Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 2. 2009 20:14

Roseanne
♥♥-----
Registrovaný: 21. 3. 2006
Příspěvky: 92

Dědictví-družstevní byt

Prosím o radu-můj kamarád byl u dědického řízení.Jsou tři bratři ale otec vše odkázal vnukovi.Přesto všichni požadují svůj dědický podíl na který mají podle zákona nárok.Vnuk jim ale nechce nic dát(součástí dědictví je i podíl na družstvním bytě).Notářka vše odročila na neurčito,dokud se nedohodnou-jenže to asi nebude nikdy.
Řeší nějak zákon do kdy to musí být?

Není tady

 

#2 18. 2. 2009 7:03

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Dědictví-družstevní byt

Pokud otec kamaráda učinil závě písemnou a kamaráda s jeho bratry vydědil mají jedinou možnost a to napadnout tuto závě u soudu. Závě podle zájkona musí splňova náležitosti pro vydědění. Jiná šance není.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#3 18. 2. 2009 7:27

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dědictví-družstevní byt

Pisateli, on je otec nemusel přímo vydědit. Možná jen napsal závě s jediným odkazem = vnukovi, takže synové nárok na podíl mají, viz § 479 ObZ. Ani v jednom případě nechápu jednání notářky - buď je tam vydědění a není o čem hovořit, nebo je závě v této části ze zákona neplatná. Podle mě by soud měl potvrdit zákonný dědický nárok synům (§ 483 ObZ) a zbytek vnukovi.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#4 18. 2. 2009 8:52

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Dědictví-družstevní byt

měli jsme to na družstvu několikrát .. členský podíl se převede výhradně na jednoho, a někdy podle tržní ceny někdy podle ceny obvyklé, musí ostatní vyplatit. 
Asi proto měl tatínek nějaký důvod a nechápu, proč by se neměl testamet plnit. Jsou to divné zákony.


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#5 18. 2. 2009 8:53

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Dědictví-družstevní byt

helena napsal(a):

Pisateli, on je otec nemusel přímo vydědit. Možná jen napsal závě s jediným odkazem = vnukovi, takže synové nárok na podíl mají, viz § 479 ObZ. Ani v jednom případě nechápu jednání notářky - buď je tam vydědění a není o čem hovořit, nebo je závě v této části ze zákona neplatná. Podle mě by soud měl potvrdit zákonný dědický nárok synům (§ 483 ObZ) a zbytek vnukovi.

Helenko vařím jako ty ze sekyrky polívku. Zjistil jsem tady, že mnohdy jsou informace jen částečné a pak jsou s tím problémy.
No ono pokud by napsal jen vnukovi a ostatním dal jiný majetek ve výši které zasluhují, pak by to notářka asi uzavřela. Ale tady dle mě jsou asi nějaké čachry, "Já chci pozemky, já barák a já jen dva květináče...." (úvaha). Nevím. Ale mají možnost napadnout i jednání notářského komisaře pro špatný úřední postup u soudu. Ten musí zakročit a vymezit komisaři postup v řízení.


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#6 18. 2. 2009 9:03

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Dědictví-družstevní byt

To je přesně ono, Pisateli - taky víceméně fabuluju o možnostech a vím houby.
Frigo, dědické zákony se (konečně) mění tak, aby si každý se svým majetkem mohl nakládat dle svého uvážení.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#7 18. 2. 2009 9:06

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Dědictví-družstevní byt

helena napsal(a):

To je přesně ono, Pisateli - taky víceméně fabuluju o možnostech a vím houby.
Frigo, dědické zákony se (konečně) mění tak, aby si každý se svým majetkem mohl nakládat dle svého uvážení.

Ještě že si rozumíme  par


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#8 18. 2. 2009 9:14

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Dědictví-družstevní byt

Jestliže notář dědické řízení odročil, měl k tomu zřejmě důvod.  V mnoha případech při prvním jednání se  účastníci nedohodnou, pak však mají čas o o tom  doma popřemýšlet, společně se sejít a k dalšímu řízení jednání přijdou už z konkrétním návrhem.   Je to normální praxe. Notář jim odročením dal pouze možnost rozmyslet se, pokud  nebudou příště dohodnuti, bude  postupovat dle  předpisů.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů