Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 2. 2009 14:00

Jirka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 2. 2005
Příspěvky: 2036

Causa Estel

Jak jsem slíbil v úterý, otevírám opět možnost diskuse na téma Estel. Moderátorky budou zasahovat do diskuse pouze jako diskutující, diskuse tedy nebude moderovaná. Pouze ve výjimečných případech si ponechávám právo zasáhnout. Vyjádření mluvčí pomoci Estel (hrosanek) bude následovat. Protože mé původní prohlášení nebylo pochopeno tak, jak jsem já sám zamýšlel, následuje má omluva:

Omluva administrátora
Upřímně se omlouvám všem, kterých se dotklo vyznění mého prohlášení, že jsou podvodnice. Bylo to pouze nešastnou formulací, stylovou neobratností. Naopak si všech zúčastněných velice vážím za jejich snahu pomoci a toho, že i přes bolestnou zkušenost chtějí pomáhat dál.


Otázky na moderátorky a admina pokládejte ve fóru Poradny a diskuse.
Dodržujte prosím Pravidla diskusí na Babinet.cz.

Není tady

 

#2 27. 2. 2009 14:01

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Prohlášení z 23.2.1009
Vážený čtenáři,

dovoluji si jménem sdružení „Eva 21.století“ podat vysvětlení, proč je v současné chvíli zastaven projekt Kalendář pro Estelku.

Estel jsme jako většina Babineáků poprvé četli 16.12.2007, kdy přišla na Babinet. Přišla s velmi silným příběhem, který bychom nikdo v osobním životě nechtěli zažít. Příběh ženy, která se před deseti lety nakazila HIV od svého prvního partnera. V období svého příchodu byla její choroba dle jejího sdělení ve třetím stádiu, kdy tělo už není schopno bojovat a dostane se do stádia AIDS- selhání imunity. Během roku 2008 jsme se začali s Estel setkávat i osobně, z vlastního rozhodnutí ji poskytli svou podporu, začal vznikat web s jejím příběhem. Stala se součásti party babinetek, které pořádají akce v Praze.

V říjnu 2008 se babinetky z této partičky rozhodly vydat kalendář. Původní záměr byl zcela soukromý, pro naše nejbližší. Při vzniku tohoto projektu jsme se od počáteční recese dostaly k touze vydat kalendář na nějaký bohulibý počin. Napadlo nás, že takovým projektem by mohlo být vydání knihy sestavené z Estelina blogu. Příběh je čtivě napsaný, velmi poučný pro dnešní generaci dětí a vlastně i pro nás dospělé. Vydání kalendáře se tak stalo prvním velkým projektem nově vzniklého občanského sdružení „Eva-21.století“.

Kalendář jsme vydali a výtěžek této akce měl sloužit k finacování vydání knihy. Bohužel během doby, kdy byla již celá akce v běhu a kalendáře prodané, se objevily skutečnosti, které jsou v realitě úplně jiné než v příběhu Estely. Po prověření všech pochybností, po konzultacích s odborníky – klinickými lékaři a psychology - musíme napsat závěr, který je vysvětlením skončení projektu na vydání knihy.
Estel podle našich současných poznatků není člověk s HIV.Většina skutečností, které ze svého života udává, je zcela nepravděpodobná, neslučuje se s životním režimem člověka HIV pozitivního a je s největší pravděpodobností jejím výmyslem. Nejde o člověka s HIV, AIDS a ani těžkou psychickou nemocí způsobující tento stav. K vydání knihy z těchto důvodů nedojde. Čistý výtěžek z této akce zašleme dne 20. března po konečném vyúčtování na nadaci „Česká společnost Aids pomoc“.

Kdokoliv, kdo přispěl a bude mít pocit, že chce odstoupit od svého příspěvku, prosím obrate se na mail eva-21@seznam.cz do 19.března 2009. Celá zbývající částka půjde na konto výše uvedené veřejně známé nadace, jejíž projekty souvisí s lidmi s HIV. Původní záměr tím pro nás bude naplněn.

Píšu toto vysvětlení jako odůvodnění skončení projektu na vydání blogu Estely. Pohnutky člověka, který přijde s takto smyšleným příběhem nechceme a ani nám nepřísluší soudit. Pro nás osobně je zadostiučiněním, že přese všechny problémy Estel neumírá. Okolnosti odtajnění smyšlené nemoci a veškeré podrobnosti vedoucí k tomuto zjištění s dovolením neuvedeme.

Eva Zientková
místopředsedkyně sdružení „Eva 21.století“

 

#3 27. 2. 2009 14:02

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Doplnění informací z 23.2.2009

Dle dohody s majiteli diskusního fóra Babinet doplňuji výše zmíněné sdělení o tyto informace:

Projekt „Kalendář pro Estelku“ je pro nás velkým poučením. Jednali jsme v dobré víře a s důvěrou v informace podávané samotnou Estelou. Causa je poučením pro sdružení, které si svou chybu přiznalo, ale jistě i pro všechny ostatní, Babinet nevyjímaje.

Vysvětlení všem tj. i majitelům Babinetu bylo identické jako vysvětlení z  23.2.2009. Dle našeho mínění bylo dostatečné, nemáme žádné další informace, které by více osvětlily celou causu. Pokud přesto budete chtít znát odpovědi na nevyslovené resp. nezodpovězené otázky, a jste sami přímo zainteresování koupí kalendáře, budu se vám v této diskusi snažit na ně dát korektní odpověď. Za organizátory sdružení Eva-21 stejně jako v první diskusi budu psát já jako místopředsedkyně sdružení,  z těchto důvodů mimo nick  uvádím své plné jméno a funkci ve sdružení.

Informací, kterou bychom rádi doplnili je, že s Estel byla tato situace a podrobnosti vzniku pochybností diskutovány. Měla možnost se k problému vyjádřit, popřípadě pochybnosti vyvrátit. Z tohoto důvodu spoustu dotazů by mohla zodpovědět pouze ona.

Jediné, co máme ještě potřebu doplnit a co v původním textu chybělo je omluva všem, kteří se v projektu angažovali příspěvky na „Kalendář pro Estelku. Omlouváme se také všem našim členům, že ve snaze zabránit škodám a další mystifikaci jsme jim nedali čas situaci zpracovat. Věřím, že diskuse bude nyní podstatně klidnější.

Eva Zientková
Místopředsedkyně sdružení Eva-21

 

#4 27. 2. 2009 14:08

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: Causa Estel

Teda já jsem to nepochopila jako nařčení,že jsou podvodnice,ale,že by všem nepřímo zůčastněným mohly více objasnit okolnosti.Tak si to myslel,ne?

Není tady

 

#5 27. 2. 2009 14:09

Jirka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 3. 2. 2005
Příspěvky: 2036

Re: Causa Estel

pajaja napsal(a):

Teda já jsem to nepochopila jako nařčení,že jsou podvodnice,ale,že by všem nepřímo zůčastněným mohly více objasnit okolnosti.Tak si to myslel,ne?

Ano, tak jsem to myslel, bohužel to bylo opravdu některými pochopeno jako obvinění z podvodu.


Otázky na moderátorky a admina pokládejte ve fóru Poradny a diskuse.
Dodržujte prosím Pravidla diskusí na Babinet.cz.

Není tady

 

#6 27. 2. 2009 14:13

Svas
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 867

Re: Causa Estel

Nepřísluší mi nikoho soudit, jenom bych chtěla vyjádřit všem zúčastněným pomáhajícím svůj veliký obdiv, dovedu si představit, jak zjištění nových okolností s vámi všemi zacvičilo. Tak se holky a kluci držte.

Není tady

 

#7 27. 2. 2009 14:18

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

Ahoj,

díky za možnost znovu se vyjádřit k této kauze. Znovu bych ráda na začátku vyjádřila svůj obdiv všem, kdo se přímo i nepřímo do případu Estel zapojili, nasadili všechny páky a vynesli i posléze svou kůži na trh.
Mé předchozí dotazy v minulé diskuzi neměli za cíl nic jiného, než se ujistit, že nemohlo dojít k žádnému (samozřejmě zcela nepředpokládanému) omylu - to není ironie, myslím to upřímně.
Snad to nebude moc od cesty, když sdružení přirovnám k politické straně, která odvolá jednoho z hlavních členů a nedokáže svým voličům vyjmenovat konkrétní body, kdy se daný člen provinil a čím.
Moc vás tedy prosím o ujasnění a konkretizaci:
- konkrétně které okamžiky a která tvrzení Estel byla pro vás důvodem pro podezření (stačilo by vyjmenovat pár z nich) - prosím uvědomte si, že většina z nás není zběhlá v diagnóze HIV+
- které body jste konzultovali s lékaři či s jinými odborníky (a pokud možno i s jakými odborníky)

Předem děkuji.

Není tady

 

#8 27. 2. 2009 14:21

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Causa Estel

Taktéž bychom možná mohli vědět zda je Estel opravdu nemocná ...není nutno specifikovat jak nebo vše dělala z "jiných pohnutek!
Opravdu jsem jí velmi držela palce a myslela na ni. Takže mě to dosti šokovalo

Není tady

 

#9 27. 2. 2009 14:23

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Causa Estel

Já jsem kauzu sledoval "potichu", nejsem tedy nijak postižen a je mi jen líto lidí, které celá kauza zklamala a dost možná odradila od snahy pomoci někdy v budoucnu. Osobně doufám, že situace (že Estela nemá AIDS) je naprosto stoprocentní (jinak by to bylo velmi trapné) a v tom případě si také myslím, že ani sebet잚í psychické postižení neudělá to, že člověk (navíc tak inteligentní jako ona) dokáže perfektně lhát tak dlouho. Jsem si jistý, že v tom (alespoň částečně) nějaký úmysl nebo uvědomění situace z její strany je.

Není tady

 

#10 27. 2. 2009 14:27

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Causa Estel

PetrV napsal(a):

Já jsem kauzu sledoval "potichu", nejsem tedy nijak postižen a je mi jen líto lidí, které celá kauza zklamala a dost možná odradila od snahy pomoci někdy v budoucnu. Osobně doufám, že situace (že Estela nemá AIDS) je naprosto stoprocentní (jinak by to bylo velmi trapné) a v tom případě si také myslím, že ani sebet잚í psychické postižení neudělá to, že člověk (navíc tak inteligentní jako ona) dokáže perfektně lhát tak dlouho. Jsem si jistý, že v tom (alespoň částečně) nějaký úmysl nebo uvědomění situace z její strany je.

Souhlas

Není tady

 

#11 27. 2. 2009 14:27

hrosice
♥------
Registrovaný: 4. 1. 2009
Příspěvky: 8

Re: Causa Estel

Taky jsem to nepochopila jako že by organizátorky kryly podvod, ale že se jim spíš nechce mluvit o okolnostech. Zajímalo by mě, jestli si Katka byla vědomá toho co dělá, jestli je tam něco, co by ji tak nějak částečně omluvilo...ona měla i dvojí identitu v diskuzi o hiv na doktorka.cz, a lidi tam s ní byli taky v kontaktu dost dlouho, v tom jejím příběhu je opravdu dost lidí, takže jestli je možné poskytnout nějaké bližší info proč to dělala...dík za případnou odpověď.

Není tady

 

#12 27. 2. 2009 14:29

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Causa Estel

Veranna napsal(a):

Ahoj,

díky za možnost znovu se vyjádřit k této kauze. Znovu bych ráda na začátku vyjádřila svůj obdiv všem, kdo se přímo i nepřímo do případu Estel zapojili, nasadili všechny páky a vynesli i posléze svou kůži na trh.
Mé předchozí dotazy v minulé diskuzi neměli za cíl nic jiného, než se ujistit, že nemohlo dojít k žádnému (samozřejmě zcela nepředpokládanému) omylu - to není ironie, myslím to upřímně.
Snad to nebude moc od cesty, když sdružení přirovnám k politické straně, která odvolá jednoho z hlavních členů a nedokáže svým voličům vyjmenovat konkrétní body, kdy se daný člen provinil a čím.
Moc vás tedy prosím o ujasnění a konkretizaci:
- konkrétně které okamžiky a která tvrzení Estel byla pro vás důvodem pro podezření (stačilo by vyjmenovat pár z nich) - prosím uvědomte si, že většina z nás není zběhlá v diagnóze HIV+
- které body jste konzultovali s lékaři či s jinými odborníky (a pokud možno i s jakými odborníky)

Předem děkuji.

Děvče zlaté a nechceš předložit zdravotní dokumentaci Estel? To ti musí umožnit ona, nikoli dámy se Sdružení. Pokud vím, byla osobně požádána o přeložení těch dokladů, které HIV jasně prokazují a jako pacient musí nosit u sebe. Nic takového se nestalo.
A jména odborníků pracujících ve zdravotnictví, k čemu ti to bude? Věř, že s těmi, kteří pracují v oboru. Bohužel neví se, jestli ona s nimi nepřišla do styku, nebyla u nich léčena, takže tuhle oblast bych uzavřel s konstatováním, že lepší se v tom nepitvat a brát výsledek, který potvrdila sama Estel za dostatečně spolehlivý a přesvětčující, že HIV není. Ostatek je už jinou kauzou.

Upravil(a) Pisatel (27. 2. 2009 14:30)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#13 27. 2. 2009 14:32

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

Pisatel napsal(a):

Veranna napsal(a):

Ahoj,

díky za možnost znovu se vyjádřit k této kauze. Znovu bych ráda na začátku vyjádřila svůj obdiv všem, kdo se přímo i nepřímo do případu Estel zapojili, nasadili všechny páky a vynesli i posléze svou kůži na trh.
Mé předchozí dotazy v minulé diskuzi neměli za cíl nic jiného, než se ujistit, že nemohlo dojít k žádnému (samozřejmě zcela nepředpokládanému) omylu - to není ironie, myslím to upřímně.
Snad to nebude moc od cesty, když sdružení přirovnám k politické straně, která odvolá jednoho z hlavních členů a nedokáže svým voličům vyjmenovat konkrétní body, kdy se daný člen provinil a čím.
Moc vás tedy prosím o ujasnění a konkretizaci:
- konkrétně které okamžiky a která tvrzení Estel byla pro vás důvodem pro podezření (stačilo by vyjmenovat pár z nich) - prosím uvědomte si, že většina z nás není zběhlá v diagnóze HIV+
- které body jste konzultovali s lékaři či s jinými odborníky (a pokud možno i s jakými odborníky)

Předem děkuji.

Děvče zlaté a nechceš předložit zdravotní dokumentaci Estel? To ti musí umožnit ona, nikoli dámy se Sdružení. Pokud vím, byla osobně požádána o přeložení těch dokladů, které HIV jasně prokazují a jako pacient musí nosit u sebe. Nic takového se nestalo.
A jména odborníků pracujících ve zdravotnictví, k čemu ti to bude? Věř, že s těmi, kteří pracují v oboru. Bohužel neví se, jestli ona s nimi nepřišla do styku, nebyla u nich léčena, takže tuhle oblast bych uzavřel s konstatováním, že lepší se v tom nepitvat a brát výsledek, který potvrdila sama Estel za dostatečně spolehlivý a přesvětčující, že HIV není. Ostatek je už jinou kauzou.

Ne, skutečně nepotřebuji předložit zdravotní dokumentaci, jen bych ráda věděla, v kterým konkrétních okamžicích pojali jí blízcí lidé podezření, kdy konkrétně se podřekla a v čem (např. - vymýšlím si - tvrdila, že jde sportovat, nebo tvrdila, že má určitý příznak, který ale nemohla mít atd... Je to tak těžké pochopit?

Pardon, ještě doplním - u těch odborníků jsem pouze chtěla vědět, o jaké lidi šlo, jeslti to nebyli nějací obvodní lékaři, což předpokládám že nikoliv. Toto přece není lékařské tajemství, když se uvede jméno člověka, s kterým konzultace probíhaly. Nebo se mýlím?

Upravil(a) Veranna (27. 2. 2009 14:34)

Není tady

 

#14 27. 2. 2009 14:35

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Ahoj Veranno,

velká část odpovědi je už v prvním příspěvku. S Estel jsme se znali osobně rok, když někoho znáš, věříš mu, pomáhᚠmu, nemᚠdlouho tendence cokoliv prověřovat. Důvodem celého řešení kauzy bylo vydání pravdivého příběhu Estely. Nejsem lékař, proto nechci rozebírat konkrétní odlišnosti zdravotního možného stavu pacienta s AIDS a skutečnost. Konkrétní jména lékařů bych mohla uvést pouze s jejich osobním souhlasem.

 

#15 27. 2. 2009 14:39

Lum3n
♥------
Registrovaný: 18. 12. 2008
Příspěvky: 4

Re: Causa Estel

Nechci nikoho urazit, ale mylím si, že a je to jak je to, tak všichni co jste byli s Estel pravielně v kontaktu jse id.ioti, protože za a) Estel nemá AIDS,pak nechápu, jak jste si mohli ničeho nevšimnout, když zdravý člověk předstírá tak těžký stav, jaký tu estel popisovala, o těch desítkách problémů, o kterých tu psala - vážně nepochopim, jak jste mohli přehlídnout to , že ji nic neni... a za b) AIDS má a potom jste ti úplně největší idioti....(ještě jednou se omlouvám, vážne nechci nikoho urážet, ale tohle je vážně...)

Upravil(a) Lum3n (27. 2. 2009 14:55)

Není tady

 

#16 27. 2. 2009 14:39

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Causa Estel

Myslím, že Veranně šlo o to, vědět nějaké konkrétní věci, které Estelu prozradily. Nic nám do toho není, ale spíš pro zajímavost - protože jinak jsou to zatím jen velmi obecné věty.

Není tady

 

#17 27. 2. 2009 14:40

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Petuna napsal(a):

Taktéž bychom možná mohli vědět zda je Estel opravdu nemocná ...není nutno specifikovat jak nebo vše dělala z "jiných pohnutek!
Opravdu jsem jí velmi držela palce a myslela na ni. Takže mě to dosti šokovalo

Ahoj Petuno,

osobní pohnutky Estely by mohla rozebrat pouze Estelka. Neznám je. Otázku, zda je opravdu nemocná bych prosila specifikovat, jak je myšlena.

 

#18 27. 2. 2009 14:40

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

hrosanek napsal(a):

Ahoj Veranno,

velká část odpovědi je už v prvním příspěvku. S Estel jsme se znali osobně rok, když někoho znáš, věříš mu, pomáhᚠmu, nemᚠdlouho tendence cokoliv prověřovat. Důvodem celého řešení kauzy bylo vydání pravdivého příběhu Estely. Nejsem lékař, proto nechci rozebírat konkrétní odlišnosti zdravotního možného stavu pacienta s AIDS a skutečnost. Konkrétní jména lékařů bych mohla uvést pouze s jejich osobním souhlasem.

Dobře a je tedy prosím mezi vámi někdo, kdo by mohl ty konkrétní nesrovnalosti zmínit? Jak lékařské, tak jiné... Co vám například přišlo podezřelé, v čem se její výpovědi lišily od reality, až jste dospěli k závěru, že pravděpodobně nemůže být HIV+. na základě nějakých nesrovnalostí jste přeci začali pochybovat, tak prosím, mohl by někdo některé ty nesrovnalosti zmínit?

Není tady

 

#19 27. 2. 2009 14:41

Koloběžka.1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 349

Re: Causa Estel

hrosice napsal(a):

Taky jsem to nepochopila jako že by organizátorky kryly podvod, ale že se jim spíš nechce mluvit o okolnostech. Zajímalo by mě, jestli si Katka byla vědomá toho co dělá, jestli je tam něco, co by ji tak nějak částečně omluvilo...ona měla i dvojí identitu v diskuzi o hiv na doktorka.cz, a lidi tam s ní byli taky v kontaktu dost dlouho, v tom jejím příběhu je opravdu dost lidí, takže jestli je možné poskytnout nějaké bližší info proč to dělala...dík za případnou odpověď.

To může říct jen ona ...každý jiný může říct jen svůj názor, co si o tom myslí, proč ...a to bude pořád jen čirá spekulace. Pomůže to něčemu ?


Zázrak je, když žijeme se zásadami, které necítíme jako okovy.

Není tady

 

#20 27. 2. 2009 14:42

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

PetrV napsal(a):

Myslím, že Veranně šlo o to, vědět nějaké konkrétní věci, které Estelu prozradily. Nic nám do toho není, ale spíš pro zajímavost - protože jinak jsou to zatím jen velmi obecné věty.

Děkuji, Petře, za pochopení smile
Není to proto, abych ukojila svou zvědavost, jen potřebuji jakési vnitřní ujištění a konkrétní vysvětlení.

Není tady

 

#21 27. 2. 2009 14:43

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Causa Estel

koloběžko....nebude to spekulace...budou to holá fakta...co je vedlo k tomu začít po důvěře i  "prověřovat"...

osobně jsem již psala že mi je z toho zjištění špatně - ne z Estelky ale ze situace  a netoužím vedet víc než vím...ale mám pocit že jedni o koze u druzí o voze...pardon....wink

Upravil(a) adra (27. 2. 2009 14:47)


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#22 27. 2. 2009 14:47

Koloběžka.1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 349

Re: Causa Estel

adra napsal(a):

koloběžko....nebude to spekulace...budou to holá fakta...co je vedlo k tomu začít po důvěře i  "prověřovat"...

osobně jsem již psala že mi je z toho zjištění špatně - ne z Estelky ale ze situace  a netoužím vedet víc než vím...ale mám pocit že jedni o koze u druzí o voze...pardon....wink

Proč to dělala a důvody, proč vznikla nedůvěra jsou DVĚ různé věci, já psala o té první ... wink takže mᚠpravdu, já o koze ty o voze... nebo naopak ?  wink


Zázrak je, když žijeme se zásadami, které necítíme jako okovy.

Není tady

 

#23 27. 2. 2009 14:48

hrosanek
Host

Re: Causa Estel

Dovolím si využít k bližší specifikaci, kterou chcete "laskavý" příspěvek od Lum3n.

Ad a) Mnoho sice neosvětlím konkrétní podobu Estely, ale na příznání pochybností jsme měli dostatečný čas. Přesto nebýt kalendáře nikdy bychom veřejně neprobírali pochybnosti na Babinetu o jejím zdravotním stavu a skutečné realitě.

Ad b) K bodu číslo dvě, proto je uvedeno, že se ke kauze Estel měla možnost vyjádřit před zveřejňováním sama Estel.

 

#24 27. 2. 2009 14:50

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Causa Estel

Koloběžko, ano muže to říc to jen ona...ale je zajímá co vedlo VAS k tomu že jste začali pochybovat....mluvíme tady o Vás...protož Vy tady jste...Estelka tu není...tak oni se ptají na to co mužeš zodpovedet  i Ty...já nechci vedet víc ... prostě ne sad tkaže už psát nebudu a bít se jako lev o něco co nepotřebuju tonguetongue  BI

kalendář mi doma dělá radost i tak hjarta hjarta

Upravil(a) adra (27. 2. 2009 14:56)


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#25 27. 2. 2009 14:51

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Causa Estel

Podotýkám, že od příspěvku Lum3n se maximálně distancuji....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů