Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 23. 2. 2009 14:24

x21365
Host

Re: Chybama se člověk učí...

dixina napsal(a):

Netvrďte vy zainteresované známé Estely, že se vás to aspoň trošku nedotklo va

Dotklo, hodně. A některým to bude trvat, jak psala Alosek.
Koloběžko pussastolt

#27 23. 2. 2009 14:24

petra72
Host

Dixino - DOTKLO A HODNĚ.... není to příjemné a citová vazba byla u některých opravdu silná.

#28 23. 2. 2009 14:26

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Videla som ju párkrát osobne... a pôsobila na mňa dojmom chorej osoby. Na druhej strane - nič, čo by šikovný človek nevedel zasimulova. Možno je naozaj chorá, ale inak... wink Pre mňa je to tiež taká radostno-smutná správa, ale viem, čo necítim-hnev. Skôr smútok(a aj to hlavne kvôli žuďom, ktorí k nej mali najbližiše grater ). Ale ako napísal a zaspieval Freddie Mercury, ktorý naozal mal AIDS: Show must go on! godlike

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#29 23. 2. 2009 14:29

Sirius
Host

Alosek napsal(a):

Jako Ffly - protože jsem ji znala osobně, některé věci/informace přímo od Estel mi nesouhlasily.
To neznamená, že už ji nemám ráda, nebo že ji odsuzuju. Pro své chování má nějaký důvod, já jsem ráda, že neumírá. Přinejmenším herečka a spisovatelka je dost dobrá, bez ironie.
Moc mě to mrzí kvůli lidem, kteří investovali důvěru, city, lásku a péči mnohem více, než já.
Ale jak napsala Koloběžka - nakonec je všechno, jak má být.

tummenupp pussa

#30 23. 2. 2009 14:29

dixina
♥♥♥♥♥♥-

Zneužila vaše city, netvrdím, že musíte cítit nenávist a zlobu, to ne v žádném případě, ale ta bolest, ta musí být šílená sad

Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

#31 23. 2. 2009 14:29

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Web

uff - tak nevím, co říct...

http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

#32 23. 2. 2009 14:30

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Prosím. Nesuďme. .

va no nevím pokud je to pravda,tak ten člověk hodně ublžil..mě osobně až tak né..ale jiní se na to mohou opravdu dívat jinak...

a já osobně nemám ráda lidi co lžou ..dumbomdumbom

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#33 23. 2. 2009 14:30

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha

Vzpomněla jsem si na jednoho kamaráda (bohužel měl ve 24 letech smrtelnou autonehodu, takže už není mezi námi).
Vídala jsem se s ním v letech kolem 20-ti... a ten byl chronický lhář. Vymýšlel si, kudy chodil. Nejdřív jsem se ho trochu bála... ale jakmile jsem ho prohlídla... tak jsem si prostě jeho výmysly filtrovala... a dalo se s ním docela dobře vycházet.
Dokonce se tomu prý říká "hysterie":

"Hysterie může být součástí poruchy osobnosti (hysterická psychopatie) projevující se neustále způsobem chování a jednání (značná prolhanost, intrikánství, předstírání), nebo o důsledek drastického zážitku (hysterická reakce) nebo dlouhodobě neuspokojivé situace (hysterická neuróza). Protože hysterie častěji postihuje ženy, původně lékaři spojovali uvedené jevy s pohlavními orgány ženy (děloha – řecky hystera); dnes se soudí, že půjde o poruchu v určitých oblastech mozku (hypothalamu, limbickém systému)."

- viz wikipedie...

Prostě JE TO NEMOC...

Ale to neznamená, že to ta osoba dělala schválně s úmyslem někomu ublížit atd.

Navíc, všichni jí pomáhali z vlastní vůle, ne? :-) ...

Není tady

#34 23. 2. 2009 14:33

Alosek
Host

Martinka1 napsal(a):

...Navíc, všichni jí pomáhali z vlastní vůle, ne? :-) ...

A udělala bych to znovu, kdyby bylo potřeba - důvěru v lidi neztrácím, i když jsem zase o kousek poučenější... stolt

Upravil(a) Alosek (23. 2. 2009 14:34)

#35 23. 2. 2009 14:33

vitto
♥♥♥♥♥--

Ženský neblbněte, tahleta celá situace přece vypovídá něco hezkého hlavně o vás, o vaší empatii, soucitu a lidskosti. Vyznamenaly jste se a to, že si celou story někdo vymyslel, je přeci úplně vedlejší! smile A navíc je přece dobře, že ta holka není tak těžce nemocná...

Není tady

#36 23. 2. 2009 14:35

Malaika
♥♥♥----

ale je ještě jedna diskuze (na jinem foru nez Babinet), kde se take objevila pred casem a znala ji (nebo alespon tvrdila) jina osoba s HIV,  ktera do te diskuze dlouhodbe prispivala, meli spolecne zname s AIDS, kteri jiz zemreli atd...

Není tady

#37 23. 2. 2009 14:38

petra72
Host

Martinko, mᚠpravdu - je to nějaká nemoc. Patrně Estela trpí touto nebo podobnou nemocí.

Já sama osobně jsem se s takovým člověkem také setkala. Po tom, co jsem zjistila jeho "nepravdy", začala jsem ho tu na babi nazývat BAJKAŘEM... Možná si někdo vzpomínáte.

Jsem přesvědčená o tom, že sdružení a ti, co byli osobně zapojeni do projektu kalendáře, Estelu nechtějí soudit ani odsoudit. Jen se tímto uvádí na pravou míru změna plánu v projektu.

A si každý udělá svůj závěr sám. Já osobně se na Estel nezlobím. Pro mě je a zůstane nemocným člověkem - ale jinak nemocným, než uváděla.

Upravil(a) petra72 (23. 2. 2009 14:41)

#38 23. 2. 2009 14:38

Malaika
♥♥♥----

mohu se zeptat, zda se Estel ozývá Vám, kteří jste jí osobně znali....

Není tady

#39 23. 2. 2009 14:38

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Fakt nevím, co napsat...

Myslím si, že úmyslně (z hecu) někoho obalamutit, nebylo jejím záměrem....

Nevím, proč, ale připomělo mi to mou mámu..... Trpěla paranoiou a věřila věcem, scénářům, které si v hlavě vytvořila....
Myslím, že Estel musí být takto postižená stejně....je možné, že tomu, jak si v hlavě tu nemoc vykonstruovala,až uvěřila......

Nesoudím, nebo asi nemůžeme pochopit zcela....  Každopádně takovému člověku se asi nedostávalo potřebné množství lásky a pozornosti, kterou si takhle (ikdyž možná neúmyslně - kdoví) obstarala....

Jsem ráda, ale že peníze za kalendář přijdou i tak na pomoc potřebným.... stolt
Estel přeji hodně zdraví, zejména toho duševního....

18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#40 23. 2. 2009 14:38

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ano, všichni pomáhali z vlastní vůle.
Nicméně je pravda, že spousta babinetek do toho investovala svůj čas, city, a v nemalé řadě i peníze. Občas se na virtuálním poli objeví lidé, kteří žijí své životy prostřednictvím druhých, právě skrze internet, fóra a diskuze.
Je to varování pro všechny. Neplýtvejme zbytečně svou účastí, někdy až pokrytecky. Řekla bych, že si prostřednictvím tohohle rozuzlení může hodně z nás říct - ano, bylo to k něčemu. K tomu, abych si uvědomil/a, že projikuji do jiného svoje pocity, páchám dobro přes sílu a mocí mermo se chci cítit hodný/á, chápající, pomáhající a vykupuji tím vlastní svědomí....

Vám nepřišlo v poslední době divné, jak to kolem toho vlákna tichne?

Není tady

#41 23. 2. 2009 14:39

jája-pája
♥♥♥♥♥--
Místo: pražák jako poleno :)

Alosek napsal(a):

A udělala bych to znovu, kdyby bylo potřeba - důvěru v lidi neztrácím, i když jsem zase o kousek poučenější... stolt

také bych tu pomoc nabídla znovu, jen už bych tak slepě nevěřila.
(nějak mě napadá-důvěřuj, ale přesto prověřuj) ale to už je teď jedno. Každá z nás to dělala se srdcem na dlani a to je důležité

Není tady

#42 23. 2. 2009 14:39

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Malaika napsal(a):

mohu se zeptat, zda se Estel ozývá Vám, kteří jste jí osobně znali....

ne

Není tady

#43 23. 2. 2009 14:40

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

dixina napsal(a):

Zneužila vaše city, netvrdím, že musíte cítit nenávist a zlobu, to ne v žádném případě, ale ta bolest, ta musí být šílená sad

City človeku nikto druhý nemôže vzia, nemôže ich urobi horšími, menejcennými... a zneužila...? Neviem, možno proste naozaj túžila po pozornosti a kamarátstve - a nedošlo jej, že na to, aby to mala, nemusí umrie... Že sa zoznámila s žuďmi, ktorí ju majú radi takú, aká je, aj bez umierania, súcitu a obdivu k tomu, čo všetko stíha... Tá materiálne stránka je trochu ošemetnejšia, ale myslím tiež, že sa nestalo nič, čo by nešlo napravi. stolt

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#44 23. 2. 2009 14:40

x52658
Host

Za sebe můžu říct, že nenávist a zlobu nikde nemám. Estelu jsem neznala nijak osobně, viděla jsem ji, myslím jednou, ale sledovala její vlákno, četla... Teď cítím hořkost. Nic víc, nic míň. I ta pomine... stolt

#45 23. 2. 2009 14:42

majkafa
Host

.

Upravil(a) majkafa (23. 2. 2009 22:19)

#46 23. 2. 2009 14:44

majkafa
Host

.

Upravil(a) majkafa (23. 2. 2009 22:20)

#47 23. 2. 2009 14:46

x62358
Host

Rači myslím, že mᚠpravděpodobně pravdu ohledně obstarávání lásky a pozornosti. Ale bohužel vzhledem k tomu, že Estela nic vysvětlit nechce - možná ani neumí - nemůžeme se dobrat skutečné pravdy. Pravda je sice důležitá, ale myslím, že v tomto případě asi podružná. Důležitejší je vyléčet pošramocené city (peníze vem čert). Ani já zlobu ani z᚝ necítím. Prostě to je tak jak to je a nic s tím neuděláme.

Račice dračice napsal(a):

Fakt nevím, co napsat...

Myslím si, že úmyslně (z hecu) někoho obalamutit, nebylo jejím záměrem....

Nevím, proč, ale připomělo mi to mou mámu..... Trpěla paranoiou a věřila věcem, scénářům, které si v hlavě vytvořila....
Myslím, že Estel musí být takto postižená stejně....je možné, že tomu, jak si v hlavě tu nemoc vykonstruovala,až uvěřila......

Nesoudím, nebo asi nemůžeme pochopit zcela....  Každopádně takovému člověku se asi nedostávalo potřebné množství lásky a pozornosti, kterou si takhle (ikdyž možná neúmyslně - kdoví) obstarala....

Jsem ráda, ale že peníze za kalendář přijdou i tak na pomoc potřebným.... stolt
Estel přeji hodně zdraví, zejména toho duševního....

#48 23. 2. 2009 14:46

x56325
Host

Račice dračice napsal(a):

Napadlo mě totéž... hmm

#49 23. 2. 2009 14:47

Sirius
Host

Lidé kolem Estelky jednali v dobré víře. Je dobře, že žije a žít bude. Projekt se využije a poskytne prostředky jinam, kde jsou potřeba. A jsem přesvědčen, že většina lidí stejně bude dál pomáhat. Pokud si Estelka řekne, tak jí jistě nikdo z nás neodmítne.
Celá tato kauza jen dokazuje, že ve většině lidí je cit a ne hyenismus. Je dobře, že se najdou lidé, kteří jsou ochotni kdykoliv přiložit ruku k dílu a napřít svoje úsilí ku pomoci druhým. Holky, děkuju.

#50 23. 2. 2009 14:48

Somaia
Host

Kukačka napsal(a):

Ano, všichni pomáhali z vlastní vůle.
Nicméně je pravda, že spousta babinetek do toho investovala svůj čas, city, a v nemalé řadě i peníze. Občas se na virtuálním poli objeví lidé, kteří žijí své životy prostřednictvím druhých, právě skrze internet, fóra a diskuze.
Je to varování pro všechny. Neplýtvejme zbytečně svou účastí, někdy až pokrytecky. Řekla bych, že si prostřednictvím tohohle rozuzlení může hodně z nás říct - ano, bylo to k něčemu. K tomu, abych si uvědomil/a, že projikuji do jiného svoje pocity, páchám dobro přes sílu a mocí mermo se chci cítit hodný/á, chápající, pomáhající a vykupuji tím vlastní svědomí....

Vám nepřišlo v poslední době divné, jak to kolem toho vlákna tichne?

tummenupp tummenupp tummenupp tummenupp

NÁŠ TIP:

Zápatí