|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
cieska: tak v přesně takových případech bych dala ty dvě jména. Známá chtěla dát po babičce Serafína, ale dala ho taky jako druhé, kvůli dětem, aby měla první jméno normální.
Já mám jedno křestní jméno a druhé biřmovací, kdyby mi naši dali víc jmen, nevím, co bych s nima dělala.
Není tady
myšáku :-D ono to nějak dopadne, nakonec budem mít jarušku nebo pepíka, jak si to představuje muj a bude klid :-) ať je to třeba růžena, hlavně, ať už je :-)
Není tady
Mně se náhodou Josef poslední dobou líbí. Říkala bych mu Jožin.
Není tady
Akorát teda nevím, jak bys, Janči, tomu Benjamínovi říkala zkráceně? Protože Bene mi přijde jako na psa, ale možná je to tím, že se tak náš pes jmenoval
A nikdo jiný takové asociace nemá.
Upravil(a) Ronja (3. 9. 2009 13:49)
Není tady

Nebo jako Benží
tak se Ronji jmenuje zase pes mojí sestřenky
.
Jinak já včera přemýšlela i o té tady diskutované Babetce a jak by se říkalo jí? Tedy jasně že jako malá bude Babetka a pro rodiče bude Babetka už navždycky. Ale když se bude jako mladá slečna chtít někomu představit řekne co? "Ahoj já jsem..." Babetka neřekne, znám to mám jméno které nejde moc normálně zdrobňovat (nejmenuju se ve skutečnosti Danuška
, svoje jméno nemám ráda
), a když řekne Babeta bude to znít dost tvrdě, taky to znám, a nesnáším když se musím někomu představovat. A co tedy řekne? Bab? Babi? No nevím. Asi sena to díky svému jménu dívám prostě z jiného úhlu
.
Není tady
ronjo, ale jo, já mam taky takové asociace a to jsem snad ani nikdy psa bena na živo neviděla, ale to třeba i na alana (to si představim něm. vlčáka nebo kolii) a přitom se mi to jako jméno líbí. furt mi leží v hlavě ta babeta :-)
Není tady
Babetce bych říkala baby, vyslov bejby. aspoň dokud by byla malá 
Hele Dani můj labrador se jmenuje Kuba...a můj šéf Jakub. Když u nás byla firemní party, to byla komedie...občas jsem řvala "Kubine lehni, Kubo na místo, Jakube nečuč tady" a to sebou šéf vždycky cukl 
Upravil(a) Ronja (3. 9. 2009 13:52)
Není tady
Jo ještě mě napadlo k té Babetce, že jí můžeš říkat Betko nebo Bětko nebo Bety a tvářit se, že je to vlastně Alžběta. Ale Betyna je teda taky hodně psí jméno 
my máme v rodině rádi veselá jména, ale řádíme s nimi jen na zvířatech. Kdo znáte naši kočku, co jsme ji našli na nádraží, tak té říkáme Elizabeth von Bahnhof, zkráceně Líza. A jelikož od ní máme koťata, tak kočička, co nám zbyla a je přesná kopie své mámy, se jmenuje Lízátko 
Není tady
:-) naše kočky jsou kačenka, dášenka a máca - přítelovo ségra je kateřina, sestřenice dagmar a druhá ségra markéta - fakt je to náhoda :-)
Není tady

Danuskaxy napsal(a):
Nebo jako Benží
tak se Ronji jmenuje zase pes mojí sestřenky
.
Jinak já včera přemýšlela i o té tady diskutované Babetce a jak by se říkalo jí? Tedy jasně že jako malá bude Babetka a pro rodiče bude Babetka už navždycky. Ale když se bude jako mladá slečna chtít někomu představit řekne co? "Ahoj já jsem..." Babetka neřekne, znám to mám jméno které nejde moc normálně zdrobňovat (nejmenuju se ve skutečnosti Danuška, svoje jméno nemám ráda
), a když řekne Babeta bude to znít dost tvrdě, taky to znám, a nesnáším když se musím někomu představovat. A co tedy řekne? Bab? Babi? No nevím. Asi sena to díky svému jménu dívám prostě z jiného úhlu
![]()
.
Babs..
Není tady

A tomu Benjamínovi asi opravdu zkráceně Bene, mi to psa neasociuje..
.
Co Felix?
Není tady
felixe jsem měla kocoura, byl moc fajn, pak mi ho hnusní ožralové jdoucí z hospody jen tak pro zábavu zabili! hodili ho o dům a on se rozplácl o fasádu, přeju jim ze srdce to nejhorší :-(
Není tady
misha88 napsal(a):
A tomu Benjamínovi asi opravdu zkráceně Bene, mi to psa neasociuje..
.
Co Felix?
Felix je taky krásný jméno, ale potíž je, Míšo, v tom, že kdejakej buran si třeba nepředstaví kupříkladu Mendelssohna, ale typickýho kocoura, maximálně si jeho mozkovna rozvzpomene na Felixe Slováčka. Totéž je s Maxem, někomu to jméno přijde psí, ale přitom podle mého názoru třeba herci Maxovi von Sydowovi hrozně sluší, stejně jako třeba Maxíkovi od Cizinky tady na Babinetu, a asociace s Fíkem mě nenapadá ani omylem.
Ale jinak tohle jsou jména, která fakt vyžadují specifická příjmení, jinak je to průser! Například Benjamin Vomáčka, fotbalista... no to je prostě smutnej případ 
Ciesko, doufám, že až příště půjdou ti ožralové z hospody, že je přejede Tatra s pískem... 
Není tady

Fidor - pracuji vedle základky a teď se to tam zojjelo zas po 1.9, dnes mířili dva kluci tak 8letí do vrat a jeden oslovoval druhého " Ale Same, to je tak a tak"...a znělo to hrozně dobře!! Líbí se mi vaše jméno!!
Mi se líbí Jonáš a Jáchym ale doma mi neprojde...
... Max by se mi taky líbil, ale my se s přítelem shodli na Štěpánovi a Julii..
Není tady
nad některýma jménama kroutím hlavou a říkám si.......no jak tohle mohli dát.......a když je pak slyším často,tak už mi to příjde uplně norlmální........viz-Max-teda Maxim,Ester,Elen,Karin..... ba naopak se mi líbí.... 
Není tady
Rozhodně hlasuju pro dobré zvážení kombinace jména a příjmení. Obzvláště u kluků, kde není šance se příjmení snadno zbavit
Pamatuju si, když se Andree Verešové narodila dcera, které dali příjmení po otci...tak v Reflexu psali: Andree Verešové se narodila dcera Vanessa Volopichová. Tak malé Vaně přejeme, aby se brzo vdala, a aspoň toho příjmení se zbavila. Tenkrát jsem se u toho celkem zasmála 
Není tady
Je fakt, že na nezvyklá jména si strašně zvykneš. Taky mi zezačátku Jonáš, Vincent nebo Kristián připadali divní, ale už mi to nepřijde...
Není tady

Sára líbí...
u kluků jsou blbé kombinace když jméno končí na písmenko se kterým začíná příjmení (Lukáš Šeda atd.)
Není tady
Misho, díky
vidíš a třeba v USA se tak jmenují hlavně zase starší černoši
Jonáš i Jáchym jsou krásná jména, Štěpánů je teď kolem nějak moc, třeba tady na BB je jich poslední dobou asi 6. Ale je to taky pěkný jméno.. ale uvidíš, že se to ještě možná změní. On totiž nad tím člověk přemýšlí jinak, když teoretizuje v době snažení a jinak, když už třeba ví, že fakt čeká syna/dceru. Teda aspoň u nás to tak bylo, couvla jsem z původního jména a byla jsem dlouho nerozhodná. A to jsem se ještě bála, že až se ten prcek narodí, že se nám k němu třeba to vybrané jméno nebude hodit, v Podolí už na pozdější manévry není (nebo v březnu nebyl) prostor, papíry pro matriku se tam odevzdávají už před porodem. Naštěstí to klaplo a narodil se opravdu Sam 
Dát takové jméno na celý život je docela stres! 
Není tady