Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#351 3. 9. 2009 13:05

Myšák
♥♥♥----
Místo: Litomyšlsko
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 129

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

cieska: tak v přesně takových případech bych dala ty dvě jména. Známá chtěla dát po babičce Serafína, ale dala ho taky jako druhé, kvůli dětem, aby měla první jméno normální.
Já mám jedno křestní jméno a druhé biřmovací, kdyby mi naši dali víc jmen, nevím, co bych s nima dělala.

Není tady

 

#352 3. 9. 2009 13:08

cieska
♥♥♥♥♥♥-
Místo: teplice
Registrovaný: 30. 8. 2009
Příspěvky: 1683
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

myšáku :-D  ono to nějak dopadne, nakonec budem mít jarušku nebo pepíka, jak si to představuje muj a bude klid :-) ať je to třeba růžena, hlavně, ať už je :-)


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/25335.png
2.8.2010 ve 4:00 hod. se nám narodila Jaruška 2600g, 49cm

Není tady

 

#353 3. 9. 2009 13:17

Myšák
♥♥♥----
Místo: Litomyšlsko
Registrovaný: 1. 2. 2009
Příspěvky: 129

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Mně se náhodou Josef poslední dobou líbí. Říkala bych mu Jožin.

Není tady

 

#354 3. 9. 2009 13:44

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Akorát teda nevím, jak bys, Janči, tomu Benjamínovi říkala zkráceně? Protože Bene mi přijde jako na psa, ale možná je to tím, že se tak náš pes jmenoval big_smile A nikdo jiný takové asociace nemá.

Upravil(a) Ronja (3. 9. 2009 13:49)


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#355 3. 9. 2009 13:49

Danuskaxy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeňsko
Registrovaný: 28. 8. 2008
Příspěvky: 4799

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Nebo jako Benží big_smile tak se Ronji jmenuje zase pes mojí sestřenky lol.
Jinak já včera přemýšlela i o té tady diskutované Babetce a jak by se říkalo jí? Tedy jasně že jako malá bude Babetka a pro rodiče bude Babetka už navždycky. Ale když se bude jako mladá slečna chtít někomu představit řekne co? "Ahoj já jsem..." Babetka neřekne, znám to mám jméno které nejde moc normálně zdrobňovat (nejmenuju se ve skutečnosti Danuška wink, svoje jméno nemám ráda mad), a když řekne Babeta bude to znít dost tvrdě, taky to znám, a nesnáším když se musím někomu představovat. A co tedy řekne? Bab? Babi? No nevím. Asi sena to díky svému jménu dívám prostě z jiného úhlu lol dumbom.


http://lb3f.lilypie.com/1eKyp2.png

Není tady

 

#356 3. 9. 2009 13:49

cieska
♥♥♥♥♥♥-
Místo: teplice
Registrovaný: 30. 8. 2009
Příspěvky: 1683
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

ronjo, ale jo, já mam taky takové asociace a to jsem snad ani nikdy psa bena na živo neviděla,  ale to třeba i na alana (to si představim něm. vlčáka nebo kolii) a přitom se mi to jako jméno líbí. furt mi leží v hlavě ta babeta :-)


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/25335.png
2.8.2010 ve 4:00 hod. se nám narodila Jaruška 2600g, 49cm

Není tady

 

#357 3. 9. 2009 13:51

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Babetce bych říkala baby, vyslov bejby. aspoň dokud by byla malá big_smile

Hele Dani můj labrador se jmenuje Kuba...a můj šéf Jakub. Když u nás byla firemní party, to byla komedie...občas jsem řvala "Kubine lehni, Kubo na místo, Jakube nečuč tady" a to sebou šéf vždycky cukl lol

Upravil(a) Ronja (3. 9. 2009 13:52)


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#358 3. 9. 2009 13:52

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Dani tak Babi bych jí neříkala big_smile to už kjí můžeš rovnou říkat dědo big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#359 3. 9. 2009 13:56

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Jo ještě mě napadlo k té Babetce, že jí můžeš říkat Betko nebo Bětko nebo Bety a tvářit se, že je to vlastně Alžběta. Ale Betyna je teda taky hodně psí jméno gloria

offtopic my máme v rodině rádi veselá jména, ale řádíme s nimi jen na zvířatech. Kdo znáte naši kočku, co jsme ji našli na nádraží, tak té říkáme Elizabeth von Bahnhof, zkráceně Líza. A jelikož od ní máme koťata, tak kočička, co nám zbyla a je přesná kopie své mámy, se jmenuje Lízátko big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#360 3. 9. 2009 14:02

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Danuško - Babetka, Babeta, Babsi, Betka...je jich spoustu wink


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#361 3. 9. 2009 14:47

cieska
♥♥♥♥♥♥-
Místo: teplice
Registrovaný: 30. 8. 2009
Příspěvky: 1683
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

:-) naše kočky jsou kačenka, dášenka a máca - přítelovo ségra je kateřina, sestřenice dagmar a druhá ségra markéta - fakt je to náhoda :-)


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/25335.png
2.8.2010 ve 4:00 hod. se nám narodila Jaruška 2600g, 49cm

Není tady

 

#362 3. 9. 2009 18:41

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Danuskaxy napsal(a):

Nebo jako Benží big_smile tak se Ronji jmenuje zase pes mojí sestřenky lol.
Jinak já včera přemýšlela i o té tady diskutované Babetce a jak by se říkalo jí? Tedy jasně že jako malá bude Babetka a pro rodiče bude Babetka už navždycky. Ale když se bude jako mladá slečna chtít někomu představit řekne co? "Ahoj já jsem..." Babetka neřekne, znám to mám jméno které nejde moc normálně zdrobňovat (nejmenuju se ve skutečnosti Danuška wink, svoje jméno nemám ráda mad), a když řekne Babeta bude to znít dost tvrdě, taky to znám, a nesnáším když se musím někomu představovat. A co tedy řekne? Bab? Babi? No nevím. Asi sena to díky svému jménu dívám prostě z jiného úhlu lol dumbom.

Babs..


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#363 3. 9. 2009 18:43

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

A tomu Benjamínovi asi opravdu zkráceně Bene, mi to psa neasociuje..smile.

Co Felix?


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#364 3. 9. 2009 19:07

cieska
♥♥♥♥♥♥-
Místo: teplice
Registrovaný: 30. 8. 2009
Příspěvky: 1683
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

felixe jsem měla kocoura, byl moc fajn, pak mi ho hnusní ožralové jdoucí z hospody jen tak pro zábavu zabili! hodili ho o dům a on se rozplácl o fasádu, přeju jim ze srdce to nejhorší :-(


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/25335.png
2.8.2010 ve 4:00 hod. se nám narodila Jaruška 2600g, 49cm

Není tady

 

#365 3. 9. 2009 20:41

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Silvi.100 napsal(a):

ja si při jménu Bartoloměj vzpomenu na svoje zaměstnání-pracuju v Bartolomějské ulici big_smile

no přesně, hned se mi vybaví estébáci na Barťáku wink

Není tady

 

#366 3. 9. 2009 20:56

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

misha88 napsal(a):

A tomu Benjamínovi asi opravdu zkráceně Bene, mi to psa neasociuje..smile.

Co Felix?

Felix je taky krásný jméno, ale potíž je, Míšo, v tom, že kdejakej buran si třeba nepředstaví kupříkladu Mendelssohna, ale typickýho kocoura, maximálně si jeho mozkovna rozvzpomene na Felixe Slováčka. Totéž je s Maxem, někomu to jméno přijde psí, ale přitom podle mého názoru třeba herci Maxovi von Sydowovi hrozně sluší, stejně jako třeba Maxíkovi od Cizinky tady na Babinetu, a asociace s Fíkem mě nenapadá ani omylem.

Ale jinak tohle jsou jména, která fakt vyžadují specifická příjmení, jinak je to průser! Například Benjamin Vomáčka, fotbalista... no to je prostě smutnej případ wink


Ciesko, doufám, že až příště půjdou ti ožralové z hospody, že je přejede Tatra s pískem... usch

Není tady

 

#367 3. 9. 2009 21:00

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Fidor - pracuji vedle základky a teď se to tam zojjelo zas po 1.9, dnes mířili dva kluci tak 8letí do vrat a jeden oslovoval druhého " Ale Same, to je tak a tak"...a znělo to hrozně dobře!! Líbí se mi vaše jméno!!
Mi se líbí Jonáš a Jáchym ale doma mi neprojde...sad...   Max by se mi taky líbil, ale my se s přítelem shodli na Štěpánovi a Julii..


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#368 3. 9. 2009 21:01

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

nad některýma jménama kroutím hlavou a říkám si.......no jak tohle mohli dát.......a když je pak slyším často,tak už mi to příjde uplně norlmální........viz-Max-teda Maxim,Ester,Elen,Karin.....  ba naopak se mi líbí.... tummenupp

Není tady

 

#369 3. 9. 2009 21:09

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Rozhodně hlasuju pro dobré zvážení kombinace jména a příjmení. Obzvláště u kluků, kde není šance se příjmení snadno zbavit big_smile

Pamatuju si, když se Andree Verešové narodila dcera, které dali příjmení po otci...tak v Reflexu psali: Andree Verešové se narodila dcera Vanessa Volopichová. Tak malé Vaně přejeme, aby se brzo vdala, a aspoň toho příjmení se zbavila. Tenkrát jsem se u toho celkem zasmála big_smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#370 3. 9. 2009 21:10

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Je fakt, že na nezvyklá jména si strašně zvykneš. Taky mi zezačátku Jonáš, Vincent nebo Kristián připadali divní, ale už mi to nepřijde...


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#371 3. 9. 2009 21:11

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

to si taky říkám,že holka se jednou vdá......... nojo ale zasejc jestli bude po mě...... tak musíme vybírat důkladně lollollol

Není tady

 

#372 3. 9. 2009 21:12

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Holky a co pro holčičku Sára?


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#373 3. 9. 2009 21:15

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Sára líbí...

u kluků jsou blbé kombinace když jméno končí na písmenko se kterým začíná příjmení (Lukáš Šeda atd.)


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#374 3. 9. 2009 21:16

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Nebo dokonce začíná i končí...David Drozd smile To byl manželův spolužák!


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#375 3. 9. 2009 21:17

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Jména dětí - jak se bude (jmenuje) to vaše?

Misho, díky smile  vidíš a třeba v USA se tak jmenují hlavně zase starší černoši tongue

Jonáš i Jáchym jsou krásná jména, Štěpánů je teď kolem nějak moc, třeba tady na BB je jich poslední dobou asi 6. Ale je to taky pěkný jméno.. ale uvidíš, že se to ještě možná změní. On totiž nad tím člověk přemýšlí jinak, když teoretizuje v době snažení a jinak, když už třeba ví, že fakt čeká syna/dceru. Teda aspoň u nás to tak bylo, couvla jsem z původního jména a byla jsem dlouho nerozhodná. A to jsem se ještě bála, že až se ten prcek narodí, že se nám k němu třeba to vybrané jméno nebude hodit, v Podolí už na pozdější manévry není (nebo v březnu nebyl) prostor, papíry pro matriku se tam odevzdávají už před porodem. Naštěstí to klaplo a narodil se opravdu Sam smile

Dát takové jméno na celý život je docela stres! smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů