Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 2. 2006 14:09

Kralka
♥♥♥----
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 26. 1. 2006
Příspěvky: 248

Mufinky - sháním recept

Ahojky, nemáte někdo ověřený a dobrý recept ????

Není tady

 

#2 3. 2. 2006 21:32

anela
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 397

Re: Mufinky - sháním recept

Kralko, určitě najdeš na netu mufinky, jak psala Ero, ale já mám odvědčené tyto:
V 1 dl horkého mléka rozpustit 2 lžičky instantní kávy a vychladit. 10 dkg změklého másla ušlechat s 10 dkg cukru, vmíchat 2 celá vejce, vanilkový cukr, 2 lžíce rumu a znovu ušlehat. Nakonec vmíchat 20 dkg hladké mouky a 1 lžičku prášku do pečiva a vlažnou mléčnou kávu. Vlít trochu těsta do mufinkového pekáče, do každé mufinky položit kostičku čokolády a nahrubo nakrájené vlašské ořechy. Dolít těstem a vršek posypat zas ořechy. Ale náplň můžeš udělat jakoukoliv - marmeládu, ovoce, nutelu, pudinkový krém,....... Tato dávka je přesně na jeden pekáč, t.j. 12 mufinek.

Není tady

 

#3 4. 2. 2006 15:07

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Mufinky - sháním recept

anela napsal(a):

Kralko, určitě najdeš na netu mufinky, jak psala Ero, ale já mám odvědčené tyto:
V 1 dl horkého mléka rozpustit 2 lžičky instantní kávy a vychladit. 10 dkg změklého másla ušlechat s 10 dkg cukru, vmíchat 2 celá vejce, vanilkový cukr, 2 lžíce rumu a znovu ušlehat. Nakonec vmíchat 20 dkg hladké mouky a 1 lžičku prášku do pečiva a vlažnou mléčnou kávu. Vlít trochu těsta do mufinkového pekáče, do každé mufinky položit kostičku čokolády a nahrubo nakrájené vlašské ořechy. Dolít těstem a vršek posypat zas ořechy. Ale náplň můžeš udělat jakoukoliv - marmeládu, ovoce, nutelu, pudinkový krém,....... Tato dávka je přesně na jeden pekáč, t.j. 12 mufinek.

Anelo, můžu zkusit tenhle recept udělat rovnou do těch papírových košíčků? Nemám doma pekáček na mufíny, ale kdysi jsem si koupila papírové košíčky a ještě jsem pro ně nenašla uplatnění.


Iveta X

Není tady

 

#4 4. 2. 2006 18:36

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Mufinky - sháním recept

Košíčky bys musela dávat dva do sebe, s tím těstem se hodně roztahují, já dávám košíčky do muffinkové formy.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#5 4. 2. 2006 18:40

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Mufinky - sháním recept

Jo a málo naplnit...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6 4. 2. 2006 19:21

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Mufinky - sháním recept

Bety napsal(a):

Košíčky bys musela dávat dva do sebe, s tím těstem se hodně roztahují, já dávám košíčky do muffinkové formy.

Díky, zkusím se podívat po té mufinkové formě, ikdyž u nás na maloměstě s jednou Kuchyňkou nevím,nevím......sad


Iveta X

Není tady

 

#7 4. 2. 2006 19:26

anela
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 397

Re: Mufinky - sháním recept

Iveto, taky myslím, že můžeš použít papírové košíčky a dát dva do sebe. Já je dělám do mufinkového pekáče a vypadají moc hezky, určitě stojí za to si ho koupit.

Není tady

 

#8 6. 4. 2006 9:06

vEruska
Host

Re: Mufinky - sháním recept

já před časem mafiny byla naprosto fascinovaná a vyvrcholilo to tím, že jsem o nich napsala rovnou celou esej s názvem Roztomilé bochánky smile

zjistila jsem třeba, že pod výrazem muffins se neskrývají jen ty známé bochánky v papírovém košíčku, ale co je mnohem zajímavější, jsou ty autentické recepty, které jsem kvůli tomuto článku překládala z originálních zdrojů, mňamky

jestli vás zajímá historie muffins a nebo jen recepty, něco tedy najdete v článku http://www.foodlife.cz/index.php?option … Itemid=115

ps. je jedno, jestli mafins děláte ve formě nebo v papírovém košíčku, sladký výsledek se vždy dostaví


dobrou mafinovou chu přeje vEruska

 

#9 6. 4. 2006 9:18

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Mufinky - sháním recept

Iveta X napsal(a):

Bety napsal(a):

Košíčky bys musela dávat dva do sebe, s tím těstem se hodně roztahují, já dávám košíčky do muffinkové formy.

Díky, zkusím se podívat po té mufinkové formě, ikdyž u nás na maloměstě s jednou Kuchyňkou nevím,nevím......sad

Já  mám německou teflonovou koupila jsem ji v Bille za 145 Kč je na 12 kousků, teď ji mají v nabídce Makro - cenu si nepamatuji, jestli tam jezdíš nebo někdo známý tak ji tam seženeš. Já jsem tehdy v té Bille koupila rovnou 2ks, protože my jich sníme hodně. Jo a neboj že se ti muffin z košíčku nevyloupne - chce to jen chvilku počkat až vychládne, pak se pěkně odbalí. Když dělám těsto s olejem nebo se šlehačkou tak já ty košíčky ani nevymazávám.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#10 6. 4. 2006 13:39

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Mufinky - sháním recept

vEruska: Hned jsem si dala ten odkaz k oblíbeným a zkusím. Taky je tam dost dobrých receptů.

Není tady

 

#11 6. 4. 2006 14:00

vEruska
Host

Re: Mufinky - sháním recept

Káča napsal(a):

vEruska: Hned jsem si dala ten odkaz k oblíbeným a zkusím. Taky je tam dost dobrých receptů.

Káčo, to jsem ráda. Když receptíky poslouží dalším, je to ta nejlepší odměna smile

 

#12 7. 4. 2006 21:03

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Mufinky - sháním recept

Jo a ještě- jsou lepší formy plechové(teflonové), nebo silikonové?

Není tady

 

#13 7. 4. 2006 21:06

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Mufinky - sháním recept

Já nevím mám jen tu teflonovou, jen jsem slyšela od kolegyně že s těma silikonovýma se špatně manipuluje musí se napřed postavit na plech jinak se to prohýbá a vylívá ale já s tím nemám žádné zkušenosti, snad se někdo ozve kdo má.
Taky jsem se koukala na tu uvedenou stranu s receptama je moc pěkná, chystám se to tam prostudovat podrobněji.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#14 8. 4. 2006 11:31

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Mufinky - sháním recept

Holky, dnes jsem objevila mufinky z mletého masa. Zadejte si: Cookbook-elektronická kuchařka- a tam mleté maso.

Není tady

 

#15 8. 4. 2006 11:37

vEruska
Host

Re: Mufinky - sháním recept

Káčo, to zní náramně zajímavě. To musím brzy vyzkoušet. Díky za tip!

 

#16 8. 4. 2006 17:21

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Mufinky - sháním recept

Káča napsal(a):

Holky, dnes jsem objevila mufinky z mletého masa. Zadejte si: Cookbook-elektronická kuchařka- a tam mleté maso.

Vytiskla jsem si to, mangold nemáme moc rádi tak to udělám až nám vyroste špenát, ten použiju místo toho mangoldu.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#17 14. 4. 2006 15:34

LLLenka
Host

Re: Mufinky - sháním recept

Silikonové formy mohu vřele doporučit. Dvě jsem dostala k předloňským vánocům. Na biskupský chlebíček, nebo vroubkovanou roládu a kulatou na koláč s plastickým reliéfem (když se to krájí, vznikají srdíčka :-).  Od té doby v ničem jiném nepeču! Jsou perfektní i do remosky (jen nekupte ty formy moc veliké. Všechny se tam nevejdou.).  Je pravda, že za syrova se s nimy musí pracovat opatrněji, aby se nevylilo těsto, ale vyklopíte z nich naprosto všechno. I kdyby se Vám zrovna povedlo uhlí :-) A navíc, jako u teflonu, není třeba je vymazávat. Bála jsem se, že nechají nějakou pachu, ale vůbec to není pravda. A ještě někde říkali, že nějaká odrůda techto forem je jedovatá. Nevím, ale které, takže to neřeším a peču a peču... a ještě jsme neumřeli. Ahoj a dobrou chu, Lenka*

 

#18 14. 4. 2006 19:27

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: Mufinky - sháním recept

Ahoj holky,
já nejsem sice příznivec buchet z prášku,ale čokoládové mufinky od Vitany( s kousky čokolády) jsou výborné. V krabici je deset košíčků, ale já přidávám ještě 5 svých, takže mám 15 mufínků a do půl hodiny jsou na stole. Když spěcháte, je to fakt výborné.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů