Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 27. 2. 2009 14:55

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Causa Estel

nejsem člen sdružení
Estelu jsem viděla asi na třech akcích, shodou okolností jsem pokaždé seděla vedle ní. Můj soukromý názor - tady psala, jak v noci zvracela, nejí, může jen Nutradrink a to ještě s potížemi. V pizzerii se zdržela do půlnoci u pěti dvanáctek. Na někoho, kdo už je rok a půl ve třetím stadiu tak vážné nemoci, vypadala výborně. Krásné vlasy, holka krev a mlíko, žádné léze, modřiny, nic. Ano, mívala šálu kolem krku. Ale jinak jsem si nevšimla, že by třeba nosila pleny...jak psala tady.
To mě osobně bylo trochu divné, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, na její vlákno jsem zřídka nakoukla a blog jsem nečetla vůbec . Nijak jsem se o ni nestarala. Používá francouzské hole, pokud to někoho zajímá.
To je vše, co k tomu mohu napsat já jako člověk, který párkrát na vlastní oči viděl "Estelu".

Proč to dělala a co z toho měla - nevím, nemohu odpovědět.

Není tady

 

#27 27. 2. 2009 14:57

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Causa Estel

Já se tu musím při čtení usmívat.... vy jste se měly dát na politickou dráhu wink, takhle umět vykličkovat z každé konkrétnější odpovědi - všechna čest vissla

Není tady

 

#28 27. 2. 2009 14:58

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

Kukačka napsal(a):

nejsem člen sdružení
Estelu jsem viděla asi na třech akcích, shodou okolností jsem pokaždé seděla vedle ní. Můj soukromý názor - tady psala, jak v noci zvracela, nejí, může jen Nutradrink a to ještě s potížemi. V pizzerii se zdržela do půlnoci u pěti dvanáctek. Na někoho, kdo už je rok a půl ve třetím stadiu tak vážné nemoci, vypadala výborně. Krásné vlasy, holka krev a mlíko, žádné léze, modřiny, nic. Ano, mívala šálu kolem krku. Ale jinak jsem si nevšimla, že by třeba nosila pleny...jak psala tady.
To mě osobně bylo trochu divné, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, na její vlákno jsem zřídka nakoukla a blog jsem nečetla vůbec . Nijak jsem se o ni nestarala. Používá francouzské hole, pokud to někoho zajímá.
To je vše, co k tomu mohu napsat já jako člověk, který párkrát na vlastní oči viděl "Estelu".

Proč to dělala a co z toho měla - nevím, nemohu odpovědět.

Děkuji za uvedení konkrétních bodů, které vedly k tomu, že (třeba i později) vzbudily tvé podezření. Konečně mám pocit, že mne někdo pochopil. Díky. smile

Není tady

 

#29 27. 2. 2009 15:00

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Veranno, lidsky chápu potřebu dotazů vědět, co nejvíce. Přesto si dovolím podotknout, že poskládané střípky pochybností by byly praním špinavého prádla na veřejnosti. K tomu se vyjadřovat nechci. Trvalo chvíli než jsme měli potřebu řešit záležitost se samotnou Estel a bylo tak uděláno pouze z důvodu již uvedeného tj. projekt kalendář na vydání knihy s jejím příběhem. Veřejnosti si stále vyvozuji právo říct pouze informace, které jsou vysvětlením postoje sdružení, nikoliv osobování si práva mluvit o pohnutkách Estel.

 

#30 27. 2. 2009 15:03

Poly
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 8. 2007
Příspěvky: 310

Re: Causa Estel

Já se přiznám, že se mi pořád nedaří to přijmout - to, že ten celý příběh Estely byla jen mystifikace. Víc než rok, každý den, sledování jejího boje, pocitů, strachu, naděje a zase zklamání... Pro mě je v tom příběhu něco pravdivého, něco, co by si člověk nevymyslel... Přiznám se, že bych snadněji uvěřila tomu, že Estely nemoc není v tak pokročilém stádiu, ale že její prožitky byly opravdové, než tomu, že to vše byla holá mystifikace. Vy, kteří máte informace, se tomu asi divíte, ale já bez informací mám opravdu podezření... Proto bych nějaké info uvítala. Nechci vědět konkrétně, jaké indicie Vás vedly, jak jste pomalu pátraly apod., to opravdu považuji za soukromou věc a nikomu do toho nic není, ale kdyby bylo možné nějaké ujištění, že je to opravdu jisté, že ten příběh byl výmysl, a ne skutečně prožitý příběh... Pokud to tedy je možné... Děkuji a všechny zdravímsmile

Není tady

 

#31 27. 2. 2009 15:03

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Causa Estel

Díky Kukačce; tohle je první konkrétní odpověď, která určitě pár věcí osvětlila.

Není tady

 

#32 27. 2. 2009 15:04

Janis
♥♥♥♥♥--
Místo: Zlín
Registrovaný: 1. 6. 2007
Příspěvky: 522

Re: Causa Estel

Čtu příběhy Estel téměř od začátku a zjištění že by mohlo být vše jinak mě osobně velmi překvapilo. I když je fakt,jak tu již někdo psal,že když se nad tím zamyslím pozpátku,tak nemohoucnost a studium VŠ třeba asi moc dohromady nejde. A určitě je těch pochybných info od Estely víc. Neptám se proč to udělala,protože si myslím že na to by asi opravdu mohla odpovědět jen ona. Je mi upřímně líto všech co věnovaly čas,srdce a peníze a obdivuju je za jejich přístup k odhalení. tummenupp

Ale nedá mi se nezeptat na současný stav. Zajímá mě,jestli někdo teď v posledních dnech po odhalení s ní byl v kontaktu, jak reagovala tváří v tvář někomu,kdo jí šel pochybnosti oznámit (předpokládám že s ní o tom někdo jednal osobně a ne přes sms),jestli se přihlašuje na PC a čte tady ty diskuze kolem ní. Vím,že to nějak zjistit jde i kdyby se přihlašovala pod jiným nickem. Zkusil za ní někdo teď jít a promluvit s ní o tom?  Samozřejmě nejste povinné mi odpovědět,ale pokud odpovíte,předem díky....

Není tady

 

#33 27. 2. 2009 15:06

Koloběžka.1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 349

Re: Causa Estel

adra napsal(a):

Koloběžko, ano muže to říc to jen ona...ale je zajímá co vedlo VAS k tomu že jste začali pochybovat....mluvíme tady o Vás...protož Vy tady jste...Estelka tu není...tak oni se ptají na to co mužeš zodpovedet  i Ty...já nechci vedet víc ... prostě ne sad tkaže už psát nebudu a bít se jako lev o něco co nepotřebuju tonguetongue  BI

kalendář mi doma dělá radost i tak hjarta hjarta

Já nejsem nijak zainteresovaná, jen jsem reagovala podle vlastní logiky ...
Mám pořád pocit, že ty informace, o které někteří tak zarputile usilují, jim k ničemu nemůžou být ...


Zázrak je, když žijeme se zásadami, které necítíme jako okovy.

Není tady

 

#34 27. 2. 2009 15:07

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

hrosanek napsal(a):

Veranno, lidsky chápu potřebu dotazů vědět, co nejvíce. Přesto si dovolím podotknout, že poskládané střípky pochybností by byly praním špinavého prádla na veřejnosti. K tomu se vyjadřovat nechci. Trvalo chvíli než jsme měli potřebu řešit záležitost se samotnou Estel a bylo tak uděláno pouze z důvodu již uvedeného tj. projekt kalendář na vydání knihy s jejím příběhem. Veřejnosti si stále vyvozuji právo říct pouze informace, které jsou vysvětlením postoje sdružení, nikoliv osobování si práva mluvit o pohnutkách Estel.

Uff, ale já přeci netoužím znát pohnutky Estel! Na to se tu už vedla debata minule. Chtěla jsme pouze znát vaše pohnutky. Třeba i proto, abych do budoucna věděla, jak stavy lidí HIV+ vypadají a taky nevypadají. Proč by to mělo být praní špinavého prádla? Vždy Estel má stále možnost tyto pochybnosti vyvrátit. Jen jsem chtěla vědět, v čem ty pochybnosti spočívaly.
A budu nesmírně ráda, když se Estel přese všechno ozve a třeba to nějak vysvětlí.

Upravil(a) Veranna (27. 2. 2009 15:08)

Není tady

 

#35 27. 2. 2009 15:08

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Ahoj Poly,

kolik informací je v příběhu pravdivých nevím. Můžu napsat jen, že člověk s ročním průběhem Aids tj. podstata jejího příběhu, Estel nebyla.

 

#36 27. 2. 2009 15:09

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Causa Estel

Poly napsal(a):

Já se přiznám, že se mi pořád nedaří to přijmout - to, že ten celý příběh Estely byla jen mystifikace. Víc než rok, každý den, sledování jejího boje, pocitů, strachu, naděje a zase zklamání... Pro mě je v tom příběhu něco pravdivého, něco, co by si člověk nevymyslel... Přiznám se, že bych snadněji uvěřila tomu, že Estely nemoc není v tak pokročilém stádiu, ale že její prožitky byly opravdové, než tomu, že to vše byla holá mystifikace. Vy, kteří máte informace, se tomu asi divíte, ale já bez informací mám opravdu podezření... Proto bych nějaké info uvítala. Nechci vědět konkrétně, jaké indicie Vás vedly, jak jste pomalu pátraly apod., to opravdu považuji za soukromou věc a nikomu do toho nic není, ale kdyby bylo možné nějaké ujištění, že je to opravdu jisté, že ten příběh byl výmysl, a ne skutečně prožitý příběh... Pokud to tedy je možné... Děkuji a všechny zdravímsmile

jdi a půjč si film Čistá duše. je to film o nositeli Nobelovy ceny a přesto onen vědec žil několik let v bludu. A jeho filmový a oficiální konec byl rozdílný. No nic to jen na okraj.

Nic přeji krásný víkend všem a tuhle Cauzu už nechte spát, Estel má šanci pokud jí zvedne.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#37 27. 2. 2009 15:09

hrosice
♥------
Registrovaný: 4. 1. 2009
Příspěvky: 8

Re: Causa Estel

Koloběžka.1 napsal(a):

hrosice napsal(a):

Taky jsem to nepochopila jako že by organizátorky kryly podvod, ale že se jim spíš nechce mluvit o okolnostech. Zajímalo by mě, jestli si Katka byla vědomá toho co dělá, jestli je tam něco, co by ji tak nějak částečně omluvilo...ona měla i dvojí identitu v diskuzi o hiv na doktorka.cz, a lidi tam s ní byli taky v kontaktu dost dlouho, v tom jejím příběhu je opravdu dost lidí, takže jestli je možné poskytnout nějaké bližší info proč to dělala...dík za případnou odpověď.

To může říct jen ona ...každý jiný může říct jen svůj názor, co si o tom myslí, proč ...a to bude pořád jen čirá spekulace. Pomůže to něčemu ?

Ano, myslím, že pomůže. Hodně lidí při ní stálo a podporovalo ji, a nejen tady. Lidi, co s ní byli osobně v kontaktu a byli ji navštívit v tom ústavu nebo kam se to přestěhovala, když tvrdila, že už se nezvládá o sebe postarat, asi tuší, proč tam je - jestli to byla psychiatrie, nebo ne. To, co dělala, ublížilo spoustě lidem, a pokud tu je nějaký jiný její zdravotní problém, tak to nevypadá tak hnusně a nepochopitelně...v tom vidím smysl si tohle ujasnit. Vzhledem k tomu, že sama dotyčná se tady nebo na doktorce už asi neukáže, tak názor těch, co ji vídali, je víc než pouhá spekulace.

Není tady

 

#38 27. 2. 2009 15:10

Pavel.lib
♥------
Registrovaný: 27. 2. 2009
Příspěvky: 2

Re: Causa Estel

Káu znám asi rok, není to prostřednictvím tohoto serveru. Sem jsem se dostal až po shlédnutí jejího, již neexistujícího, blogu.

Rok jsme spolu byli v celkem pravidelném - vzdáleném kontaktu. A protože válčím s nespavostí,  prodebatovali jsme spolu spoustu večerů a nocí. Jako člověk mi přilnula k srdci. Obdivoval jsem co všechno zvládá, její přístup k životu, měl jsem strach z výsledků různých vyšetření kterými procházela, měl jsem radost z věcí které se jí dařily. Prostě zapadla mi jako kamarádka do mého života.

Často jsem hledal slova, nevěděl co říct při snaze trochu povzbudit, pomoct, odvrátit ten její strach. Občas to bylo i vysilující. Ale ta pomoc byla oboustraná, tedy i ona často pomohla mě, a za to jí děkuji. Mám moc rád její humor.

Stále nemohu uvěřit že by si to K. vše úmyslně vymyslela. Pocity jsou hodně smíšené. Pokud je to celé nepravda a je fyzicky zdravá, jsem opravdu rád. A tenhle pocit u mě převažuje. Mám v sobě ale také pocit hořkosti, zneužití důvěry?  Ale to časem pomine.

Není tady

 

#39 27. 2. 2009 15:12

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

Chápu, že podle mnohých z vás mi tyto informace k ničemu nebudou. Chápu, že si mnozí myslí, že jen děsně toužím po senzacích. No, zklamu vás. Bulvár nečtu, TV doma nemáme.
Přesto přese všechno bych prostě ráda některý ty konkrétní věci znala - z důvodů, který už jsme shora jmenovala: vlastní klid duše (ano, je to sobecké, nepřispívala jsme do fóra Estel, neznala jsem ji...), informace o tom, jak může a nemůže vypadat pacient s HIV+, a v poslední době i jistá tvrdohlavost.

Není tady

 

#40 27. 2. 2009 15:12

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Causa Estel

Veranna napsal(a):

Děkuji za uvedení konkrétních bodů, které vedly k tomu, že (třeba i později) vzbudily tvé podezření. Konečně mám pocit, že mne někdo pochopil. Díky. smile

Nejsem člen sdružení a s Estelou jsem si spíš psala. Viděly jsme se celkem 4x, z toho jednou dva dny v tahu, když byla u nás. Pokaždé jsem měla pocit, že je jí hůř a hůř a nikdy mě ani nenapadlo, že není nemocná - tolik pro ty, co mě mají za idiota lol
Teprve až když mne holky upozornily na své podezření, prošmejdila jsem stránky, na kterých jsem na ní narazila a zjistila jsem, že podobný příběh, jako sem, napsala jinam - jen s půlročním odstupem, tzn. když tady už byla v poslední fázi AIDS, tam teprve čekala na výsledky. Tehdy jsem si toho nevšimla, ale to jsem taky nic takového nehledala. Možná je to jen drobnost, ale když se takových drobných nesrovnalostí sejde víc ... hmm


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#41 27. 2. 2009 15:13

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Janis napsal(a):

Ale nedá mi se nezeptat na současný stav. Zajímá mě,jestli někdo teď v posledních dnech po odhalení s ní byl v kontaktu, jak reagovala tváří v tvář někomu,kdo jí šel pochybnosti oznámit (předpokládám že s ní o tom někdo jednal osobně a ne přes sms),jestli se přihlašuje na PC a čte tady ty diskuze kolem ní. Vím,že to nějak zjistit jde i kdyby se přihlašovala pod jiným nickem. Zkusil za ní někdo teď jít a promluvit s ní o tom?  Samozřejmě nejste povinné mi odpovědět,ale pokud odpovíte,předem díky....

V posledních dnech, tj. po napsání vysvětlení jsme se snažili být s Estel v kontaktu. Na telefony neodpovídá. Sdělování pochybností a nutnost vyvrácení pochybností s ní bylo probíráno osobně.

 

#42 27. 2. 2009 15:13

majkafa
Host

Re: Causa Estel

Prosím, zveřejněte konkrétní skutečnosti, které vás k vašemu závěru vedly. Zatím jsme se nic konkrétního nedozvěděli. Ptala jsem se i jinak, než tady na babinetu, ale stejná odpověď jako tady.
Nerozumím, proč to nezveřejníte. Bude tím zamezeno nesprávným domněnkám a závěrům.
Děkuji.

 

#43 27. 2. 2009 15:13

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Causa Estel

kapitulation

Upravil(a) Kukačka (27. 2. 2009 15:14)

Není tady

 

#44 27. 2. 2009 15:15

majkafa
Host

Re: Causa Estel

hrosanek napsal(a):

Ahoj Poly,

kolik informací je v příběhu pravdivých nevím. Můžu napsat jen, že člověk s ročním průběhem Aids tj. podstata jejího příběhu, Estel nebyla.

Podle čeho? Konkrétně prosím, bez osobních domněnek.

 

#45 27. 2. 2009 15:15

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

Míša Kulička napsal(a):

Veranna napsal(a):

Děkuji za uvedení konkrétních bodů, které vedly k tomu, že (třeba i později) vzbudily tvé podezření. Konečně mám pocit, že mne někdo pochopil. Díky. smile

Nejsem člen sdružení a s Estelou jsem si spíš psala. Viděly jsme se celkem 4x, z toho jednou dva dny v tahu, když byla u nás. Pokaždé jsem měla pocit, že je jí hůř a hůř a nikdy mě ani nenapadlo, že není nemocná - tolik pro ty, co mě mají za idiota lol
Teprve až když mne holky upozornily na své podezření, prošmejdila jsem stránky, na kterých jsem na ní narazila a zjistila jsem, že podobný příběh, jako sem, napsala jinam - jen s půlročním odstupem, tzn. když tady už byla v poslední fázi AIDS, tam teprve čekala na výsledky. Tehdy jsem si toho nevšimla, ale to jsem taky nic takového nehledala. Možná je to jen drobnost, ale když se takových drobných nesrovnalostí sejde víc ... hmm

Míšo - moc děkuji za další konkrétní případ vzniklého podezření smile A znovu opakuji, od příspěvku, kde vás kdosi honoroval titulem "idioti" se distancuju, co to jde.

Není tady

 

#46 27. 2. 2009 15:16

Zephyr
♥♥♥----
Místo: Příšov
Registrovaný: 20. 8. 2007
Příspěvky: 189
Web

Re: Causa Estel

I já si dovolím vyjádření. První a poslední.
Příběhu Estel jsem od počátku nevěřil, ale Oxi a spol., kteří jí poskytovali vydatnou podporu a hlavně ji osobně znali, mne nakonec přesvědčili a to je co říct. Kdosi mi minulý týden poslal skrze Zpovědnici vzkaz, co vyplulo na povrch. I já zůstal s otevřenou hubou civět na obrazkovku. Takovým způsobem sát z lidí energii je až nestvůrné a na hranici možností. Bohužel - kvůli takovýmhle existencím, kteří vodí lidi, kteří (a už z důvodu vlastní seberealizace nebo ušlechtilejších) se snaží někomu pomáhat, za nos, se pak nevěří těm, kteří opravdu problém mají a umírají opuštění a odvržení. Nebudu spekulovat o nějakých psychických diagnózách, to mi nepřísluší - stačí mi vědět, že dotyčná osoba byla svéprávná a tudíž za své jednání plně zodpovědná.
Chápu frustraci Pandorry a spol., ovšem řešit ji arogantními přezíravými výpady vůči těm, kteří se chtějí něco bližšího dovědět (především o tom, jak byla lež zjištěna), mi nepřijde zrovna šastné (i když vcelku pochopitelné a zvláště od této dámy a některých lidí kolem ní). Bylo dost lidí, kteří přispěli a mají podle mě právo vědět, jak se vše zběhlo.
Pánbůh (který neexistuje) pomáhej nemocným, kteří umřou v zapomnění právě díky takovýmto Estelám. V listopadu pochovali jednu z mých kamarádek po marném boji s leukémií. Čtyři měsíce po státnicích. O žádnou pozornost neusilovala...


Пoxopoнный слышен звoн,
долгий звoн!
Гopькой скорби слышны звуки,
гopькой жизни кoнчeн сон...

Není tady

 

#47 27. 2. 2009 15:17

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Veranna napsal(a):

Chtěla jsme pouze znát vaše pohnutky. Třeba i proto, abych do budoucna věděla, jak stavy lidí HIV+ vypadají a taky nevypadají. Proč by to mělo být praní špinavého prádla? Vždy Estel má stále možnost tyto pochybnosti vyvrátit. Jen jsem chtěla vědět, v čem ty pochybnosti spočívaly.
A budu nesmírně ráda, když se Estel přese všechno ozve a třeba to nějak vysvětlí.

Pohnutkou byl kalendář, tj. projekt Kalendář pro Estelku.
Nejsem tady jako soukromá osoba a rozebírání podrobností z osobních setkání prostě beru jako praní špinavého prádla.
S tím posledním mohu jenom souhlasit.

 

#48 27. 2. 2009 15:18

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Causa Estel

Zephyr napsal(a):

I já si dovolím vyjádření. První a poslední.
Příběhu Estel jsem od počátku nevěřil, ale Oxi a spol., kteří jí poskytovali vydatnou podporu a hlavně ji osobně znali, mne nakonec přesvědčili a to je co říct. Kdosi mi minulý týden poslal skrze Zpovědnici vzkaz, co vyplulo na povrch. I já zůstal s otevřenou hubou civět na obrazkovku. Takovým způsobem sát z lidí energii je až nestvůrné a na hranici možností. Bohužel - kvůli takovýmhle existencím, kteří vodí lidi, kteří (a už z důvodu vlastní seberealizace nebo ušlechtilejších) se snaží někomu pomáhat, za nos, se pak nevěří těm, kteří opravdu problém mají a umírají opuštění a odvržení. Nebudu spekulovat o nějakých psychických diagnózách, to mi nepřísluší - stačí mi vědět, že dotyčná osoba byla svéprávná a tudíž za své jednání plně zodpovědná.
Chápu frustraci Pandorry a spol., ovšem řešit ji arogantními přezíravými výpady vůči těm, kteří se chtějí něco bližšího dovědět (především o tom, jak byla lež zjištěna), mi nepřijde zrovna šastné (i když vcelku pochopitelné a zvláště od této dámy a některých lidí kolem ní). Bylo dost lidí, kteří přispěli a mají podle mě právo vědět, jak se vše zběhlo.
Pánbůh (který neexistuje) pomáhej nemocným, kteří umřou v zapomnění právě díky takovýmto Estelám. V listopadu pochovali jednu z mých kamarádek po marném boji s leukémií. Čtyři měsíce po státnicích. O žádnou pozornost neusilovala...

Kefírku, tobě se opravdu omlouvám gloria


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#49 27. 2. 2009 15:19

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Causa Estel

V prvé řadě bych ráda podotkla, že každý, kdo svým přičiněním pomáhá jiným k lepšímu žití, těch si mohu vážit. To na úvod pro všechny ty/ti, kteří v této kauze se nějakým způsobem angažovali.

A teď něco, co se asi nebude líbit, ale prostě musím.

1/ Chápu veranu, jaké odpovědi na otázky chce - a já bych je ráda taky znala. Protože: pokud angažovaní ze sdružení i te´d mlží a schovávají se za to, že víc nic nevědí, je mi tedy hodně podivné, že vlastně něčím se zaštiují a nedokáží narovinu říct, čím. Mám především na mysli ty klinické lékaře a psychology. To jako - přišli jste na kliniku a řekli - bla bla, máme výtěžek z kalendáře achtěli jsem ho dát na výtisk knihy,m ale ono se nám to jaksi to žití té naší kamarádky už nechce zdá, ona se nám zdá nějak akční na to, že je v posledním stadiu AIDS....a teď - co vám na to kdo řekl - to je ta odpověď, co se tu někteří táží. A potom, na jakém základě vůbec ten který klinický lékař toto posoudil, že právě ona Estel teda fakt asi není nemocná. Na základě jen toho, že jste mu řekli, že dělá VŠ, nebo že šla náhodou sportovat?
2/Pohybuju se tady na Babi už dlouho, ještě za starého Babinetu a čeho jsem si teda všimla - že právě vy - nebudu psát sekta, ale prostě vy, sdružené ve sdružení - jiným říkáte, že namají pracovat s doměnkami, ale když to ted otočím a podívám se zpět - s čím jste tedy celý víc jak rok v případě Estel pracovali? Jen s doměnkami - a na jejich základě jste prakticky "zfabulovali" komunitu Babinetu - a nejen ji, ale i mnoho lidí mimo, kteří např, na základě vašich "věrohodných řečí" ty kalendáře kupovali. takže drtivé většině nově přicházejících omlátíte o hlavu, že pracují s doměnkami (hodně se pohybuju na nevěře, takže tam beru poznatky) a přitom sami s nimi vehementně pracujete a dokonce na jejich základě a pod rouškou pomoci bližnímu jste získali prostředky na tedy dobrou věc. Pozor, neberte to jako výtku, pořád plaTÍ TEN MŮJ ÚVODNÍ ODSTAVEC. Ale - já osobně, jako občan bych už teď mohla mít nedůvěru k nějaké té organizaci a to z toho důvodu, že ta si předem nezjistí, na co vlastně a pro koho (zda je to VEROHODNĚ) hodlá pořádat sbírku, akci, apd. Takže tady vidím vaši chybu. Udělali jste ji a te´d se ještě bráníte podat vysvětlení, respektive - znovu pracujete s doměnkami, že vám nějaký klinický lékař a psycholog něco řekl. Lidi chtějí vědět konkrétní věci. Vystupujete tu jako a za sdružení, to by mělo být tedy transparentní a mělo by své kroky patřičně a dostatečně zdůvodnit. Prostě a jasně - tímhle si neděláte dobrou vizitku - karambol už v prvním tažení.

3/ že se po tom pídím třeba já? Joo, protože například já osobně ráda přispěju na konkrétní věc - nerada dávám dary pro organizace, které to pak přerozdělují podle nějakého svého osobního klíče a to ještě, pokud jim na to zbyde po odečtech všech svých nákladů (a platů). Hrošánek píše, že se nikdo neozval, kdo si třeba ten kalendář koupil - no jistě, mnozí nemají potřebu se hlásit, že by rádi peníze zpět, když padl ten počin, na který to mělo být - ale našli jste alternativu, tak jsou spokojeni. Tak jo, já se ozývám - koupila jsem kalendář a pídím se po skutečnostech. Nepotřebuju znát pohnutky, co vedly Estel k tomu, že se zachovala tak, jak se zachovala, nebo zda je , či není nemocná. Já hledám odpověď na to, zda jste pracovlai s konkrétními fakty, nebo opět s doměnkami. Nepotřebuji peníze zpět za kalendář, o to mě vůbec nejde - jde mi o fakta, proč ztroskotal počin - a na ten mi nemůže dát odpověď estel - na ten mi můžete dát odpověď pouze vy, zainteresované ve sdružení.


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#50 27. 2. 2009 15:19

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Causa Estel

Kukačko díky. Konečně kloudná informace.

Pokud se bude vést diskuse v tomto duchu, pak je to zbytečné mrhání časem a místem. Nikdo tady nechce znát podrobnosti. Jen vetšinu lidí tady zajímá, kde nastal ten zlom, kdy došlo k podezření., že Estel není HIV pozivní.
Pokud jsi ji Hrošánku znala osobně, tak co tebe konkrétně vedlo k tomu Estel nevěřit ?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů