Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#76 3. 3. 2009 15:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

adra napsal(a):

Seli ty mᚠpráci ale chceš změnu?

já to takto vyřeším spíše z krátkodobého hlediska...až dojde odstupné (než dojde) musím si najít něco za více penez.

dinosaurus jaký kurz si chceš udělat?
já jsem si udělala na podzim rekvalifikační kurz na modelហnehtů takže by se nabízelo se věnovat tomuhle.Hrozně me to baví ALE tady u nás je nehtařek jak hub po dešti...a já mám zatím jen pár zákaznic...přemýšlela jssem - být na pú - tak si ještě k tomu udělat něco...
taky jsem prošla lecčíms od prodavačky v cukrárně přes rovnání cihel v cihelně, sázení kytiček v zahradnictví, hospodářky v mateřské školce...až po sekretářku - vyjma ní to byli dlouhodobé brigády...a všechno jsem dělala ráda, ráda poznávám nové lidi

ale stejně je to divný pocit po 15-ti letech skončit ve firmě.

Tak, tak...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#77 3. 3. 2009 15:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

O jazykoch niečo viem... Kedysi som sa bála, že za chvížu každý bude vedie viac jazykov, a dobre... a ja ostanem bez práce. Nehrozí. Decká a puberáci na jazyky až na výnimky kašlú, a keď to začne by rpe nich zuajímavé, už majú väčšinou iné záujmy, ambície a venujú sa niečomu inému. Aupairky a rôzne brigády v zahraničí síce naučia spíkova a šprechova, ale niekedy sú v písomnom kontakte a komunikácii títo žudia skoro nepoužitežní. Uči sa jazyk je celoživotná fuška - ale to nakoniec platí o všetkom od účtovníctva cez IT, personalisitku, medicínu, bankovníctvo, až možno po tie predavačky (viď registračné pokladnice, zmena meny apod.).

Brita

Není tady

#78 3. 3. 2009 16:00

Daniela S.
♥♥♥♥♥--

Chichi, to jsem takhle jednou udelala blbou (a mladou, a neambiciozni) a deset hodin denne pipala na kase v superhyper. Hlavni pokladni, asi o pet let starsi a sezrala vsechnu moudrost sveta, nas mlady a neschopny honila jak nadmuty kozy, vcetne verejneho sprosteho nadavani pred zakazniky, ze je okradam (tehdy koncila platnost desetniku a lidi mi je houfne nechavali u pokladny, takze vecer mi vzdycky kolem 20 korun prebyvalo).
No a nastala nam Velka cena, do superhyper se nahrnuly podpurne tymy ze staji (rozumej motorek) a nakupovaly zasoby. A platily eury. A nechtely nazpet koruny. A platily nepodepsanymi kartami. A ke vsem temto oriskum bylo podle smernic nutne volat hlavni pokladni, ktera se TAK snazila to tem Italum - Spanelum - Nemcum - kyho certa pekne pomalu, nahlas, cesky vysvetlit. A ja pul minuty jako sediva myska sedela a usluzne se usmivala a pak zacala italsky - spanelsky - nemecky - francouzsky - anglicky simultanne prekladat. Joooo to byl POHLED, co jsem si od madam vyslouzila tongue

Není tady

#79 3. 3. 2009 16:05

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Když už byla zmíněna au-pair: podle mě je to ideální příležitost, jak strávit čas jinde než na úřadu práce. Au-pair se totiž naučí jazyk, i kdyby nechtěla a pokud nenarazí na vyloženě blbou rodinu, tak si i peníze uspoří a ten rok stráví celkem pohodlně. A ani v životopise to ostudu neudělá.

Daniela S.: mám podobné zkušenosti. Hypermarkety jsou příkladem společností, kde "dej blbci funkci" a je to. Vedoucí oddělení, která i tak má o třetinu menší plat než je ten celostátní průměrný, machruje a ukazuje "nováčkům", jak to má na háku a jak jsou všichni nuly. Není nic lepšího jí to pak ukázat, třeba tím způsobem, jak píšeš ty smile Nebo tam jít po roce nakoupit a okázale tam nechat dvacet tisíc, případně jí vynadat při nějaké reklamaci.

Není tady

#80 3. 3. 2009 16:07

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥

To muselo bejt dobrý zadostiučinění :-)

Není tady

#81 3. 3. 2009 17:12

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet

Ilono a nechces zacit ucit anglictinu (pochopitelne, jestli ji ovladas na vyborne urovni)? Psala jsi tam cosi o praxi v zahranici, tak bys to mohla vyuzit i jinym smerem nez je jen asistentka. Mohla by jsi si tim zkusit privydelavat nez najdes to, co ti sedi.

Jinak chapu, ze tvoje situace se muze zdat zoufala ale co treba skutecne najit jen na prechodnou dobu i praci, ktera ti zni podradne. Hledat pri tom praci muzes vzdycky a rozhodne to bude lepsi nez sedet doma a byt psychicky na dne. Me prace typu pomocna sila v kuchyni, prodavacka nebo uklizecka nevadi, protoze jsem si tim privydelavala po dobu studii porad (a jeste is pamatuju, jak moji rodice pysne vypraveli, ze mam super job na pokladne a chodim uklizet baraky lol). A kdyz jsem se vracela ze zahranici a nevedela, jestli sezenu praci, kterou chci, tak jsem mela  plan, ze pujdu docasne na pokladnu. Sice jsem z toho nebyla nadsena ale zase predstava, ze sedim doma a nudim se, kdyz prace je, byla jeste horsi nez predstava, ze delam neco "podradneho".

Upravil(a) taurus (3. 3. 2009 17:15)

I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

#82 3. 3. 2009 17:20

IlonaN
♥♥♥----

Napadlo vas nekdy, ze treba chlapi si pozvou devcata na pohovor, jenom aby si poklabosili, protoze v podstate misto uz je obsazene, akorat ty kandidatky o tom nevedi a musi se udelat takova kasparna?... Mne to napadlo pri jednom pohovoru, kdy jednatel spolecnosti proste po me jel... jinak se to nedalo nazvat. Rozhodla jsem se proto, ze svoje foto nebudu do zivotopisu davat.

Pak si nekdy myslim, ze v malych firmach maji treba strach i z holky, ktera by mohla byt lepsi nez soucasne pracovnice. Treba prave proto, ze je moc kvalifikovana a OPRAVDU neco umi. Ja sama za sebe muzu rict, ze se domluvim s rodilym mluvcim bez problemu AJ - jak na skole, tak i v rodine. Takze AJ fakt umim, i kdyz stale nemam status POKROCILA. Proste mne nejde psane slovo, tam mam problem. A nemecky se domluvim i s rodilym nemcem o jednoduchych vecech: jako co volny cas, co jidlo, kino, co mam rada atd... Takze jazykove jsem vybavena dobre.

Tak v cem je tedy problem? Zamestnanci chteji lidi, aby mluvili cizi reci ale kdyz jim to nabizite, tak to ani neoceni.
DESNY.

JO, a momentalne svuj cas taky vyplnuji tim, ze sedim u TV a sleduji BBC; anglicke a Nj filmy, obcas juknu na gramatiku na internet, udelam si nejake testitky a snazim se i cist clanky. Takze: je lepsi delat prodavacku za 8000Kc cisteho, nebo byt na ÚP prace za 6000Kc treba, to ale neni muj pripad, nebo byt doma a hezky se vzdelavat a hledat adekvatni praci treba i na polovicni uvazek? tongue   JO, nektere z vas to asi popichne, ale zkuste se nad tim zamyslet... Lina nejsem, akorat se snazim pracovat vic hlavou nez rukama. A v tisni jsem rukama pracovala, pravda

Není tady

#83 3. 3. 2009 17:23

PetrV
♥♥♥♥♥♥-

IlonaN - co se týče užitečnosti pro tvoje vlastní dobro, tak je daleko lepší být doma než pracovat jako prodavačka. Ale nesmí se zajít za pomyslnou hranici. Po určité době ti totiž může začít pohodlný život vyhovovat a to je docela nebezpečné. Ale snad jsi natolik ambiciózní, že tobě to nehrozí.

Není tady

#84 3. 3. 2009 17:26

taurus
♥♥♥♥♥♥-

IlonaN napsal(a):

JO, a momentalne svuj cas taky vyplnuji tim, ze sedim u TV a sleduji BBC; anglicke a Nj filmy, obcas juknu na gramatiku na internet, udelam si nejake testitky a snazim se i cist clanky. Takze: je lepsi delat prodavacku za 8000Kc cisteho, nebo byt na ÚP prace za 6000Kc treba, to ale neni muj pripad, nebo byt doma a hezky se vzdelavat a hledat adekvatni praci treba i na polovicni uvazek? tongue   JO, nektere z vas to asi popichne, ale zkuste se nad tim zamyslet... Lina nejsem, akorat se snazim pracovat vic hlavou nez rukama. A v tisni jsem rukama pracovala, pravda

No, pak ale nevim, co je za problem. Tak v tom pokracuj a snad se ti brzo postesti najit tu praci, kterou chces. smile

I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

#85 3. 3. 2009 17:27

IlonaN
♥♥♥----

taurus napsal(a):

Ilono a nechces zacit ucit anglictinu (pochopitelne, jestli ji ovladas na vyborne urovni)? Psala jsi tam cosi o praxi v zahranici, tak bys to mohla vyuzit i jinym smerem nez je jen asistentka. Mohla by jsi si tim zkusit privydelavat nez najdes to, co ti sedi.

Jinak chapu, ze tvoje situace se muze zdat zoufala ale co treba skutecne najit jen na prechodnou dobu i praci, ktera ti zni podradne. Hledat pri tom praci muzes vzdycky a rozhodne to bude lepsi nez sedet doma a byt psychicky na dne. Me prace typu pomocna sila v kuchyni, prodavacka nebo uklizecka nevadi, protoze jsem si tim privydelavala po dobu studii porad (a jeste is pamatuju, jak moji rodice pysne vypraveli, ze mam super job na pokladne a chodim uklizet baraky lol). A kdyz jsem se vracela ze zahranici a nevedela, jestli sezenu praci, kterou chci, tak jsem mela  plan, ze pujdu docasne na pokladnu. Sice jsem z toho nebyla nadsena ale zase predstava, ze sedim doma a nudim se, kdyz prace je, byla jeste horsi nez predstava, ze delam neco "podradneho".

Hm, ale ta prace se bohuzel momentalne ted od ledna moc nenachazi. Dneska jsem zrovna videla na ÚP pouze jednu nabidku na Administrativu.
Nabidku prace prodavacky jsem snad videla jen dvakrat, sleduji jobs, prace cz, agentka cz, ÚP, jobhunter... Zkuste se podivat, jake pozice ted leti... Zednici, Obchodni zastupci, konzultanti... Asistentka, Admin. prac, jsou take, ale tam hned poslu Zivotopis. Pak i po tydnu zavolam, jak to vypada.

Není tady

#86 3. 3. 2009 17:32

IlonaN
♥♥♥----

PetrV napsal(a):

IlonaN - co se týče užitečnosti pro tvoje vlastní dobro, tak je daleko lepší být doma než pracovat jako prodavačka. Ale nesmí se zajít za pomyslnou hranici. Po určité době ti totiž může začít pohodlný život vyhovovat a to je docela nebezpečné. Ale snad jsi natolik ambiciózní, že tobě to nehrozí.

AAA, tak tady je to hodne pravdy: jo, opravdu se instinktivne obavam, aby mne to nezacalo bavit.... Sedet doma, hledat adekvatni praci a pekne si delat, co se mi libi... A pritom pomalu upadat do toho, ze vlastne i takhle to muze byt v poradku... NEEE, ja si praci musim najit, a potom na tu MD... to netajim tady lol

Není tady

#87 3. 3. 2009 17:36

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

IlonaN napsal(a):

Napadlo vas nekdy, ze treba chlapi si pozvou devcata na pohovor, jenom aby si poklabosili, protoze v podstate misto uz je obsazene, akorat ty kandidatky o tom nevedi a musi se udelat takova kasparna?... Mne to napadlo pri jednom pohovoru, kdy jednatel spolecnosti proste po me jel... jinak se to nedalo nazvat. Rozhodla jsem se proto, ze svoje foto nebudu do zivotopisu davat.

Pak si nekdy myslim, ze v malych firmach maji treba strach i z holky, ktera by mohla byt lepsi nez soucasne pracovnice. Treba prave proto, ze je moc kvalifikovana a OPRAVDU neco umi. Ja sama za sebe muzu rict, ze se domluvim s rodilym mluvcim bez problemu AJ - jak na skole, tak i v rodine. Takze AJ fakt umim, i kdyz stale nemam status POKROCILA. Proste mne nejde psane slovo, tam mam problem. A nemecky se domluvim i s rodilym nemcem o jednoduchych vecech: jako co volny cas, co jidlo, kino, co mam rada atd... Takze jazykove jsem vybavena dobre.

Tak v cem je tedy problem? Zamestnanci chteji lidi, aby mluvili cizi reci ale kdyz jim to nabizite, tak to ani neoceni.
DESNY.

Pracova hlavou je pekná vec, ale a, - hlavu treba skoro v každej práci b, za robenie testíkov z internetu asi veža neplatia... c, pár týždňov je to OK, ale polroka... Neviem, podža mňa - spomínam na svoje bdobie "na vožnej nohe" - človek dos vypadne z rytmu a spohodlnie a potom má problém znovu sa zdisciplinova. Pilova jazyk je OK - ale nechceš aspoň absolvova nejaký kurz? Dajú ti "papier" a budeš ma tie znalosti trochu systematickejšie.
Taurus, neblázni, vedie používa jazyk a uči ho sú DVE VECI - potom to dopadne ako moja učitežka angličitny(chceli nám vo firme vypižova jazyk, boli sme tam všetko angličtinári...), ktorá síce spíkovala, ale nevedela, čo je podmet a čo prísudok. To sa potom cudzí jazyk dos zle vysvetžuje.

Upravil(a) Selima (3. 3. 2009 17:38)

Brita

Není tady

#88 3. 3. 2009 18:05

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves

IlonaN napsal(a):

Podle me, pokud zrovna se neuchazis o praci v po*n, nechces delat modelku, prodavacku a vsechny podobne prace, ktere bys delat nechtela, tak neni duvod tam cpat fotku.

IlonaN napsal(a):

Promin, ale pokud si myslis, ze pisemna komunikace neni dulezita, tak se dost myslis. Dnes je emailova komunikace v anglictine naprosto beznou zalezitosti, aspon v tech mezinarodnich firmach. Neni divu, ze tam ty platy jsou taky nekde malinko jinde.

IlonaN napsal(a):

to je strasne super, ale na druhou stranu, proc se neprihlasis do jazykovky a nedotahnes to na nejaky jazykovy certifikat? Hned to v tom CV bude vypadat lip.

Vlastni poznamky: - sama svoje CV ukladam vzdy do PDF formatu, pusobi to mnohem lip.
                              - Potencialnimu zamestnavateli a taky prezonalkam vzdy posilam jak CV v cestine tak i v anglictine.
                              - Nikdy se nespoleham jen na perzonalky, aktivne hledam sama.

...Treba me jeste pak neco napadne ;-))

42!

Není tady

#89 3. 3. 2009 18:17

IlonaN
♥♥♥----

pro Babu.jagu big_smile
tak na pozice ktere pises, jsem se fakt nikdy nehlasila. Foto mi prislo normalni soucast zivotopisu, ale po tehle zkusenosti jsem si rekla: a pryc foto.

Nikdy jsem si nemyslela, ze pisemna komunikac neni dulezita: akorat radsi mluvim nez pisu.
Certifikat mam na AJ, pak na NJ maturitni zkousku. A posledni aktivity taky delam, akorat ten CV zkusim dat do PDF, mam ho ve Wordu.

A kdyz ti neco napadne, tak super, sem s tim, dobre napady jsou dobre i pro druhe..

Není tady

#90 3. 3. 2009 18:22

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-

IlonaN napsal(a):

pro Babu.jagu big_smile
tak na pozice ktere pises, jsem se fakt nikdy nehlasila. Foto mi prislo normalni soucast zivotopisu, ale po tehle zkusenosti jsem si rekla: a pryc foto.

Foto je podle me dulezeite tam, kde potrebujes prezentovat svuj Gesicht. A v teto souvislosti me napadaji jen ty ruzne 'reprezentativni' profese: modelky, hostesky apod. Jinak to ale standard neni. Teda ja bych ho tam nedavala. Stejne jako udaje o rodinnem stavu, poctu deti apod. To nemusi nikoho zajimat. A samozrejme takove otazky u pohovoru nesmi nikdy padnout. To je zakazano zakonem.

Upravil(a) baba.jaga (3. 3. 2009 18:23)

42!

Není tady

#91 3. 3. 2009 19:19

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

IlonaN napsal(a):

Takze: je lepsi delat prodavacku za 8000Kc cisteho, nebo byt na ÚP prace za 6000Kc treba, to ale neni muj pripad, nebo byt doma a hezky se vzdelavat a hledat adekvatni praci treba i na polovicni uvazek? tongue   JO, nektere z vas to asi popichne, ale zkuste se nad tim zamyslet... Lina nejsem, akorat se snazim pracovat vic hlavou nez rukama. A v tisni jsem rukama pracovala, pravda

Jak dlouho bude pracák těch 6OOO vyplácet ? myslím 5 měsíců? Není pak lepší dělat tu prodavačku? Možná je 8000 lepší než nic?
Myslím že nás to nepopíchne, to ty jsi psala že jsi psychicky na dně že nemᚠpráci....

Strach je malá smrt...

Není tady

#92 3. 3. 2009 19:58

taurus
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Taurus, neblázni, vedie používa jazyk a uči ho sú DVE VECI - potom to dopadne ako moja učitežka angličitny(chceli nám vo firme vypižova jazyk, boli sme tam všetko angličtinári...), ktorá síce spíkovala, ale nevedela, čo je podmet a čo prísudok. To sa potom cudzí jazyk dos zle vysvetžuje.

To je samozrejme, proto jsem se ptala, jestli ho ovlada na vyborne urovni a mela jsem tim na mysli vyslovnost, gramatiku, cteni, psani, poslech. Je mi jasne, ze jazyk nemuze ucit kazdy.  Byl to spis jen navrh, co me napadl.

Není tady

#93 3. 3. 2009 21:19

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-

Zase ted v administrative dela kdekdo, klidne i vysokoskolacky s (vetsinou neuplatnitelnym jinde) humanitnim vzdelanim. Podle me je potreba to brat v potaz a uvedomit si sve moznosti a svuj potencial. ty chces mit pohodovy a slusne placeny flek a pak chces utict na materskou. To je holt tezke.
Jinak jak to vidim ja z hlediska treba HR, prijde holka 28 let, ma SS, je mi jasne, ze asi brzy prchne na materskou...to je dane statistikou, VS holky jsou holt ambicioznejsi, vdavaji se pozdeji a rodi pozdeji....takze tam by se dalo predpokladat, ze jen tak neutece a bude preferovat karieru pred rodinou (zase viz statistika).

Teda ted fabuluji, ale rekla bych, ze HR uz na to maji "oko" a urcite pripady dokazou poznat z bezne praxe.

Upravil(a) baba.jaga (3. 3. 2009 21:21)

42!

Není tady

#94 3. 3. 2009 21:46

IlonaN
♥♥♥----

baba.jaga napsal(a):

Zase ted v administrative dela kdekdo, klidne i vysokoskolacky s (vetsinou neuplatnitelnym jinde) humanitnim vzdelanim. Podle me je potreba to brat v potaz a uvedomit si sve moznosti a svuj potencial. ty chces mit pohodovy a slusne placeny flek a pak chces utict na materskou. To je holt tezke.
Jinak jak to vidim ja z hlediska treba HR, prijde holka 28 let, ma SS, je mi jasne, ze asi brzy prchne na materskou...to je dane statistikou, VS holky jsou holt ambicioznejsi, vdavaji se pozdeji a rodi pozdeji....takze tam by se dalo predpokladat, ze jen tak neutece a bude preferovat karieru pred rodinou (zase viz statistika).

Teda ted fabuluji, ale rekla bych, ze HR uz na to maji "oko" a urcite pripady dokazou poznat z bezne praxe.

NO jo, HR v tom maji oko - tak proc mne zvou na pohovor? To uz se mi stalo nekolikrat.... Je to tezky.. nebo jak uz jsem to psala: proste si vyberou v ramci kriterii na vyber nekoho, kdo je zajimavy, protoze si opravdu myslim, ze muj Zivotopis je zajimavy ale ve finale si uvedomi, ze muzu odejit dost brzo... ALE TOHLE JA TADY NECHCI RESIT.. Ja jsem zalozila tohle vlakno proto, abyste mne rekli, co muze byt pricinou, ze i dobre vzdelany clovek, nebo s nejakym zakladem,  nemuze najit praci.. Pricin je ted dost, od nabidky trhu az po moje znalosti

A tech duvodu se v soucasne situaci v mem pripade nachazi nekolik, a ty jsem si tady z diskuze uvedomila.
TAk, preji vsem, at se jim podari, at se nesnazi nezoufat, at se snazi udelat si svuj osobni rozbor, tak jako ja a zkusi
pro to neco delat.
Ja uz ted tak nejsem psychicky na dne, opet jsem si diky vsem ruznym narozum tady udelala JASNO, a snad se mi podari najit zamestnani.

Není tady

#95 3. 3. 2009 21:54

majkafa
Host

já se budu raději snažit nezoufat. smile winkbig_smile

#96 3. 3. 2009 22:00

IlonaN
♥♥♥----

Jasne, ale kdyz budes zoufat, napis na babik, pomuze....big_smilehjarta Samozrejme receno s nadsazkou.. Konecny vysledek: na sobe samem

Upravil(a) IlonaN (3. 3. 2009 22:01)

Není tady

#97 3. 3. 2009 22:01

majkafa
Host

IlonaN napsal(a):

TAk, preji vsem, at se jim podari, at se nesnazi nezoufat, at se snazi udelat si svuj osobni rozbor, tak jako ja a zkusi
pro to neco delat.
Ja uz ted tak nejsem psychicky na dne, opet jsem si diky vsem ruznym narozum tady udelala JASNO, a snad se mi podari najit zamestnani.

lollol

#98 3. 3. 2009 22:30

IlonaN
♥♥♥----

majkafa napsal(a):

IlonaN napsal(a):

pro to neco delat.

lollol

NO JO sorry, to jsem to nejak s tim slovickarenim popletla, sorry... big_smilebig_smile diky za upozorneni

Není tady

#99 4. 3. 2009 7:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥

abyste mne rekli, co muze byt pricinou, ze i dobre vzdelany clovek, nebo s nejakym zakladem,  nemuze najit praci.. Pricin je ted dost, od nabidky trhu az po moje znalosti
Je možné, že mezi ty příčiny patří i "je lepsi delat prodavacku za 8000Kc cisteho, nebo byt na ÚP prace za 6000Kc ... v tisni jsem rukama pracovala..." - to vypadá, že zas tolik ti nevadí, že vůbec zaměstnaná nejsi, ale spíš to, že nemůžeš najít místo podle svých představ. Kdybys fakt dělat chtěla, tak si klidně půjdeš sednout aspoň přechodně za tu kasu, už jen proto, aby ti nehráblo z toho, že jsi už půl roku doma.
Ilono, na mě to dělá dojem, že očekávᚠvíc, než na co mᚠvzdělání, znalosti a praxi. Takových jako ty je na trhu práce třináct do tuctu. Ambice nejsou špatná věc, ale na druhou stranu tvůj přístup "maji treba strach i z holky, ktera by mohla byt lepsi nez soucasne pracovnice. Treba prave proto, ze je moc kvalifikovana a OPRAVDU neco umi..." mi přijde malinko nadřazený. Ona je totiž leckde praxe a zkušenost na konkrétním místě potřebnější, než to, co ses naučila ve škole, by můžeš mít pocit, že s tím, co umíš, jsi lepší, než ony. Abys nebyla šeredně zklamaná...

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#100 4. 3. 2009 7:14

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Heleno, i na mě to to dělá ten dojem, že Ilona patří k těm lidem, co přijdou a padněte ze mě na zadek, mám VŠ, domluvím se celkem slušně anglicky, všechno vím, všechno znám a chci sluškou práci za hodně peněz.
Dneska si to totiž ta mladší generace myslí, že po škole a pobytu v zahraničí snědli všechnu moudrost světa, že ženská okolo 50 je blbá, ničemu nerozumí a nic nechápe. Vidím to okolo sebe. Jenže praxe, to je něco, v čem takovou VŠ po škole strčí lecjaká středoškolačka do kapsy, když v tom daném oboru už pár let dělá. Taky k nám přišla jedna mladá ing, všude byla, všechno znala, my jsme byly blbky bez vzdělání (jen SŠ), brzo odešla, protože tu práci nedokázala ani pořádně pochopit, natož zvládnout. Ale ambice a sebevědomí jí teda rozhodně nechybělo. A tokových je spousta.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí