Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 3. 3. 2009 6:42

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Je pravda ta, že nechci nastoupit jako prodavačka, uklízečka atd.. Jak by to potom vypadalo v mém profesním Životopise...
Já teda nevím, jak kdo posuzuje profesní životopis - ale prostým rozumem bráno, podle mě líp a možná zodpovědněji  vypadá rok "podřadného" zaměstnání s odchodem na MD, než rok na ÚP, kde následná mateřská působí spíš jako "východisko z nouze".


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#52 3. 3. 2009 7:04

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Tak já budu nez práce už v létě, plánuju si intenzivní kurz angličtiny, chci oprášit němčinu a ruštinu, VŠ nemám, jen maturitu. Ale na druhou stranu, klidně budu dělat nějaký čas i uklizečku nebo prodavačku. Je to taky práce, taky potřebná, já jí, Ilono, nepohrdám, mně totiž nevadí žádná práce. Sedět doma na zadku, fňukat, že nemám práci, žít z dávek, ale ofrňovat se nad obyčejnou prodavačkou, to není umění. Umění je makat, třeba dočasně i v tak "podřadné" práci, za jakou považuješ tu prodavačku a u toho hledat lepší místo. Ale to se musí chtít dělat. Víš co, Ilono,  kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Klidně půjdu i nějkam do pekárny plést vánočky, klidně i na směnný provoz. Je mi to jedno, co budu dělat, ale dělat chci, nechci sedět doma, být na ÚP a skuhrat, že nemám práci, protože mám požadavky, který jsou momentálně nerealizovatlelný. Ono je to fakt o tom, že buď chci dělat, tak možná budu muset dočasně dělat i to, co není zrovna reprezantativní, nebo dělat nechci a pak sedím doma a skuhrám, protože zrovna mi nikdo nenabízí manažerský post a já jiný nechci, protože jiná práce je pod mojí úroveň.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#53 3. 3. 2009 8:15

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

ambo děkuju smile

heh jinak...včera jsem byla v lékárně...mám tam kamarádku a když jsem se ji řekla že budu bez práce hned mi řekla že je u nich místo - úklid wink
nechala jsem si zavolat vedoucí...fakta jsou taková že je to uklid + lelepní nálepek na léky, chození na poštu, popř. pro obědy když je frmol, odnášení léku do nemocnice...krásná nápln práce BI! ale pracovní doba jen na 6,5hodiny . od 7,30 do ..a odpoldní do 16,30 plat  6700kč + nějaký odměny tzn. cca 8000 hrubého...což by pro mě bylo řešení na chvíli páč vzhledem  hypotece potřebuju aspon o 3000 více...ale ta nápln se mi líbila ...

Ilono...jak by to asi vypadalo mít v profesním životopise že jsi uklízela....???? pokud to bereš takto tak to chápu že nemůžeš najít práci.Před kým by to jako vypadalo? před potencionálním zaměstnavatelem??před rodiči, přítelem/manželem...Tebou?
a třeba to prodávání...prodávala jsem jeden čas v cukrárně...to byla krásná práce...vonavá a bavila mě!! práce s lidmi...prodávání je fajn..BI
určitě to Ilono není lehké...ale není to těžké...hlavu vzhuru a slev:-)))))


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#54 3. 3. 2009 8:26

majkafa
Host

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Mám VŠ a taky mám v "profesním životopisu" lol že jsem rok a půl uklízela. Dítě bylo nemocné, nemohlo do jeslí a mateřská byla 600,- Kč jen do jednoho roku prvního dítěte. Peníze jsme potřebovali. NO A CO? Je to nějaká ostuda? Naopak. Každá práce je důležitá, když ji děláme pořádně.
Ale taky jsem se setkávala s názory typu - ty, inženýrka a uklízečka? Chjo, ty předsudky.
Pak jsme vezli dcerku na operaci srdce do Motola, ptali se mě do papírů na mé zaměstnání, já hrdě řekla - uklízečka a paní doktorka - kapacita v dětské kardiologii, bez jakéhokoliv vysvětlování s pochopením řekla - co by člověk neudělal kvůli dítěti, a usmála se. smile

 

#55 3. 3. 2009 8:30

majkafa
Host

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

PetrV napsal(a):

IlonaN - jak píšou ostatní, přestaň hledat "adekvátní" práci a vezmi prostě to, co je. Ekonomů je tady ve státě tak milión a práci nemůžou najít často ani vysokoškoláci; maturita v ekonomickém oboru je dneska úplně nanic. Dva jazyky jsou samozřejmostí (učí se je ve škole každý).

Mýlíš se. Aspoň pro nás, Ústecký kraj se rozhodně mýlíš. A což teprve Praha. Má dcerka by mohla vyprávět. A milion nás fakty není. smile Nemám ráda, když někdo přehání.
P.S. absolvent obchodní akademie NENÍ ekonom.

Upravil(a) majkafa (3. 3. 2009 8:30)

 

#56 3. 3. 2009 9:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Mám úklid jako přivýdělek a i když jsem to v CV neuváděla, všichni zaměstnavatelé se to dřív či později dozvěděli. A a jsem pracovala kdekoli, nikdo z nich to nebral jako něco "podřadného", co by mi mělo škodit v práci. Naopak jsem spíš nacházela pochopení.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#57 3. 3. 2009 9:10

Kavasaki
♥♥♥♥---
Místo: Zlínsko
Registrovaný: 21. 11. 2008
Příspěvky: 269

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Svoji práci,která mě baví a je adekvátní k mému vzdělání,dělám 3,5roku.Našla jsem si ji až 11 let po MD.

Mezi MD a touto prací jsem byla taky nezaměstnaná,
ale taky jsem v MŠ uklízela+příprava na oběd+pomoc učitelkám s dětmi,
potom jsem dělala ve výrobě zdravé výživy jako dělnice+vyřizování objednávek.

Někdy musíme slevit ze svých nároků,ale nevzdávat se.

Není tady

 

#58 3. 3. 2009 9:29

IlonaN
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 2. 2008
Příspěvky: 239

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Jsou životní situace, kdy se musí opravdu vzít to, co je potřeba. Já je fakt, takovou životní situaci ZROVNA teď nemám. Dříve ano, teď ale ne. Dříve jsem taky vzala, co se dalo, ale k tomu už se nechci vracet. Nepohrdám prací jako uklízečka, prodavačka.. taky jsem ji dělala. Za studií. Chvíli po studiu.
Ano, mám nároky a chci je dodržet, mám co nabídnout. Ale i při tomto přístupu sama k sobě na mě dolehnou chvilky, kdy se cítím na dně, protože jsem měla jiné představy a realita je také jiná. Když to ještě nějakou dobu potrvá, asi budu muset slevit a jít dělat to, čím nepohrdám, ale co mne opravdu nebaví a finanční ohodnocení taky stojí za prdlačku

Není tady

 

#59 3. 3. 2009 9:49

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

IlonaN napsal(a):

Jsou životní situace, kdy se musí opravdu vzít to, co je potřeba. Já je fakt, takovou životní situaci ZROVNA teď nemám. Dříve ano, teď ale ne.

Pak nevím, z čeho jsi na dně.

IlonaN napsal(a):

Ano, mám nároky a chci je dodržet, mám co nabídnout.

Takových je spousta, i já mám určitý nároky a taky mám dost co nabídnout, přesto slevím, aspoň dočasně, než najdu to, co chci, ale z něčeho žít musím a viset na krku nikomu nechci. To je zase pod mojí úroveň.
Prostě buď dělat chci, tak dělám, nebo dělat nechci, tak nedělám, pak si ale nestěžuju. Když tě má kdo živit, tak o co ti jde?


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#60 3. 3. 2009 10:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

protože jsem měla jiné představy a realita je také jiná
Nojo, Ilono, ale takhle na tom je nebo byla většina z nás. Myslím, že "do praktického života" jsme skoro všichni šli s představou, jak světu ukážeme, jak máme moře po kolena a co všechno dokážem. Pak jsme narazili čumáčkem na tvrdou vodu a zjistili, že na nějaký kompromis přistoupit musíme. Neříkám, že se ty představy nedají zrealizovat, ale málokdy okamžitě tehdy, kdy si vzpomeneme.
asi budu muset slevit a jít dělat to, čím nepohrdám, ale co mne opravdu nebaví a finanční ohodnocení taky stojí za prdlačku
Nebaví a ještě za málo peněz... ono by se snad dalo najít něco, co by tě buď bavilo nebo bylo za slušný peníz. nejsou přece všechny práce blbý a ještě skoro zadarmo.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#61 3. 3. 2009 11:07

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

tak začínám uvažovat o té lékárně...jak to tady čtu...tak to začínám videt jako velmi dobrou příležitost...každá kačka dobrá a nemusím tam zustat navěky že:-)) a miluju změny...když uže teda nastanou ... příprava ně mě  - musím přiznat  - docela nervuje:-)))  va
a ta funkce má - Ilonko...velmi zajímávý název...instrumentářka....přes to že je to především uklid reta líbí se mi to tongue


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#62 3. 3. 2009 12:29

Spina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 511

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Adro...instrumentářka zní zajímavě tummenupp

Není tady

 

#63 3. 3. 2009 12:36

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Adro, pokud to nevezmeš, tak mi dej vědět smile
Instrumentářku v lékarné s tak zajímavouo a pestrou pracovní náplní jsem fakt ještě nevyzkoušela, to mi v mé hitparádě zaměstnání ještě chybí smile Jen se prosím zeptej majitele/ky, zda mu/ji nebude vadit mediální reklama stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#64 3. 3. 2009 12:51

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Tak v lékárně jsem něco podobného dělala před moc lety při škole. Báječná práce http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png - žádná velká dřina (teda velký peníze taky ne, ale...), bílej pl᚝, známý po všech obchodech, což tehdy bylo terno - každý od každého něco potřeboval http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png a navíc, když jsem měla hotovo, nikdo netrval na tom, že tam musím čumákovat od - do.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#65 3. 3. 2009 13:29

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Pan, pokud to nevezmu tak dám vedet...ale moc s tím nepočíej smile
mno ono taky záleží na tom zda oni vezmou mě:-))))
když budu uklízet musím mít bílý pl᚝??? tongue tongue
no tak to je už vubec zajímavý reta


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#66 3. 3. 2009 13:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Daniela S. napsal(a):

Taky, jestli clovek hleda opravdu cokoli, pak je potreba zivotopis upravit... Je to sice nefer vuci zamestnavateli, ktery hleda neambiciozni usmevavou recepcni, ale kdyz neni na chleba... Ja mam zivotopisu nekolik verzi a kdyz tece do bot, skrtnu vysokou skolu a dva-tri jazyky. Taky mi mnohokrat rekli, ze "s takovym zivotopisem je vas na prodavacku skoda".

Aj ja som sa dozvedela, že som  "príliš kvalifikovaná"... a že tá práca sa k mojim schopnostiam a ambíciám nehodí. Ja pritom momentálne túžim hlavne ma prácu, kde po X hodinách za sebou zabuchnem dvere a s čistou hlavou pôjdem domov, ale zrejme to je Mission Impossible. Som stále na tom istom mieste a vlastne neviem, ako a kam sa z neho pohnú... Akoby kariérne ambície boli pri vyššom vzdelaní samozrejmosou v každom veku a situácii.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#67 3. 3. 2009 13:38

dinosaurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 3. 10. 2008
Příspěvky: 3451
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Teda já jsem už 6 měsíců na úp, a nemůžu najít nic, tím myslím ani prodavačku ani úklid. Nejsem typ, který se za každou cenu musí vrátit k oboru(jsem sekretářka), předtím jsem pracovala v kuchyni jako pomocná kuchařka za 6500,- a musela jsem odejít(kvůli zdravotnímu stavu), a přesto, že nemám vysoké nároky, tak mám pocit, že je to s prací fakt v pr..., 27. února, to bylo 6 měsíců, a s paní na úp jsem se domluvila, že nastoupím na kurz.


Vítězí jen ten, kdo ve vítězství věří.

Není tady

 

#68 3. 3. 2009 13:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

adra napsal(a):

Pan, pokud to nevezmu tak dám vedet...ale moc s tím nepočíej smile

Njn...hele 6,5 hod, to je tak akorát, abych to v práci vydržela, mám jinak totiž dost jiné práce, bohužel zatím jen seju, sklízet se bude tak za pár let wink


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#69 3. 3. 2009 13:57

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Seli ty mᚠpráci ale chceš změnu?

já to takto vyřeším spíše z krátkodobého hlediska...až dojde odstupné (než dojde) musím si najít něco za více penez.

dinosaurus jaký kurz si chceš udělat?
já jsem si udělala na podzim rekvalifikační kurz na modelហnehtů takže by se nabízelo se věnovat tomuhle.Hrozně me to baví ALE tady u nás je nehtařek jak hub po dešti...a já mám zatím jen pár zákaznic...přemýšlela jssem - být na pú - tak si ještě k tomu udělat něco...
taky jsem prošla lecčíms od prodavačky v cukrárně přes rovnání cihel v cihelně, sázení kytiček v zahradnictví, hospodářky v mateřské školce...až po sekretářku - vyjma ní to byli dlouhodobé brigády...a všechno jsem dělala ráda, ráda poznávám nové lidi

ale stejně je to divný pocit po 15-ti letech skončit ve firmě.


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#70 3. 3. 2009 14:01

Alosek
Host

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Nemám práci víc, než 8 měsíců, na jakékoli příspěvky od ÚP či socky můžu zapomenout.
Snažím se vzít cokoli, i brigády, zatím si vydělám sotva na dům a jídlo, ale nevzdávám se.
Jojo, jsem příliš kvalifikovaná... ani na pokladnu mě nevzali tongue .
Tak si volný čas vyplňuju vším možným, hlavně prací pro různá sdružení, a věřím, že bude líp.
Holky, nevzdávejte se.
A jo, vezmu jakoukoli práci, která mi přispěje do rozpočtu. Dělám účto, zapisuju knížky do knihovny, občas uklidím kancl, pomůžu napsat projekt, sestavit rozpočet, rozesílám infobalíčky... atd. Za pár korun, ale každá zkušenost dobrá.
Jak to bude vypadat v mém profesním životopise? Tak, jak to napíšu, vynechám, okecám, vysvětlím.
Nejhorší (pro mě psychicky) pohovor byl na prodavačku za pult do supermarketu - dělat ze sebe blbou, aby mě vzali big_smile . Nechat se utěšovat, že ty dva jednoduché prográmky do měsíce v klidu zvládnu a tisknout čárové kódy taky. Uvidíme, jak dopadnu.

 

#71 3. 3. 2009 14:10

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava
Registrovaný: 16. 4. 2008
Příspěvky: 1011

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Jak to tady tak čtu, tak už se nebojím hledání práce. Prostě budu hledat cokoliv - uklízečku, prodavačku a na každé práci sse dá najít něco hezkého, co by mě bavilo. A ten čas bez práce anebo s pro mě provizorní prací využít studiem - třeba jazyka.
Jen ty peníze? Ale zase - lepší něco nežli nic, aspoň pár tisícovek přinést do rodinného rozpočtu.
A s tím životopisem - myslím,že opravdu, jak někde uvidí VŠ, tak si řeknou, na takové místo je vás škoda, ale já teda taky nejsem kariérní typ, ani nemusím mít bůhvíjakou zodpovědnou vysoce odbornou práci, prostě nějakou tu kancelářskou práci, ale vyloženě poskoka bych zase dělat nechtěla.


Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

 

#72 3. 3. 2009 14:21

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

Selima napsal(a):

Daniela S. napsal(a):

Taky, jestli clovek hleda opravdu cokoli, pak je potreba zivotopis upravit... Je to sice nefer vuci zamestnavateli, ktery hleda neambiciozni usmevavou recepcni, ale kdyz neni na chleba... Ja mam zivotopisu nekolik verzi a kdyz tece do bot, skrtnu vysokou skolu a dva-tri jazyky. Taky mi mnohokrat rekli, ze "s takovym zivotopisem je vas na prodavacku skoda".

Aj ja som sa dozvedela, že som  "príliš kvalifikovaná"... a že tá práca sa k mojim schopnostiam a ambíciám nehodí. Ja pritom momentálne túžim hlavne ma prácu, kde po X hodinách za sebou zabuchnem dvere a s čistou hlavou pôjdem domov, ale zrejme to je Mission Impossible. Som stále na tom istom mieste a vlastne neviem, ako a kam sa z neho pohnú... Akoby kariérne ambície boli pri vyššom vzdelaní samozrejmosou v každom veku a situácii.

Stejný problém mám i já,už mě nebaví se pořád za něčím honit,plnit plány,atd;chtěla bych už klídek a klidně za míň než dosud a jak píšeš,čistá hlava.A stejně jako Tobě se mi stalo,že mě nepozvali ani na pohovor a to jen kvůli tomu (když jsem chtěla slyšet proč),že by mě tam bylo škoda,nevyužíti mých dovedností a zkušeností.takže poučení pro přístě s poupravením CV.Ale kdyby to bylo tak jednoduché a strefila se zrovna do jejich požadavků.

Není tady

 

#73 3. 3. 2009 14:48

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

IlonaN: já se ti vlastně ani nedivím, že nechceš vzít podřadné zaměstnání (pokud tedy nejsi v situaci, že obracíš každou korunu), ale musíš respektovat, že maturitu má skoro každý, dva jazyky už z lidí s maturitou pod 25 let věku umí každý (na většině středních škol jsou 2 jazyky povinné) a 8 let praxe jako "asistentka" může klidně znamenat, že jsi osm let vařila kafe a otvírala dveře návštěvám. Nepřeceňuj svoji kvalifikaci, podle mě je přinejlepším v průměru a ani se nedivím, že v kombinaci s chystaným mateřstvím mᚠproblém práci sehnat. Na druhou stranu mᚠsolidní "základ" a pokud kvalifikaci rozšíříš nějakým zajímavým směrem (a na to může stačit 1-2 kurzy za pár tisícovek), tak můžeš nad ostatními uchazečkami získat rozhodující výhodu.

Není tady

 

#74 3. 3. 2009 15:08

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

PetrV napsal(a):

IlonaN: já se ti vlastně ani nedivím, že nechceš vzít podřadné zaměstnání (pokud tedy nejsi v situaci, že obracíš každou korunu), ale musíš respektovat, že maturitu má skoro každý, dva jazyky už z lidí s maturitou pod 25 let věku umí každý (na většině středních škol jsou 2 jazyky povinné) a 8 let praxe jako "asistentka" může klidně znamenat, že jsi osm let vařila kafe a otvírala dveře návštěvám. Nepřeceňuj svoji kvalifikaci, podle mě je přinejlepším v průměru a ani se nedivím, že v kombinaci s chystaným mateřstvím mᚠproblém práci sehnat. Na druhou stranu mᚠsolidní "základ" a pokud kvalifikaci rozšíříš nějakým zajímavým směrem (a na to může stačit 1-2 kurzy za pár tisícovek), tak můžeš nad ostatními uchazečkami získat rozhodující výhodu.

Mnozi mladi absolventi strednich (i vysokych) skol sice 2 jazyky studovali, ale nijak mistrne jimi nevladnou (je fakt, ze anglictina na urovni FCE je uz celkem bezna, ale s tim druhym jazykem to nebyva tak horke). Zvlaste kdyz jsou to lide, kteri nejsou humanitne zalozeni. Je s podivem kolik mladych budoucich lekaru ma problem prelouskat clanek v AJ, a ze by ovladali jeste dalsi jazyk, to fakt nehrozi.

Jinak souhlas s prispevkem.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#75 3. 3. 2009 15:11

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Uz půl roku hledám práci - psychicky na dně

PetrV napsal(a):

IlonaN: já se ti vlastně ani nedivím, že nechceš vzít podřadné zaměstnání (pokud tedy nejsi v situaci, že obracíš každou korunu), ale musíš respektovat, že maturitu má skoro každý, dva jazyky už z lidí s maturitou pod 25 let věku umí každý (na většině středních škol jsou 2 jazyky povinné) a 8 let praxe jako "asistentka" může klidně znamenat, že jsi osm let vařila kafe a otvírala dveře návštěvám. Nepřeceňuj svoji kvalifikaci, podle mě je přinejlepším v průměru a ani se nedivím, že v kombinaci s chystaným mateřstvím mᚠproblém práci sehnat. Na druhou stranu mᚠsolidní "základ" a pokud kvalifikaci rozšíříš nějakým zajímavým směrem (a na to může stačit 1-2 kurzy za pár tisícovek), tak můžeš nad ostatními uchazečkami získat rozhodující výhodu.

Mᚠpravdu Petře s těmi jazyky,že se většinou na školách učí 2 jazyky;ovšem jen málo absolventů je schopno tyto jazykyaktivně používat,jejich znalosti jsou minimální,by se teoreticky učili AJ a NJ např.Vše ale zůstává pouze v této teoretické rovině.Za tuto potupnou úroveň je vinna jak škola tak rodiče,ze kterých ovšem většina např.anlicky neumí a tak nejsou schopni dítěti pomoci.
osobně jsem doučovala několik děti AJ a nestačila jsem se děsit úrovni výuky,postupovaly slímáčím tempem,kantorky to evidentně měly na háku (a na druhé straně chtějí chudnky víc peněz) a bylo mi líto nadaných dětí,kterým tahle výuka o ničem nedá nic.
A pak jsou tu býv.au-pair+další lidi,kteří byli za prací za hranicemi a jazyk se naučili.Ti si zas věštinou myslí že tím pádem pobrali veškerou moudrost ale ve skutečnosti bývají v praxi nepoužitelní.Neplatí to ale samozřejmě plošně u všech.

Upravil(a) Kuty (3. 3. 2009 15:14)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů