Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

#26 8. 2. 2009 13:13

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Heluška napsal(a):

Jestli to nebude ,Lupi, tím, že jejich silné větve jsou obrosteny větévkami jemnými a pružnými, takže pří vílím tanci a dovádění netrhají vílí lehounký šat a všechny ty fáborky a přerozličné cáry z mlhoviny utkané. ....

keď som mala 4-5 rokov, naši dostavali rodičovský dom-nič vežké / už mimo dediny na malej čistinke a okraji lesa/
     
    môj otec ma zobral vtedy do hory, zobral fúrik do ruky a mala som si vybra  strom
    bola to mladučká breza ,  zasadil mi ju pod okno , o rok či dva sme boli ešte po jednu - aby tej mojej nebolo smutno
    celé detstvo mi šušali lístky do izby - brezička breza riekni mi
   
    dnes je už len jedna, hrávajú sa pod ňou moje deti....

      na jar až do leta si chodievam  do listnatých hôr po brezové konáre, pletiem také niečo ako vežké šišaté big_smile adventné vence
      v kúpežni mám na strope 5 hákov a na ne ich vešiam, tak meter od stropu, pri výške 3,30 sa to dá, a deckám ich vtedy dávam aj lístky do vane

Není tady

 

#27 8. 2. 2009 13:18

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

A nejsi Ty zakuklená víla? gloria

Není tady

 

#28 8. 2. 2009 13:21

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Heluška napsal(a):

Byla jsem u kadeřnice a potvrdila mi, že má péče o vlasy je nedostatečná, tak jsem si připoměla loňskou kopřivovou kúru a taky už se na to těším. Ruce jsem měla popálené, šáva taky nechutná obzvl᚝ dobře, ale za její účinky to stálo. Zbytek jsem vyluhovala a nalila do vany, takže to bylo zevně i zevnitř....

u nás sa varí polievka ale najviac čerstvé celé byliny do prevarenej odstavenej vody zo šporáka na pár minút po jednej vybra na tanier
  a môžeš jes, teda ani nie jes to je priamo  pôžitok

  / keď idem po ne ku lesu beriem si rukavice- tie obyčajné stavebné plus vežké nožnice , strihám a ukladám pekne jednu po druhej do košíka,
     žiadne pŕhlenie smile /

Není tady

 

#29 8. 2. 2009 13:22

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Heluška napsal(a):

A nejsi Ty zakuklená víla? gloria

neviem hjarta lol

Není tady

 

#30 8. 2. 2009 14:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Heluška napsal(a):

Jestli to nebude ,Lupi, tím, že jejich silné větve jsou obrosteny větévkami jemnými a pružnými, takže pří vílím tanci a dovádění netrhají vílí lehounký šat a všechny ty fáborky a přerozličné cáry z mlhoviny utkané. A taky citlivá chodidélka netrpí na tom měkounkém travnatém porostu. Fakt si je v tom místě dovedu přestavit úplně živě, teď už víc, než celé moje rande lol

No jo..................? smilestorstarksmile
Kataffyge, hneď by som si od teba dala čajík....... wink


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#31 8. 2. 2009 16:36

Taisha
♥♥♥♥♥--
Místo: střední Morava
Registrovaný: 25. 4. 2007
Příspěvky: 871

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Ráno jsem si četla v jedné knize, když jsem si vzpomněla na vás, na tuhle debatu... Snad to nemusím překládat a porozumíte...

Occultism does not accept anything inorganic in the Cosmos. The expression employed by Science, "inorganic substance", means simply that the latent life, slumbering in the molecules of so-called "inert matter" is incognisable.
ALL is life, and every atom of even mineral dust is Life, though beyond our comprehension and perception.

A tak mně to tak hezky zapadlo do vaší diskuze tady.. big_smile

Lupi, ráda tě čtu... smile

Upravil(a) Taisha (8. 2. 2009 16:36)


Poznání je jedno, ale hloupost se násobí.

Není tady

 

#32 8. 2. 2009 19:02

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Ad víly, vzpomněla jsem si na Francesku, ta ani neseká trávu, aby vílám neusekala nožičky stolt


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#33 8. 2. 2009 19:13

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

No, ono se nic nemá přehánět, žejo rodna myslím, že elementární bytůstky nemaj kostičky lol
Ale Pogačnik v knize Elementární bytosti popisuje krásný příklad, jak v jedné zahradě měla majitelka potíže se stříháním vrchních větví jabloně a po troše zmatků se ukázalo, že se jí tam usadily ohniví elemntálci, a to proto, že zrušila kompost, aniž jim to oznámila, natož, aby je přestěhovala, takže byli bezdomovci cool
Poté, co je přestěhovali na nový kompost, byl klid smile
Takže - i když víly jsou vzdušníci, takže si myslím, že se snadno přemísujou, propříště jim to dám vědět dopředu, že se bude sekat stolt


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#34 8. 2. 2009 20:50

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

JOjo, taky mám dojem, že málo mluvíme se svým okolím a často přemýšlíme nad složitostmi. Kdyby některé věci nebyly v souladu se zákony, tak by přece nešly, nefungovaly? Otázka druhá pak zní, v jaké kvalitě...
Neberte to za prohlášení, spíš jako přemýšlecí řeč, jen tak mimochodem. Těžko se mi tetno zákon aplikuje na všechny lidské dovednosti, např. na klonování...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#35 9. 2. 2009 8:56

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Ad životní prostředí a nepořádek. Nikdy nezapomenu na Albánii. Krásná přírody, drsné hory, kopce, drsný život.Ale když jdete 3 hodiny po kopcích, potkáte jen ovce, ovčáčtí psi na vás štěkají a jeden člověk za tu dobu. Jenže... civizace i tam přinesla PET lahve a plasty. Do rozvojové země,která si s nimi neumí poradit. Takže na ně narážíte všude. Cesty okolo jsou lemovány jen petlahvemi, bordelem. Všude. Jsou to metrové hromady a klidně 30 km podél silnice za vesnicí. Za 10 dní pobytu tam vám to příjde jako místní folklor.
Hrůza. Na jedné benzince jsem si koupila minerálku v lahvi. Hledala koš. Nebyl. Takže jsem nastoupila do auta a vezla tu petlahev dokud neuvidím kontejner. Za 20 km byl jeden, zastvila jsem a vyhodila jí do kontejneru. Zbytek posádky si ukal na čelo, prej ten kontejner vysypou stejně zase podél příkopu. Ano vysypou,ale asi moje svědomí by to nepřežilo,kdybych odhodila tu petku jen tak na zem, jako ostatní.
Podobné je to v Indii. Bordel špína. Ale tam je to trochu jiné. Většina zbytků na zemi je jídlo a kraví trus, který se zlikviduje. Zbytky jídla snědí žebravé děti, psi, skot atd. Kraví trus, nějaký Ind nadšeně nabere rukou a plác s ním na zeď chatrče, kde krásně uschne a je čím topit. Někdy mám pocit, že tyto "primitivní" státy a národy v tom umí líp žít.

Za vztah v přírodě vděčím svým rodičům. Díky ním jsem procestovala pod stanem a na horách téměř celé Československo jako dítě. Pamatuji si na odpočinkové pikniky v trávě při dobývání Pradědu, Sněžky, Klínovce nebo Pancíře. Otevřená konzerva, obal o Horalky a slova mamky" Všechno pěkne pozbírejte, a se na vás Krakonoš ,nebo jiný vládce hor, nezlobí" smile


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#36 9. 2. 2009 11:01

Nick3594
Host

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Strašně mě deprimuje o velikonocích, jak lidé pustoší keře zlatého deště, jen aby měli něco ve váze, chce se mi brečet nad ubohými orvanými keři, na vánoce rvou větve ve velkém..... Já vím, že to vypadá doma pak hezky, ale tak nějak si říkám, že v přírodě je to hezčí a potěší nás to vždycky, takhle to doma za chvíli uschne, vyhodí se to... No a proto mám doma umělé dekorace gloria.

Klubko a ve sběru odpadků v přírodě jsem na tom stejně big_smile. V Jeseníkách jsem nesla 5 km tašku plnou odpadků, mamka nadávala, že zdržuju, když jsem po cestě sbírala ten nepořádek, ale mě to prostě nedalo rodna.

A už se strášně těším, až se příroda probudí a začne kvést, vonět, pučet. Jak já se těším stolt.

 

#37 9. 2. 2009 11:33

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

taky už se mi stalo, že jsem sbírala cizí odpadky.
a nějak moc v poslední době soucítím s přírodou.
na mojí zahradě začínám mít problém s likvidací plevelů, což, musím říct, mě velmi omezuje.
mění se  můj pohled na stromy a byliny. nevím zda je to tou dobou, nebo občasným pobýváním s "divými" ženami.


a tak se těším na jaro. Moc.

Není tady

 

#38 9. 2. 2009 11:34

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Lvice,
ale kolikrát jsou ořezané větvě kočiček najaře na zemi, protože je ještě před květem služby města prořezávají. Takže stačí shýbnout a sebrat. Když nejsou moc zaschlé, tak taky vykvetou. No jo,ale někdo to prostě asi má potřebu rvát....sad


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#39 9. 2. 2009 11:51

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Pol, nebude to tím, že jsem tě ukecala na ten rulík? lol
Já zas nemůžu kupovat ty dánský jedle v Hornbachu - na vánoce. Přijde mi jako naprostá zhůvěřilost pěstovat nádherný, zdravý stromy jen proto, aby tejden zdobily a pak se vyhodily...... grater
Ještě tak snesu, když se prodávají stromky z prořezů, protože ty by se jinak vyhodily rovnou - ale tohle......


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#40 9. 2. 2009 11:52

Nick3594
Host

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Spousta lidí má potřebu devastovat to, co je nám společné, aby sám měl doma to nej. dumbom. Obávám se, že myšlení lidí je čím dál horší a sobečtější. Vidím to kolem sebe víc a víc. dumbom. Je mi z toho smutno.

 

#41 9. 2. 2009 11:57

Lena01
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 2. 2007
Příspěvky: 526

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Jeden zlatý d隝 máme taky na zahradě, roste jako šílený...a občas opravdu potřebuje prostříhat větve... ale na pokojové kvítka nedám dopustit... občas se stane, že kvítko už přeroste, do místnosti se nevleze, nebo se mu nedaří a musí jít pryč, tak se optávám v okolí kdo by ho chtěl a když se nikdo nenajde putuje na kompost, ale já s ním nemůžu, musí ho odnést syn...

Není tady

 

#42 9. 2. 2009 12:06

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Holky, abych Vás potěšila. Můj bývalý byl lesák. Na ty stříbrný smrky a dánský jedle atd jsou speciální školky, jen pro vánoční stromky. Stejně tak prořez se musí dělat každý rok. A když to udělá odborník,lepší,než ty lidi, kteří si chodí na stromky po svém na černo.
Ty školky se prořezávají na vánoce. Zdravé a silné se nechávají a pak vysazují do lesa. Takže naopak, raději živý stromek, odborně uříznutý, než stromek z PVC, který se dělá v Číně, nezletiletými dětmi a ještě obsahuje nebezpečné látky.
Jinak já vánoční stromek si řežu sama. Ale vždy za Pardubkami směr Přelouč je soukromý les, a vede přes něj elektrické vedení a dle zákona pod el. vedením musí být čisto. Takže ten majitel lesa tam prodává stromky za pakatel, protože si ušetří práci a ještě splní zákon.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#43 9. 2. 2009 12:07

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Leno, ty velké kvítka berou rádi velké podniky. Třeba banky, pojišovny. Já takhle udala dvě palmy. Byla jsem ráda, že se užijou a doteď,když jdu kolem spořky a vidím že je "moje" a kvete, tak mám radost tummenupp


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#44 9. 2. 2009 12:18

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

lupina montana napsal(a):

Pol, nebude to tím, že jsem tě ukecala na ten rulík? lol
......

jak jste mi tam nechaly ty rulíky, tak za měsíc u nešly vytrhnout, pomalu ani vyrejt a je jich tam hodně tongue
nu až tam budu
mít tu bobulkovou zahradu pro děti, tak stejně budou muset ven.

Není tady

 

#45 9. 2. 2009 12:20

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Lvice, proč mᚠtak smutnej avatar va ? kde je oheň?

Není tady

 

#46 9. 2. 2009 12:27

Nick3594
Host

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Pol, vyjadřuje můj momentální duševní stav..... V posledních dnech si tahám zenové karty - smutek, lítost, transformace.... Každý si tím prochází. Musím projít údolím stínů, abych zase mohla pár věcí v sobě opustit....

Upravil(a) lvice (9. 2. 2009 12:30)

 

#47 9. 2. 2009 12:28

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

poletucha napsal(a):

lupina montana napsal(a):

Pol, nebude to tím, že jsem tě ukecala na ten rulík? lol
......

jak jste mi tam nechaly ty rulíky, tak za měsíc u nešly vytrhnout, pomalu ani vyrejt a je jich tam hodně tongue
nu až tam budu
mít tu bobulkovou zahradu pro děti, tak stejně budou muset ven.

nojo....... rodna ale když byly ták  nádherný! sad
Klubí - to já vím, že jsou na to školky, což mi přišlo ještě zhůvěřilejší - jen jsem nevěděla, že prodávají prořez a zbytek vysaděj. Tak tos mě malinko uklidnila....no a s těma dětma to je sice fakt, a je dobře, když uvědomělí konzumenti přinutěj příslušnou fabriku zlepšit podmínky, ale: zrovna v Číně, pokud jsem stihla sledovat, mají nejhorší podmínky místní fabriky - nehledě k tomu, že příslušná pobočka bohatého Západu je většinou jedinej zdroj příjmů široko-daleko.....četla jsem o tom mooc hezkou knihu, bohužel si nevzpomenu na název - nějaká revoluce, tuším.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#48 9. 2. 2009 12:36

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Lvice, kočko naše divoká pussa

sice nevím proč, myslela jsem, žes šastná v rodině a s mimčem, ale i tak Ti posílám plnou náruč hjarta a povzbuzení. Všichni co znám se motaj kolem transformace, každej rychle dořešuje spoustu věcí, aby to všechno stihl.... i já , i mí blízcí. všeci padáme na hubu. ale bude jaro, sluníčko teplo... minimálně tohle je věc na kterou se lze těšit, je zadarmo a pro všechny, tudíž ji můžeme sdílet se všemi. Jo to sdílení, to je teprve paráda.
dokonce přežiju i to že to budu nadálku sdílet se svou tchýní. No nějak to vydržím, přecekvůli tomu to slunko neshasnu,ne?

Upravil(a) poletucha (9. 2. 2009 12:37)

Není tady

 

#49 9. 2. 2009 12:42

Nick3594
Host

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

Pol,  děkuju pussa. Štěstí je prchavá záležitost a stíhá mě jedna pecka za druhou. Taky padám na hubu, ale cítím, že už se ve mně něco začíná lámat a vracím se sama k sobě. No nevím, jestli mi rozumíš, někdy nerozumím ani sama sobě. Vzpomínám si, jak jsi kdysi napsala, že sis myslela, že budeš šastná, když si najdeš partnera, když budeš mít děti, ale pak jsi pochopila, že všechno je to jen cesta..... stolt

 

#50 9. 2. 2009 12:42

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky

jo, lupi, mᚠkrásnej avatar, docela k tobě jde :-)
...kdyby se z těch rulíků aspoň daly vařit nějaký čaje, kdyže to přijedete zase na brigádu? tongue

eště jsem chtěla pochválit avatar Valašce, pro mě je přímo magickej, úplně mě táhne. jakobych něco takovýho na tom obrázku prožila...

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » CHAT - o všem, co se nikam jinam na duchny nevleze......a kecárna taky
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů