Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 2. 2009 9:59

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Jak vlastně funguje přání?

K této otázce mne ispiroval citát Kuličky, který má pod čarou:

Když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit. (P. Coelho)


Crabat

Není tady

 

#2 18. 2. 2009 10:04

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jak vlastně funguje přání?

A jak tedy funguje ? smile
To víte, pro nás netrpělivé, to je někdy zdlouhavé...


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#3 18. 2. 2009 10:04

majkafa
Host

Re: Jak vlastně funguje přání?

Mně ta otázka připadá zvláštní.
Přání podle mě "nefungují". Příliš technické na cosi tak hluboce duchovní, křehké, jemné.
Po mém dně, na které jsem si sáhla, žádná přání nemám.
Nebo běda těm, kteří si přejí.
Už tu někdo zmínil, že přání - a se ti splní vše, co si přeješ - je stará cikánská kletba.

Ten citát, co tam má Kulička, spíš vnímám - Když jsi připraven, celý vesmír se spojí, aby se stalo to, pro co jsi připraven.

Upravil(a) majkafa (18. 2. 2009 10:05)

 

#4 18. 2. 2009 10:31

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jak vlastně funguje přání?

A proč se vlastně ptám?.. - Dávno tomu, před mnohými a mnohými lety se ten princip u mě obrátil. Nechápu jak a proč?., ale stalo se. Takže v současném stavu u mě platí jakási parafráze tohoto významu: "Když si něco budu přát, celý Vesmír se spojí, abych toho nemohl dosáhnout!" Což mne tedy poměrně rychle naučilo, abych si nic nepřál. Protože dokud si nic nepřeji, pak každou z věcí, jež kolem mne svými obsahy proplouvají, mohu mít, stačí po ní vztáhnout ruku. Ovšem háček je někde jinde: Proč bych vztahoval ruku po tom, co si nepřeji, nebo dokonce, čeho se vzdávám?..

Nerozumím tomu. Jakmile ve mně vystrčí růžky, by jakékoliv přání, pak se prostor kolem jakoby zašmodrchá a už to nemohu mít. Doteď tu ještě bylo. Dokud ve mně přání nevykrystalizovalo, mohl jsem to mít po hrstech.., ale jakmile vyklíčí - konec, již na něj nedosáhnu, kdybych se rozkrájel. A mohu čekat leta, desetiletí!., v pravdě do té doby, dokud se ho nevzdám. Potom znovu kolem mne proplouvá a je na dosah. Jenomže: "Proč bych vztahoval ruku po tom, co si nepřeji, nebo dokonce, čeho jsem se vzdal?.."

A tak se vážně přiznávám, nechápu tuhle lekci.


Crabat

Není tady

 

#5 18. 2. 2009 10:35

majkafa
Host

Re: Jak vlastně funguje přání?

Crabate, rozumím ti, právě o to jde.
MOC PODVĚDOMÍ. Je třeba si "SPRÁVNĚ" přát a to málokdo umí. A pak se divíme, co že jsme si to vlastně přáli, nebo podvědomí funguje poměrně jednoduše, jen my to zbytečně komplikujeme a ono chudák pak neví, převede si to to nul a jedniček a plní a my se divíme, co že jsme mu to podstrčili za program.

 

#6 18. 2. 2009 10:51

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jak vlastně funguje přání?

Jo, Majky.., dle Tvé úvahy, bych tím vlastně byl chráněn proti nevhodným přáním. Což beru. Ale nepřát si nic, ani netoužit po ničem, to je trochu hubený úlovek pro život. Máme se snad změnit v šutr, který necítí, netouží, nedoufá?.. sad

A co se týče moci Podvědomí?., ale já přitom zasahuji hluboko, prahluboko.., až k samotným základům bytí! Nejprve totiž to, po čem toužím, stokrát projedu, jestli to nevede k "já". Pokud zjistím, že ano, pak se toho vzdám. Jenom tehdy, pokud je to opravdu správné a nikoho nezraňující přání, jej vyjímečně vznesu. Ale ouha - prostor se zatáhne a konec.


Crabat

Není tady

 

#7 18. 2. 2009 10:53

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Jak vlastně funguje přání?

Je třeba si "SPRÁVNĚ" přát a to málokdo umí

Ahááá, tak takhle to tedy je. Tak já si umím asi správně přát, nebo se mi pomaloučku plní vše, po čem jsem toužila. Jsem z toho přímo zaskočená a bojím se o tom psát a mluvit, protože uvěřit tomu, že se to vážně děje, je tak těžké. Čekám nějakou nečekanou ránu, něco, čím se to překazí anebo to momentální "neuvěřitelné krásno" zničí.


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#8 18. 2. 2009 10:58

majkafa
Host

Re: Jak vlastně funguje přání?

Nečekej ránu, kurnik. Podvědomí nezná NE. Nečekám ránu (čekám NEčekanou ránu) mu zní - čekám ránu. dumbom Je to vážně jednoduché. Funguje to. Vlastní zkušenosti.
Podvědomí slyší - ááá, šéfik čeká ránu. Přeje si ji. Sem s ní.
Proto jsou afirmace pozitivní a tak, že už jsou, ne že budou.
Když si přeji - BUDU šastná, nikdy nebudu. Protože BUDU. Ne JSEM. Je třeba si říkat - JSEM, MÁM, ... a ono se to ejhle najednou stane skutečností. Dříve nebo později.

Upravil(a) majkafa (18. 2. 2009 11:01)

 

#9 18. 2. 2009 11:07

Marek_
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1244

Re: Jak vlastně funguje přání?

Podža mňa je každé prianie prianím ega... je jedno, či si praješ smr národa alebo svetový mier a lásku pre všetkých, to prianie vychádza z ega a tým sa vzpiera "Zámeru Boha" (neviem to inak pomenova smile), ktorý podža mňa ani žiadny konkrétny zámer nemá, len plynie... smile
Myslím si, že najlepšie, čo môže človek vo svojom živote urobi je zosta bez prianí, nechcie nijako zasahova do budúcnosti a len sa necháva unáša Životom a prijíma, čo prinesie... inú možnos asi ani nemá... smile


Moudrý jedná, aniž zasahuje a učí beze slov. Takto věci povstávají, uvedeny do pohybu a on se od nich neodvrací. Dává jim život, ale nepřivlastňuje si je. Koná, avšak nevytváří závislost. Završuje dílo, aniž si činí nárok na zásluhy.
Poněvadž na ničem neulpívá, nikdo mu nic nemůže vzít.

Není tady

 

#10 18. 2. 2009 11:08

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jak vlastně funguje přání?

To myslíš vážně, Majky?.. Takhle primitivní reakce podvědomí?..

Aha, Tys to doplnila... No, to už zní trochu jinak. smile

Upravil(a) Crabat (18. 2. 2009 11:32)


Crabat

Není tady

 

#11 18. 2. 2009 11:12

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Jak vlastně funguje přání?

Majko, děkuju pussa


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#12 18. 2. 2009 11:26

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Jak vlastně funguje přání?

Ahój Marku! No s Tebou už jsem nemluvil, hani nepametám! smile
Vždy Tě budu mít spojeného s "Maličkou Duší", protože ten článek jsem tenkrát četl poprvé a moc mne oslovil.
Takže i nyní nejspíš vím, jak to myslíš.
Což by potvrzovalo mou teorii, že jsem tím vlastně chráněn, před budoucími reakcemi, které by tím jinak karmicky vznikly.
Jde jen o to, naučit se porozumět přítomnosti, pochopit správně záměr toho, co se momentálně odehrává, a vstoupit s tím do souladu?..
Tak jsi to myslel?..
Nevytvářet vlastní vůli projevující se přáním, protože každá soukromá vůle je jen disharmonií k celku?..
A tím i naším poodsunutím konečné realizace?..


Crabat

Není tady

 

#13 18. 2. 2009 11:52

Valaška
♥♥♥♥---
Místo: Valašské království
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 332

Re: Jak vlastně funguje přání?

No já si myslím, že je důležité mít přání. Zvl᚝, když sa začnou uskutečňovat, stojí to za to big_smile

Samozřejmě záleží na tom, co si přeju. Pokud jsem si přála něco nedůležitého, poznám to velmi brzy na nepříznivých okolnostech či nelehkých situacích. Musím potom přemýšlet, co je pro mě podstatné a dobrat se tomu na kloub. big_smile

A naopak, když si něco přeju a vím z hloubi srdce, že je to správné, začnou se dít věci, z nichž mi až rozum zůstává stát. Tož to si potom užívám každé minuty a řádím o sto šest big_smile


http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/iXAj06H.jpghttp://lb1m.lilypie.com/iXAjp2.png

Není tady

 

#14 18. 2. 2009 11:53

majkafa
Host

Re: Jak vlastně funguje přání?

Crabate, já taky netušila. Načteno mám od Murphyho - Moc podvědomí a Luisy Hay - Miluj svůj život. V podstatě jsou obě knížky stejné, jen napsány jiným způsobem. Vyzkoušeno na sobě. Pozitivními afirmacemi. Já si tenkrát "přála" jenom jediné - chtít žít.

Marek, cítim to tiež - bez prianí. Ale z iného dovodu. Preto, že si neviem správne pria a potom sa čudujem - panebože, toto že som si želala? dumbomlol
Keď si to preberiem, zistím, že ano, želala, chápem, ako to podvedomie pochopilo a kde bola "chyba". Takže radšej nič. smile Ale to viem až ex post.
Je to vlastne to isté, ako VOS, je jedno, či toho "plniteža prianí" nazveme podvedomím, vesmírom, sú to len slovíčka.

 

#15 18. 2. 2009 11:56

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Jak vlastně funguje přání?

A naopak, když si něco přeju a vím z hloubi srdce, že je to správné, začnou se dít věci, z nichž mi až rozum zůstává stát

Takhle nějak to právě mámstolt


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#16 18. 2. 2009 11:58

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Jak vlastně funguje přání?

Crabat napsal(a):

A proč se vlastně ptám?.. - Dávno tomu, před mnohými a mnohými lety se ten princip u mě obrátil. Nechápu jak a proč?., ale stalo se. Takže v současném stavu u mě platí jakási parafráze tohoto významu: "Když si něco budu přát, celý Vesmír se spojí, abych toho nemohl dosáhnout!" Což mne tedy poměrně rychle naučilo, abych si nic nepřál. Protože dokud si nic nepřeji, pak každou z věcí, jež kolem mne svými obsahy proplouvají, mohu mít, stačí po ní vztáhnout ruku. Ovšem háček je někde jinde: Proč bych vztahoval ruku po tom, co si nepřeji, nebo dokonce, čeho se vzdávám?..

Nerozumím tomu. Jakmile ve mně vystrčí růžky, by jakékoliv přání, pak se prostor kolem jakoby zašmodrchá a už to nemohu mít. Doteď tu ještě bylo. Dokud ve mně přání nevykrystalizovalo, mohl jsem to mít po hrstech.., ale jakmile vyklíčí - konec, již na něj nedosáhnu, kdybych se rozkrájel. A mohu čekat leta, desetiletí!., v pravdě do té doby, dokud se ho nevzdám. Potom znovu kolem mne proplouvá a je na dosah. Jenomže: "Proč bych vztahoval ruku po tom, co si nepřeji, nebo dokonce, čeho jsem se vzdal?.."
A tak se vážně přiznávám, nechápu tuhle lekci.

A nečekᚠna něco ještě lepšího? Apropo ničeho se vzdát co je ti souzeno nemůžeš. Takže spíš to oddaluješ, aybs pak tu lekci měl t잚í.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#17 18. 2. 2009 11:59

Somaia
Host

Re: Jak vlastně funguje přání?

Já jsem vždycky byla velmi rozpačitá až skeptická, když jsem se  zpočátku svého "duchovního" hledání setkala s poměrně jednoduchými  návody prezentovanými pro širokou veřejnost , pokud možno s bombastickou reklamou. Jako například "silvova metoda"  a jiné...... ač jsem o tom ještě neměla ani páru... podvědomě jsem tušila, že to nikdy nemůže fungovat tak , jak to "duchovní pseudomanažeři"  prezentují. Podle mých představ si každá duše si před vtělením volí alespoň rámcově svůj plán a nosné téma konkrétního života. Duše, která potřebuje pro svůj vývoj zjistit, co je to třeba chudoba, hlad a nedostatek se celkem se 100% jistotou nestane manažerem Čezu ( když zůstanu u tuzemských měřítek big_smile) i kdyby studovala Silvovu metodu od plenek lol.... Dokonce uvažuji o tom, že některými  z těchto metod "pro rychlokvašky" si člověk může naopak velmi uškodit a minout se cílem, což může mít za následek  minimálně opakovaní celého plánu... sad
Markův názor je mi proto blízký.

 

#18 18. 2. 2009 12:00

majkafa
Host

Re: Jak vlastně funguje přání?

Valaško, já cítím - přát si, jako cosi urputného, asi si to pletu s - já chci. big_smile Jak se znám. lol
A tak jen v koutku duše potichoučku každý večer děkuji, že mně a mým blízkým bylo dopřáno prožít tento den ve zdraví. Tělesném i duševním.

Co absolutně neumím, přát si prima muže pro sebe. Toho, se kterým k sobě patříme. Furt jsou tam nějaké nedostatky, buď je příliš mladý, nebo ženatý, líný, příživník,  nebo nebo nebo. dumbom
Vše, co potřebuju, mám, nebo mám sebe. smile Se sebou zvládnu vše, co mi život přináší. Co si víc přát? smile
Muže už si raději nepřeji, abych se zase nedivila. dumbomlol
Jestli přijde ten pravý, budu za něj děkovat. Jestli ne - i tak dobře. smile

Svět nestojí na partnerech, svět stojí na nás. smile

Upravil(a) majkafa (18. 2. 2009 12:03)

 

#19 18. 2. 2009 12:09

Valaška
♥♥♥♥---
Místo: Valašské království
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 332

Re: Jak vlastně funguje přání?

No jo, ale co s tyma přáníma, které jsem vždy chtěla zkusit a nevyzkoušela bych je?
Toho bych litovala celý život.

Si říkám, že někdy je lepší si nabít čumák, i s následkama big_smile dumbom


http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/iXAj06H.jpghttp://lb1m.lilypie.com/iXAjp2.png

Není tady

 

#20 18. 2. 2009 12:12

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Jak vlastně funguje přání?

Crabat napsal(a):

A proč se vlastně ptám?.. - Dávno tomu, před mnohými a mnohými lety se ten princip u mě obrátil. Nechápu jak a proč?., ale stalo se. Takže v současném stavu u mě platí jakási parafráze tohoto významu: "Když si něco budu přát, celý Vesmír se spojí, abych toho nemohl dosáhnout!" Což mne tedy poměrně rychle naučilo, abych si nic nepřál. Protože dokud si nic nepřeji, pak každou z věcí, jež kolem mne svými obsahy proplouvají, mohu mít, stačí po ní vztáhnout ruku. Ovšem háček je někde jinde: Proč bych vztahoval ruku po tom, co si nepřeji, nebo dokonce, čeho se vzdávám?..

Nerozumím tomu. Jakmile ve mně vystrčí růžky, by jakékoliv přání, pak se prostor kolem jakoby zašmodrchá a už to nemohu mít. Doteď tu ještě bylo. Dokud ve mně přání nevykrystalizovalo, mohl jsem to mít po hrstech.., ale jakmile vyklíčí - konec, již na něj nedosáhnu, kdybych se rozkrájel. A mohu čekat leta, desetiletí!., v pravdě do té doby, dokud se ho nevzdám. Potom znovu kolem mne proplouvá a je na dosah. Jenomže: "Proč bych vztahoval ruku po tom, co si nepřeji, nebo dokonce, čeho jsem se vzdal?.."

A tak se vážně přiznávám, nechápu tuhle lekci.

Crabe, brachu,
ale to je jednoduché... jednoduché tehdy, když pochopíš, jak toto funguje...
existuje mnoho knih, jako Moc podvědomí, Objednávkový vesmírný servis, a podobné kraviny. Všichni tito autoři popisují pravdu, ale jenom částečně. Nechápou do důsledku způsob fungování "přání".

V zásadě jsou dva způsoby dosáhnutí toho, co chceme: jeden je ze sféry černé magie, druhý ze sféry bílé magie.

Jak funguje černá magie?

Když něco chceš, držíš záměr, ale současně musíš obětovat něco, na co mᚠz karmického hlediska právo. Například: Chceš dosáhnout osvícení, a proto se vzdᚠsexu, natrvalo, napořád. Nemusíš se ho vzdát, ale když se ho vzdáš, je velmi velká pravděpodobnost, že dosáhneš nějaké osvícení...
Tento způsob je velmi ošidný a jediné, co podporuje, je růst ega. Člověk si vynucuje od přírodních zákonů svá přání a toto na cestě vývoje má spíše stagnační, ne-li retardační vliv.

Druhý způsob:

Mnohem krásnější, elegantnější... Udělᚠto tak, aby cokoliv, co chceš, jsi již předem obětoval do služby záměru duše. Jelikož duše je vždy v souladu s globálním plánem vývoje, pak když ty dᚠsvá přání do souladu se záměrem duše, současně se dostávᚠdo souladu s Plánem vývoje. Takový člověk se stává Služebníkem světa a nikdy nemá nedostatek, vždy je o něj postaráno.
Například: chceš mít peníze, vytvoříš tedy záměr těmito penězi sloužit transformaci světa. A pak když je dostaneš, použiješ je na rozvojové projekty které umožní světu postoupit o krůček k dokonalosti. Takové projekty již existují a tvoří je přesně takoví lidé, jako o nich mluvím.
Tehdy se vymaňuješ z vlivu zákonů karmy a tvoje přání se stává realitou. Problém je, že málokdo zná duši, její vlastnosti a způsoby projevu, tudíž mnoho těchto projevů se připisuje podvědomí, které opět není přesně známé. Vědci nevědí, jenom se domnívají a vyslovují hypotézy. Hypotéza, je vlastně nepotvrzenou domněnkou. Má tu vlastnost, že část skutečností se shoduje s hypotézou, ale část nikoli.
(Duše bude vědecky objevena popsána teprve v následujících sto letech. Takže my musíme vycházet z výzkumů a informací, které nejsou povahy exaktní, nýbrž esoterní. Zajímavé je, že esoterní pravdy popisují realitu mnohem lépe, než exaktní výzkumy... čím to asi je???)

Všechny ostatní metody jsou pouhými variantami těchto dvou metod.
U některých lidí duše nedovolí plnit záměry, o nichž sama uzná za vhodné, aby se nestaly. Je to z důvodů ochrany, tvé ochrany... nutí tě tak, abys pochopil, jak to funguje doopravdy.

Všechny ty řeči o moci podvědomí jsou jenom chabým pokusem vysvětlit, proč někdy věc funguje a jindy ne. Podvědomí s tím má máloco do činění... Jo, pozitivní afirmace... ano, funguje to, v případě že je to karmicky dovoleno. Můžeš pozitivně afirmovat cokoliv, ale pokud to karmicky není dovoleno, nedostaneš to. Duše v tomto hledá možnosti a poskytne mnoho přání taky jako možnost získat zkušenosti.


A propos... jaks psal o tom, že u tebe je to tak, že když mᚠpřání, všechno se proti němu postaví... u mne to funguje přesně opačně... ovšem hraje taky roli, JAKÁ přání máme a kolik jich máme...

Upravil(a) Salvator (18. 2. 2009 12:19)


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#21 18. 2. 2009 12:23

majkafa
Host

Re: Jak vlastně funguje přání?

Valaška napsal(a):

No jo, ale co s tyma přáníma, které jsem vždy chtěla zkusit a nevyzkoušela bych je?
Toho bych litovala celý život.
Si říkám, že někdy je lepší si nabít čumák, i s následkama big_smile dumbom

Já už si nabila. lol

 

#22 18. 2. 2009 12:23

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Jak vlastně funguje přání?

Myslím, že Majka tady trochu uhodila hřebíček na hlavičku s tím rozdílem, přát si a chtít.
Tady bych viděla opravdu velký rozdíl. I když se řekne "Já bych si přála (to je opravdu touha) anebo "já chci" (Tam cítím majetnictví)

Moje teta zase říkla, že v životě se ti splní všechno co chceš. Bohužel většinou v nevhodnou chvíli:) Ale nebojte není cynik ani pesimista. Je tu super ženská, bojovnice:)


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#23 18. 2. 2009 12:31

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Jak vlastně funguje přání?

Salvator napsal(a):

Crabat napsal(a):

A proč se vlastně ptám?.. - Dávno tomu, před mnohými a mnohými lety se ten princip u mě obrátil. Nechápu jak a proč?., ale stalo se. Takže v současném stavu u mě platí jakási parafráze tohoto významu: "Když si něco budu přát, celý Vesmír se spojí, abych toho nemohl dosáhnout!" Což mne tedy poměrně rychle naučilo, abych si nic nepřál. Protože dokud si nic nepřeji, pak každou z věcí, jež kolem mne svými obsahy proplouvají, mohu mít, stačí po ní vztáhnout ruku. Ovšem háček je někde jinde: Proč bych vztahoval ruku po tom, co si nepřeji, nebo dokonce, čeho se vzdávám?..

Nerozumím tomu. Jakmile ve mně vystrčí růžky, by jakékoliv přání, pak se prostor kolem jakoby zašmodrchá a už to nemohu mít. Doteď tu ještě bylo. Dokud ve mně přání nevykrystalizovalo, mohl jsem to mít po hrstech.., ale jakmile vyklíčí - konec, již na něj nedosáhnu, kdybych se rozkrájel. A mohu čekat leta, desetiletí!., v pravdě do té doby, dokud se ho nevzdám. Potom znovu kolem mne proplouvá a je na dosah. Jenomže: "Proč bych vztahoval ruku po tom, co si nepřeji, nebo dokonce, čeho jsem se vzdal?.."

A tak se vážně přiznávám, nechápu tuhle lekci.

Crabe, brachu,
ale to je jednoduché... jednoduché tehdy, když pochopíš, jak toto funguje...
existuje mnoho knih, jako Moc podvědomí, Objednávkový vesmírný servis, a podobné kraviny. Všichni tito autoři popisují pravdu, ale jenom částečně. Nechápou do důsledku způsob fungování "přání".

V zásadě jsou dva způsoby dosáhnutí toho, co chceme: jeden je ze sféry černé magie, druhý ze sféry bílé magie.

Jak funguje černá magie?

Když něco chceš, držíš záměr, ale současně musíš obětovat něco, na co mᚠz karmického hlediska právo. Například: Chceš dosáhnout osvícení, a proto se vzdᚠsexu, natrvalo, napořád. Nemusíš se ho vzdát, ale když se ho vzdáš, je velmi velká pravděpodobnost, že dosáhneš nějaké osvícení...
Tento způsob je velmi ošidný a jediné, co podporuje, je růst ega. Člověk si vynucuje od přírodních zákonů svá přání a toto na cestě vývoje má spíše stagnační, ne-li retardační vliv.

Druhý způsob:

Mnohem krásnější, elegantnější... Udělᚠto tak, aby cokoliv, co chceš, jsi již předem obětoval do služby záměru duše. Jelikož duše je vždy v souladu s globálním plánem vývoje, pak když ty dᚠsvá přání do souladu se záměrem duše, současně se dostávᚠdo souladu s Plánem vývoje. Takový člověk se stává Služebníkem světa a nikdy nemá nedostatek, vždy je o něj postaráno.
Například: chceš mít peníze, vytvoříš tedy záměr těmito penězi sloužit transformaci světa. A pak když je dostaneš, použiješ je na rozvojové projekty které umožní světu postoupit o krůček k dokonalosti. Takové projekty již existují a tvoří je přesně takoví lidé, jako o nich mluvím.
Tehdy se vymaňuješ z vlivu zákonů karmy a tvoje přání se stává realitou. Problém je, že málokdo zná duši, její vlastnosti a způsoby projevu, tudíž mnoho těchto projevů se připisuje podvědomí, které opět není přesně známé. Vědci nevědí, jenom se domnívají a vyslovují hypotézy. Hypotéza, je vlastně nepotvrzenou domněnkou. Má tu vlastnost, že část skutečností se shoduje s hypotézou, ale část nikoli.
(Duše bude vědecky objevena popsána teprve v následujících sto letech. Takže my musíme vycházet z výzkumů a informací, které nejsou povahy exaktní, nýbrž esoterní. Zajímavé je, že esoterní pravdy popisují realitu mnohem lépe, než exaktní výzkumy... čím to asi je???)

Všechny ostatní metody jsou pouhými variantami těchto dvou metod.
U některých lidí duše nedovolí plnit záměry, o nichž sama uzná za vhodné, aby se nestaly. Je to z důvodů ochrany, tvé ochrany... nutí tě tak, abys pochopil, jak to funguje doopravdy.

Všechny ty řeči o moci podvědomí jsou jenom chabým pokusem vysvětlit, proč někdy věc funguje a jindy ne. Podvědomí s tím má máloco do činění... Jo, pozitivní afirmace... ano, funguje to, v případě že je to karmicky dovoleno. Můžeš pozitivně afirmovat cokoliv, ale pokud to karmicky není dovoleno, nedostaneš to. Duše v tomto hledá možnosti a poskytne mnoho přání taky jako možnost získat zkušenosti.


A propos... jaks psal o tom, že u tebe je to tak, že když mᚠpřání, všechno se proti němu postaví... u mne to funguje přesně opačně... ovšem hraje taky roli, JAKÁ přání máme a kolik jich máme...

Tohle nemá chybu. godlike a obdiv


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#24 18. 2. 2009 12:32

Somaia
Host

Re: Jak vlastně funguje přání?

Salvatore, posílám pozdrav ( i manželce... hjarta) ,,,,, taky děkuji za tvou úvahu , to mi logicky zapadá.

 

#25 18. 2. 2009 12:43

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jak vlastně funguje přání?

Je to zamotaná věc.
Já mám tu zkušenost, že když se dostanu takříkajc "do těžiště" - do stavu perfektní rovnováhy se sebou i s okolím, dějou se věci samy - ani vlastně člověk nemusí mít přání, protože jsou předem splněna smile
Jenže je děsný problém se v tom těžišti udržet - alespoň pro mě teda rodna
Ale nemít žádná přání? To že by vesmír chtěl...to se mi nechce věřit.
S těmi afirmacemi to můžu povrdit - někdy nefungují, kdyby  člověk uafirmoval roll Zdá se mi logické, že někdy v tom hraje roli záměr duše (viz ten ředitel čezu lol ) ale má zkušenost je ta, že někdy tomu brání vlastní, nerozpoznané prográmky.
Jo a s tí ředitelem čezu - vlastně,je-li záměrem duše ochutnat bohatství a moc, nelze se nějakým tím čezoředitelem nestat visslasmile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů