Oznámení

1. prosince : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

1. prosince : Maraton pečení cukroví začíná. Finty, jak jednoduše upéct to nejlahodnější cukroví!

1. prosince : Začínají adventní svátky. Připomeňme si je všechny a také tradice s nimi spojené.

#1 26. 2. 2009 23:35

Hanna
♥♥-----
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 42

Sklerosa břišní aorty

Dobry den, prosim mate nekdo zkusenosti s takovym nalezem? Byla jsem dnes prekvapena po snimku me patere kdyz jsem dostala tento nalez. Jsem jiz objednana na dalsi vysetreni na 10.3. rada bych vedela co mohu ocekavat nebo co se da s tim delat. Dekuji za jakoukoliv zpravu!

Není tady

 

#2 5. 3. 2009 10:26

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Sklerosa břišní aorty

dnes jsme na cviku z patologie brali kardiovaskulární soustavu a vzpomněla jsme si na tenhle dotaz, tak jsme se pak šla zeptat. sice to není humánní internista, ale veterinární patolog, ale odpověď mi dal. záleží prý na tom, jak rozsáhlá je oblast poškozené tkáně. prý by to ted mělo být věcí internistů a dietologů, protože byste měla držet dietu, aby dále nedocházelo ke kalcifikaci( ukládání vápníku) stěny aorty. taky tu bude asi omezení náročných sportů, tahání těžkých věcí apod., aby se aorta moc nenamáhala a nedošlo k ruptuře( prasknutí). nechci strašit, ale tahla diagnoza není sranda a určitě si pořádně vyptejte, co máte ted dělat a nedělat. taky záleží na tom, jak rozsáhlý to je. přeju hodně štěstí!!!hlavně se nenechte od doktorů nějak odbýt.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů