Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 23. 2. 2009 14:50

rainbow
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 22. 12. 2008
Příspěvky: 128

Re: Chybama se člověk učí...

Jak tady již někdo psal.... pokud Estela není HIV pozitivní, musí jít o to, že na sebe chtěla nějakým způsobem upozornit a vzbudit lítost.
Neodsuzuji nikoho, ale připadá mi to zvrhlý. S takovými věcmi se přece nezahrává!


Okamžik, kdy je člověk pánem svého osudu, se nevyskytuje nikdy dvakrát. /Zeyer/

Není tady

 

#52 23. 2. 2009 14:55

Koloběžka.1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 349

Re: Chybama se člověk učí...

Kukačka napsal(a):

Ano, všichni pomáhali z vlastní vůle.
Nicméně je pravda, že spousta babinetek do toho investovala svůj čas, city, a v nemalé řadě i peníze. Občas se na virtuálním poli objeví lidé, kteří žijí své životy prostřednictvím druhých, právě skrze internet, fóra a diskuze.
Je to varování pro všechny. Neplýtvejme zbytečně svou účastí, někdy až pokrytecky. Řekla bych, že si prostřednictvím tohohle rozuzlení může hodně z nás říct - ano, bylo to k něčemu. K tomu, abych si uvědomil/a, že projikuji do jiného svoje pocity, páchám dobro přes sílu a mocí mermo se chci cítit hodný/á, chápající, pomáhající a vykupuji tím vlastní svědomí....

Ano, tak to taky může být ...nebo naopak někdo v sobě objevil soucit a účast, o kterých nevěděl, že je jich schopen ... v každém případě, pokud to cítění bylo úpřimné, nikam se nestratí ...dobré posílí dobré...a vrátí se k původci smile


Zázrak je, když žijeme se zásadami, které necítíme jako okovy.

Není tady

 

#53 23. 2. 2009 14:56

x52658
Host

Re: Chybama se člověk učí...

Sem taky:
Ještě bych k tomu dodala, že tady je vidět, jak nám VOS plní naše přání....  vadumbom
No, nepřála si většina z nás, aby Estel neměla AIDS? lollol

 

#54 23. 2. 2009 14:59

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Chybama se člověk učí...

Fflyy, já myslím, že na tomhle vysvětlit ani nic nejde.....tohle je čin duševně nemocného člověka, který tomu celému opravdu mohl uvěřit a její psychika se podle toho mohla začít chovat, potažmo i tělo....  Může klidně trpět bludy, paranoiou a klidně se může divit, proč ji teď nevěříte, protože ona tomu může věřit dál.... /tohle znám  od své mamky...../

Prostě, myslím, že jde přijmout jen fakt, že je nemocná.....  a přát ji, aby se zpátky vrátila do reality.... na tohle se vysvětlení prostě dát nedá.... je podle mě zbytečné to vůbec po ní chtít....


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#55 23. 2. 2009 15:00

x62358
Host

Re: Chybama se člověk učí...

Ano Rači přesně tak to cítí většina (troufám si tvrdit).

 

#56 23. 2. 2009 15:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Chybama se člověk učí...

bazalka napsal(a):

Sem taky:
Ještě bych k tomu dodala, že tady je vidět, jak nám VOS plní naše přání....  vadumbom
No, nepřála si většina z nás, aby Estel neměla AIDS? lollol

big_smile lol godlike godlike tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#57 23. 2. 2009 15:03

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Chybama se člověk učí...

Hodně pozitivních věcí tady už zaznělo: holky ze sdružení udělaly super věc, spousta lidí přispěla svými city, časem, penězi na věc, kterou považovali za dobrou. To mi připadá jako skvělý výsledek a obrázek o nich, a už byl příjemcem této pomoci kdokoli.

Dakoto a všichni ostatní, kteří jste do toho investovaly hlavně citově - říká to něco hezkého o vás a jen o vás. Posílám hubana a to zklamání nebolí. Vím jaké to je, mám za sebou pro mě hodně bolestivou zkušenost podobného rázu. Tenkrát mi trvalo měsíce než jsem se z toho psychicky oklepala, dnes už bych to řešila jinak.  Nelituju, udělala bych to znova, ale naučila jsem se být opatrnější. Přesto radši tu pomocnou ruku podám i tam, kde není třeba, než se kvůli pochybnostem vybodnout na někoho, kdo to opravdu potřeboval.

Z mýho pohledu jste tu předvedly velkej kus obyčejný lidskosti, soucitu a schopnosti pomoc a tohle mě hřeje, a už se "realita" za příběhem jakákoli. godlike A smekám před váma, fakt že jo.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#58 23. 2. 2009 15:05

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Chybama se člověk učí...

bazalka napsal(a):

Sem taky:
Ještě bych k tomu dodala, že tady je vidět, jak nám VOS plní naše přání....  vadumbom
No, nepřála si většina z nás, aby Estel neměla AIDS? lollol

Tak to je přesný  tummenupp stolt

A navíc, nenaučila tu "Estel" spoustu lidí, přesně tak, jak ji Estel popsala, že máme brát život hravě, máme být rádi za to, co máme, máme se učit mít rádi život v maličkostech atakpod. ?

Já myslím, že Estel s příběhem smyšlené "Estel", Babinetu jenom prospěl big_smile

A taky myslím, že jí můžeme i tak poděkovat.....Berte, že tahle "Estel" takto nemocná není, ale minimálně vyprávěla příběh lidí, kteří takto postižení doopravdy jsou.....   

A city vůči nemocné Estel, tak jak byla vykonstruovaná - nemusí být přece vůbec pošramocené/tedy neměly by být - milujeme přece bezvýhradně.... wink neočekáváme nic na oplátku wink Tedy, když už se Estel "rozplynula", mohou se i city k ní pouze rozplynout, nemusí být pošramocené, protože se dají investovat jinde, no né smile


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#59 23. 2. 2009 15:06

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chybama se člověk učí...

Škoda té knihy. Je to dobrý příběh. Četla jsem tehdy až do rána big_smile Svůj účel mohl splnit. Kdyby spisovatelé měli psát jen to, co je pravda.....Prostě použila ich formu, to vše. Kdo ví, možná to dopíše.

Není tady

 

#60 23. 2. 2009 15:12

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Chybama se člověk učí...

Taky mě napadlo, že to, jak to dopadlo, na obsahu a výpovědní hodnotě deníku moc nemění, ovšem pod podmínkou, že by byl i patřičný závěr, pro čtenáře jistě v mnoha směrech šokující. Nevím, nedomýšlím důsledky, je to jen nápad. Ale pokud byste se náhodou i přesto všechno rozhodly deník s epilogem vydat (což by ovšem asi podléhalo souhlasu Estely), tak opět nabízím, že tu korekturu udělám. Ale jen pod podmínkou, že bude v závěru vše vysvětleno.

Kontakt na mne máte v mailu z Vánoc.

Není tady

 

#61 23. 2. 2009 15:12

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: Chybama se člověk učí...

haiel napsal(a):

Škoda té knihy. Je to dobrý příběh. Četla jsem tehdy až do rána big_smile

Taky jsem si ten příběh přečetl se zatajeným dechem, docela dost mě to vzalo, a přiznávám, že jsem o autentičnosti Esteliných prožitků ani na okamžik nezapochyboval... holt je to šikovná spisovatelka, no... tummenupp


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#62 23. 2. 2009 15:13

majkafa
Host

Re: Chybama se člověk učí...

.

Upravil(a) majkafa (23. 2. 2009 22:20)

 

#63 23. 2. 2009 15:15

majkafa
Host

Re: Chybama se člověk učí...

.

Upravil(a) majkafa (23. 2. 2009 22:21)

 

#64 23. 2. 2009 15:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Chybama se člověk učí...

Aj mňa ten blog chytil, ale zasa ďakujem intuícii, prozretežnosti alebo komu, že som nedala link svojim študentom(ako som mala v úmysle). Dnes by som mala čo vysvetžova. roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#65 23. 2. 2009 15:17

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Chybama se člověk učí...

haiel napsal(a):

Škoda té knihy. Je to dobrý příběh. Četla jsem tehdy až do rána big_smile Svůj účel mohl splnit. Kdyby spisovatelé měli psát jen to, co je pravda.....Prostě použila ich formu, to vše. Kdo ví, možná to dopíše.

stolt taky myslím, že má ta holka nadání.....a je čtivá.


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#66 23. 2. 2009 15:18

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Chybama se člověk učí...

Veranna napsal(a):

Taky mě napadlo, že to, jak to dopadlo, na obsahu a výpovědní hodnotě deníku moc nemění, ovšem pod podmínkou, že by byl i patřičný závěr, pro čtenáře jistě v mnoha směrech šokující. Nevím, nedomýšlím důsledky, je to jen nápad. Ale pokud byste se náhodou i přesto všechno rozhodly deník s epilogem vydat (což by ovšem asi podléhalo souhlasu Estely), tak opět nabízím, že tu korekturu udělám. Ale jen pod podmínkou, že bude v závěru vše vysvětleno.

Kontakt na mne máte v mailu z Vánoc.

Raději vůbec, než s epilogem. Ten by to znehodnotil. Myslím si. Je to dílo Estel, její dítě, má právo to dovést do konce v tom duchu, jaký si sama zvolí.

Není tady

 

#67 23. 2. 2009 15:19

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Chybama se člověk učí...

Majko:

"Nebo taky můžou zůstat city k té Kačence, kterou osobně znám.
Protože, kdo známe doopravdy jiné? Kdo doopravdy známe sami sebe takové, jací skutečně jsme? "

Samozřejmě, že ano, takže bych poopravila, k té Katce, jak ji vidíš ty..... (protože troufám si říct, že ona ani nemusí vědět, kým vlastně je....)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#68 23. 2. 2009 15:21

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Chybama se člověk učí...

O jé,  věnujeme jí stejně energii, po které tak touží, totiž  POZORNOST.  Chápu to u malého dítěte, ne u dospělé osoby.

Teď mě asi někteří zaživa sežerou:

Estel, přišla jsi o  významný přívod energie,  jestli jsi kádr a mᚠněco z té školy , co mᚠnaštudovanou, naučeno, tak se nám postavíš do očí a řekneš, že s tím něco uděláš. Proto se ti lidi věnovali, aby ses uzdravila. Ale tobě se nechtělo.  Být hýčkán a litován je tak příjemné...
Nebo budeš  živiti svou  bezmoc  z dalších soucitných srdcí????

Jsi paní svého života, jen ty s ním něco uděláš.  Chození kanálama(pštrosí politika) nebo páchání nějaké  demonstrační sebevraždy tě neosvobodí.

Přijď a řekni: Udělala jsem chybu, ale chci to změnit!

Mám tě stále ráda a cítím s tebou (ne lítost, ale soucit).

Ale postav se tomu, jinak to všechno byl ukradený čas!

Jsi to dlužná sama sobě.

Upravil(a) Regina (23. 2. 2009 15:33)


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#69 23. 2. 2009 15:22

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: Chybama se člověk učí...

Selima napsal(a):

Aj mňa ten blog chytil, ale zasa ďakujem intuícii, prozretežnosti alebo komu, že som nedala link svojim študentom(ako som mala v úmysle). Dnes by som mala čo vysvetžova. roll

no mně se to podařilo rozeslat asi 10 známejm včetně maminky sad Tak teď jdu poctivě napsat, jak to nakonec dopadlo.

Není tady

 

#70 23. 2. 2009 15:25

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Chybama se člověk učí...

Regina napsal(a):

O jé,  věnujeme jí stejně enrgii, po které tak touží, totiž  POZORNOST.  Chápu to u malého dítěte, ne u dospělé osoby.

Teď mně asi někteří zaživa sežerou:

Estel, přišla jsi o  významný přívod energie,  jestli jsi kádr a mᚠněco z té školy , co mᚠnaštudovanou, naučeno, tak se nám postavíš do očí a řekneš, že s tím něco uděláš. Proto se ti lidi věnovali, aby ses uzdravila. Ale to bě se nechtělo.  Být hýčkán a litován je tak příjemné...
Nebo budeš  životi svou  bezmoc  z dalších soucitných srdcí????

Jsi paní svého života, jen ty s ním něco uděláš.  Chození kanálama(pštrosí politika) nebo páchání nějaké  demonstrační sebevraždy tě neosvobodí.

Přijď a řekni: Udělala jsem chybu, ale chci to změnit!

Mám tě stále ráda a cítím s tebou (ne lítost, ale soucit).

Ale postav se tomu, jinak to všechno byl ukradený čas!

Jsi to dlužná sama sobě.

Teda Regi klobouk dolu takovou tě neznám, ale co písmeno ko moudrost sama.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#71 23. 2. 2009 15:25

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Chybama se člověk učí...

dixina napsal(a):

Zneužila vaše city, netvrdím, že musíte cítit nenávist a zlobu, to ne v žádném případě, ale ta bolest, ta musí být šílená sad

Ale houby, obrovská úleva, že je v pořádku, že neumře ... a pak se mi tomu všemu chtělo strašně smát ... v podstatě jsem si až později uvědomila, že já na tom jsem ještě dobře, že jsou lidé, kteří se angažovali daleko víc - nechtěla bych být na místě učitelů, kteří s tím příběhem seznamovali své žáky, probírali s nimi celou tu situaci, pořádali sbírky ... co jim teď říct? Že je to celé výplod chorého mozku? A to je ještě ta nejlepší varianta...


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#72 23. 2. 2009 15:26

majkafa
Host

Re: Chybama se člověk učí...

.

Upravil(a) majkafa (23. 2. 2009 22:22)

 

#73 23. 2. 2009 15:27

hrosanek
Host

Re: Chybama se člověk učí...

Tohle, co napíšu je za mě osobně.

Pro mě bylo všechno velkým poučením, že v krizích se lámou charaktery. Ti, o které jsem se nejvíc bála a bylo mi jich líto, jak jim bude, jsou pro mě velké hvězdy.
Protože si uvědomili, že nelitují a udělali by to znovu. Nepáchali dobro, ale pochopili, že když něco ze sebe dám, tak nemám za to něco chtít.

Všechny proč jsou mi jedno. Každý má nějaký důvod. Estel myslím ví, kde má dveře dokořán pokud bude chtít...

 

#74 23. 2. 2009 15:27

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Chybama se člověk učí...

Regina napsal(a):

Chápu to u malého dítěte, ne u dospělé osoby.

Pokud si neměla nikdy co do činění s duševně nemocným člověkem, je to asi zbytečné, snažit se pochopit, stačí to jen přijmout, že asi neuměla jinak. Je zbytečné se nad tím jinak psychicky vysilovat.... stolt

Upravil(a) Račice dračice (23. 2. 2009 15:30)


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#75 23. 2. 2009 15:27

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Chybama se člověk učí...

Já jen k těm pochybnostem - to je fakt těžký. Měla jsem je hodně na začátku, protože mi ta story nepřišla pravděpodobná, a protože mám osobní zkušenost s podobnými typy lidí, kteří na Internetu vyhledávají pozornost a soucit, kterého by se jim jaksi v reálu nedostalo. I když s těmito lidmi můžu do určité míry soucítit, nepopiratelný fakt je, že citově (a časově, ve vyhrocenných případech i finančně) parazitují na ostatních, kteří mají dobré srdce a vůli pomoct. Když ale pak Oxi a ostatní začali podávat hlášení z osobních setkání, v duchu jsem se propleskla, že jsem po svých špatných zkušenostech nedůvěřivá a že jak k tomu chudák E. přijde.

Zrovna nedávno jsme tohle řešili s jedním kamarádem, který se na v internetových komunitách pohybuje léta a zároveň pracuje jako poradce na linkách bezpečí a ten mi řekl jednoduché pravidlo, jak řešit případy, kdy opravdu nevíš, jestli si ten člověk vymýšlí, nebo ne. Řekl mi "pokud mᚠjakékoli pochyby, tak jsou na 90% pravdivé". Takže asi tak...a to tenhle příběh neznal.

Jinak Majko, nebojím se že by E. ještě někdy zkontaktovala lidi, které prostřednioctvím babi zná a nebojím se ani, že by "provedla něco neuváženého". Nejpravděpodobnějším vývojem je přesun na jinou "obě", tak to většinou chodí....i když bych si i pro ni přála, aby to bylo jinak.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů