Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 11. 2. 2009 16:56

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno

Nechce kousat

Ja vim,ze se opakuji,ale Matysek rad ji,jenze jen veci,ktere nemusi kousat,ale jen polykat, mame 16,5 mesice a ja uz zacinam byt zoufala,jakakoliv snaha z me strany je zatim zbytecna. Kdyz ma naladu,tak to je zazrak tak jednou za tyden,kdy je ochotny i na obed kousat brambory ci zazrakem maso,jinak se mi davi a blinka mi to zpet,uz je to opravdu unavne, ze sklenicek jsme presli na domaci stravu celkem v pohode,ale vsechno musim mackat na pidi kousky,zacina byt vic nez zoufala, on se snad nikdy nenauci poradne kousat. Mate prosim nejake figle jak na nej? Jedine,co mi pokousek je rohlik, chleba, detsky syr, banan a male kousky jablka, co se tyka uvarene az rozvarene zeleniny,masa a brambor ci testovin,to jsou spis jen zablesky. Moc moc dekuji. grater

Upravil(a) Slniečko (11. 2. 2009 17:00)

"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

#2 11. 2. 2009 17:52

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Re: Nechce kousat

A jak je na tom s růstem zubů? Mě děti nechtěly kousat, pokud jim rostly zuby. Po dorostení posledních stoliček začlo baštění...

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#3 11. 2. 2009 17:59

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Pavli, uz mesic a pul mame venku celych 16 zubu,jsem si slibovala,jak to bude konecne dobre a i kdyz ma zuby, chce vsechno prvotne polykat a jakmile ho to napne,tak uz to nechce,proste neni schopny pochopit,ze kdyz to nejde polknout,musi to rozkousat. Velikanske kusy nechce vubec, mensi chce polykat,uz jsem opravdu na dne, kolikrat na nej opravdu zakricim,mam strach,ze za chvili bude jidlo pro nas pro oba silene trauma. sad

"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."

Není tady

#4 11. 2. 2009 18:07

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Za prvé nekřič big_smilebig_smile nebo oba z toho uděláte hru na malého tyrana. Zkus tedy ubírat na mačkání a mixování, prostě čím dál větší kousky. Když to veme , tak zase o trochu větší. Když začne napínat, tak zastav a den dva zůstan u velikosti.

Víš, ono je docela možné, že podvědomě na něj přenášíš svůj "tlak" , že by už přece měl kousky. Pokud sní jablko nebo rohlík, tak kousat podle mého názoru umí....

Není tady

#5 11. 2. 2009 18:25

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Ja byla celkem v klidu,ale dnes jsme byli na ockovani a opet ze me doktorka udelala uplnou kr..vu,ze uz normalne neji a ze proc mu varim extra z bio potravin,ze to je nemoc a mohla bych pokracovat,tak mam opet diky ni splyn. No asi konecne zmenim doktorku,uz me to prestava bavit. Nebo ji konecne zacnu lhat,jak skvele ji at mam do ni konecne klid,jenze me to lhani taaaak nejde. dumbom Pavli,no zacinam se bat,ze ten rev uz udelal take sve, ja uz pred obedem jsem tak vynervovana,co se zase bude dit,ze on to podle vseho uz citi a vysledek je takovy,jaky je. sad

Není tady

#6 11. 2. 2009 19:12

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥

A co ti řekla dr na to, že už je Matýsek bez plen? Když je dost zralej na tohle, je zralej i na kousání, navíc zubů má dost, takže to bude z jeho strany bojkot, ví, že nakonec stejně dostane mačkané.....

Není tady

#7 11. 2. 2009 19:57

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

slniečko, když u vaříš bio je to jen a čistě tvoje věc. Já své dr nehlásím každou pitominu. Teda, pro tebe to může být zásadní, vím...

Tak to si piš, že o bojkot jde. Tak ho zkus vyvést z klidu. Nechce? nedostane. Než abych řvala na věrku, at se nají sama. nechce? Dá si o příštím jídle víc... naučila se. A že jsem kvůli jejímu nejedení trpěla. U nás to bylo o zubech. Starší byla vždy víc v klidu, ale ted je z ní rypák. Prostě některé jídla nepozře ani za úplatek big_smilebig_smile

Není tady

#8 11. 2. 2009 21:17

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥

Pavlo já to Sluní taky psala už několikrát, nechat vycukat, hlad je nejlepší kuchař, on vidí, že je kolem toho divadlo, tak proč by si nezahrál? Adam na sebe taky upozorňuje tím, že dělá co nesnáším a ještě se mi u toho směje do očí, takže bych s klidem po odmítnutí jídla misku strčila do lednice, dala ho spát a vyndala misku znovu ke svačině cool nebo k večeři..... nebo něco jiného ale taky s kouskama...

Pavlo starší kluk teď taky někdy dělá divadlo s jídlem, přesně jak píšeš, rypák, přitom do pěti let tak pěkně jedl hmm

Není tady

#9 11. 2. 2009 21:40

Innka
♥♥♥♥♥♥-

Tak já se taky přidám, Matyášek má sice zatím jenom 4 zuby ale kousky taky neé (rohlík, chleba, jablíčko jo..) ale zbytek ne a protože je vůbec moc nejedlík a taky hubenej,tak jsem ráda když do něj něco dostanu, tak furt mixuju, ale už taky přemýšlím, jak z toho ven, ale když mu dám jen trochu kousky (třeba i jen pomačkaný vidličkou) tak se začne dávit a vytahovat to z pusy.
Myslíte, že je to těma zubama nebo ne?

Není tady

#10 11. 2. 2009 21:40

alenak
♥♥♥♥♥♥♥

Slniecko, u nás byl s dcerou ve školce chlapeček, co nejedl nic s kousky ani ve čtyřech letech, krom toho neuměl pít z hrnečku...jedl doma jen jogurty a to jen jednu značku. Bl to první syn starších rodičů, jediný vnuk v rodině a navíc opravdu nadprůměrně inetligentní dítě.Ze školky ho rodiče vzali, že tam nerespektují jeho stravovací návyky, šel kamsi do soukromé...Prostě se kolem něj doma všechno točilo, on to vzal do svých rukou a takto to vypadalo...Nyní je mu už,tak jak mé dceři 10, a vypadá normálně big_smile - viděla jsem ho i jíst big_smile (chodí s mým klukem na fotbal....)
Myslím si, že děti jsou potvůrky a snaží se využít cokoliv k tomu, aby si udržely patřičnou pozornost. Znám děti, co u každého jídla zvracely, jen aby ukázaly, že jídlo není jen tak něco, co by matce prošlo bez stresu....

My měli s Adamem problémy s polykáním kusů, sice v  mladším věku,ale také nesnels kousky: mixovala jsem mu všecko a vždy po týdnu zkusila dát kousky. Blil je usilovně, ale nakonec to zvládl...
taky jsem byla u naší dr. za exota, když se mě ptala, zda už dávám chleba a já jí řekla, že nesnese ani nastrouhaný jablko, natož kousky chleba big_smile...pak se nám to nějak pozvolna upravilo....Já jsme se snažila si toho nevšímat, vyblinkal to, tak to vyblinkla, hlady neumře... nic se neděje, zkusíme to znovu ....
Přeji Ti pevnou vůli a hlavně si snaž udržet nadhled! Držím palce!

Není tady

#11 11. 2. 2009 21:44

bensi
♥♥♥♥♥♥-

Sluní, změň doktorku, jen se nervuješ a přinášíš stres do rodiny. Snad si nemyslí, že malej prcek bude žvejkat na oběd smažený řízek big_smile
Já teda kousání nekontroluji, a polyká klidně menší kousky, co na tom, však to stráví a pak je udělᚠvětší. Nevím, proč tě to tak trápí. U plen je to jasný, leze to do peněz, ekologický to není, je nutná příprava na školku. Já si osobně nemyslím, že na tebe něco zkouší, prostě teď mu něco je a tohle je jeho slabý místo, kde se to projevuje. Projdi si v minulosti, kdy se to stalo, zda potom nerostly zuby, nebyla viroza, a tak. Tuším, že jsi u nás psala něco o očkování. Po očkování mi Honzin teda trpí hodně, teploty, průjem, špatně jí...
Ale Čekan má pravdu, nechce v poledne, nabídnu zbytek po spaní. Třeba dnes v poledne snědl sotva polovinu oběda (brkaši s dětskou šunkou), normálně sní o mnoho víc, pak šel spát, udělala jsem polívku, po spánku zdlábl velkou misku polívky (jen zelenina, to má rád). Tu zeleninu nechávám v celku, je hodně rozvařená, tak se krásně poddá.

Upravil(a) bensi (11. 2. 2009 21:47)

Není tady

#12 11. 2. 2009 22:09

andulka
♥♥♥♥♥♥♥

Slniečko u 18m dítěte už to berou lékaři jako problém
nedávno jsem o tom četla a dítě může mít problémy buďto Neurologického rázu nebo dokonce něco s čelistí....či zubama

já chodím na chaty pro nedonošené a tam to většina dětí má....mám za to že to souvisí i s motorikou sad Neměli jste někdy nějaké motorické problémy?

jediné co se dá poradit je dávat mu kousat malé gumové hračky a trénuje stisk

http://lb3f.lilypie.com/Ti4ep1.png
PH 44cm 1,9kg  1rok 80cm, 9,8kg   18m 88cm, 12kg  24m 94cm,14kg
http://lilypie.com/pic/2010/06/01/rtkv.jpghttp://lb1f.lilypie.com/qSARp2.png
11.5.-2900g, 49cm  6t-3900g, 2M-4780g

Není tady

#13 11. 2. 2009 22:17

alenak
♥♥♥♥♥♥♥

Andulko, u nás to bylo také tím, že byl Adam opožděný, ale myslím, že jen částečně.... On byl pozadu se vším, i s tím kousáním...Naše dr. na nás měla pak úplně jiný metr big_smile - vždy při pradnách říkala, že tak by to mělo být, ale Adam má své tempo, tak to zkontrolujeme později... Neurologicky jsme ale byli OK...prostě byl pozadu...(a to měl zubů plno smile )

Není tady

#14 11. 2. 2009 22:33

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

Já nemyslím, že by byl malý SLní, nějak opožděný, mě prostě jen přijde, že pořád řeší kousky jídla. Vždyt už se to o tom se Slní jednou diskutovalo, nemýlím-li se. PRostě ten kluk si to pamatuje, vypozoruje, že je máma nervozní a nechce.

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#15 11. 2. 2009 22:37

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Slni - tak jsem to našla - začala sis zadělávat na problémech s kouskama už v 8 měsících. Já být tebou, dělám tak, jak píše Pavla, ještě mixuj, mačkej, prostě ho nech chvíli jako miminko a pomalu začínej s kouskama, jinak budete z jídla nervozní oba dva.
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=30498

Není tady

#16 11. 2. 2009 22:57

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Dusi,mas pravdu,ze asi tu nervozitu citi, ja uz kdyz chystam a ohrivam jidlo,tak se mi stahuje zaludek,jestli to sni nebo bude opet divadlo a blindeni. Andulko, Mata mel sice problemy,ale to jsme vycvicili, opozdeny mi nepripada,je hodne sikovny, je pravdou,ze moc toho nenamluvi,ale jinak je opravdu sikovny.
Cekanko, vzdy se chystam,jak ho necham vycukat a pak vymeknu a bud do opet rozmackam na maderu,jen aby to snedl nebo mu dam neco jineho,co vim,ze mi sni. V plenach jsem byla nekompromisni a vysledek je tady,ale v jidle to nedokazu. Nevim,z ceho mam takovy strach, hlady neumre,to mas pravdu.  Ja to tu nechtela psat znovu,ale doktorka dnes ze me udelala takoveho blbce,ze jsem na maleho dnes kvuli mrkvi vyjela a hrozne toho lituji. grater

Není tady

#17 11. 2. 2009 23:12

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Cekanko, divila se,ze nema plenku a nechtela verit,ze mi v 16ti mesicich vydrzi celou noc. Pry si to zapise na 18ti mesicni kontrole,proste me nema rada, jsem chtela kojit,davam mu bio potraviny a vubec, chodim do ordinace trosku informovana a tudiz nejsem takova ta kyvaci slepicka a to doktorky proste nemaji rady, nikdy jsem se s ni nehadala,ale stala jsem si vzdy za svym nazorem, jsem uz takova. dumbom

Není tady

#18 11. 2. 2009 23:19

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Slni, hlavně se neobvinuj, že si na malýho vyjela kvůli mrkvy. Hod se do klídku, on se vyspí a už si to nebude pamatovat. Každá máma někdy vyjede, a pak jí to mrzí.
A jak píšeš o tom názoru, no nevím, jestli ty mᚠsvůj, mě přijde, že poslouchᚠa řídíš se názory doktorky. Já třeba nechápu, proč se tě ptala na očkování na jídlo???????? My třeba chodíme na očkování jen k sestřičce.
A taky nemůžu uvěřit, že ti malý vydrží v noci bez plíny. Kdy mu dávᚠnaposledy večer pít????
Slni, nechci rejpat, ale dělej si to trošku po svým a s ohledem na to, aby kluk nebyl až moc vycepovaný.
Hm, už mlčím, jdu spát. Dobrou kapitulation

Není tady

#19 11. 2. 2009 23:22

andulka
♥♥♥♥♥♥♥

Sluni pokud je motoricky OK tak bude asi opravdu zakopaný pes v něčem jiném

Já osobně bych to vůbec nehrotila a vždy před jídlem mu prvně nabídla větší kousek a pak dala zase polomix....a postupně to nemixované zvyšovala

já bych mohla napsat knihu jak špatně jsme jedli a zvraceli a byli na pohotovosti a zatím mi jí rozňahňané vydličkou...na kousky nespěchám....vždy času je dost né????

jo a jestli ti doktorka pije krev tak jí rovnou řekni že je střelená....já to své Dr taky řekla když chtěla po D aby v 6ti měsících uměl pápá a pacipaci

podle mě je takových mamin jako ty mraky....pořát něco řešíme a chceme to dělat na jedničku....jo ale děti nás vyvedou z omylu

takže se držte

http://lb3f.lilypie.com/Ti4ep1.png
PH 44cm 1,9kg  1rok 80cm, 9,8kg   18m 88cm, 12kg  24m 94cm,14kg
http://lilypie.com/pic/2010/06/01/rtkv.jpghttp://lb1f.lilypie.com/qSARp2.png
11.5.-2900g, 49cm  6t-3900g, 2M-4780g

Není tady

#20 12. 2. 2009 8:12

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

dusička napsal(a):

Slni, hlavně se neobvinuj, že si na malýho vyjela kvůli mrkvy. Hod se do klídku, on se vyspí a už si to nebude pamatovat. Každá máma někdy vyjede, a pak jí to mrzí.
A jak píšeš o tom názoru, no nevím, jestli ty mᚠsvůj, mě přijde, že poslouchᚠa řídíš se názory doktorky. Já třeba nechápu, proč se tě ptala na očkování na jídlo???????? My třeba chodíme na očkování jen k sestřičce.
A taky nemůžu uvěřit, že ti malý vydrží v noci bez plíny. Kdy mu dávᚠnaposledy večer pít????
Slni, nechci rejpat, ale dělej si to trošku po svým a s ohledem na to, aby kluk nebyl až moc vycepovaný.
Hm, už mlčím, jdu spát. Dobrou kapitulation

Dusi, to Ti muzou potvrdit holky z Podzimnatek,ze kdybych svoji Dr. opravdu poslouchala,tak od 4 mesice,kdy jsem zazila nejvetsi bojkot bych mela Matyska na UV,protoze to je predci to nejjednodussi a nejlepsi a od roka by byl na bramboracich, knedlicich a palacinkach. Ma v papirech poznamenane,ze Matysek spatne ji, kvuli tomu jsme byli hodnekrat na prevazeni a vlastne to byla u koja, v noci se opravdu sam odstavil v peti mesicich, ja ho na nocni kojeni budila tyden,nez jsem pochopila,ze o nej skutecne nestoji.
A co se tyka curani,tak prvni nepocuranou plenku v noci mel skutecne 2.2. a to mu bylo presne 16 mesicu a na nocnik chodil presne mesic. Prislo to uplne samo ve spojitosti s necim,co dite nedokaze dospely naucit,musi dozrat samo a to je,ze do plenky prestal curat. Dam dva priklady, jeli jsme na nakup a vedela jsem,ze se do hodiny ani nahodou nevratime,tak dostal plenku a jelo se, musim podotknout,ze nejlepe pije v aute a kocare, lahev ma vzdy u sebe,takze ho nedrzim zizni ani nahodou, vratili jsme se za 2.5 hodiny a plenka byla sucha, posadila jsem ho ihned na nocnik a nestacila se divit,co vsechno v sobe drzel, to stejne se opakovala na zpivanicku, tam curat nechtel,tak vydrzel presne 3 hodiny domu a pil celou dobu,co jsme tam byli. Jinak mi vypije cca 400 ml mlika, 500-600 ml caje denne. Veceri vetsinou kasi ze 160 ml vody,pije hodne po veceri,takze mezi ctvrt na osm a pul osmou, co se naucil curat v osm pred koupanim,tak ma rano cistou plenku. Cajik ma k dispozici stale a pije si sam,jen kdyz mam pocit,ze si ho nevsima,tak se ho zeptam nebo mu ho rovnou podam,takze posledni piti je v osm hodin,pak se koupeme a po ctvrt na devet je v postylce. Vecerni mlicko nechce od trinacteho mesice,kdy se mi sam pred spanim odstavil a od te doby pred spanim nechce opravdu nic ani caj ani mliko. Vydrzi mi do pul osme. Treba vcera vecer vypil opravdu pred koupanim snad 100 ml caje a rano vstaval v 7.15, jeste jsme se v posteli mazlili do 7.30 a az potom jsem ho posadila na nocnik a opravdu jsem cumela,protoze to jsem si sama rikala,ze nema cenu hrotit a ejhle,mel plinku suchou a nacural snad polovicku nocniku,takze ho nikterak nedrzim co se tyka spani. To prislo proste uplne samo stjene jako necura kdyz jdeme na prochazku se psem ci nakup. Dusi, uz v okoli mi matky rikaji tyranka, jsou to vetsinou takove,co jim deti nosi plenky jeste ve 3.5 letech a toho jsem se proste chtela vyvarovat, to,ze Matysek to pochopil a spolupracuje a hlavne, evidentne nema problem s mocovym mechyrem je maly zazrak,protoze to ja nemam jak ovlivnit. Pitim bych ho nikdy netrapila, meli jsme obdobi,kdy jsem mu davala caj pit normalne po lzickach,jinak by vypil maximalne 50 ml za den a to mi prislo sakra malo, ted uz pije krasne sam. Pres den ho necepuji, jen ho sleduji,protoze nemluvi,ale kdyz chce,tak ukazuje,takze vycepovana jsem ja,ne on, on je v pohode. lol A kdyz se nezadari,tak ho uklidim,prevlecu ho a jdeme dal. Nastesti tech nehod zacina ubyvat, nejhorsi je,ze on si rekne,ale stale se jeste stava,ze nez ho na nocnik posadim,tak to neudrzi,ale to je tak jedno za dva/tri dny.

Upravil(a) Slniečko (12. 2. 2009 8:16)

Není tady

#21 12. 2. 2009 8:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

SLNI, JESTLI TI DR. VADÍ, ASI JE FAKT NA ČASE  jí změnit.
hlavně se nenenrvuj s tím jídlem, stolt

Není tady

#22 12. 2. 2009 12:33

Mateska01
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jablonec nad Nisou

Sluní je na čase paní doktorce udělat pápá fuckyou a s tím jídlem se nestresuj. Mě pro změnu Terča zatím nechce moc tu domácí stravu a musí tam mít vždy trochu ze skeničky. Jinak ke skleničkám přidávám maso nakrájené na kousíčky a brambor a mrkev štouchaný vidličkou. Takže snášíme v pohodě i větší kousky. A co Máa a rýže? Tu sní celou?

http://lb3f.lilypie.com/YFnOp1.pnghttp://img27.imageshack.us/img27/1278/pc040628.th.jpg
www.mateska01.rajce.net  http://www.youtube.com/results?search_t … a&aq=f
1.Rok - 1.12.2008- Terezka - 10,08kg,79,5cm, Matěj - 11,35kg,78,5cm 18.měsíc-11.5.2009- Terezka 11,60kg,80cm Matěj-13,15kg,83cm

Není tady

#23 12. 2. 2009 12:38

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Matesko ano,ale musi byt mirne rozvarena.

Není tady

#24 12. 2. 2009 12:40

alenak
♥♥♥♥♥♥♥

Slnícko, já bych dr. taky změnila,být tebou, když to tu tak čtu.moje dětská dr. naopak ocení, pokud je matka informovaná a má názor...takže pokud nejsi z dědiny, kde není jiná možnost, honem změň...já taky jezdím k dr. do jiné čtvrti Brna, než bydlím, neb u nás v místě bydliště je děcařka úplná kráva sad

Není tady

#25 12. 2. 2009 12:57

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥

Mam stesti,uz jsem si domluvila novou Dr. v Praze na doporuceni jsem se k ni dostala, uz davno nechce brat,ale kamaradka se zminila o tom,jak s nami jedna nase doktorka a tudiz nas jeste vezme,takze tam uz pujdu na kontrolu v 18ti mesicich, no konecne,ze bude klid a pohoda. Doufam. Moc Vam vsem dekuji za nazory a rady. smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí