Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 12. 2. 2009 21:20

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Nechce kousat

Nemyslím si, že problém je v doktorce, moje dr má taky jiný názory než já, vyslechnu jí a udělám si po svém. Problém není ani ve zralosti Matýska, proto jsem tu zmínila ty plenky, je vyspělý dost, takže i na kousání, navíc má 16 zubů, kam se hrabe adam se šesti kusy lol a drtí maso jedna báseň..... Viděla bych problém opravdu jen v tom divadle kolem jídla, který je potřeba odstranit a zklidnit situaci. Dala bych jinam jídelní židličku, vyměnila bryndák i lžičku a začala znovu od nuly. A nekompromisně. A s kousky, hodně měkkými (třeba krupicové noky v polévce, zeleninu jen nastrouhanou) a ono to určitě půjde......

Bensi co je špatnýho na řízku? Malej ho má děsně rád tongue

Není tady

#27 10. 12. 2010 13:30

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Web

Ahoj,
obnovuji tohle téma. Možná to u nás je jen přechodný období nebo co, ale je to trochu únavný.
Tobi v naprostý pohodě žvejká čtverečky namazaný housky nebo chleba ke snídani (velikost 1x1 cm). Vezme do pusy, kouše, polkne. Přes den si vezme tyčinku, ukousne si, kouše, polkne, pohoda. Ovšem u všeho, co dostává na lžičce, očekává, že to bude rozmačkaný, aby to mohl rovnou polknout, max to jendou dvakrát převalí v puse. Ne namixovaný, ale aspoň trochu pomačkaný. Když to jsou brambory s masem na sucho, tak to plive. Musí to být aspoň trochu pospojovaný, ale stejnak to nekouše, prostě to rovnou polkne a vypadá u toho jak husa hmm
Přitom asi před dvěma měsíci si klidně vzal  opatrně z vidličky malý sousto, když loudil naše jídlo, a trošku aspoň požvejkal. 
Když má těstoviny nebo knedlíky s nějakou omáčkou, tak ty můžou bejt na kousky, ale hodně omáčky a stejnak to spíš rovnou polyká.

Zubů ma 12, z toho 4 stoličky, slintá, takže asi roste další, ale v pojídání pevný snídaně nebo tyčinek mku to nevadí, tak co má prosti soustům na lžičce??? va

Jak mu mám vysvětlit, že i to, co dostává na lžičce, se kouše?

Pozn.: občas už zkoušíme, aby se nakrmil sám (když mám na to nervy lol), ale na výsledku to nic nemění, stejank nekouše, a jakmile zjistí, že to jsou spíš kousky, tak to plive a odmítá.

Díky předem za rady smile

Není tady

#28 10. 12. 2010 13:38

gall
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Most

Veran neporadím, jen tě možná uklidním, u nás to je to samé. Když mu dám cokoli do ruky, v pohodě ukousne, maso, těstoviny, brambory, banán, mrkev, o sušenkách a ovocných tyčinkách ani nemluvím, všechno v pohodě, ale jak má kus masa nebo něco jinýho v jídle a dostává ho lžičkou tak plive nebo mu to zvedá žaludek. dneska měl brambory s brokolicí a králíkem, maso na miniaturní kousíčky, brokolice brambory rozmačkané, pár lžiček v pohodě, ale jednou se mu do pusy dostal větší kousek brokolice a už to plival a bylo po obědě roll

řešit to nebudu, prostě budu doufat že to přejde a časem si zvykne že i ze lžičky se kouše. Nebo se u ná bude jíst jenom rukama, páč z ruky se kouše dumbom

kdybys na něco přišla dej vědět lol

Vojtík
http://www.tickerclub.com/cache/75eb15045f.png
Johanka
http://www.tickerclub.com/cache/22660ba17f.png

Není tady

#29 10. 12. 2010 14:23

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Gall - s těma lžičkama to je stejné. Ale Tobi si nekousne ani banánu, ledaže ho má sám na talířku a zkousí si ho cpát do pusy. Kousky jablek nebo mrkve nedá ani náhodou. Ale to ještě moc neřeším, furt si říkám, že to je přeci jen tuhý. Ale nechápu, proč nekouše krásně měkký brambory na lžičce, když z vidličky si jí vezme a kouše va
Asi to bude nějak spojený s tou lžičkou, nevím...

Třeba až se naučí jíst fakt sami tou lžící a budou mít všechny zuby? Třeba ve školce ? lol lol Ne, doufám, že dřív lol

Hele a tu mrkev ti fakt kouše syrovou?

Není tady

#30 10. 12. 2010 14:49

gall
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Most

Verann syrovou neeee. Vařenou. Promiň to mě nenappadlo že budeš myslet syrovou. To by asi neukousl.

Vojtík
http://www.tickerclub.com/cache/75eb15045f.png
Johanka
http://www.tickerclub.com/cache/22660ba17f.png

Není tady

#31 10. 12. 2010 15:03

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Tak to jooo lol To víš, radši se zeptám wink

Není tady

#32 10. 12. 2010 22:16

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno

Verann, musim Te zklamat,ale u nas treba maso stale jeste neproslo a kousat zacal az okolo dva a pul roku, proste jsem musela stale ne mixovat,ale opravdu to musel mit na pidi kousicky, zelenina mu nevadila,ani testoviny,ale maso a brambory ci sucha ryze,to je problem i dodnes. Ja jsem dlouho sklenickovala a myslim,ze si na to tak zvykl,ze nechtel kousat, hodne se to u nas vylepsilo ve skolce, mlete maso miluje,ale jakmile vidi normalni maso,tak ani nahodou. Takze to chce cas,trpelivost, neustupnost a on do toho dozraje.

"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

#33 28. 12. 2010 17:51

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahoj Slni, ještě zpětně reaguji, díky za odpověď, jen abych to uzavřela, trochu se to upravilo, všechno, co není na lžičce kouše krásně, ze lžičky teda spíš očekává něco rozmačkanýho, ale už to občas i převalí v puse a zkousne, než to polkne, někdy jo a někdy ne. Tak uvidíme, možná to byly opět ty zuby smile

Není tady

#34 15. 2. 2015 22:29

mysis
♥------

Hoj...ja mam teda doma 16 mesicni holcinu a cokoliv ji dam vyplivne,davi se nebo zvraci ....nerozkouse nic ..jen do neceho kousne a pkto leti ven aky nevim co s tim ...zkousela jsem vsechno ,susenky,maso,zeleninu,i rozmackat a vysledek stejny ....a pokud ji necham vyhladovet dopadne to tk ze ochutna ,zacne se davit a pak uz odmita jist uplne ...par dni zpet jsme s tim byli ve spitale ,protoze se sekla a nesnedla tri dny vubec nic ;(

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí