Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 2. 2006 17:59

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

horm.antikoncepce a rakovina

Ahoj, ted bych mela zacit brat horm.antikoncepci/HA/, ale v pribalovem letaku je napsano, ze muze zvysit riziko rakoviny prsu a děložního čípku.Vzhledem k tomu, ze moje babička je bez jednoho prsu, protoze touto nemoci trpela, a pri posledni gyn.prohlidce mi gynekolozka objevila"patologicky nalez na deloznim cipku" - nevim presne,co to je,ale musim chodit na prohlidky jednou za pul roku a hlidat to..I presto mi predepsala HA - Loyette,tzn.nizkohormonalni/tzv."dvacitka"/, jsou i "patnactky",ty maj hormonu jeste min,ale rekla mi,ze jako zacatecnice je brat nemuzu..mam ale porad strach, aby se u me neprojevily priznaky nektereho z tech 2 druhu rakoviny..myslite, ze je pro me HA vhodná???

Není tady

 

#2 1. 2. 2006 18:34

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: horm.antikoncepce a rakovina

Me napsal(a):

Ahoj, ted bych mela zacit brat horm.antikoncepci/HA/, ale v pribalovem letaku je napsano ....

Vždy se jedná o nepřirozený zásah do lidského organismu!


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#3 2. 2. 2006 8:34

janaj
Host

Re: horm.antikoncepce a rakovina

Ahojík...ukus se zeptat v poradně www.antikoncepce.cz. Je tam jeden odborník a ten ti poradí...mě teda poradil, odepsal mi hodně brzo, asi za 2 dny:-))

 

#4 2. 2. 2006 15:09

kamolina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 302

Re: horm.antikoncepce a rakovina

Možná záleží na tom, z čeho mᚠvětší strach... Jestli z otěhotnění nebo z rakoviny... Já ji brát přestala, ale taky jsem zařízla sexuální život. Měla jsem ty samé nálezy co ty. Dokonce mi doktorka navrhovala jako prevenci plastiku děložního čípku, poněvadž se mi ty neplechy tvoří pořád. A to jsem brala asi tu nejmírumilovnější HA - Triquillar. Ta je třífázová a nejméně zatěžuje. Ovšem vzhledem k tomu, že máma nedávno podstoupila mastektomii, kvůli duktuálnímu karcinomu prsu, nijak mě neláká se k antikoncepci vrátit. Přiznám se, že se snažím vůbec žádné léky nebrat... Je to na zvážení, ale rozhodně na kontroly u doktorky nezapomínej. Viděla jsi tu úžasnou reklamu na www.brantese.cz??? Každých pět hodin umře jedna žena na rakovinu prsu. Je pravda, že hormonální antikoncepce, i ta nejlepší, rakovinné bujení podporuje. Ale každý organismus se s tím vyrovnává jinak.


... za slzy, za slzy děkuji, ty naučí mne citu.........

Není tady

 

#5 2. 2. 2006 17:59

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Re: horm.antikoncepce a rakovina

a nevíš,jestli existuje nějaká prevence co se týče děložního čípku?Mi doktorka nic neřekla,jen že mám za půl roku přijít na kontrolu,mi to připadá docela hnus když vím,že s mým děl.čípkem není něco v pořádku, ale přitom se nic nezměnilo, neřekla mi nic, co bych měla dělat,aby se mi to nezhoršovalo nebo tak..prostě mi to připadá, že jen čekám, kdy něco propukne, ale já k tomu chci přistupovat aktivně a chránit se..a dokonce mi ani nedělá vyšetření prsu..je mi sice 21,ale stejně,když to mám v rodině,tak myslím, že by měla..aspon mě prohmatat nebo tak něco..

Není tady

 

#6 3. 2. 2006 13:10

kamolina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 302

Re: horm.antikoncepce a rakovina

Me napsal(a):

a nevíš,jestli existuje nějaká prevence co se týče děložního čípku?Mi doktorka nic neřekla,jen že mám za půl roku přijít na kontrolu,mi to připadá docela hnus když vím,že s mým děl.čípkem není něco v pořádku, ale přitom se nic nezměnilo, neřekla mi nic, co bych měla dělat,aby se mi to nezhoršovalo nebo tak..prostě mi to připadá, že jen čekám, kdy něco propukne, ale já k tomu chci přistupovat aktivně a chránit se..a dokonce mi ani nedělá vyšetření prsu..je mi sice 21,ale stejně,když to mám v rodině,tak myslím, že by měla..aspon mě prohmatat nebo tak něco..

Mno, mě na to také nic nedoporučila. Nicméně se mi zdá nepravděpodobné, že to můžeš nějak ovlivnit, kromě stravy a způsobu života. Vesměs je to podle mého otázka spíše štěstí. Moje teta žila příkladným životem, jedla zdravě, nepila, nekouřila, nesmilnila, chodila pravidelně k lékaři, sportovala v rámci možností.... A zemřela na rakovinu. Pak jsou lidé co žijí nezřízeným životem, kouří stovku denně a jedí jen uzeniny a hele, umírají přirozeně. Nicméně jediné, co mě napadá je hlídat si jídelníček ( vydává se taková brožura o potravinách vhodných pro lidi rakovinou nemocné či jako prevenci) a pravidelně navštěvovat lékaře. Pak je to dost otázka výběru partnerů a hygieny. A samozřejmě štěstí. Možná by nebylo od věci zajít si k psychologovi. Přijde mi, že na to, jak si mladá se až příliš bojíš nemocí postihující většinou starší generace. I když co já vím, těch mladých ji má taky spoustu. Na vyšetření prsu se doptej. Mě ho provádí už i praktická lékařka:-). Mammograf se dá taky připlatit. http://arcus-oc.org/dynex.htm ( nebo koukni sem) http://arcus-oc.org/dynex.htm ( ale tady máme asi obě už smůlu:-)).


... za slzy, za slzy děkuji, ty naučí mne citu.........

Není tady

 

#7 3. 2. 2006 13:12

kamolina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 302

Re: horm.antikoncepce a rakovina

Me napsal(a):

a nevíš,jestli existuje nějaká prevence co se týče děložního čípku?Mi doktorka nic neřekla,jen že mám za půl roku přijít na kontrolu,mi to připadá docela hnus když vím,že s mým děl.čípkem není něco v pořádku, ale přitom se nic nezměnilo, neřekla mi nic, co bych měla dělat,aby se mi to nezhoršovalo nebo tak..prostě mi to připadá, že jen čekám, kdy něco propukne, ale já k tomu chci přistupovat aktivně a chránit se..a dokonce mi ani nedělá vyšetření prsu..je mi sice 21,ale stejně,když to mám v rodině,tak myslím, že by měla..aspon mě prohmatat nebo tak něco..

První lék
Americká farmaceutická společnost MSD vyvinula očkovací vakcínu, která bude sloužit jako prevence vzniku rakoviny děložního čípku. Očkovat by se měly ženy a dospívající dívky před začátkem sexuálního života přímo v gynekologické ordinaci. Vakcína se objeví na trhu pravděpodobně v roce 2007 a její cena by se mohla pohybovat v řádech tisíců korun.

K většině případů onemocnění rakovinou děložního čípku dochází v rozvojovém světě, v České republice je tato diagnóza ročně stanovena u 1300 žen, z toho jich 450 zemře. Po rakovině prsu a tlustého střeva je to nejnebezpečnější nemoc.

Vědcům se vůbec poprvé v historii podařilo zjistit, co rakovinu způsobuje. Původcem rakoviny děložního čípku je HPV vir a zhruba polovina všech sexuálně aktivních žen a mužů se jím někdy během života nakazí. Nejvíce náchylní jsou mladí lidé, ale než se virus projeví, je zapotřebí několika let. Rakovina proto většinou propuká u žen, kterým je 40 až 50 let. Velmi často se stává, že infekce proběhne bez jakýchkoli projevů a sama odezní během jednoho nebo dvou let. Vir se přenáší pouze pohlavním stykem, tudíž nejlepší ochranou je sexuální věrnost.

Gynekologové by chtěli, aby se zavedlo plošné očkování u patnáctiletých dívek, nebo to je věk, kdy dívky obvykle poprvé přicházejí do gynekologické ordinace. Očkovat se bude ve třech dávkách injekčně do svalu. Je třeba si uvědomit, že vakcína je preventivní, nikoliv léčebná. Pacientky, které již rakovinou děložního čípku trpí, vyléčit nedokáže. Očekává se ale, že budou moci být očkovány i starší ženy, pokud u nich bude zaznamenána infekce vysoce rizikovými typy viru HPV, a dokonce i muži, u kterých se virus projevuje vznikem genitálních bradavic.
Nakažení virem HPV probíhá často bez jakýchkoli příznaků. Ženy by proto měly minimálně jednou ročně absolvovat test, kdy gynekolog provede stěr sliznice z děložního čípku. Tyto testy jsou vedle kolposkopie jediným možným způsobem, jak infekci zjistit.

Společnost MSD v současné době vyvíjí očkovací vakcíny proti dalším nemocem, jako je například pásový opar. „Kéž bychom mohli v budoucnosti využívat více podobných vakcín proti různým druhům rakovin,“ uvedla PR managerka projektu Alena Vančurová.

Lucie Komňacká


... za slzy, za slzy děkuji, ty naučí mne citu.........

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů