Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 2. 2009 14:37

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Trápím se a nechci se nachat zničit

Ahoj, jsem tady nová a píšu poprvý, ale diskuse sleduji, chodím sem celkem často. Byla bych moc ráda, kdybych od Vás slyšela nezávislé názory na můj zoufalý stav. Mám problém, který se za mnou táhne už několik let jako stín. Zkusím být stručná a výstižná jak to jen nejvíc půjde, znáte to, okolností je milión, mohla bych vyprávět tři dny. Po vystudování VŠ jsem nastoupila do práce, která mě moc baví, jsem tam celkem necelé 4 roky, takže si snadno spočítáte, kolik mi je let. Práce mě baví, ale zároveň mě to prostředí šíleně trápí. Asi tušíte důvod, jasně, ženatý šéf. O něco málo starší než já, ženatý ale přesto pánem svého času, velká rodina, profík v oboru, život ve vysokém standardu. Néé, prosím neházejte tenhle můj příspěvek ještě za hlavu a zkuste to dočíst. Ze začátku veliká láska, po půl roce můj nátlak co bude dál, neunášela jsem to. Slzy z obou stran, vyznávání lásky, ale neřešitelný stav. Já jsem toužila být s člověkem koho miluju, normálě fungovat, on asi taky ale si rychle přepnul na rozum a uvědomil si, co by bylo v sázce (v první řadě dělení majetku u rozvodu, na rodině evidentně nelpí, v první řadě prachy a pak někde daleko osobní život). Nějak jsem to postupem času pobrala jako fakt, ale nᚠvztah trvá. Jsem to já, kdo má problém. On je možná spokojený tak, jak to je. Doma funkční velká rodina založená na ekonomice - on nosí prachy, doma má veškerý servis. Citově a milenecky má mě, kterou si naprosto vycvičil. Jsem ve stavu, že i když tohle všechno vím, nedokážu si pomoct a cokoliv spojené s ním odmítnout. Jako šéf v práci je navíc arogantní, diktátor bez ohledu na cokoliv, v první řadě je to obchodník a hodně hluboko nějaký osobní život. Všechno tohle vím, ale přesto se ze mě stává uzlíček nervů, protože strašně věcí v životě jsem si v představách spojila s ním. Kvůli němu jsem se na začátku rozešla s přítelem, bydlím teď sama, nemám děti, jsem svobodná, bez závazků, loajální, v práci nejlepší, ideální milenka. Nic po něm nechci, nepátram, nevyčítam. Ještě jeden detail. Manželka se o nás trapně z třetí strany dozvěděla, jeho reakce? Všechno zapřel a vše uhladil, i když tvrdil, jaká jsem jeho životní naděje. Měl příležitost to zaříznout. Pořád mě říká, jak mě miluje, a já se pořád do práce oblíkám tak, abych se mu líbila. Osobní život nemám v podstatě žádný, jsem citově vyprahlá a tady tím stavem ubitá. V práci funguju na plný plyn, jinak vůbec. Vědomě se potřebuji od tohoto člověka odpoutat, to znamená odejít z práce, ale mě práce baví! Příští týden jdu k psychologovi, protože už vážně nevím co mám se sebou dělat. Jiného chlapa jsem za ty roky nepotkala, i když s kámoškama do baru chodíme. Ještě k tomu jsem lítostivá se sklonama k sebemrskačství, určitě mě rozumíte. Jak z toho ven. Ach jo. Chtěla bych děti, normální vztah, a ne jenom sama doma přemýšlet jak jsem k ničemu. Přece se nenechám zničit jedním chlapem! Problém mám já, ne on.

Není tady

 

#2 22. 2. 2009 14:45

Amriana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2008
Příspěvky: 3063

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

No Niki nejdřív si přiznej , že jsi normálně závislá ... jsi na něm závislá jako na droze- ta taky ničí život,m zavírá možnosti a stejně se jí Ti lidi nechtějí vzdát. On je Tvá droga - závislost- stala ses závislou - i přesto, že jsi jinak docela v háji, se ho nechceš vzdát... to je patologický, to není vztah - on to má srovnaný- jsi milenka- bokovka, která čeká , doma prachy, pohodlí, luxus, servis - proč by to měnil ? Změnit něco - cokoliv  můžeš jen Ty. A bohužel ta změna bude nejspíš znamenat pryč od drogy - což bolí - pryč od něj ...


Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola. (Gloria Steinemová)

Není tady

 

#3 22. 2. 2009 14:46

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Nikixx, ty to vis a vidis sama.. nikam to nevede.

Utikej co ti sily staci, jsi mlada, sikovna, mas praxi .. najdi si jinou praci a bez, ceka te lepsi zivot. Precti si to po sobe znovu a pohledeme nekoho zvenku.. ty to fakt vsechno VIS!


Poslu ti SZ pussa

Není tady

 

#4 22. 2. 2009 14:56

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Já bych ti poradila jediné : Ze své věty v nadpisu " nechci se nechat zničit" vyhoď to "nechat" a a přečti si, co zbude. Možná ti něco dojde. Kdyby ne, mám na mysli to, že se ničíš sama - tím, že udržuješ při životě takový vztah. On nikoho neničí - jen využívá situace a tvojí ochoty, dělat mu matraci.

Jinak, věta "na rodině evidentně nelpí" , je jen tvoje naděje, kterou si pěstuješ. Kdyby nelpěl na rodině a tebe miloval, nebyl by žádný důvod pro to, s tebou nebýt

Upravil(a) mashanka (22. 2. 2009 15:01)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#5 22. 2. 2009 14:59

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Amriana napsal(a):

No Niki nejdřív si přiznej , že jsi normálně závislá ... jsi na něm závislá jako na droze- ta taky ničí život,m zavírá možnosti a stejně se jí Ti lidi nechtějí vzdát. On je Tvá droga - závislost- stala ses závislou - i přesto, že jsi jinak docela v háji, se ho nechceš vzdát... to je patologický, to není vztah - on to má srovnaný- jsi milenka- bokovka, která čeká , doma prachy, pohodlí, luxus, servis - proč by to měnil ? Změnit něco - cokoliv  můžeš jen Ty. A bohužel ta změna bude nejspíš znamenat pryč od drogy - což bolí - pryč od něj ...

Vždy já to vím, že jsem závislá! Já jenom nevím jak od něj pryč, nemám vůbec pevnou půdu pod nohama, žádnou oporu, mám strach abych se pak netrápila ještě víc. Aktuální příklad - teď mě volal, jen tak, co dělám. Ani tuhle situaci už nezvládám. Bavíme se nepřirozeně, já se celou dobu snažím dělat asi lepší než jsem (aby asi viděl rozdíl, že já jsem ta lepší). Takže většinou vyprávím jaký program mam na víkend a jak jsem taky na roztrhání. Teď už sám slyšel, že brečím a ptal se, co mi je, co se mi stalo, kdo mi ubližuje....já mu to ale přeci nemůlžu vysvětlovat, on je ta příčina všeho. To on mě ničí. Ale problém mám já, ne on. Já fakt nevím, co se sebou. Přitom si myslim, že jsem celkem realistická, ale tohle mě pohlcuje čím dál tím víc. Sedím doma, neděle odpoledne, v pyžamu, a brečím. Ach jo.

Není tady

 

#6 22. 2. 2009 15:00

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

mashanka napsal(a):

Jinak, věta "na rodině evidentně nelpí" , je jen tvoje naděje, kterou si pěstuješ

Nikix, i kdyby na nich opravdu nelpel (i kdyz se spis priklanim k Mashance..) servis ktery mu poskytuje vycvicena manzelka asi nikdy nevymeni za "nejistou" milenku ...

Není tady

 

#7 22. 2. 2009 15:01

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Amriana napsal(a):

No Niki nejdřív si přiznej , že jsi normálně závislá ... jsi na něm závislá jako na droze- ta taky ničí život,m zavírá možnosti a stejně se jí Ti lidi nechtějí vzdát. On je Tvá droga - závislost- stala ses závislou - i přesto, že jsi jinak docela v háji, se ho nechceš vzdát... to je patologický, to není vztah - on to má srovnaný- jsi milenka- bokovka, která čeká , doma prachy, pohodlí, luxus, servis - proč by to měnil ? Změnit něco - cokoliv  můžeš jen Ty. A bohužel ta změna bude nejspíš znamenat pryč od drogy - což bolí - pryč od něj ...

Vždy já to vím, že jsem závislá! Já jenom nevím jak od něj pryč, nemám vůbec pevnou půdu pod nohama, žádnou oporu, mám strach abych se pak netrápila ještě víc. Aktuální příklad - teď mě volal, jen tak, co dělám. Ani tuhle situaci už nezvládám. Bavíme se nepřirozeně, já se celou dobu snažím dělat asi lepší než jsem (aby asi viděl rozdíl, že já jsem ta lepší). Takže většinou vyprávím jaký program mam na víkend a jak jsem taky na roztrhání. Teď už sám slyšel, že brečím a ptal se, co mi je, co se mi stalo, kdo mi ubližuje....já mu to ale přeci nemůlžu vysvětlovat, on je ta příčina všeho. To on mě ničí. Ale problém mám já, ne on. Já fakt nevím, co se sebou. Přitom si myslim, že jsem celkem realistická, ale tohle mě pohlcuje čím dál tím víc. Sedím doma, neděle odpoledne, v pyžamu, a brečím. Ach jo.

Není tady

 

#8 22. 2. 2009 15:12

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

mashanka napsal(a):

Já bych ti poradila jediné : Ze své věty v nadpisu " nechci se nechat zničit" vyhoď to "nechat" a a přečti si, co zbude. Možná ti něco dojde. Kdyby ne, mám na mysli to, že se ničíš sama - tím, že udržuješ při životě takový vztah. On nikoho neničí - jen využívá situace a tvojí ochoty, dělat mu matraci.

Jinak, věta "na rodině evidentně nelpí" , je jen tvoje naděje, kterou si pěstuješ. Kdyby nelpěl na rodině a tebe miloval, nebyl by žádný důvod pro to, s tebou nebýt

Je to tak, já vlastně vůbec nevím stav, jaký má doma. Neznám druhou stranu mince. Každopádně vím, že on je typ člověka, který jde tvrdě za tím, co chce. Kdyby opravdu chtěl změnu, dávno by to bylo jinak. Není fér, že mě pořád říká, jak mě má rád, jak se mu líbím, jak mě miluje. Prázdná slova, činy žádný.  Nechce mě tedy jenom ztratit jako poslušnou milenku? Fuj, to je hrozný, na milenku si připadám ještě trochu mladá. Nejhorší je, že po těch letech všechno teoreticky vím naprosto přesně, mohla bych napsat knížku psychologie, jenže sama z toho stavu nedokážu vystoupit a podívat se na věc reálně. Přenáším svoje trápení na ostatní, moc o sobě nemluvím, stydím se v podstatě za to, že jsem klesla takhle hluboko. Naši ani ségra nic neví, všichni mají ideální spořádaný rodiny.

Není tady

 

#9 22. 2. 2009 15:18

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Ale ano, reálně se na věc podívat, to umíš - akorát se podle toho zařídit, to ti nějak nejde. Nic si z toho nedělej, to se může stát, že člověk zblbne. Důležité je, aby to nebylo na dlouho. To, že se stydíš, jak hluboko jsi klesla, to je úplně v pořádku - taky bych se styděla.
Ale ty mi nepřipadᚠjako typ na milenku, tak se vzpamatuj a pošli ho do řiti

Upravil(a) mashanka (22. 2. 2009 15:20)


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#10 22. 2. 2009 15:23

majkafa
Host

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Závislost na člověku je stejná, jako na kterékoliv droze. Závislost jako závislost. Závislost může být totálně sebedestruktivní. Zkus psychologa, aby ti pomáhal zbavit se jí.
Vím, o čem mluvím. Svůj absák ze závislosti na člověku jsem prožívala na psychiatrii a průběh byl podobný, možná jistým způsobem horší, než u závislých na alkoholu a drogách. U nich se v absáku projevovalo víc tělo, u nás závislých na člověku víc psyché, když jsme se z toho hrabali. Na obojí byly léky pro první pomoc, ale pak musí člověk vykročit sám. A hlavní je - rozhodnout se, že opravdu chci.

 

#11 22. 2. 2009 15:24

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

nerozhodna_01 napsal(a):

mashanka napsal(a):

Jinak, věta "na rodině evidentně nelpí" , je jen tvoje naděje, kterou si pěstuješ

Nikix, i kdyby na nich opravdu nelpel (i kdyz se spis priklanim k Mashance..) servis ktery mu poskytuje vycvicena manzelka asi nikdy nevymeni za "nejistou" milenku ...

A ještě jedna věc spojená tady s tím mým bludným kruhem. Mám velký strach, že když budu před ním upřímná a řeknu mu, jak moc se tápím a jak moc mě naše komunikace ubíjí (i když jsme to během té doby řešili snad stokrát), bude to mít dopad na nᚠpracovní vztah. Myslím, že jsem docela dobrá v tom, co všechno mě právě on naučil, a tahle prohra by mě mrzela strašně moc. Já stejně asi nemám jinou šanci, než z práce odejít a začít prostě jinde a jinak.

Není tady

 

#12 22. 2. 2009 15:31

majkafa
Host

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Tak začneš jinde. Stačí chtít. S tvou kvalifikací to není problém.

 

#13 22. 2. 2009 15:33

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

majkafa napsal(a):

Závislost na člověku je stejná, jako na kterékoliv droze. Závislost jako závislost. Závislost může být totálně sebedestruktivní. Zkus psychologa, aby ti pomáhal zbavit se jí.
Vím, o čem mluvím. Svůj absák ze závislosti na člověku jsem prožívala na psychiatrii a průběh byl podobný, možná jistým způsobem horší, než u závislých na alkoholu a drogách. U nich se v absáku projevovalo víc tělo, u nás závislých na člověku víc psyché, když jsme se z toho hrabali. Na obojí byly léky pro první pomoc, ale pak musí člověk vykročit sám. A hlavní je - rozhodnout se, že opravdu chci.

Já jsem si té závislosti naprosto vědomá, nikdy předtím jsem podobný stav neprožila. Vždycky jsem si svůj život řídila sama, teď jsem naprosto pod vlivem. Fyzicky funguju, baví mě sport, psychicky jsem úplně na dně. Všechno stokrát analyzuju, řeším, vytvářím si umělé scénáře, brečím, to bše se střídá s návaly sebevědomí jak to všechno mám pod kontrolou. Tyhle výkyvy jsou neúnosný, už si s nimi nedokážu sama poradit. Neberu to jako prohru, že jdu k psychologovi, ale říkám si: potřebuji slyšet to samý, co dávno vím, od odborníka? Sama sebe neposlechnu ale odborníka ano? Počítám, že jiné řešení není, než toho člověka přestat vidět, takže odejít z práce a najít si časem normální vztah. Vím, že pak se tomu třeba budu smát, jaký pokrytec mě vůbec trápil. Ale žiju tady a teď.

Není tady

 

#14 22. 2. 2009 15:38

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Musíš pryč od něj, pryč z práce. Začni tím, že si dnes aspon prohlédneš nabídky práce na internetu a začneš treba pracovat na CV..

Mas nejake kamaradky.. nekoho s kym o tom muzes mluvit v realu? sourozence? rodice? nekoho kdo by ti realne pomohl najit jinou praci? Nebo treba kamaradku, se kterou bys mohla spolubydlet?

a když to nepujde, tak - jak psala majka - hledej specializovanou pomoc.. sama vidis, jak je ti zle a nemuzes dal. Nenech se znicit, mas zivot pred sebou.

Ale prvni krok ke zmene je uvedomit si, ze to takhle dal nejde- a to ty jsi udelala. Takze jsi na dobre ceste.

Není tady

 

#15 22. 2. 2009 15:40

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

mashanka napsal(a):

Ale ano, reálně se na věc podívat, to umíš - akorát se podle toho zařídit, to ti nějak nejde. Nic si z toho nedělej, to se může stát, že člověk zblbne. Důležité je, aby to nebylo na dlouho. To, že se stydíš, jak hluboko jsi klesla, to je úplně v pořádku - taky bych se styděla.
Ale ty mi nepřipadᚠjako typ na milenku, tak se vzpamatuj a pošli ho do řiti

Já vím, jak moc nᚠvztah je poškozený a že spolu nikdy nebudeme, ale proč pořád tedy tento vztah přikrmuju? Já si myslím, že asi nesnesu prohru, že jsem nedosáhla svýho. Já bych ho hrozně ráda poslala dál než do řiti, jenže mám strach o sebe, já to nezvládám teď a co bude následovat potom? Jsem na svý myšlenky sama, nemám s kým se o ně podělit, kámošky dávno ví, že tohle je sebezničující a ruce od něho pryč. Já musím odejít z práce, to mě bude strašně bolet. Zvládnu to?

Není tady

 

#16 22. 2. 2009 15:44

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Nikixxx napsal(a):

mashanka napsal(a):

Ale ano, reálně se na věc podívat, to umíš - akorát se podle toho zařídit, to ti nějak nejde. Nic si z toho nedělej, to se může stát, že člověk zblbne. Důležité je, aby to nebylo na dlouho. To, že se stydíš, jak hluboko jsi klesla, to je úplně v pořádku - taky bych se styděla.
Ale ty mi nepřipadᚠjako typ na milenku, tak se vzpamatuj a pošli ho do řiti

Já vím, jak moc nᚠvztah je poškozený a že spolu nikdy nebudeme, ale proč pořád tedy tento vztah přikrmuju? Já si myslím, že asi nesnesu prohru, že jsem nedosáhla svýho. Já bych ho hrozně ráda poslala dál než do řiti, jenže mám strach o sebe, já to nezvládám teď a co bude následovat potom? Jsem na svý myšlenky sama, nemám s kým se o ně podělit, kámošky dávno ví, že tohle je sebezničující a ruce od něho pryč. Já musím odejít z práce, to mě bude strašně bolet. Zvládnu to?

Nikixxx, nestyd se to s kamaradkami probirat dokola a dokola... ja tomu vzdycky rikam, ze si nechas zopakovat a pripomenout to, co sama vis - na tom neni nic spatneho.
S jednou kamaradkou jsme nevyhovujiciho partnera probiraly ctyri roky!!! A nakonec tu silu sebrala a rozesla se s nim. Kamaradky nejsou od toho, ze to proberes jednou a pak uz nesmis.

Proc ten vztah prikrmujes. ja myslim ze to hezky napsala tusim majka s tou zavilosti. Proste jsi na nej zvykla, jsi na nem zavisla.. zavisla muzes byt na vsem. Mozna je to i nechut z prohry.. kdo vi. A treba zrovna ten psycholog by ti to pomohl dobre rozebrat a dostat z tebe to dulezite.

A k te praci - ZVLADNES TO, ja o tom nepochybuju. A ulevi se ti!

Není tady

 

#17 22. 2. 2009 15:47

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

nerozhodna_01 napsal(a):

Musíš pryč od něj, pryč z práce. Začni tím, že si dnes aspon prohlédneš nabídky práce na internetu a začneš treba pracovat na CV..

Mas nejake kamaradky.. nekoho s kym o tom muzes mluvit v realu? sourozence? rodice? nekoho kdo by ti realne pomohl najit jinou praci? Nebo treba kamaradku, se kterou bys mohla spolubydlet?

a když to nepujde, tak - jak psala majka - hledej specializovanou pomoc.. sama vidis, jak je ti zle a nemuzes dal. Nenech se znicit, mas zivot pred sebou.

Ale prvni krok ke zmene je uvedomit si, ze to takhle dal nejde- a to ty jsi udelala. Takze jsi na dobre ceste.

To mᚠpravdu, že to takhle dál nejde, to vím. Snad je to základ další cesty. Kamarádky mají dávno jasno, ruce od něj pryč, zapomeneš když ho neuvidíš, a jakýkoliv další vztah tě z toho probere. Ségra dvě malý děti, ideální rodina, rodiče konzervativní, neví nic. Osobně se jim nesvěřuju, jsou ze mě ale neštastní, taky by chtěli, abych byla spokojená jako ségra. Mezi řádky vidí, jak jsem v nejlepších letech nešastná. Bydlím v malém bytě, kde v podstatě přespávám, nic nebuduju, nedělám si radost žádnými novými věcmi, nemám s kým se radovat z peněz, které vydělávám. Prostě stav naprostého vyhoření. Navíc na novou práci je celkem blbá doba, i když možná to jsou jenom předsudky.

Není tady

 

#18 22. 2. 2009 15:50

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Nikixxx napsal(a):

mashanka napsal(a):

Ale ano, reálně se na věc podívat, to umíš - akorát se podle toho zařídit, to ti nějak nejde. Nic si z toho nedělej, to se může stát, že člověk zblbne. Důležité je, aby to nebylo na dlouho. To, že se stydíš, jak hluboko jsi klesla, to je úplně v pořádku - taky bych se styděla.
Ale ty mi nepřipadᚠjako typ na milenku, tak se vzpamatuj a pošli ho do řiti

Já vím, jak moc nᚠvztah je poškozený a že spolu nikdy nebudeme, ale proč pořád tedy tento vztah přikrmuju? Já si myslím, že asi nesnesu prohru, že jsem nedosáhla svýho. Já bych ho hrozně ráda poslala dál než do řiti, jenže mám strach o sebe, já to nezvládám teď a co bude následovat potom? Jsem na svý myšlenky sama, nemám s kým se o ně podělit, kámošky dávno ví, že tohle je sebezničující a ruce od něho pryč. Já musím odejít z práce, to mě bude strašně bolet. Zvládnu to?

JO - ZVLÁDNEŠ TO !


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#19 22. 2. 2009 15:50

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

JO , předsudky. zamysli se nad tím, proč hledᚠvýmluvy k tomu věci neřešit. CO ztratíš? Co můžeš nalézt? Napiš si to na kus papíru. Vidět černé na bílém je účinnější než přemítat.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#20 22. 2. 2009 15:55

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

-----  Bydlím v malém bytě, kde v podstatě přespávám, nic nebuduju, nedělám si radost žádnými novými věcmi, nemám s kým se radovat z peněz, které vydělávám. Prostě stav naprostého vyhoření. Navíc na novou práci je celkem blbá doba, i když možná to jsou jenom předsudky----

no vidis, tak zacni odsud smile
Vyraz s kamaradkou na vikend kamkoliv (at necekas na telefon...), kup si neco hezkeho do bytu, kup si neco pro sebe .. a k te praci, doba je sice blba, ale vis co se rika - musis hledat cesty JAK to udelat, ne moznost PROC to nedelat.

Opravdu, otevri si hned ted druhe okno a prohlizeci a zacni se divat na nabidky prace. Zacni hned ted.

Nevim jestli se s nim dokazes rozejit dokud neodejdes z prace... takze bych zacala s tou praci, drobnymi radostmi, ktere jsi vyjmenovala ze nedelas a uvidis co to udela i s tvym myslenim.

Upravil(a) nerozhodna_01 (22. 2. 2009 15:55)

Není tady

 

#21 22. 2. 2009 15:55

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

nerozhodna_01 napsal(a):

Nikixxx napsal(a):

mashanka napsal(a):

Ale ano, reálně se na věc podívat, to umíš - akorát se podle toho zařídit, to ti nějak nejde. Nic si z toho nedělej, to se může stát, že člověk zblbne. Důležité je, aby to nebylo na dlouho. To, že se stydíš, jak hluboko jsi klesla, to je úplně v pořádku - taky bych se styděla.
Ale ty mi nepřipadᚠjako typ na milenku, tak se vzpamatuj a pošli ho do řiti

Já vím, jak moc nᚠvztah je poškozený a že spolu nikdy nebudeme, ale proč pořád tedy tento vztah přikrmuju? Já si myslím, že asi nesnesu prohru, že jsem nedosáhla svýho. Já bych ho hrozně ráda poslala dál než do řiti, jenže mám strach o sebe, já to nezvládám teď a co bude následovat potom? Jsem na svý myšlenky sama, nemám s kým se o ně podělit, kámošky dávno ví, že tohle je sebezničující a ruce od něho pryč. Já musím odejít z práce, to mě bude strašně bolet. Zvládnu to?

Nikixxx, nestyd se to s kamaradkami probirat dokola a dokola... ja tomu vzdycky rikam, ze si nechas zopakovat a pripomenout to, co sama vis - na tom neni nic spatneho.
S jednou kamaradkou jsme nevyhovujiciho partnera probiraly ctyri roky!!! A nakonec tu silu sebrala a rozesla se s nim. Kamaradky nejsou od toho, ze to proberes jednou a pak uz nesmis.

Proc ten vztah prikrmujes. ja myslim ze to hezky napsala tusim majka s tou zavilosti. Proste jsi na nej zvykla, jsi na nem zavisla.. zavisla muzes byt na vsem. Mozna je to i nechut z prohry.. kdo vi. A treba zrovna ten psycholog by ti to pomohl dobre rozebrat a dostat z tebe to dulezite.

A k te praci - ZVLADNES TO, ja o tom nepochybuju. A ulevi se ti!

K psychologovi půjdu tento týden přesně z toho důvodu, jak píšeš. Pomůže mě to rozebrat a dostat ze mě to důležité. Snad to pomůže. Říkám si, že takový člověk určitě slyšel stovky stejných příběhů, a bude vědět, co s tím. Vždycky jsem si myslela, že svoje pocity dokážu vyřešit sama, ale teď už to prostě nejde. Tento týden asi v úterý jsem si poprvý v životě vzala prášek na nervy, pak mě to došlo, že teď už to sama prostě nezvládnu.

Není tady

 

#22 22. 2. 2009 15:59

kristian
Host

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Nikixxx-vše,co prožíváš,připomíná plavbu na Titanicu.Honosné,krásné chvíle bez budoucnosti.Nezlob se na sebe,jen mᚠráda člověka,který zcela vychytrale využívá Tvoji lásku,oddanost a závislost.Moc dobře ví,co dělá.V okamžiku,kdy v sobě najdeš sílu a odpoutᚠse od něj,moc se Ti uleví.A jemu naopak přitíží.Ztratí svou jistotu mladé,půvabné milenky.Ano.Milenky-nikdy bys nebyla víc.I kdyby mu vztah se svou ženou ztroskotal,byla bys vždy ta druhá.Nečekej na nic.Zázrak se nestane.Určitě najdeš práci,která Ti nahradí tu současnou,určitě najdeš kamarády,kteří mají podobný osud a podají ruku,když ji budeš potřebovat.Stav,který prožívᚠteď,je opravdu plavbou vstříc ledové kře.smile

 

#23 22. 2. 2009 15:59

nerozhodna_01
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2009
Příspěvky: 104

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

... tummenupptummenupptummenupp ... ty jsi zena cinu nikixxx, jsi dobra ze s tim opravdu neco delas!

Není tady

 

#24 22. 2. 2009 16:03

Nikixxx
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2009
Příspěvky: 78

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

PavlaH napsal(a):

JO , předsudky. zamysli se nad tím, proč hledᚠvýmluvy k tomu věci neřešit. CO ztratíš? Co můžeš nalézt? Napiš si to na kus papíru. Vidět černé na bílém je účinnější než přemítat.

To už mám dávno za sebou černé na bílém, papír je v šuplíku. Dlouho jsem ho nosila v kabelce a denně na něj připisovala pouze negativa, protože pozitiv je opravdu pár. Já vím, já vím, výmluvy jsou strašně pohodlný. Alibi najdeš na všechno, když se ti něco nechce. To mám taky za sebou. Já už neřeším momentální aliby proč nejít třeba do bazíku (vždy je tam tak studená voda), ale existenční problém. Já jsem na tom tak, že rozumově všechno vím, znám realitu, ale propadám emocím, které mě pohlcují, zastiňují ten rozum. Bojím se reakce, nejsem si jistá sama sebou. Ale černé na bílém to mám!

Není tady

 

#25 22. 2. 2009 16:08

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Trápím se a nechci se nachat zničit

Fajn, to je moc dobře, tak ten papír vem k psychologovi. A pozor, ten první ti nemusí sedout. Tak si najdi zase jiného. V9š, podle toho co píšeš mi přijde, jako bys tím vztahem ztratila kus vlastího sebe- vědomí. Kdo jsi ty a kde je tvoje životní cesta. Ano, bývá hodně těžké učinit ten krok a věř mi, že venku budeš až tak za dva tři roky. Žiješ v tom všem už moc dlouho. Ted potřebuješ oporu na ty první kroky. Nikdo je za tebe neudělá. Už sis rozmyslela, s čím bys sekla nejdřív? Jestli bys nejprve hledala práci a pak vztah? Nebo naopak? CO ti přijde jako ideální řešení? jak by mohlo vypadat?


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů