Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 27. 2. 2009 15:20

Koloběžka.1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 349

Re: Causa Estel

hrosice napsal(a):

Koloběžka.1 napsal(a):

hrosice napsal(a):

Taky jsem to nepochopila jako že by organizátorky kryly podvod, ale že se jim spíš nechce mluvit o okolnostech. Zajímalo by mě, jestli si Katka byla vědomá toho co dělá, jestli je tam něco, co by ji tak nějak částečně omluvilo...ona měla i dvojí identitu v diskuzi o hiv na doktorka.cz, a lidi tam s ní byli taky v kontaktu dost dlouho, v tom jejím příběhu je opravdu dost lidí, takže jestli je možné poskytnout nějaké bližší info proč to dělala...dík za případnou odpověď.

To může říct jen ona ...každý jiný může říct jen svůj názor, co si o tom myslí, proč ...a to bude pořád jen čirá spekulace. Pomůže to něčemu ?

Ano, myslím, že pomůže. Hodně lidí při ní stálo a podporovalo ji, a nejen tady. Lidi, co s ní byli osobně v kontaktu a byli ji navštívit v tom ústavu nebo kam se to přestěhovala, když tvrdila, že už se nezvládá o sebe postarat, asi tuší, proč tam je - jestli to byla psychiatrie, nebo ne. To, co dělala, ublížilo spoustě lidem, a pokud tu je nějaký jiný její zdravotní problém, tak to nevypadá tak hnusně a nepochopitelně...v tom vidím smysl si tohle ujasnit. Vzhledem k tomu, že sama dotyčná se tady nebo na doktorce už asi neukáže, tak názor těch, co ji vídali, je víc než pouhá spekulace.

My si tady můžeme ujasňovat co chcema a jak chceme, ale cítím to stejně jako někteří další - pokud to budeme rozebírat bez ní, budou to spekulace a spíš praní špinavého prádla, pokud do toho nevnese světlo ona sama ... smile A ta spousta lidí, co jim to dle tebe ublížilo, se s tím stejně musí nějak srovnat sami ...


Zázrak je, když žijeme se zásadami, které necítíme jako okovy.

Není tady

 

#52 27. 2. 2009 15:22

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Omlouvám se všem, kterým přijde, že rychle nereaguji. Snažím se psát odpovědi na všechny dotazy v dostatečné míře. Díky Eva

 

#53 27. 2. 2009 15:23

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Causa Estel

Zklamaná tummenupp

Není tady

 

#54 27. 2. 2009 15:24

Poly
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 8. 2007
Příspěvky: 310

Re: Causa Estel

Hrošánku, děkuji za odpověď.

Víte, ono to nejde tak lehce - taky jsem byla vtažená do toho příběhu, myslela na ni, fandila jí... Teď se dočtu, že to vše byla mystifikace z její strany. Tečka. Přece není možné, abych si jen řekla: Aha, kdo by to byl řek va

To je jasné, že člověk chce vědět víc. Co když se mýlíte? Já myslím, že ne, ale není lehké to strávit smile Nikdy bych nevěřila, že je něco takového možné. Jednorázová lež, no jo, ale více než rok několikrát denně, naprosto konsistentně a přesvědčivě... No, asi to možné je smile

Jinak celý Estelin případ je pro mě dnes víc než čím jiným ukázkou toho, jací fajn lidi tady na Babi jsou tummenupp (těch ostatních si nevšímám, ti jsou všude)

Není tady

 

#55 27. 2. 2009 15:24

majkafa
Host

Re: Causa Estel

S Estel jsem se sešla několikrát. Jeden den jsem s ní strávila u ní doma. Jednu noc jsem s ní spala na jednom dvoulůžku. Slyšela jsem, jak nespí, jak se přehazuje. Viděla jsem ji s vypětím sil si připravovat oběd - Nutridrink. Viděla jsem, že je jí i v horkém létě zima. U mé dcerky na "dámské jízdě", kde se v parném létě třásla zimou, když jsme se dívaly na Kvasku, byla oblečená a přikrytá dekou. Třásla se zimou. Viděla jsem ji vždy unavenou, bílou ve tváři, těžko se pohybující. Byla jsem moc ráda, že nezvracela pivo, pivo je docela výživné, dodávalo jejímu tělu energii.  Nepoznala jsem, že by jí nic nebylo. Psala jsem si s ní celkem hodně hodin na ICQ. Myslím si, že není v pořádku, a už je to jakákoliv nemoc, co ji trápí.
Tohle je můj osobní názor z vlastních setkání s ní.

Upravil(a) majkafa (27. 2. 2009 15:30)

 

#56 27. 2. 2009 15:27

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Causa Estel

Zephyr napsal(a):

I já si dovolím vyjádření. První a poslední.
Příběhu Estel jsem od počátku nevěřil, ale Oxi a spol., kteří jí poskytovali vydatnou podporu a hlavně ji osobně znali, mne nakonec přesvědčili a to je co říct. Kdosi mi minulý týden poslal skrze Zpovědnici vzkaz, co vyplulo na povrch. I já zůstal s otevřenou hubou civět na obrazkovku. Takovým způsobem sát z lidí energii je až nestvůrné a na hranici možností. Bohužel - kvůli takovýmhle existencím, kteří vodí lidi, kteří (a už z důvodu vlastní seberealizace nebo ušlechtilejších) se snaží někomu pomáhat, za nos, se pak nevěří těm, kteří opravdu problém mají a umírají opuštění a odvržení. Nebudu spekulovat o nějakých psychických diagnózách, to mi nepřísluší - stačí mi vědět, že dotyčná osoba byla svéprávná a tudíž za své jednání plně zodpovědná.
Chápu frustraci Pandorry a spol., ovšem řešit ji arogantními přezíravými výpady vůči těm, kteří se chtějí něco bližšího dovědět (především o tom, jak byla lež zjištěna), mi nepřijde zrovna šastné (i když vcelku pochopitelné a zvláště od této dámy a některých lidí kolem ní). Bylo dost lidí, kteří přispěli a mají podle mě právo vědět, jak se vše zběhlo.
Pánbůh (který neexistuje) pomáhej nemocným, kteří umřou v zapomnění právě díky takovýmto Estelám. V listopadu pochovali jednu z mých kamarádek po marném boji s leukémií. Čtyři měsíce po státnicích. O žádnou pozornost neusilovala...

tummenupp

Tady totiž vůbec nejde o nějaký kalendář, jehož výtěžek stejně půjde na správnou věc. Ani nejde o organizátorky, ty bych z ničeho nevinil, snažily se pomoci. Tady jde o to, že jedna exhibicionistka dokáže zastínit skutečné problémy spousty dalších lidí. V tom je mi to líto. A je mi jedno, jestli Estela má vážný psychický problém nebo to udělala schválně. Neumírá, zatímco jiní ano. A teď kvůli ní možná spousta lidí ztratila energii někomu pomáhat. Když to řeknu natvrdo, tak Estela se zachovala velmi nechutně a vzhledem k tomu, že je zřejmě svéprávná, tak to není omluvitelné.

Není tady

 

#57 27. 2. 2009 15:28

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Causa Estel

PetrV napsal(a):

Zephyr napsal(a):

I já si dovolím vyjádření. První a poslední.
Příběhu Estel jsem od počátku nevěřil, ale Oxi a spol., kteří jí poskytovali vydatnou podporu a hlavně ji osobně znali, mne nakonec přesvědčili a to je co říct. Kdosi mi minulý týden poslal skrze Zpovědnici vzkaz, co vyplulo na povrch. I já zůstal s otevřenou hubou civět na obrazkovku. Takovým způsobem sát z lidí energii je až nestvůrné a na hranici možností. Bohužel - kvůli takovýmhle existencím, kteří vodí lidi, kteří (a už z důvodu vlastní seberealizace nebo ušlechtilejších) se snaží někomu pomáhat, za nos, se pak nevěří těm, kteří opravdu problém mají a umírají opuštění a odvržení. Nebudu spekulovat o nějakých psychických diagnózách, to mi nepřísluší - stačí mi vědět, že dotyčná osoba byla svéprávná a tudíž za své jednání plně zodpovědná.
Chápu frustraci Pandorry a spol., ovšem řešit ji arogantními přezíravými výpady vůči těm, kteří se chtějí něco bližšího dovědět (především o tom, jak byla lež zjištěna), mi nepřijde zrovna šastné (i když vcelku pochopitelné a zvláště od této dámy a některých lidí kolem ní). Bylo dost lidí, kteří přispěli a mají podle mě právo vědět, jak se vše zběhlo.
Pánbůh (který neexistuje) pomáhej nemocným, kteří umřou v zapomnění právě díky takovýmto Estelám. V listopadu pochovali jednu z mých kamarádek po marném boji s leukémií. Čtyři měsíce po státnicích. O žádnou pozornost neusilovala...

tummenupp

Tady totiž vůbec nejde o nějaký kalendář, jehož výtěžek stejně půjde na správnou věc. Ani nejde o organizátorky, ty bych z ničeho nevinil, snažily se pomoci. Tady jde o to, že jedna exhibicionistka dokáže zastínit skutečné problémy spousty dalších lidí. V tom je mi to líto. A je mi jedno, jestli Estela má vážný psychický problém nebo to udělala schválně. Neumírá, zatímco jiní ano. A teď kvůli ní možná spousta lidí ztratila energii někomu pomáhat. Když to řeknu natvrdo, tak Estela se zachovala velmi nechutně a vzhledem k tomu, že je zřejmě svéprávná, tak to není omluvitelné.

stolt

Není tady

 

#58 27. 2. 2009 15:29

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Causa Estel

Tak já si taky dovolím vyjádření... jsem na tom hodně podobně jako pavel o něco níž.

Původně jsem asi nechtěla přispívat, ale nemám pocit, že bych tím příspěvkem katce nějak ubližovala a zároveň taky není fér "jenom číst" smile

S estel jsem se znala zhruba rok. Poté co jsme se poprvé sešly jsem ji naprosto důvěřovala.
Jinak měla super smysl pro humor, hezky se s ní povídalo. Stejně jako pavel jsme spolu hodně povídaly online, občas jsem ji volala. Snažila jsem se ji nikdy nezatěžovat vlastními problémy, ale když mi něco uteklo, tak mi také "pomáhala" aspon po tom chatu...

Já to prostě nechápu.. nerozumím tomu. Měla jsem ji ráda, jen už ted nevím kdo ona vlastně je.. tolik identit, neměla jsem prostě ráda jen jednu z nich? Jsou tam i další?

Mimochodem mou finanční pomoc odmítla.. chtěla jsem ji poslat něco na účet, poté, co se přestěhovala na tu obytovnu..

cítím se trošku podvedená, trošku smutná... ale hlavně hrozně zmatená.
Nebyla jsem okradena.. v podstate jsem neutrpela zadnou ujmu, nelituju toho, ze jsem ji poznala .. jen bych primo od ni asi jako vsichni chtela slyset PROC??

A pro ty, kteří se diví jak jsme to nepoznali - no nepoznali. Já s ní jela treba na výlet (moc příjemný výlet, mimochodem) a cestou jsem zastavovala aby se mohla vyzvracet... take tezko skousavam, ze to bylo vsechno jen hra.

A mile holky - nebo pani smile - ze zdruzeni, pred Vami opravdu smekam. Udelaly jste kus prace a jen tak dal... hjartapussa Moc Vam fandim.

Není tady

 

#59 27. 2. 2009 15:29

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Causa Estel

A teď kvůli ní možná spousta lidí ztratila energii někomu pomáhat.

Neztratila, Petře. Možná jen budou opatrnější.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#60 27. 2. 2009 15:29

majkafa
Host

Re: Causa Estel

Doplním - nejsem členkou sdružení.

Upravil(a) majkafa (27. 2. 2009 15:29)

 

#61 27. 2. 2009 15:30

Madis
♥♥-----
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 41

Re: Causa Estel

Zklamaná napsal(a):

Já hledám odpověď na to, zda jste pracovlai s konkrétními fakty, nebo opět s doměnkami.

Mno, jak to vidím nezainetesovaně já. Tož holky rozjely projekt, věřily Estel, jenže pak asi kvůli smlouvám potřebovali nějaké oficiální prohlášení, možná čestné prohlášení, že Estelin stav je takový jaký je. A ona jim ho nedala. Tož nemohlo to být i tak? Pokud vím, tak u nás v republice je na všecko potřeba štempl. No a tím, že se nikomu neozývá, je možné si myslet, že si vymýšlela. Otázka je, co a kolik, ale to zas by mohla vysvětlit jen ona, pokud jsem tomu dobře rozumněla.

Není tady

 

#62 27. 2. 2009 15:31

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Causa Estel

nerozhodna_01 napsal(a):

Já s ní jela treba na výlet (moc příjemný výlet, mimochodem) a cestou jsem zastavovala aby se mohla vyzvracet...

Ona "hrála" zvracení?

Mně teda "na povel" zvracet nejde...

Není tady

 

#63 27. 2. 2009 15:31

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Causa Estel

PetrV napsal(a):

Tady jde o to, že jedna exhibicionistka dokáže zastínit skutečné problémy spousty dalších lidí. V tom je mi to líto.

Anebo na ně upozornila. Bez ní by se tu asi nevybralo tolik peněz, které budou použity na nemoc AIDS. Já osobně bych si asi na tyto lidi asi nevzpoměla.


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#64 27. 2. 2009 15:32

majkafa
Host

Re: Causa Estel

Prosím o jasný důkaz, jestli ho máte, že Estel NENÍ HIV pozitivní. Zatím čtu jenom domněnky, že takhle nevypadá pacient po roku třetího stadia atd. Nečtu žádný přímý důkaz. Jenom domněnky a osobní subjektivní závěry.

 

#65 27. 2. 2009 15:33

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Causa Estel

Míšo, osvětu AIDS udělala opravdu dokonalou. To je pozitivní stránka. Ale pořád si myslím, že ty negativní převládají.

Není tady

 

#66 27. 2. 2009 15:34

x256987
Host

Re: Causa Estel

Řekla bych (a z dosud napsaného to vyplývá), že počin - vydání kalendáře - ztroskotal proto, že Estel nebyla schopná doložit svou nemoc lékařskou zprávou. Tato situace mohla nastat, aniž by byly nějaké pochybnosti ohledně jejího stavu - ve chvíli, kdy má přijít na nějaké smlouvy, čerpání veřejně vybraných peněz, autorská práva a podobně, musí být všechno v pořádku i papírově. Po téhle čistě faktické stránce se není dále o čem bavit.

Věřím, že hromada lidí, kteří jí víc než rok znali a snažili se pomoci, jí i tuto žádost (o lékařské potvrzení) přednesli přátelsky a se zdůvodněním. Připadá mi hodně nepravděpodobné, že by se holka ochotná a schopná bavit se s jistou lehkostí i o velice nepříjemných stránkách této nemoci a vnitřně hodně silná v tuto chvíli zhroutila do kouta, nešastná z toho, že jí najednou její blízcí "nevěří". Když to probírám zleva zprava, nevidím jediný důvod, proč by se měla urážet a stahovat, kdyby doopravdy nemocná byla.

Sdružení jistě udělalo chybu, stejně jako Babinet, že si nevyžádali lékařskou zprávu dříve. Jistě je to pro všechny velkým poučením.

Jestli konkrétní přispěvatelé budou mít v tyto organizace důvěru nadále, to je každého rozhodnutí. Co víc si můžeme přát než rozhodovat se sám za sebe, kam napřeme svou pomoc a kdo je pro nás věrohodným partnerem a kdo už ne smile

 

#67 27. 2. 2009 15:34

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Causa Estel

Hlavně myslím, že pokud organizátorky přišly s konstatováním, že Estela tady celou dobu podváděla, je to tak závažné obvinění, že by měly přinést důkaz. To, že při AIDS zvládně pet dvanáctek, je sice velmi přesvědčivé a hodně to naznačuje, ale důkaz přesto vypadá jinak. Minimálně by to omezilo neustálé dotazy v tomhle smyslu.

Není tady

 

#68 27. 2. 2009 15:35

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Causa Estel

Martinka1 napsal(a):

nerozhodna_01 napsal(a):

Já s ní jela treba na výlet (moc příjemný výlet, mimochodem) a cestou jsem zastavovala aby se mohla vyzvracet...

Ona "hrála" zvracení?

Mně teda "na povel" zvracet nejde...

ježiš martinko, musíme to tady rozebírat?? Já jsem ji zastavila a nekoukala jsem se, proboha.. rollrollroll

Není tady

 

#69 27. 2. 2009 15:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Causa Estel

Martinka1 napsal(a):

nerozhodna_01 napsal(a):

Já s ní jela treba na výlet (moc příjemný výlet, mimochodem) a cestou jsem zastavovala aby se mohla vyzvracet...

Ona "hrála" zvracení?

Mně teda "na povel" zvracet nejde...

Martinka, aj ja som ju zažila "po ceste vraca" a dopriala som jej, aby na WC odhopkala s barlami sama. Nabudúce pôjdem kvôli tebe s ňou až do misy skontrolova, či naozaj vracala... roll Pri tomto príspevku mi ostal ozum stá, sorry, ale je to tak...

Upravil(a) Selima (27. 2. 2009 15:36)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#70 27. 2. 2009 15:36

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Causa Estel

Komu? Důkaz?

Není tady

 

#71 27. 2. 2009 15:36

x256987
Host

Re: Causa Estel

majkafa napsal(a):

Prosím o jasný důkaz, jestli ho máte, že Estel NENÍ HIV pozitivní. Zatím čtu jenom domněnky, že takhle nevypadá pacient po roku třetího stadia atd. Nečtu žádný přímý důkaz. Jenom domněnky a osobní subjektivní závěry.

Věta: "Je doloženo, že Estel není HIV+" neplatí.
Věta: "Není doloženo, že estel je HIV+" platí.


Jestli někdo pořád nevidí ten rozdíl, je to už asi za hranicemi toho, co se dá vysvětlit hmm

 

#72 27. 2. 2009 15:36

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Causa Estel

Selima napsal(a):

Martinka1 napsal(a):

nerozhodna_01 napsal(a):

Já s ní jela treba na výlet (moc příjemný výlet, mimochodem) a cestou jsem zastavovala aby se mohla vyzvracet...

Ona "hrála" zvracení?

Mně teda "na povel" zvracet nejde...

Martinka, aj ja som ju zažila "po ceste vraca" a dopriala som jej, aby na WC odhopkala s barlami sama. Nabudúce pôjdem kvôli tebe s ňou až do misy skontrolova, či naozaj vracala... roll Niekedy mi nad tebou ostáva rozum stá, sorry, ale tento príspevok mi nedal...

selimka smile Ja uz jsem si rikala, ze jsem asi nenormalni kdyz to pak nejdu zkontrolovat... roll

Upravil(a) nerozhodna_01 (27. 2. 2009 15:36)

Není tady

 

#73 27. 2. 2009 15:38

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Causa Estel

Judita napsal(a):

majkafa napsal(a):

Prosím o jasný důkaz, jestli ho máte, že Estel NENÍ HIV pozitivní. Zatím čtu jenom domněnky, že takhle nevypadá pacient po roku třetího stadia atd. Nečtu žádný přímý důkaz. Jenom domněnky a osobní subjektivní závěry.

Věta: "Je doloženo, že Estel není HIV+" neplatí.
Věta: "Není doloženo, že estel je HIV+" platí.


Jestli někdo pořád nevidí ten rozdíl, je to už asi za hranicemi toho, co se dá vysvětlit hmm

S logikou na ženy nechoď smile Ale viz věta v prvním příspěvku organizátorky: "Estel podle našich současných poznatků není člověk s HIV." Které jsou ty poznatky, na jejichž základě se to dá konstatovat?

Není tady

 

#74 27. 2. 2009 15:38

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Causa Estel

Judita napsal(a):

majkafa napsal(a):

Prosím o jasný důkaz, jestli ho máte, že Estel NENÍ HIV pozitivní. Zatím čtu jenom domněnky, že takhle nevypadá pacient po roku třetího stadia atd. Nečtu žádný přímý důkaz. Jenom domněnky a osobní subjektivní závěry.

Věta: "Je doloženo, že Estel není HIV+" neplatí.
Věta: "Není doloženo, že estel je HIV+" platí.


Jestli někdo pořád nevidí ten rozdíl, je to už asi za hranicemi toho, co se dá vysvětlit hmm

Je doloženo, že Estel je zdravá - neplatí.
Je doloženo, že Estel je nemocná - neplatí.

Neplatí nic...

Nikdo nic neví a názory všech jsou jenom názory. Estel i ostatních. Slovo proti slovu.

Není tady

 

#75 27. 2. 2009 15:38

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Causa Estel

Majkafo - zajímalo by mě - telefonuješ jí? píšeš si s ní na icq? Stále? předlož důkaz, že tomu tak JE!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů