline. Mam praci na pul uvazku v mezinarodni firme, prima prace, fajn kolektiv, muzu tam uplatnit i sve predchozi zkusenosti z oboru - jeste z CR.
Snazila jsem se vsemozne se zamestnavatelem domluvit, jestli by mi nerozsiril uvazek, panc z penez co tam mam nevyjdu. Neslo to. Od tohoto tydne jsem si proto pribrala jeste jednu praci - obsluhu v hospudce/internetove kavarne. Taky s tim moje ego bojovalo, protoze jsem takovou praci delala naposledy v sestnacti (ted mi je 25). Ale nakonec boj dopadl dobre tummenupp
Ilono, doporucovala bych ti vzit fakt i to, na co si treba pripadas prilis kvalifikovana, a mezitim si treba dalkove dodelavat VS. Myslim, ze to je dobry kompromis, panc diky praci budes mit na zivobyti a diky skole z te prace, i kdyz bude jednotvarna, nezblbnes. A i v zivotopise si myslim, ze to bude vypadat dobre.

To see a World in a Grain of Sand ... W. Blake

Není tady

#110 4. 3. 2009 11:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja nejako vôbec nemám takéto predsudky... Mám VŠ a pár rokov praxe rodna - a kasa by ma nebavila, ale s radosou by som šla robi do čajovne, predáva knihy, CD... fakt s radosou. Možno to raz aj urobím, už len pre tú zmenu... a ešte by som niekedy chcela skúsi uči orientálne tance, ale poznám len dve osoby, ktoré sa tým uživia, takže to asi bude "vedlejšák". Ja delím práce na tie, čo ma bavia, a tie, čo ma nebavia. äA tie, čo ma uživia- a tie druhé... big_smile ).

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#111 4. 3. 2009 12:02

javena
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Ja nejako vôbec nemám takéto predsudky... Mám VŠ a pár rokov praxe rodna - a kasa by ma nebavila, ale s radosou by som šla robi do čajovne, predáva knihy, CD... fakt s radosou. Možno to raz aj urobím, už len pre tú zmenu... a ešte by som niekedy chcela skúsi uči orientálne tance, ale poznám len dve osoby, ktoré sa tým uživia, takže to asi bude "vedlejšák". Ja delím práce na tie, čo ma bavia, a tie, čo ma nebavia. äA tie, čo ma uživia- a tie druhé... big_smile ).

Selimo, vystihla jsi to úplně přesně. tummenupp

Není tady

#112 4. 3. 2009 12:18

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

Modroočka napsal(a):

PetrV napsal(a):

Jo, Petře, jenže u nás se musíme učit něco novýho pořád, byly jsme třeba všechny překvapený, když paní těsně před důchodem zvládla nový program, složitější, ale prostě zvládla to a nebyla sama v tom věku, co to zmákla. On si každý okolo třicítky myslí, že člověk v padesáti je pitomec, který není schopný se naučit nic novýho, není schopen zvládat rychlejší tempo a tak podobně, ale to jsou omyly vás třicetiletých, kteří si myslíte, že jste vy a nad vás není. Btw, mně je 39, ale uznávám svoje starší kolegy jako schopná, znalé a flexibilní. Protože takoví jsou.

Ale my programy nepoužíváme, my je vytváříme smile To je kapku složitější. Jsem třicátník a už vidím, že mladí absolventi škol nás válcují smile Nikoho nad 40 let tady myslím ani zaměstnaného nemáme (snad kromě manažerů), není příliš velká šance, aby člověk v takovém věku takovouhle práci zvládal. A kdybych byl třeba dva roky doma s dítětem na "mateřské", tak můžu dovnou dát výpověd, protože zpátky do rozjetého vlaku už bych se nedostal.

Není tady

#113 4. 3. 2009 12:39

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves

objevila jsem starsi vlakno, ktere hodne veci muze objasnit
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=28056

42!

Není tady

#114 4. 3. 2009 12:55

adra
♥♥♥♥♥♥♥

hmmm...zajímavé...sad

Upravil(a) adra (4. 3. 2009 12:56)

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#115 4. 3. 2009 16:46

IlonaN
♥♥♥----

PetrV napsal(a):

Ale my programy nepoužíváme, my je vytváříme smile To je kapku složitější. Jsem třicátník a už vidím, že mladí absolventi škol nás válcují smile Nikoho nad 40 let tady myslím ani zaměstnaného nemáme (snad kromě manažerů), není příliš velká šance, aby člověk v takovém věku takovouhle práci zvládal. A kdybych byl třeba dva roky doma s dítětem na "mateřské", tak můžu dovnou dát výpověd, protože zpátky do rozjetého vlaku už bych se nedostal.

Proto se nektere zeny obavaji jit na materskou. Neco si buduji, vybuduji a pak musi zase znova. VETSINOU. A nekdy se potom setkavaji se vseobecnym nepochopenim, proc nechteji deti a kdyz uz se rozhodnou, tak se setkavaji s nepochopeni okoli - jsou preci sobecke, protoze se nevenuji dideti 24 hodin denne.
Reditelky, managerky, doktorky, zeny v modnim prumyslu, mediich.. kdyz se vypadne, je to dost tezky, paklize uz nemozny vratit se zpet na stejnou uroven a opet na ni pokracovat.
Vseobecne jsme diskriminovane, zrovna vcera pan Spidla v TV poukazoval na to, ze zeny ve stejnych profesich jako muzi maji mensi financni ohodnoceni...

A vidis, ty sam jsi muz a moc dobre si uvedomujes, ze i vy muzete mit v budoucnu problemy vzhledem k mladsi generaci. A zensky tech prekazek maji vseobecne vice..usch  - to jsem nenapsala nic svetoborneho, jen na to zase poukazuji

Není tady

#116 4. 3. 2009 16:55

IlonaN
♥♥♥----

Ronja napsal(a):

Ilono,
určitě ti přeju, a si něco najdeš. Netvrdím že mám patent na pravdu, ale zvaž, jak na pohovorech vystupuješ: spousta lidí, kteří se vnitřně necítí úplně v pohodě sami se sebou (viz tvé druhé vlákno) se snaží na povrch působit až přehnaně sebevědomě. To může tvé potenciální zaměstnavatele odrazovat.

Jaký certifikát mᚠna tu angličtinu například? Protože to slovo zní fakt velkolepě, ale pokud je to FCE, tak sice pěkný, ale vypovídá jen o velmi základní znalosti.

Možná by ti pomohlo reálně zvážit, co opravdu umíš a na co mᚠa od toho se odpíchnout.

Ahojky, to mne taky prekvapilo, kdyz mi jeden pan jednatel rekl: z tech, co jsem tu mel, vy jste ta nejlepsi... ale:na muj vkus moc sebevedoma..... to mi fakt rekl, a ja jsem myslela, ze spadnu ze zidle, protoze kdyz jsem tam sla, tak se mi klepala kolena. Byla to firma, do ktere jsem hrozne moc chtela... Pak mi rekl, ze jeste nevidel vsechny kandidatky a ze mi do konce tydne da vedet. Dal. Nevzal mne.

Certifikat mam z Anglicke skoly, kde jsem studovala minuly rok. Jedna se o vseobecnou Anglictinu, kde mam povrzeno, ze zvladam stredne pokrocilou uroven na anglicky mluvicich skol.

Není tady

#117 4. 3. 2009 17:41

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

IlonaN napsal(a):

Ahojky, to mne taky prekvapilo, kdyz mi jeden pan jednatel rekl: z tech, co jsem tu mel, vy jste ta nejlepsi... ale:na muj vkus moc sebevedomá

Přesně tady to říká kamarád  (majitel firmy) uchazečům o práci, když nechce přímo  říct, jste blbá .

Upravil(a) aprill (4. 3. 2009 17:41)

Není tady

#118 4. 3. 2009 17:47

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Mě to nepřekvapuje Ilono, přesně jak ti říkám: maskování nervozity za přehnané sebevědomí. Před lety jsem měla vystoupení na mezinárodní konferenci, nervozní jsem z toho byla několik týdnů předem. Pak po vystoupení, které mělo celkem úspěch, mi můj šéf řekl: bylo to super, pokud bych tomu měl něco vytknout, tak to, že jste byla moc sebevědomá. Taky mě dostal.

Tak na to bacha, pokud neumíš být úplně v klidu a přirozená, raději přiznej mírnou nervozitu (na pracovním pohovoru se dá koneckonců očekávat) než to maskovat a působit dojmem, že se považuješ za ředitelku zeměkoule.

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#119 4. 3. 2009 17:49

IlonaN
♥♥♥----

aprill napsal(a):

IlonaN napsal(a):

Ahojky, to mne taky prekvapilo, kdyz mi jeden pan jednatel rekl: z tech, co jsem tu mel, vy jste ta nejlepsi... ale:na muj vkus moc sebevedomá

Přesně tady to říká kamarád  (majitel firmy) uchazečům o práci, když nechce přímo  říct, jste blbá .

big_smile to jsou ti chlapi tedy sragory, co? Ne ze by rekli: nesplnujete nase pozadavky na danou pozici, ale blby jsou tedy moc sebevedomi, big_smilebig_smile

Jsem to tam opravila, majka mne upozornila, ze tam mam gramatickou chybu dumbom

Upravil(a) IlonaN (4. 3. 2009 17:59)

Není tady

#120 4. 3. 2009 17:54

majka.r.63
♥♥♥♥---

To jsou ti chlapi ... podle vzoru  páni - na konci slova měkké i.
Promiň Ilono, ale fakt mi to nedalo.

Není tady

#121 4. 3. 2009 19:00

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

IlonaN napsal(a):

PetrV napsal(a):

Proto se nektere zeny obavaji jit na materskou. Neco si buduji, vybuduji a pak musi zase znova. VETSINOU. A nekdy se potom setkavaji se vseobecnym nepochopenim, proc nechteji deti a kdyz uz se rozhodnou, tak se setkavaji s nepochopeni okoli - jsou preci sobecke, protoze se nevenuji dideti 24 hodin denne.
Reditelky, managerky, doktorky, zeny v modnim prumyslu, mediich.. kdyz se vypadne, je to dost tezky, paklize uz nemozny vratit se zpet na stejnou uroven a opet na ni pokracovat.
Vseobecne jsme diskriminovane, zrovna vcera pan Spidla v TV poukazoval na to, ze zeny ve stejnych profesich jako muzi maji mensi financni ohodnoceni...

A vidis, ty sam jsi muz a moc dobre si uvedomujes, ze i vy muzete mit v budoucnu problemy vzhledem k mladsi generaci. A zensky tech prekazek maji vseobecne vice..usch  - to jsem nenapsala nic svetoborneho, jen na to zase poukazuji

Ano, samozřejmě, je spoustu zaměstnání, kde jde vývoj tak dopředu, že za rok už se nevrátíš, proto ženy váhají s kariérou. U prodavačky je to asi jedno, ale u špičkové manažerky to může být velký problém. Ale to jsme asi odbočili od tématu? Jen jsme se shodli, že to tak je smile

Faktem je, že přes tyhle všechny řeči ti my neporadíme, proč tě nechtějí zaměstnavatelé vzít. Hloupá určitě nejsi, takže hledej důvod jinde smile

Není tady

#122 4. 3. 2009 19:10

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava

No tak, přece jen těch volných míst není zas až tolik, ne? Uchazečů o jedno místo je moc, tak prostě Ilonka neměla zatím štěstí, zkrátka se našel vždycky někdo lepší, kdo prostě zaměstnavateli na tu danou pozici vyhovoval líp.
Já si nedělám iluze, hodně je to o známostech, než o spravedlivých výsledcích konkurzů. Nebo se pletu?
Skoro bych řekla, že ve státní správě to tak funguje.

Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

#123 4. 3. 2009 19:22

adra
♥♥♥♥♥♥♥

mno tak jsem se včera hrnula do té lékárny,že to vezmu...paní na mě už zdálky..."TAK CO"....a já že jsem se rozhodla že bych to vzala že se mi to líbí, je to různorodá práce...a že bych ji chtěla ještě poprosit at mi řekne PRESNE co ta práce obnáší...a ona na to s usmevem...že to dali stejně na úřad práce a že budou dělat po 20.březnu výběrové řízení....myslela jsem že omdlím...no nic. SJela mě pohledem a povídá vy jste si nedodělala maturitu???
(pozn. aby se to nepletlo je to moje bývalá učitelka z učiliště která mě měla na češtinu a děják a ted mají u nás ve mestě lékárnu tonguetongue) a já že ano že jsem jezdila pak ještě do školy do jiného města a že maturitu mám..a ona že aha;)winkwink
no a dnes odpoledne jsem volala slečně která tam dělá a tahala z ní rozumy...a mimo jiné z ní vypadlo, že tam chtějí nekoho s nižším vzděláním...že mají strach že jim středoškolačka uteče do kanceláře....tak si říkám dej se vule boží.mám§li to místo obsadit já tak se tak stane a když ne půjdu o dum dál
ale...když jsem včera odcházela z lékárny se zprávou že to dali urad,když mi den před tím řekla at se rozmyslím....tak jem si připadala jako debil....a když jsem se pak dozvěděla okolnosti .....no nebude to lehký reta
ale krásný, krásný to bude určitě winkwinkwink

Není tady

#124 4. 3. 2009 20:05

henrietta
♥♥♥♥---

PetrV napsal(a):

IlonaN - jak píšou ostatní, přestaň hledat "adekvátní" práci a vezmi prostě to, co je. Ekonomů je tady ve státě tak milión a práci nemůžou najít často ani vysokoškoláci; maturita v ekonomickém oboru je dneska úplně nanic. Dva jazyky jsou samozřejmostí (učí se je ve škole každý). Takže s tvou kvalifikací to není moc slavné - ale to pořád neznamená, že bys nemohla najít uplatnění. Jen to zpočátku bude asi v "podřadném" oboru, prostě budeš třeba dělat někde v baru. Překousneš to, z nějakých ušetřených peněz si doplníš kvalifikaci (a nemyslím tím kurzy na úřadu práce, ty asi opravdu za moc nestojí) a vrhneš se do toho znovu. Pokud nebydlíš někde na vesnici, tak šance mᚠdobré. Dívej se na to pořád tak, že nezaměstnaných (kteří chtějí pracovat) je teď tak 5-6% - extrémně malé číslo. A určitě mezi nimi je spousta těch, kteří mají horší kvalifikaci než ty. Tudíž statisticky bys práci měla sehnat určitě.

Proč vlastně nestuduješ ekonomickou VŠ? Můžeš jí dělat dálkově, není to nijak moc těžké a zvládla bys to časově bez problémů i při případné práci. A je to kvalifikace zdarma smile

Tedy Petře, dva jazyky podle mě rozhodně samozřejmostí nejsou. To se možná tak tváří firmy v inzerátech, ve skutečnosti např. na vysoké škole, kde zrovna studuju, sice každý umí základy dvou jazyků, ale doopravdy promluvit umí tak 5% lidí a to pouze anglicky. Výuka jazyků na našich školách je podle mě úplně příšerná, ikdyž se téměř každý učí dva, doopravdy umí sotva jeden. Ilona pracovala v zahraničí, tak je asi umí skutečně. Podle toho co jsi tady napsal, vypadá Ilona jak úplná nula, přitom to ale jistě není žádná pravda. Spíš měla zatím smůlu.

Není tady

#125 4. 3. 2009 20:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

henrietta napsal(a):

Ilona pracovala v zahraničí, tak je asi umí skutečně .

Znám jedince, který pracoval téměř dva roky na Novém Zélandě a anglicky se nedomluví  butter .

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí